Flaş Haber :
Hava Durumu

Ali KUZENCİK - DÜN YUNAN’IN… -BUGÜN PKK’NIN… ŞEYTANÎ TAKTİĞİ HALA DEVAM EDİYOR.

19 Kasım 2022 - 209 okunma
- DÜN YUNAN’IN… -BUGÜN PKK’NIN… ŞEYTANÎ TAKTİĞİ HALA DEVAM EDİYOR.
Beyoğlu/İstiklal Caddesindeki olayı gerçekleştiren ve meymenetsiz sıfatına bakınca midemi bulandıran Arap militan kadını ekranlarda gördükçe derinden yakın tarihi olaylara dalıp gidiyorsun…
Düşmanın şeytanî taktiği hala devam ediyor…PKK’yı ilk yıllarından beri zaten Yunan subaylar eğitiyor. 
Yunan ve ABD’li subaylardan aldıkları askeri ve siyasi eğitim ile…Hain ve şeytani örgüt PKK/PYD Arap gençlerini kullanarak zaten var olan “Suriyeliler düşmanlığını” körüklemek…Türkiye’de yıllardır sağlanan toplum huzurunu bozmak.
Yıllar ne çabuk geçiyor…

Daha dün gibi… 29 yıl önce Ermeni örgütü PKK, Erzurum’un Çat İlçesine bağlı YAVİ Köyünde 33 kişiyi asker kıyafeti giyerek nasıl şehit ettilerse… 
100 yıl önce de Rum çeteler, zeybekleri “Türk halkının gözünden düşürmek için” aynı taktiği kullanmışlardır.
İzmir, Yunan ordusu tarafından, 15 Mayıs 1919 tarihinde işgal edilmişti. İşgalin iç bölgelere yayılması çok uzun sürmemiş ve Yunan kuvvetleri, Batı Anadolu'nun pek çok yerleşiminde, sistematik bir biçimde köyler yakmış, gasp, yağma, sürgün gibi eylemler gerçekleştirmiş, binlerce masum Türk'ü de işkencelerle katletmişti. 
Söz konusu vahşi sürece karşı 
en büyük direnişi gösteren vatanperver unsur ise Batı Anadolu Kuvayı Milliyesi'nin en büyük silahlı gücü olan ZEYBEKLER olmuştu.
Zeybeklerin, işgal güçlerine karşı ortaya koymuş oldukları şiddetli ve başarılı mukavemet, Yunan İşgal Komiserliği'ni yeni yöntemler denemeye sevk etmişti. 
Yunan kuvvetleri…
Dağlık köylerde bulundukları için kolaylıkla mücadele edemedikleri zeybeklere karşı Rumlardan, Ermenilerden ve yerli işbirlikçilerden oluşturulan ve her bir neferine zeybek kıyafeti giydirilen çeteler teşkil etmişlerdi. 

