Flaş Haber :
Hava Durumu

İP'Lİ FERİDUN BAHŞİ'YE "HADDİNİZ BİLİN" ÇIKIŞI

16 Kasım 2022
80 Haber Okunma   0 Haber Yorum
MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Adalet Bakanlığının 2023 yılı bütçe görüşmelerinde İP'in kuruluş sürecine giden yolda birçok ağır hukuksuzluk yaşadığını ifade ederek, süreci işine geldiği gibi anlatmaya çalışan İP Antalya Milletvekili Feridun Bahşi'ye tepki gösterdi. Yıldız, İP'li Bahşi'yi "Altından kalkamayacağınız konulara girmeyin. Haddinizi de bilin." diye uyardı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldız, "İP'in sözcüsü illa bir şeyleri kaşımak istiyorsa bizim konuşacak çok sözümüz var. Tarla kurultayı, elbette derin ABD'nin ve FETÖ'cülerin komplosu boşa çıkarıldı ve kendilerine yardım eden Burhan Yaz isimli hakim de FETÖ terör örgütü üyeliğinden hak ettiği cezayı aldı. Herhalde arkadaşımız ziyaretlerine gitmekle meşgul" ifadelerini kullandı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Adalet Bakanlığının 2023 yılı bütçe görüşmeleri sürüyor.
Aklın ve bilimin hakim ,hukuk ve adaletin üstün olduğu bir iklim yaratmak için tüm varlığıyla gayret gösteren Milliyetçi Hareket Partisi adına söz alan Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, PKK/PYD terör örgütü tarafından yapılan terör saldırısında 6 vatandaşın şehit olduğunu hatırlatarak, "Bu saldırıyı yapanları, koruyanları, kollayanları, yanında duranları biliyoruz. Kendi konforları için dünyanın tüm kaynaklarını sömüren, bulunduğu her yeri gözyaşı ve ateşe boğan emperyalizmi ve işbirlikçilerini biliyoruz. Bunlardan, akan kanın hesabını tek tek soracağız. Bölücü terör örgütünü arkalayan, Türk Silahlı Kuvvetlerini utanmaz şekilde kimyasal silah kullanmakla suçlayan ABD derin devletinin istihbarat oyunlarına balıklama atlayanlardan hesap sorarken, MHP olarak biz de orada olacağız." sözlerini sarf etti.

BİREYSEL BAŞVURU YOLU SINIRLANDIRILMALIDIR

Anayasa Mahkemesine bireysel başvuru sayısındaki artışa dikkati çeken MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldız, adaletten ve haktan ayrılmadan bireysel başvuru yolunun sınırlandırılması gerektiğini dile getirdi.

HDP'NİN KAPATILMASI

HDP'ye kapatma davasının 7 Haziran 2021'de açıldığını hatırlatan Yıldız, HDP Batman Milletvekili Mehmet Ruştu Tiryaki'ye, "Bütçeyi konuşuyoruz. Birinci ayın onuna kadar siyasi partilerin alacağı Hazine yardımları belli. Anayasa Mahkemesinden çıkacak karar; davanın reddi, kısmen ya da tamamen Hazine yardımından yoksun bırakma ya da partiyi temelli kapatmadır. Birinci ayın onuna kadar partinizin (HDP) hesabına girecek para, partiniz kapatılırsa bunun iadesi nasıl olacaktır?" diye sordu.

İNFAZ ERTELEMESİ

Hasta hükümlülerin durumlarına ilişkin Yıldız, "Hasta hükümlülerin bilimsel ve adli tıp raporu ile kendi doğal ihtiyaçlarını karşılamaktan aciz hale gelmiş ise infaz ertelemesi yapılabilir." dedi.

LGBT PROPAGANDASI

Kadına, aileye ve çocuğa karşı sinsice faaliyet gösteren kirli ve hastalıklı zihniyete pirim verilmemesi gerektiğini ifade eden Yıldız, "Pedofili niteliği taşıyan suçlara yönelik cezaların ağırlaştırılmasının yanı sıra, LGBT propagandası ve tıbbi zorunluluk dışında cinsiyet değişikliğine 'teşvik etmeyi' yasaklayan düzenleme yapılması düşünülmelidir.
Kadına karşı şiddet konusunda mağdur sayısı azaltılmasına rağmen maalesef istenilen yerde değiliz.
Milliyetçi Hareket Partisinin meclis başkanlığına sunmuş olduğu ruh sağlığı yasası bir an önce Meclis genel kuruluna getirilmelidir."


İP'Lİ FERİDUN BAHŞİ'YE "HADDİNİZ BİLİN" ÇIKIŞI

İP Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, İP'in kuruluş sürecine giden yolda birçok ağır hukuksuzluk yaşadığını ifade ederek, süreci anlatmak istedi.
Bunun üzerine söz alan MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, "İP'in sözcüsü illa bir şeyleri kaşımak istiyorsa bizim konuşacak çok sözümüz var. Tarla kurultayı, elbette derin ABD'nin ve FETÖ'cülerin komplosu boşa çıkarıldı ve kendilerine yardım eden Burhan Yaz isimli hakim de FETÖ terör örgütü üyeliğinden hak ettiği cezayı aldı. Herhalde arkadaşımız ziyaretlerine gitmekle meşgul. Yani yakalandığı yeri falan biliyoruz ama orada çok lüzumsuz bir tartışma açıyorsunuz, altından kalkamazsınız bunun. Haddinizi de bilin." ifadelerini kullandı. Bunun üzerine İP'li Bahşi ise "Ben sadece hukuksuzlukları dile getirdim, ne hakimi tanırım ne bir başkasını tanırım" diye cevap verdi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.