Flaş Haber :
Hava Durumu

Devlet Bahçeli:Biz seçime hazırız

14 Ocak 2023
105 Haber Okunma   0 Haber Yorum
MHP Lider Devlet Bahçeli Kızılcahamam'da düzenlenen kamp öncesi Ülkücü Şehitler Anıtını ve Kızılcahamam Şehitler Ağacını ziyaret etti.

MHP'nin Kızılcahamam kampı devam ediyor. 
Kampta açıklama yapan MHP lideri Devlet Bahçeli, MHP'nin programı ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin örtüştüğüne dikkat çekerek, "Güfte ile beste örtüşmüştür" dedi. 
Bahçeli, Cumhur İttifakı, başörtüsü düzenlemesi, seçim tarihi ve altılı masaya ilişkin açıklamalar yaptı

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den Ülkücü Şehitler Anıtı ve Kızılcahamam Şehitler Ağacı ziyareti
MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyeleri ve milletvekillerinin katılımıyla yapılacak toplantı için Kızılcahamam ilçesine gelen Bahçeli, toplantı öncesi Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyaret etti. 
Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından dua eden Bahçeli, şehit isimlerinin yazılı olduğu alana karanfil bıraktı. 
Bahçeli, daha sonra toplantının yapılacağı otele geçti. 

Toplantıda, MHP'nin bu yılki milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimine hazırlık kapsamında hem genel merkez hem teşkilat bazında yapacağı çalışmalar ele alınacak.
Ülke gündeminde yer alan konular ile iç ve dış gelişmelerin değerlendirileceği toplantıda, Türkiye'nin ekonomik ve siyasi gündemine ilişkin sunumlar yapılacak.


MHP'NİN KIZILCAHAMAM KAMPI BAŞLADI
MHP, Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde üç günlük kampa girdi. Merkez Disiplin Kurulu, Merkez Yönetim Kurulu ve milletvekillerinin katıldığı toplantıda, seçimler için yol haritası masaya yatırılırken iç ve dış gelişmeler ele alındı.
Toplantıda değerlendirme yapan MHP lideri Devlet Bahçeli önemli mesajlar verdi.


BAŞÖRTÜSÜ'NE ANAYASAL GÜVENCE
Başörtüsüne Anayasal güvence konusunu değerlendiren MHP lideri, "400'ün üzerinde oy ile çıkarsa sağlıklı olur. Olmazsa referanduma gidilir. 
Muhalefeti dikkate almadan yola devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

2-55
CUMHUR İTTİFAKI VE ALTILI MASA
Cumhur İttifakı'nın genişleyip genişlemeyeceği hakkında konuşan MHP lideri, "İttifaklar genişleyebildikleri kadar genişlesinler" dedi.
Altılı masayı da eleştiren Bahçeli, "6'lı masanın 10 toplantı sonucu üzerine denklem kurdum. 6 çarpı sıfır eşittir sıfır. Sıfır yutan eleman" diye konuştu


"GÜFTE İLE BESTE ÖRTÜŞMÜŞTÜR"
MHP lideri Bahçeli, seçimlere yönelik parti programı hakkında, "Bizim programımız ile cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi örtüşmüştür. 
MHP programı ile cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini karşılaştırdığımızda güfte ile beste örtüşmüştür" dedi.


SEÇİM TARİHİ AÇIKLAMASI
Seçim tarihi hakkında açıklama yapan Bahçeli, "Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi nasıl bir değerlendirme yapar onu bekleyeceğiz. Biz seçime hazırız" ifadelerini kullandı.

 

MHP Lideri Devlet Bahçeli, MHP Kızılcahamam Kampı'nda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Cumhur İttifakı olarak yola devam ettiklerini ifade eden Bahçeli, "Cumhur İttifakı seçime hazır. Bizim adayımız belli, kararımız net" dedi.

Altılı masayı eleştiren Bahçeli, "Altı çarpı sıfır, eşittir sıfır. Altılı masa 10 defa bir araya geldi ama sonucu sıfır" diye konuştu.

Seçimlerin öne alınıp alınmayacağı konusuna da değinen Bahçeli, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi nasıl değerlendirme yapar beklemek lazım. Seçim süreci açıklanırsa her gün bir yerde olacağız." ifadelerini kullandı.

Başörtüsüne yönelik anayasa teklifi ile ilgili Bahçeli, 400'ün üzerine çıkarsa sağlıklı olacağını, olmazsa referanduma gitme halinin doğacağını söyledi.

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.