Flaş Haber :
Hava Durumu

Cumhur İttifakı Türkiye'ye sahip çıkacaktır.

12 Ocak 2023
113 Haber Okunma   0 Haber Yorum
MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Milletvekilimiz Tamer Osmanağaoğlu: Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin de ifade ettikleri gibi Cumhur İttifakı Türkiye'ye sahip çıkacaktır. Cumhur İttifakı, Türk ve Türkiye Yüzyılı'nı inanç ve irfanla inşa edecektir.

MHP GRUBU ADINA TAMER OSMANAĞAOĞLU (İzmir) -
Sizleri ve bizleri ekranları başında internetten takip eden yüce Türk milletini ve yüce Türk Meclisini saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.

Küresel ekonomide gerçekleşen dalgalanmalar, komşu coğrafyalarda yaşanan ve sonu savaşa varan siyasi gelişmeler hiç şüphe yok ki ülkemizi de etkilemiş hatta etkinin katlanarak hissedilmesine sebep olmuştur. 

Bir yandan, duruş sergilemeyen ve hatta sergileyecek iradesi dahi olmayan hükûmetlerce yönetilen ülkelerin sıfırı çektiğine şahitlik ederken diğer yandan sosyal buhranın tetiklediği siyasi buhranlarla boğuşan devletlerin de çok zor süreçlerden geçtiğine hep birlikte şahitlik ettik, etmeye de devam ediyoruz. 

Gerçekler gün gibi ortadayken, kuşatma bütün sertliğiyle kendini gösterirken gerçekleri görmeyen, hatta gerçekleri çarpıtarak siyasi rant elde etmeye çalışanların ihtiraslarına da tanıklık ettik, etmeye de devam ediyoruz. 

Ne var ki hesap yapanların hesapları karışmış, oyun kuranların oyunu bozulmuş, zorba politikalarla Türk milletine istikamet çizmeye çalışanların gayreti boşa çıkarılmıştır. 

Elbette bunda en büyük pay, zamanında ve büyük bir ciddiyetle aldığı önlemlerle, devletimize ve devletine duyduğu güvenle ellerini oluşturanları şaşkına çeviren milletimize aittir. 

Devletimizin vatandaşımızı suni ekonomik gelişmelerin ve kalıcı hasar bırakacak tehditlerin karşısında yalnız bırakmaması ve özellikle ekonomik refahı korumaya yönelik attığı adımlar elbette ilk değildir, son da olmayacaktır. 

Bu kapsamda, görüşülmekte olan kanunla birlikte en düşük emekli aylığı 3.500 TL'den 5.500 TL'ye artırılmaktadır.

Emeklilerimizin ve memurlarımızın maaşlarında enflasyon farkı uygulamasında ön görülen yüzde 16,48 artış oranına yüzde 13,52'lik bir oran daha eklenerek yüzde 30'luk bir artışa gidilmektedir.

Ayrıca, işverenlerimize iş gücü maliyetini azaltacak şekilde verilen destek 400 TL'ye çıkarılmaktadır.

Ne mutlu ki "çözülemez" denilen sorunlar bu çatı altında bir çözüme kavuşmaktadır, "düzeltilemez" denilen aksaklıklar cumhurun iradesinin tecessüm ettiği Gazi Meclis çatısı altında bir bir giderilmektedir, "gösterilemez" denilen irade en zor dönemlerde dahi iradesini yüksek sesle ilan eden bu çatı altında kararlılıkla gösterilmeye devam etmektedir.

 Önümüzdeki günler "çözülemez" denilen sorunların çözüldüğüne şahitlik edeceğimiz günler de olacaktır. 

Önümüzdeki haftalar "düzeltilemez" denilen aksaklıkların düzeltildiğine milletçe şahitlik edeceğimiz haftalar da olacaktır. 

Önümüzdeki yıllar ise "gösterilemez" denilen iradenin korkusuzca ve ilkeli bir şekilde gösterileceği yıllar da olacaktır. 

Velhasıl, önümüzdeki yüzyıl Türkiye Yüzyılı olacak, hasretle bağrına basacağımız asır, Türk asrından başkası olmayacaktır. 

Bilinmelidir ki kararlılığımızın kaynağı Türk milletidir, tükenmez umuzumuzun pınarı Türk asrına olan imanımızdır. 

Aklımızdan geçenleri kalemiyle yüreklerimize nakşeden merhum şairimiz Mithat Cemal Kuntay ne güzel söylemişti; hep beraber dinleyelim.

