Flaş Haber :
Hava Durumu

Sizin mahalle ihanet kokuyor, hain kaynıyor! / 15 Temmuz sinyali almışlar

20 Mayıs 2022 - 145 okunma

      CHP ve kuyruklarının hizmetkârı ODA TV’nin sahibi Soner Yalçın bile son yazısında Bugün… Erdoğan'dan Bahçeli'nin sert NATO tepkilerine solcu ‘Bizim Mahalle’ burun kıvırıyor! Yazık, pusulası artık teori değil; tribün taraftarlığı oldu!” tepkisini gösterdi.

          Soner Yalçın da biliyor ki, kendi solcu mahallesi ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ne de MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin duruşunu sergileyebilir ve tavrını gösterebilir.

          Hadi çıksın Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “İsveç ve Finlandiya terör örgütlerinin yuvası oldu. NATO üyeliklerine hayır dedik, demeye devam edeceğiz” dediği gibi, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin, “Hem Finlandiya hem de özellikle İsveç’in Türkiye düşmanlarına nasıl kucak açtığı herkesin bildiği gerçekler arasındadır. PKK’nın, FETÖ’nün, DHKP-C’nin barınağı, ikmal ve ihanet merkezi İsveç’tir. Hiç kimse bize maval okumasın, hikâye anlatmasın” dediği gibi bir tavır ve duruş sergilesin.

Türkiye’deki terör örgütleriyle işbirliği yapan Sol’un bunu yapması mümkün mü Soner Yalçın?

          İsveç ve Finlandiya terör örgütü PKK ve diğerlerine sahip çıkıyorsa CHP’nin, HDP’nin, ÖDP’nin, TİP’in gözünde özgürlükçü ülke haline gelmiyor mu?

          Sizin mahalle dün Rusçu, Çinci maskesiyle Türkiye’yi karıştırıyordu. Şimdi de Amerikancı oldu. Yanlışım var mı Soner Yalçın?

          Ara sıra doğruları yazdığında sen bile CHP’nin emperyalizmin kuklası olduğunu yazmıyor musun?

          “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir” diyen Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu CHP’yi miras alanlar, bugün ABD’nin eğittiği, yönlendirdiği ve tonlarca silah yardımı yaptığı PYD/YPG’ye tüm kadrolarıyla sahip çıkmıyor mu?

          ABD, PYD/YPG üzerinden sözde Kürdistan’ın tasarımını yaparken, “YPG’yi terör örgütü olarak değil, vatansever oluşum” gören Kemal Kılıçdaroğlu’nun İsveç ve Finlandiya gibi bir derdi olabilir mi?

          “ABD’nin yeni yönetiminden beklentiniz nedir?” diye soru sorulduğunda “ABD’den Türkiye’ye demokrasi ve özgürlük vurgusu yapmasını bekliyoruz” diyecek kadar emperyalizm tasmalısı haline gelmiş CHP sizin mahallenin yüzkarası ve gerçek yüzü değil mi Soner Yalçın?

          Türkiye ABD’nin tonlarca silah verdiği terör örgütü PKK’nın Suriye ve Irak uzantılarına karşı sınır ötesi mücadele yaparken HDP’nin yanında tezkereye “Hayır” oyu veren CHP sizce kimden talimat almıştı?

          Sayın Erdoğan ve Bahçeli’nin NATO duruşuna sizin mahallenin burun kıvırması, sizin mahallenin PKK ve diğer terör örgütleriyle beraber aynı safta olmasından kaynaklanmasın?

Sizin mahalle hangi milli davada Türkiye’den yana oluyor ki?

Karabağ işgalden kurtarıldı, Ermeni safından seslendi.

Ayasofya tüm emperyalist diklenmelere karşı açıldı. ABD, AB safından seslendi.

Terör örgütlerine karşı mücadele ediliyor, terör örgütleri safından seslendi.

Rusya’dan S-400 aldık. ABD safından seslendi.

Mavi Vatan Projesi’nde müspet adımlar atıldı. ABD safından seslendi.

Daha kaç tane örnek var biliyorsun değil mi?

Sizin mahallede bol bol hain, satılmış, piyon, kukla, ajan kaynıyor Soner Yalçın…

          Türkiye’nin milli ve bağımsızlık duruşunu bu ülkeden yana olan herkesin desteklemesi gerekirken, sizin mahalle hep “Düşman kazansa bize pay düşer mi?” beklentisiyle hareket etmektedir.

          Hadi sizin mahalleden birisi çıksın da Sayın Erdoğan, Bahçeli ve Çavuşoğlu’nun söylemlerinin yüzde birini söylesin de görelim… Söylemez, söyleyemez.

Çünkü sizin mahalle “ABD, NATO bize görev verir mi?” beklentisi içindedir.

Sizin mahalle o yüzden ABD güdümlü NATO’ya onları üzecek tavır alamaz.

          Sizin mahalle değil burun kıvırmak, hangi organını kıvırırsa kıvırsın tarihe Türk milletine her dönem ihanet edenler olarak geçecektir.

          Bir de “Tam bağımsız Türkiye” sloganını maske yapıyorlardı. Oysa her dönem emperyalizmi Türkiye'ye çağıran oldular.

