Flaş Haber :
Hava Durumu

Yüzlerine tutulan ayna: Elazığ afişleri / Soysuzların Soylu'ya saldırısı

22 Eylül 2022 - 49 okunma

 Kemal Kılıçdaroğlu’nun Elazığ ziyaretinde billboardlara asılan CHP’lilere ait sözler, CHP’lileri gözüne far tutulmuş tavşana, sudan çıkmış balığa, kanatsız kuşa, yolunmuş tavuğa, beyni alınmış insana dönüştürdü. Billboardlara asılan afişlerdeki sözlerin tamamı başta Kemal Kılıçdaroğlu’na ve CHP’li yöneticilere aitken kendilerine nasıl bir darbe olduysa savunmaları inkâr etmek ve “Bunlar yalan, iftira, tezgah, provakasyon” demek olmuştur.

Nasrettin Hoca’nın fıkrası gibi şu an ki halleri…

           Nasreddin Hoca’nın yanında seslice yellenen biri, kabahatini örtbas edebilmek için ayağını tahtaya sürtmeye başlamış. Hoca gülümsemiş;

- Haydi sesini uydurdun diyelim. Ya kokusunu ne yapacaksın?

           Afişlerde yer alan CHP’lilere ait sözlerin hepsi kulis bilgisi değil, hepsinin sesli, görüntülü videosu var… Hadi afişlerdeki sözleri inkâr ediyorsunuz da, videoları nasıl ortadan kaldıracaksınız?

Yediğiniz haltları niçin inkâr ediyorsunuz?

           CHP’yi PKK’nın siyasi karargâhı yaparken, HDP’ye yoldaş olurken, Ermenici olurken, terörle mücadeleye karşı çıkarken gösterdiğiniz cesareti niçin sözlerinizi sahiplenmekte gösteremiyor ve inkâr ediyorsunuz?

           Türk siyasetinde propaganda kültürünü Goebbels’den almışa benzer çok kişi vardır. Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibi de Hitler'i Perde Arkasında Yöneten Joseph Goebbels'in günümüzdeki evlatları gibidir.

           Elazığ’daki afişlerde yer alan kendi sözlerini inkar edebilecek kadar yüzsüz olabiliyorlarsa, bunlar olsa olsa Joseph Goebbels'in yetiştirmeleri olabilir.

Çünkü Joseph Goebbels'in şu sözlerini politikalarında uygulamaya çalışıyorlar:

           “Propaganda esnasında yalan söyleyin, inananlar olacaktır. Şayet başarısız olduysanız devam edin. Elbet birileri inanacak. Bu yalanlar halkı bilinçlendirmeye, düşmanları sindirmeye yarayacaktır. Ayrıca bir şeyi tekrarladığınız sürece insanların ona inanma oranı da artar.”

           “Propagandada kullanılan yalanlar ne kadar büyük olursa insanların onlara inanması kolaylaşır, yalanın etkisi artar.”

           Ama tuhaf olan şu, terör örgütlerine, teröristlere, Türk düşmanlığına milyonların huzurunda sahip çıkarken rahat olanlar, inkâr ederken de nasıl bu kadar rahat olabiliyorlar?

           Bu inkârla beraber, Türkiye’yi bölmeye çalışanlara sahip çıkarken, onlarla yol yürürken, Türkiye’yi korumaya çalışanları da idare edeceklerini düşünmektedirler.

           PKK’lı terörist Selahattin Demirtaş’a “Şeref madalyası takıp” sonra da “Bozkurt Kemal” tiyatrosu oynamak bunun en güncel örneğidir.

           Bu da siyasi bir aptallıktır. Hele iletişim araçlarının bu kadar çok olduğu bir çağda bunu yapmaları aptallığın da ötesidir.

           Elazığ’da billboardlara asılan afişlerde yer alan sözlerinizi inkâr edince, kirli algı ve provokasyon deyince inanan oldu mu?

           Cevabını biz verelim; bu inkâra inanan ya da CHP’nin inkâr politikasını güçlendirmeye çalışan bir hayli ahmak da gördük.

           Afişlerde sözleri yer alan Kemal Kılıçdaroğlu, Gürsel Tekin, Ünal Çeviköz, Nevaf Bilek yanyana gelip bir basın toplantısı düzenlesin “Elazığ’daki afişlerde yer alan ve adımız kullanılan sözler bize ait değil” desin… Hadi cesaretleri varsa bunu yapsınlar. Yapamıyorlarsa bu ahmaklığı bıraksınlar.

           İhanet içinde yüzerken kendini Kuvay-ı Milliye temsilcisi göstermeye çalışan CHP’nin siyaset tarzı Mevlana’nın şu tarifi gibidir: At idrarında yüzen saman çöpüne konan sinek; idrar birikintisini derya, saman çöpünü gemi, kendini de kaptan-ı derya sanır.

           Oysa terörist Demirtaş’a şeref madalyası takarken kendi şereflerini kaybetmiş adamlar olduklarını Elazığ yeniden hatırlatmıştır.


