Flaş Haber :
Hava Durumu

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın”

20 Ocak 2023
88 Haber Okunma   0 Haber Yorum
Ülkülerimize doğru koşar adım gerçekleştirdiğimiz yürüyüşte tavize yer olmadığı akıllardan çıkmamalıdır.

MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Milletvekilimiz Tamer Osmanağaoğlu:
​Sözlerimin başında; yüzbinlerce vatandaşımızın, milyonlarca aile ferdinin heyecanla yasalaşmasını beklediği Kanun Teklifinin Genel Kurul safhasına kadar gelmesinde katkısı bulunan herkese teşekkürlerimi sunmak istiyorum.

​Bu gayret, bu samimiyet, bu kararlılık sadece toplumumuzun büyük bir kesiminin beklentilerini karşılamakla birlikte vatandaşımızın sorunlarının çözümü için devletimizin tüm imkânlarını seferber ettiğini göstermesi açısından da önem arz etmektedir.

​Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin; 2018’de ilan ettiği seçim beyannamemizde bulunan, Türk milletine taahhüt ettiği sözleşmeli personellerimizin kadroya geçirilmesi sözünün de Cumhur İttifakının iradesiyle TBMM Genel Kuruluna getirildiğine şahitlik etmek bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir.

Hiç şüphe yok ki geride bıraktığımız son 3 sene, hem küresel siyasetin hem de coğrafyamızda yaşanan hadiselerin iz bırakan etkileriyle mücadele içinde geçmiştir. 

Avrupa Kıtasını buhranın eşiğine getiren, Amerika kıtasında sosyal patlamaları tetikleyen, Asya kıtasını kasıp kavuran, siyasi, ekonomik ve sosyal sonuçları olan gelişmeler şüphesiz bugünlerde de devam etmektedir.

​Tüm bu kuşatmaya rağmen; devletimizin vatandaşlarımızın kronikleşen sorunlarına eğilme iradesinden ödün vermemesi, çözülemez denilen sorunlarını teker teker çözme gayreti göstermesi elbette takdiri hak etmektedir.

​İşte bu kararlılık; 2023 hedeflerine ulaşma azmimizin en büyük referansı, Türk mührünün vurulduğu Türk asrına ulaşma ülküsünün yegâne müjdecisidir.  

​“Tek kutuplu dünya” ile “iki kutuplu dünya” çekişmesinin arasında sıkışan Ukrayna topraklarında yaşanan, Ukrayna ve Rusya arasındaki savaşın gölgesinde, tüm dünyanın yönünü çevirdiği Türkiye’nin, savaşın etkilerini ciddi şekilde hisseden ülkelerin arasında yer almasına rağmen milletin taleplerine kulak vermesi bu kararlılığın ürünüdür.

​Elbette bu başarı hikâyesinin tek kahramanı devletimiz ve devletimizin koordinasyonunda bu mücadeleye katkı sunan kuruluşlarımız değildir. 

Burada en büyük pay sahibi, mensubu olmaktan gurur duyduğumuz ve varlığımızı armağan etmekten çekinmediğimiz Türk milletinin ta kendisidir.

​Türk milleti; bütün dezenformasyon girişimlerine rağmen, sahte, yalan ve asparagas haberlere rağmen, sosyal medyada estirilen karamsarlık rüzgarlarına rağmen devletine güvenmiş, devletine omuz vermiş, devletinin milletler mücadelesindeki gücüne güç katmıştır.

​İnancımız odur ki; Türkiye’nin çözüm bekleyen sorunları ortak akıl ve iradeyle bundan sonra da çözüme kavuşturulacaktır.

​Bu sorunların çözülmesi; yalnızca bireylerin gündelik yaşantılarına dokunan bir kazanç değildir. 

İnsanların mutlu, huzurlu ve hür olduğu bir devlet; aynı zamanda kudretli bir devlettir.

Biliyoruz ki; Bir devletin gücü; milletinin gücü kadardır. Bu hususta temel ölçümüz, kadim şiarımız; “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” cümlesidir. 

Bu öğüt; Edebali’den Osman Gazi’ye vasiyet, onlardan da bize emanettir.

Hatırlatmak isterim:
Bozkırın ortasına binlerce yıl önce diktiğimiz bengü taşlarda; Türk kağanları şu ifadeleri kullanmıştır: 
“Aç milleti tok, az milleti çok, yoksul milleti bay kıldım”. 

