Flaş Haber :
Hava Durumu

GEÇİN BUNLARI

28 Kasım 2022
131 Haber Okunma   0 Haber Yorum
6'lı masa kendini yönetemiyor, Türkiye’yi mi yönetecek CHP, İP, DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve Saadet Partisi'nden oluşan 6'lı masa 9'uncu kez toplandı. İttifak ortakları milletin önüne koyabilecek bir projeleri olmadığı için yine "Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem" üzerinden bildiri metni hazırlayıp altına imza koydular.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, "Cumhurbaşkanı’nı Türkiye Büyük Millet Meclisi mi seçecek, yoksa doğrudan demokrasinin gereği Türk Milleti mi seçecek.?
Bunun cevabını vermekten köşe bucak kaçan heyetten ne köy olur ne de kasaba.
Geçin bunları. Sadede gelin" diye tepki gösterdi.

MHP'Lİ FETİ YILDIZ: GEÇİN BUNLARI, SADEDE GELİN

MHP Hukuk İşlerinden Surumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, "Cumhurbaşkanı’nı Türkiye Büyük Millet Meclisi mi seçecek, yoksa doğrudan demokrasinin gereği Türk Milleti mi seçecek?

Bunun cevabını vermekten köşe bucak kaçan heyetten ne köy olur ne de kasaba. Geçin bunları. Sadede gelin" diye tepki gösterdi.
Yıldız, "Cumhurbaşkanı halk tarafından seçiliyorsa, Cumhurbaşkanı önemli yetkilere sahipse, Halk tarafından seçilen Cumhurbaşkanı’nın yanında yürütme gücünü elinde bulunduran ve parlementonun güvenine dayanan Başbakan ve bakanlar kurulu varsa o sistemin adı “Yarı Başkanlık Sistemi”dir" diye ifade etti.

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.