TÜRKİYE SAHİPSİZ DEĞİLDİR

24 Ekim 2018 - 1013 okunma

Türkiye Devletine karşı ihanet içinde bulunan Fettullah Efendiyi övenler şimdi kalkmış o şekilde konuşuyorlar ki anlamak mümkün değil. Son günlerde ortaya çıkan “Andımız” davası ve de “af” konusu bir anda gündemi kapladı. Bir Türk vatandaşı olarak bu konular hakkında üzülmemek mümkün değildir. Konu herkesi yakından ilgilendirmektedir.

“Türküm, doğruyum, çalışkanım,
İlkem: küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir.
Ülküm: yükselmek, ileri gitmektir.
Ey Büyük Atatürk!
Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.
Varlığım Türk varlığına armağan olsun.
Ne mutlu Türküm diyene!”

Olay bazı yönleriyle çok sıkıcı ve üzüntü verici. Andımızı ırkçılıkla suçlayanların yanında durur gibi gözüken olarak görünen Erdoğan diyor ki “Milletimizin en etkili andı İstiklal Marşı’dır. Bunun dışına bir ant tanımıyoruz, tanımayacağız” İyi de o zaman bu okunan antta neye karşısınız? İstiklal Marşının,
ikinci kıtanın ikinci satırında geçen cümleden; Kahraman ırkıma bir gül… ne bu şiddet, bu celâl? Ve son kıtasının üçüncü satırında geçen; Ebediyyen sana yok, ırkıma yok izmihlâl; cümlelerinden rahatsız olmadıklarını söyleyenler andımızın neyinden rahatsızlar?

Bekir Bozdağ’ı koruyan Cumhurbaşkanı, geçmişte ”Fetullah Gülen bu ülkenin yetiştirdiği değerli bir kıymettir. Seversiniz, sevmezsiniz ama değerli bir insandır, bilge bir insandır. Bu ülkenin milli ve manevi değerlerine bağlı nesillerin yetişmesi için hizmet yapıyor. Her şeyi de açık, devletin denetimi, gözetimi altında açık, her şeyi gözünün önünde olan” diyen bakanını bugün Andımız üzerinden yaptığı densizlikten dolayı Bahçeli’yi suçlayan sayın Cumhurbaşkanı, kendisinin bir devlet haini için sayın Devlet Bahçeli’ye dedikleri için ne diyecek? Tayyip Erdoğan; “MHP’nin bir defa hoca efendiye saldırısı gerçekten bana göre ihanet derecesindedir. Çok çirkin bir şey. Hoca efendi işi gücü bırakmış da Bahçeli ile mi uğraşacak? Bir defa onun bulunduğu makam, meşgalesi böyle bir şeye müsaade etmez.”

Sayın Bozdağ gibi birinin “Çünkü o dönemde Fetullahçı terör örgütünün suç, ihanet şebekesi olduğuna dair bir bilgim yoktu.” Diye söyleyebilen bir kişi bu lafları söyledikten sonra nasıl bir devlet adamlığı yapmıştır? Bir bilgim yoktu demek sizi kurtarıyor mu? Devletimiz o kadar aciz mi ki bu adamın ne olduğunu anlamamış, iktidarın milletvekilleri, bakanları, başbakanı o şekilde övücü olarak konuşabiliyor.

“Esasen bizim ne Türkle, ne Türklükle nede söz konusu metindeki ifadelerle bir sıkıntımız yok” diye belirten sayın Cumhurbaşkanı gereğini yapsın andımızı özgür bıraksın. Mahkeme kararlarını özellikle Brunson hakkında verilen kararı tanıdıklarını söyleyenler, andımız hakkında verilen kararı nasıl ve ne hakla tanımazdan geliyorsunuz?

Bu Cumhur ittifakını sayın Cumhurbaşkanı ve yanındakiler bozmakta ve büyük illeri bu şekilde CHP’ye bırakmakla meşguller. Kimse unutmasın ki frikik atışı yapılırken gol yememek için baraj kurulur ve herkes ona göre temkinlidir, buna rağmen yine de gol olursa yapacak bir şey yoktur.

Sağlıcakla kalın!

Fikri diğer yazıları
x

Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Lig FikstürüLig Fikstürü

Piyasalar Piyasalar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
YÖNETIM YÖNETIM
İLETİŞİM İLETİŞİM
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.