Flaş Haber :
Hava Durumu

"2023 lider ülke Türkiye"

19 Ocak 2023
92 Haber Okunma   0 Haber Yorum
Türkiye, savunma sanayisinde ve yüksek teknolojide yakaladığı yükselişi başarılı bir şekilde sürdürmektedir.

MHP Grup Başkanvekilimiz Erkan Akçay: Türk ve Türkiye Yüzyılı’nın alperenleri Haluk ve Selçuk Bayraktar nezdinde tüm BAYKAR Teknoloji çalışanlarını yürekten tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

ERKAN AKÇAY (Manisa) - Türkiye, savunma sanayisinde ve yüksek teknolojide yakaladığı yükselişi başarılı bir şekilde sürdürmektedir. 

Bir yandan teknolojinin gelecek vizyonu inşa edilirken diğer yandan savunmada, ekonomide ve ticaretteki atılım hamlelerimiz perçinlenmektedir. 

Bugün, 170'ten fazla ülkeye savunma sanayisi ürünleri ihraç eden bir ülkeyiz. 

Savunma sanayisi sektöründe faaliyet gösteren firma sayısı 2 bini aşmıştır. 

Savunma sanayisi alanındaki ihracat 2022 yılında bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 37 artışla 4 milyar 400 milyon dolara ulaşmıştır. 

Dünyanın ilk 100 savunma şirketi arasında 7 Türk firmasının bulunması ayrıca gurur verici bir tablodur. 

Yerli ve millî teknolojik atılımlarımızın en önemli bileşenlerinden biri de ülkemizin yetişmiş, nitelikli insan kaynağına katkı sunan TEKNOFEST'lerdir. 

Türkiye bugün dünyanın en büyük uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST'lerle bilimin ve Türk gençliğinin cazibe merkezi hâline gelmiştir. 

Dünya, Türkiye'nin yüksek teknolojideki yükselişini gıptayla takip etmektedir.

Bu önemli başarıların en önemli itici güçlerinden biri de insansız hava, kara ve deniz araçlarımızdır. 

Ülkemizin güvenliği, milletimizin esenliği için gece gündüz demeden görev yapan insansız hava, kara ve deniz araçlarımız dosta güven, düşmana korku vermektedir. 

Havada Bayraktar, ANKA, AKSUNGUR, Akıncı, Kargu, Karayel insansız hava araçları; insansız savaş uçağı KIZILELMA; kısa menzilli balistik füzemiz TAYFUN, ATAK ve GÖKBEY helikopterleri, BORA, KASIRGA, TOROS, ATMACA füzeleri; karada BOĞAÇ, BARKAN, KAPLAN, DEMİRHAN, ALPAN, ERTUĞRUL ve diğer insansız kara araçları; ALTAY, VURAN, POYRAZ, AKINCI, TULPAR tank ve zırhlı araçları; millî piyade tüfekleri ve FIRTINA obüsleri; denizlerde ULAQ, SANCAR, SALVO, ALBATROS ve MİR insansız deniz araçları; MİLGEM Projesi kapsamında üretilen millî savaş gemileri Heybeliada, Büyükada, Burgazada, Kınalıada ve Fatih, Yavuz, Kanuni, Abdülhamit Han sondaj gemilerimizle Türkiye gücüne güç katmaya devam etmektedir.

"2023 lider ülke Türkiye" ideali uğruna gece gündüz demeden çalışan, ülkemizin yükselişinde emeği geçen tüm işçilerimizi, mühendislerimizi, yönetim ekibini ve velhasıl tüm alperenlerimizi, ilgili bakanlık ve başkanlıklarımızı, dünyanın ilk 100 savunma şirketi listesinde olan TUSAŞ, ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN ve diğer şirketlerimizi, Türk ve Türkiye Yüzyılı'nın alperenleri Haluk ve Selçuk Bayraktar nezdinde tüm BAYKAR Teknoloji çalışanlarını yürekten tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Sayın Başkan, bundan yetmiş dokuz yıl önce, 3 Mayıs 1944 yılında Türk milliyetçisi olduğu için açılan Turancılık davasında yargılanıp "tabutluk" denilen işkencehanelerde işkencelere tabi tutulan merhum Reha Oğuz Türkkan'ı ölümünün yıl dönümünde rahmetle anıyorum.

Ve 17 Ocakta Mersin'de askerî personel refakatinde göçmenleri taşıyan otobüsün yaptığı kaza nedeniyle 2 askerimiz şehit olmuş, 1 sivil vatandaş hayatını kaybetmiş, 33 kişi yaralanmıştır.

Elim kazada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.