Cemal Çetin;Her Türlü ve Terör ve Irkçılığa karşıyız.!

23 Şubat 2020
2930 Haber Okunma   1 Haber Yorum
Avusturya Türk Federasyon 2020 yılı ilk Genel İdare Kurulu toplantısında Avrupa Konfederasyon Genel Başkanı Cemal Çetin her türlü ırkçılığa ve Teröre karşı olduklarını ve Avrupada ırkçı politikaların gerginliği ve Türk-İslam düşmenlığını körüklediğini dile getirdi.

Çetin,Yurt dışı Türkler ve Akraba toplulukları Başkanlığı alt komisyonu olarak Avrupa Türklüğü STK’lar ile görüşmeler yapıldığını dile getirdi.

Cemal Çetin de komisyonun Avrupa Türklüğünün meseleleri bizzat takip ederek belirli format içerisinde TBMM Genel Kurulu’na getirilip çözülmesi noktasında önemli rol oynayacağına inandığını belirtti.

Sayın Cemal Çetin, Almanya’da veya Avrupa’nın diğer ülkelerinde sıkıntıların yanında buradaki insanların Türkiye’deki işlerinde sıkıntıları bulunduğunu, o nedenle komisyonun hem buradaki sıkıntıların hem de Türkiye’deki sıkıntıların çözümünde çok fayda sağlayacağını vurguladı.

Heyet olarak Avrupa Türklüğünün karşı karşıya kaldığı sorunları olduğunu ve Sorunlarını hızlı çözme konusunda komisyonumuz olarak tespit ettiğimiz Avrupa türklüğünü ilgilendiren konuları komisyonda değerlendirdikten sonra bir rapor halinde getirerek TBMM’ye sunacaklarının altını çizdi.

Ayrıca Türkiye-AB Karma Parlemento Komisyonu üyeleri olarak Avrupa Parlementosunda Avrupadaki sıkıntıları dile getirdiklerini Başta Almanya olmak üzere Sosyal Demokrat olsun Halkçı olsun partilerin hepsi oy kapabilmek için yabancı düşmanlığını körükleyenaçıklamalar yapıyorlar.Toplumun huzuru bozuluyor Uyum diye yeni politikalar öretenler uyumsuzluğu sağlıyorlar.

Türk Federasyon Teşkilatları yıllardır asla adi suçlar ve sokak eylemlerinde bulunmamış ve bulundukları ülkelerde uyuma en çok çaba harcayan Sivil toplum kuruluşu olmuşlardır diye sözlerine devam eden Çetin,Hanau’daki Irlçı saldırı olmak üzere tüm ırkçı saldırıları kınadıklarını ve Sembol ve Başörtüsü gibi yasağı gibi uygulamaların antidemokratik bir uygulamadır.Yargıdan döneceğini umuyoruz.
Her Türlü Irkçılığa ve teröre karşı olduklarını ve Türk Federasyonlar elli yıldır asla suç işlemedi,kanunsuz bir iş yapmadı yapmayacak.
Yaşadığımız Devletin dini inancına kültürüne anayasasına saygılı kanunlarına riayet ediyor.Uyum içersinde de faaliyetlerini sürdürmektedir.

Türk Federasyon ve bağlı Teşkilatların koordineli bir çalışma içinde olması gerektiğini ve asla fitneye ve fesada fırsat verilmemesini,fitne ve fesad çıkaranların ve Teşkilatlara zarar verenlerin asla barındırılmaması gerektiğini dile getirdi.

Ülkücüler tek ses ve tek fikir olmak için mutlaka sosyal medya üzerinden tahriklere kapılmamalı ve Liderin sözünü bekleyip ona göre hareket etmelidir dedi.

Yorumlar(1)
  İsa GÜNYELİ:
[23.02.2020 - 21:18]  
YNF
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Lig FikstürüLig Fikstürü

Piyasalar Piyasalar
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.