Bu SAHTE ZEYBEK çeteleri de büyük zeybek reislerinin adlarını vererek ve onların emriyle geldiklerini söyleyerek Türk köylerini basmışlar, yoksul halkın erzağını zorla almışlar, tecavüz-yaralama ve cinayet gibi suçlar işlemişlerdi. 
Çoğunluğu TÜRKÇE bilen eşkıyalardan seçilerek oluşturulan bu sahte zeybek çetelerinin, katliam ve tacizlerle ahaliyi sindirmeleri ve bu sayede, zeybeklere yapılan istihbari ve lojistik yardımın kesilmesi amaçlanmıştı. 
Ancak sonuçları itibarıyla, sahte zeybek çeteleri aracılığıyla sürdürülen kara propaganda beklenen etkiyi yaratmamış ve Milli Mücadele yıllarında, zeybek gruplarına katılım, nihai kurtuluşa dek devam etmişti.
Siyah-beyaz fotoğrafta 1921 yılında Yunan komutanlarının sahte zeybek çetesi ile çektirdiği hatıra fotoğrafı görülmektedir.
Renkli fotoğraftaki Yavi şehitlerini hain ve bölücü terör örgütünün TBMM’deki uzantılarıyla işbirliği içine girenler, kahvaltıda buluşmayı planlıyanlar unutsa da, biz bu acıyı hiç unutmadık.
Dünyanın kilit taşının üzerinde oturuyoruz. Tarihin, coğrafyanın, inançlarımızın ve ideallerimizin üzerimize yüklediği vazife çok ağır.
Şu seher vaktinde duamız odur ki;
Cenab-ı Allah Ulu Türk Devletine ve Aziz Türk Milletine zeval vermesin. Anadolu coğrafyası bizim için sadece üç tarafı denizlerle çevrili bir kara parçası değil…Onun çokkk ötesinde bir anlamı ve vazgeçilmezlik ruhu vardır.
Tarihimizi iyi bilmek zorundayız.
Tarih şuuru bir milletin geçmişte yaşadığı olayların hatırlanması ve kavranması ile oluşur. 
Maalesef yeni neslin çok büyük bir kısmının bu yakın tarihteki olaylardan bile haberi yok. Türk nesli nisyana mahkum edilmiş sanki...
Tarih şuurunun verilmesi yalnızca tarih dersleriyle sınırlı kalması ile mümkün değildir. Televizyon ve dijital dünyanın her bir unsurunu millî amaçlara yönelik kullanmayı başarmalıyız. 
Birgün düşman sınıra dayandığında  vatan sevgisinden uzak ve milliyetçilik duygusuna sahip olmayan bir nesil savaşmaz. Savaşmayanlar barışı da koruyamaz. 
Sadi ŞİRAZİ’nin dediği gibi “uyumuş, uyumuşları uyandıramaz, birinizin uyanık olması lazım.”..Allah’a çok şükür ülkücü gençlik uyanıktır. Ama hala Hariciye nazırı Asım Bey gibiler ayı misali kış uykusunda olanlarda az değildir.
Dönemin Osmanlı Devleti Hariciye Nazırı ASIM BEY Meclisi Mebusan’da çıkan bir tartışmada “BALKANLARDAN İMANIM GİBİ, NAMUSUM GİBİ EMİNİM.” diyor. HADİ BUYUR.!!
Yani öyle bir gaflet ve öyle bir delalet ki Balkanlar’daki fırtınadan kasırgadan adamın haberi yok.! Bu sözler harbin başlamasından birkaç gün öncesindedir.
Altay’dan Tuna’ya koca bir yükü sırtlamış bir milletin evladı olarak GAFLETİ  gördükçe üzülüyorum.
Bugün “beka sorunu yoktur” diyenler ne bölgemizdeki gelişmelerden ve ne de dünyadaki gelişmelerden bi haber ZAVALLILARDIR.
Gaflet ve dalalet  içindeki devlet adamlsrı “DEVLETİN BEKA SORUNU YOK” diye diye devletin sınırları 1699 Karlofça Antlaşmasından 1921’de Sakarya Nehrine kadar çekilmiş, küçücük bir Anadolu’ya sıkışıp kalmışız.!

BİLESİNİZ Kİ...
Artık Anadolu Türk’e dar geliyor.!
Anadolu topraklarında yaşayan Batı Türklüğünün “yükselmesi” Sakarya’dan başladı, Viyana’ya, Yemen’e, Cezayir’e, Don-Volga’ya dayanmıştı.
“Geri çekilme” yine Sakarya’da bitti. Şimdi Sakarya’dan çıktık;İzmir’e, Edirne’ye, Hatay’a vardık. 
Misak-ı Milli sınırları dışında kalanları bu Aziz Millet ergeç milli sınırları içerisine alacaktır. Bu arzumuz uzak değildir.! 

Meram Bağlarından;
SEVGİLER
19-Kasım-2022
Tarih Öğretmeni
Ali KUZENCİK
misafir yazar diğer yazıları
x

Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Lig FikstürüLig Fikstürü

Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
GAZETELER GAZETELER
YÖNETIM YÖNETIM
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.