          Soner Yalçın sizin gecekondu mahalle yıkılıp, tekrar milli bir kentsel dönüşüm istiyor. Önce sen Ekrem İmamoğlu ve Canan Kaftancıoğlu gölgesinden kurtul istersen…
15 Temmuz sinyali almışlar

HDP'li eski Kars Belediye Başkanı ve Türkiye'nin Sesi Partisi Kurucu Başkanı Ayhan Bilgen geçtiğimiz günlerde, Taha Hüseyin Karagöz'ün ses getiren ve gündem yaratan  “Sert Sorular” programına katıldı.

Bu programda da çarpıcı açıklamalar ortaya çıktı. HDP’nin etkili ve yetkili eski bir yöneticisi olan Ayhan Bilgen CHP ve HDP’ye dair öylesine bir 15 Temmuz bilgisi açıkladı ki, bu konu üzerinde çok durulması gereken bir konudur. Söyledikleri bizi asla şaşırtmadı. Asla da şaşırtmaz. Ama siyasi manada gözü görmeyen, kulağı duymayan, idraki algılamayan kişilere bu açıklamalar ısrarla anlatılmalıdır.

Ayhan Bilgen programda özetle HDP’de iken ortakları olan CHP’nin 15 Temmuz darbe girişimini bildiğini ve siyasi adımlarını buna göre attığını üstü kapalı vurgulamıştır.

Taha Hüseyin Karagöz'ün, "2016 yılında darbeden yaklaşık 2 ay önce, milletvekillerinin dokunulmazlığının tartışıldığı dönemde CHP ile HDP arasında yapılan bir görüşmede HDP'nin CHP'ye 'Sizin dokunulmazlıkların kaldırılmasına destek vermeniz hem bizim hem de sizin içerinizdeki bazı milletvekillerinin yargılanmasına ve başka sonuçlara neden olabilir' endişesinin iletilmesine karşı CHP'nin de 'Merak etmeyin dokunulmazlıkların kaldırılmasının ardından iktidar bu tarz bir hamle yapmaya fırsat bulamayacak' çıkışının geldiğini, bundan bir iki ay sonra bir darbenin gerçekleştiğini biliyoruz. Böyle bir şey oldu mu?" şeklindeki sorusunu yanıtlayan Bilgen, "Darbeden hemen önce neredeyse darbe beklentisinin bir takım mahfillerde gündemleştirildiği, paylaşıldığı, hatta bir miktar tarih de vererek dışarı çıkılmaması gibi... Özellikle daha Genel Kurmay kökenli bir bilgilendirme olduğu, CHP'nin bir şekilde ikna edildiği yönünde bir bilgimiz var” demiştir.

Deniz Baykal’a kaset operasyonu sonrası CHP’nin tamamen FETÖ’ye eklemlendiği düşünüldüğünde CHP’nin 15 Temmuz darbe girişiminden habersiz olması mümkün değildir. HD(P)KK’nın da FETÖ gibi bir ABD üretimi olduğu düşünüldüğünde 15 Temmuz’dan onlarında zaten haberi vardır. Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2013 yılında ABD’de FETÖ kuruluşlarıyla, FETÖ imamlarıyla yaptığı kahvaltılı toplantılar arşivlerde kayıt altındadır. 2014 yerel seçimlerinde, 2015 genel seçimlerde FETÖ’nün tüm unsurlarının CHP’yi desteklediği düşünüldüğünde, 2016 yılındaki 15 Temmuz darbe girişimi de CHP’nin bilgisi dâhilindedir. “15 Temmuz kontrollü darbe girişimidir, tiyatrodur” diyen Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz hainliğini sulandırmaya çalışması da zaten kimin safında olduğunu göstermektedir.

Türkiye’ye yönelik her kötülükte işbirliği yapan CHP ve HDP’nin ABD’nin duyu organlarıyla çalıştığı düşünüldüğünde Ayhan Bilgen’in imaları, vurguları sadece malumun ilamıdır.

Ama bunun HDP’nin eski bir yöneticisi tarafından ifade edilmesi üzerinde durulmalıdır. Çünkü Ayhan Bilgen HDP’nin sözcülüğünü yapacak kadar aktif biriydi.

CHP ve HDP Türkiye’ye yapılan ne kadar kötülük varsa altından çıkan eldir. Hendek-Çukur, Kobani, Gezi olaylarında yanyana duranlar, 15 Temmuz da ayrı durur mu? Bunlar ABD sinyalini güçlü alan yapılardır.

Bundan sonra Türkiye’de olacak her kötülüğün faili de kesin bunlar ve diğer kuyrukları olacaktır.

O yüzden eski HDP’li Ayhan Bilgen bizi şaşırtmadı. Anlamak istemeyen yarasalara belki söyledikleri ışık olur. “Eski HDP’li Ayhan Bilgen’i referans mı alıyorsunuz?” diyerek olayı sulandıracak embesiller olabilir. Onlara “Yok eski CHP-İP ortağı yöneticinin söylediklerini CHP’ye ve kuyruklarına hatırlatıyoruz” diyorum. Şimdi tam anlaşıldı değil mi?

Yıldıray diğer yazıları
x

Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Lig FikstürüLig Fikstürü

Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
GAZETELER GAZETELER
YÖNETIM YÖNETIM
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.