Bu sözler; Türk’e baş olmanın temel şartlarına işaret etmektedir. 

O yüzden diyoruz ki; makamlar, öncelikle millete hizmet yeridir.

Milli refahı, milli egemenliğin mütemmim cüzü olarak görmemiz bu yüzdendir.

Ekmeğin helâlini, bayrağın hilâli kadar kutsal görmemiz bu yüzdendir.

Rahatlıkla söyleyebiliriz ki;
Bundan yüz yıl önce; Türk’ün derdiyle dertlenenler, şimdi de aynı davanın takipçisidir. 

İstiklâl için çarpışanlarla, istikbâl için uğraşanlar; aynı istikamette yürümektedir. 

Bu gerçek ve sahip olunan bu bilinçtir ki; bu milletin hürriyet mücadelesi de, ekmek kavgası da; Türk milliyetçilerine emanettir.

Bu meselenin ehemmiyetini kavrayan ve ilk adımları atan kişinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ta kendisi olduğu hatırımızdan hiçbir zaman çıkmamıştır. 

Ona göre; kan dökülerek kurtulan memleketin, alın teriyle yükselme zamanı gelmiştir. 

İzmir’in işgaliyle başlayan Milli Mücadele, çetin savaşların sonunda İzmir İktisat Kongresi’yle taçlandırılmıştır.  

Amacı; fukara Anadolu çocuklarını refaha kavuşturmaktır. 

Bundan yüzlerce yıl evvel Bilge Kağanların dediği gibi, yoksul milleti zengin kılmaktır. 

Bizim de bugün vatandaşımızın için talep ettiğimiz ve hayata geçirilen iyileştirmelerin; aslî amacı budur.  

Kongrenin ilk oturumunda kaleme alınan birinci maddeyi, bilhassa bu açıdan okumak gerekir: “Türkiye; milli hudutları dâhilinde, lekesiz bir istiklâl ile dünyanın sulh ve terakki unsurlarından biridir”.
Evet…

Türk’ün büyük zaferinin üzerinden neredeyse yüzyıl geçmiştir. 

Fakat bugün; asırlık hesabı tekrar açmaya uğraşanlar, istiklâlimizi lekelemeye çalışanlar elbette vardır.

Unutulmamalıdır ki; Yüz yıl önceki panoramada yer alan şer şebekesine karşı önce teyakkuz, sonra taarruz için tetikte bekleyen milli duruş; Türk milliyetçiliğinin siyasi temsilcisi MHP ve onun lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin şahsında vücut bulduğu akıllardan çıkarılmamalıdır!

​Görüşmekte olduğumuz kanun teklifiyle birlikte yüzbinlerce vatandaşımız yıllardır hayalini kurduğu güvencelerini kazanmakta, kadrolarına kavuşmaktadır.

​657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesi ve teşkilat kanununa tabi 413 bin 671 vatandaşımız bu düzenlemeden faydalanmaktadır.  

​Ayrıca; Mahalli İdarelerde çalışan 36 bin 346 vatandaşımız, Aile Hekimliklerinde kamu dışından aile sağlığı elemanı olarak çalışan 3 bin 542 vatandaşımız ve sulama birliklerinde çalışan 32 vatandaşımız daha bu düzenlemeden faydalanabilecektir.

Yani düzenlemeyle birlikte 453 bin 620 personelimiz kadroya geçirilmektedir.

​Diğer yandan; Kültür ve Turizm bakanlığımız bünyesinde 2 bin 495 sözleşmeli personelimizin olduğu bilinmektedir.

Medeniyet tasavvurumuzun olmazsa olmazı emektar ve her biri saygıdeğer sanatçılarımızın sürekli sözleşmeli olarak istihdam edilmesi mutluluk vericidir.

​Vekil ebe ve hemşirelerimizin memur kadrolarına geçirilmesi de memnuniyet vericidir. 

Buradaki sayıya baktığımızda da 790 vatandaşımızın düzenlemeden faydalanabileceğini görüyoruz.

​Yaklaşık yarım milyon vatandaşımızı doğrudan ilgilendiren ve aileleriyle birlikte milyonlarca vatandaşımıza hitap eden bu düzenlemeden faydalanan vatandaşlarımızın ve değerli ailelerinin her birinin heyecanına yürekten katıldığımı ifade etmek isterim.

​İnşallah bu kararlılık, birkaç hafta içinde, Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşlarımızın beklentisinin karşılanmasında da kendisini gösterecektir.