"Şahlanır göklere inkâr edilen heykelimiz,
Gösterir ufku, ölürken bile, solgun elimiz.
Boşa gitmez, heder olmaz, vurulup düştüğümüz,
Zalimin göğsüne çarpar düşüyorken ölümüz.
Canımızdır, acı hissetmeyerek, verdiğimiz;
Şaşırırsın, şu asırlar sana anlatsa kimiz..."

İnanıyoruz ki Türk milleti, Türk asrında şaşırtmaya devam edecektir. 

Biliyoruz ki Türk Devleti, Türk asrında; Türk'ü unutanlara Türk'ün kabiliyetini tekrar hatırlatacaktır. 

Türk milleti, hasretle kucaklayacağı Türk asrına 2023'ün ilk baharında Cumhur İttifakı'yla birlikte bir adım daha yaklaşacaktır.

 İçinde yaşadığımız devir; gönüllerin hasar aldığı, kavramların savrulduğu, ruhların yaralandığı bir dönemdir.

Bir yandan bireycilik vahşi bir şekilde kışkırtılmakta, diğer yandan ise bencillik cemiyet hayatını var gücüyle ezmektedir, bu iç karartan manzaranın önüne geçmenin yolu bizim öz medeniyetimizden geçmektedir. 

Çünkü bizi biz yapan tüm değerler insanı merkezi alan bir zihin dünyasının ürünüdür. 

Bu anlayışın özünde Asya bozkırlarından at sırtında gelerek Anadolu'da ölümsüz bir uygarlık inşa eden gelenek vardır, onlardan bize kalan kelimeler kuracağımız yeni dünyanın da pusulalarıdır, Gazi Meclisin çatısı altında çıkan her düzenleme bu hassasiyetle irdelenmelidir. 

Milletimizin hayrına olan işlere destek çıkmak iktidar olsun, muhalefet olsun, hepimizin ortak mesuliyetidir.

İşçinin alın teri kurumadan hakkını vermeyi tavsiye eden nebevi öğüt başımızın tacı olmalıdır, emekliye yaklaşırken "Bereket büyüklerle beraberdir." nasihati yüreğimizde çarpmalıdır, "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın." diyenlerin sesi kulağımızdan bir an bile silinmemelidir. 

O takdirde, Ankara, insanlığa karşı yeni bir çağın adresi olacaktır.

İşte, tam bu yüzden "demokrasi" kelimesini, "barış" sözlüğünü kılıf yaparak ilkel dönemleri bile mumla aratan kokuşmuş küresel sistem Türk asrıyla birlikte yeni rayına girmeye mecburdur. 

Dünyada sosyal devlet anlayışı rafa kaldırıp endüstriyel devler insanların gırtlağına çökerken ümit ışığı Anadolu'dan yükselecektir.

Hatırlatırım ki emperyalist kuvvetlere karşı topyekûn bir mücadele vererek hürriyete kavuşan millet Türk milletidir. 

Bu Meclis bundan bir asır önce nasıl bütün mazlum milletlerin umutla baktığı menzil olduysa şimdi de aynı mevkide durmaktadır. 

Tarih sayfaları, güç dengelerinin birçok kez bozulduğuna yer vermekte, rakip tanımayan ekonomilerin iflas ettiğini yazmakta, rakip görmeyen ülkelerin karmaşa içinde yok olup gittiğini hepimize en net hâliyle göstermektedir; bozulan güç dengesinin yeniden ve yeni bir ruhla, birlik ve beraberlik ruhuyla hareket eden milletlerin lehine yeniden kurulduğunu da hatırlatmaktadır; bugün yaşanan bundan farklı değildir. 

Ülkemize bütün ihtişamıyla gelen yeni yüzyılın Türk Yüzyılı olmaması için hiçbir sebep yoktur. 

Yeter ki o yüzyılla mücadele etmek yerine o yüzyıla hazır olalım, yeter ki o yüzyıla savaş açmak yerine o yüzyılı kucaklayacak zemine nail olalım, yeter ki kendi sorunlarımızı ihmal etmeden uluslararası arenada söz sahibi olabilme hedeflerimizden vazgeçmeyelim.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin de ifade ettikleri gibi Cumhur İttifakı Türkiye'ye sahip çıkacaktır. 

Cumhur İttifakı, Türk ve Türkiye Yüzyılı'nı inanç ve irfanla inşa edecektir. 

Yorulmayacağız, yolumuzdan dönmeyeceğiz, düşmanca senaryolara taviz vermeyeceğiz. 

Sabrın boyun eğmek değil, mücadele etmek olduğunu cümle âleme hep birlikte göstereceğiz. 

Ben bu duygu ve düşüncelerle bu kanun teklifinin hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.