Soysuzların Soylu'ya saldırısı

Kandil’deki teröristbaşı Murat Karayılan “Adını anmak istemediğim Süleyman Soylu mu, soysuz mu? Süleyman Soylu tahriş ediyor, böyle İçişleri Bakanı olmaz” dediği, yine Kandil’deki teröristbaşı Mustafa Karasu’nun Soylu bizi muhatap almıyor, teröristlerle görüşür mü hiç?” dediği günden bu yana, yaşam ve nefes alma koçu olarak HDP’yi seçmiş 6’lı masa gece-gündüz Süleyman Soylu’ya saldırıyor. HDP demek CHP, CHP demek İP, Deva, Gelecek-Saadet- Demokrat Parti olduğu için hepsi birbiriyle bağlantılı şekilde HDP’nin gözüne girmek için Süleyman Soylu’yu hedef haline getirdiler. Süleyman Soylu eleştirilmez mi elbette eleştirilir. Her siyasetçi eleştirilir. Ama bir ölçü ve sebebi olmalıdır değil mi?

PKK ve HDP’nin Süleyman Soylu’ya duyduğu temel nefret, onun terör örgütü ve uzantılarına yönelik tavizsiz, kararlı duruşu ve terör örgütüne yönelik operasyonları bizzat kendinin yönetmesidir. Kandil ve HD(P)KK bu yüzden Süleyman Soylu’yu hedef yapıp, siyasi ortaklarından da hedef yapmalarını istemiştir. 6’lı masanın herşeyi bahane Süleyman Soylu’ya saldırması bir projedir.

Hükümetin en çalışkan bakanlarından olan, yaşanan selde, depremde yaraları sarmak için günlerce halkının yanında yer alan, bakanlık sorumluluk alanlarında gece-gündüz mesaide olan Süleyman Soylu’ya düşmanlığın etken sebebi çok net bellidir. Süleyman Soylu’ya yönelik ilk hedef gösterme ve düşmanlık besleme merkezi Kandil ve HDP olmuştur. Böyle olduysa demek ki, terörle mücadelede büyük bir başarı vardır. Süleyman Soylu “Bugün Diyarbakır’da 3 PKK’lı terörist, Tunceli’de 4 PKK’lı terörist, Van’da 5 PKK’lı terörist sarı torbaya girdi” diye paylaşım yaptıkça çıldırıyorlar, kuduruyorlar. Siz bunların hiç Türk devletinin terör örgütüne büyük darbe vurduğunda Süleyman Soylu’nun paylaşması karşısında tebrik ettiğini, desteklediğini gördünüz mü? Süleyman Soylu’dan bağımsız bile buna yaptıklarına şahit olmadık. 6’lı masanın genel başkanlarından yahut herhangi yöneticilerinden birinin öldürülen PKK’lılar için hükümete, devlete destek verdiği bir tane paylaşım yaptığını gören varsa buyursun örneğini göstersin. Kimse gösteremez. Çünkü 6’lı masa asla bunu yaparak HDP’yi karşısına alamaz. Süleyman Soylu’nun uyuşturucu suçuna karışmış kişiyle fotoğrafı varmış, yok şöyle suçu olan biriyle fotoğrafı çıkmış… İyi de siz dünyanın en büyük uyuşturucu üreticisi olan, ticaretini yapan terör örgütü PKK ve siyasi uzantılarıyla işbirliği içinde değil misiniz? Yoksa bu ticaretten pay mı alıyorsunuz? Türk devletinin uyuşturucuyla mücadelesi dünya sıralamasında üst düzeyde iken, terörle mücadele yanında uyuşturucuyla mücadele de size büyük darbe mi vuruyor?

Her gün poz verdiğiniz Pervin Buldan’a sorduğunuzda size her türlü bilgiyi verecektir.

Süleyman Soylu’ya fotoğraflar üzerinden saldıran Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP milletvekillerinin Suriye’de öldüren üç PKK’lı teröristle TBMM’nde çekilmiş fotoğrafları yok mu? ABD ve Türkiye’de FETÖ imamlarıyla fotoğrafları yok mu? CHP içindeki tecavüzcü ve tacizcilerle fotoğrafları yok mu?

CHP’li Belediyelerde yolsuzluk yapan, rüşvet ve vurgun düzeni kuranlarla fotoğrafları yok mu?

Başta CHP’liler olmak üzere 6’lı masadaki birçok kişinin fotoğraf üzerinden algı merakı varsa hepsine de kendi fotoğraflarını sunabiliriz.

Ama bunların niyeti gerçeklerle yüzleşmek değil, sırf HD(P)KK ile işbirliklerini güçlendirmek için Süleyman Soylu’yu hedef almaktır.

Süleyman Soylu hakkında başlatılan saldırı kampanyasının işaret fişeğini ilk Murat Karayılan atmıştı. O günden sonra kuyruğuna basılan herkes onun peşine takıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya bu şekilde saldıran teröristbaşı Murat Karayılan, yine aynı şekilde Süleyman Soylu’ya saldıran CHP için ne diyordu: “AK Parti-MHP ittifakına karşı çıktığı için CHP ile hemfikiriz.”

Bu ilişki ağını anlayan kişiler, Süleyman Soylu’nun niçin hedefe konulduğunu da anlayacaktır. Gerisi tamamen hikâyedir.

 

Yıldıray Çiçek / TÜRKGÜN

Yıldıray diğer yazıları
x

Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Lig FikstürüLig Fikstürü

Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
GAZETELER GAZETELER
YÖNETIM YÖNETIM
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.