​İnşallah bu kararlılık imar barışı başta olmak üzere milyonlarca vatandaşımızın beklentilerinin çözüme kavuşturulmasında da kendisini gösterecektir.

​Hiç şüphe yok ki;
​Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin son Grup Toplantımızda dile getirdiği;
“Vatandaşlarımızın imar sorunlarından terörle mücadelede yaralanıp da gazi sayılmayan kardeşlerimizin haklı taleplerine, uzman çavuşlarımızın özlük haklarıyla ilgili beklentilerinden uzman jandarmalarımızın okullarında geçen bir yıllık sürenin fiili hizmetten sayılmasına kadar her mesele kalıcı olarak çözülmelidir. 

Aş, iş sorunlarının çözümü, dünya çapında muktedir ve Lider Türkiye’nin inşası, hayat pahalılığın ortada kaldırılması bizzat Cumhur İttifakı’nın refakatiyle sağlanacaktır.” İfadeleri, önümüzdeki süreçte, Milliyetçi Hareket Partisi olarak vatandaşlarımızın beklentilerine cevap vermek için göstereceğimiz kararlılığın ifadesi olacaktır.

​Türk asrının inşasının bir ayağının da bu vizyondan, yani vatandaşlarımızın yıllardır süregelen sorunlarının ve beklentilerinin kalıcı olarak çözülmesinden geçtiğinin farkındayız.

​Türkiye yüzyılının gerçekleşmesi için güçlü bir ekonominin, milletimizin taleplerine cevap verebilme kabiliyetine sahip olan ekonomik bir gücün gerekliliğinin farkındayız.

​Şükürler olsun ki ekonomik göstergeler umut vadeden bir eğilimi işaret etmektedir.

​Her fırsatta itibarsızlaştırılmaya çalışılan ama uygulanmaya devam edilen ekonomi modelinin sonuçları yavaş yavaş hem piyasaya hem de rakamlara yansımaya başlamıştır.

• Makroekonomik göstergelerin, birkaç istisna hariç, başarılı sonuçlar elde edildiğini göstermesi,

• Borsa İstanbul’un 2022 yılında, dolar bazında % 111 ile en yüksek getiriyi sağlaması,

• Türkiye’nin kendi sınıfında; en yüksek ihracat rakamlarına ulaşan ülke olması sevindirici ve gözden kaçırılmaması gereken gelişmelerdir.

​2023 yılında kişi başına düşen milli gelirin 12 bin doların üzerine çıkartılması hedefi hem gerçekçi hem de umut vadeden bir diğer gelişmedir.  

​Ne mutlu ki bu farkındalık Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin dinamizmi ile kendini göstermektedir.

​Ne mutlu ki Cumhur İttifakının sorunları çözme ve eser üretme temelli iradesi milletimizin teveccühü ile daha da sağlamlaşmaktadır.

​Önümüzdeki süreç ne kadar zorlu olursa olsun zorlukları aşmak için lazım gelen kudretin varlığı güven vermektedir.

Kuşatmanın planı hangi kalemle yazılırsa yazılsın o kalemi ve tutan eli kırmak için lazım gelen gücün varlığı cesaret vermektedir.

​Yaklaşık 104 yıl önce; milletin kurtuluşunun reçetesinin yine milletin azim ve kararlılığı olduğunu bilen Mustafa Kemal Atatürk’ün koyduğu hedefler bugün daha yakın, yarın çok daha yakın olacaktır.

​Bir asır önce temelleri kazılan, harcı karılan Türk asrının inşası bugün de aynı istikbal özlemiyle tutuşan yürekler tarafından inşa edilmektedir.

​Müktesebatımızın en zifiri karanlığı dahi aydınlatacak birikimlerle dolu olduğu göz ardı edilmemelidir.  

​Ülkülerimize doğru koşar adım gerçekleştirdiğimiz yürüyüşte tavize yer olmadığı akıllardan çıkmamalıdır.

​Mizacımızda teslimiyete yer olmadığı unutulmamalıdır.

​Bu duygu ve düşüncelerle; yüce heyetinizi bir kez daha saygıyla selamlıyorum. Kanun Teklifimizin getirdiği düzenlemelerden faydalanacak olan vatandaşlarımıza ve ailelerine bir kez daha hayırlı uğurlu olsun dileklerimi sunuyor sevgilerimi gönderiyorum.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.