Flaş Haber :
Hava Durumu

BU KUTLU HAREKET ARTIK “İÇE DÖNÜK” TARTIŞMALARDAN BIKTI.!

07 Ocak 2023
222 Haber Okunma   0 Haber Yorum
Utanmadan sıkılmadan hem geçmişlerinin ülkücü olduğunu söylüyorlar hemde ülkücü hareketin ve liderinin aleyhinde konuşmaktadırlar.! “Fitne çıkarmak adam öldürmekten daha kötüdür”(Bakara: 191)

-BİR DURUŞU OLMALI İNSANIN,
-BİR BAKIŞI, BİR ANLAYIŞI, 
-BİR AŞKI, BİR DAVASI OLMALI.

Daha ilk kelamında dava cehaleti ortaya çıkan…Hak hukuk bilmez, tarih okumaz , ilmihalden ve gıybetten habersiz, dava, düstur bilmez at hırsızı zübüklerin “ülkücüyüm” demeleri, olaylar hakkında yorum yapmaları inanın zoruma gidiyor.. 
Hele birde Suret-i Haktan görünen kitap yüklü okumuş hamallar var ki tam bir lağım çukuru…Bu yüzden deriz ki;
Türk Devlet Geleneğinden ve teşkilat terbiyesinden uzak, tarihin hangi devrinde olursa olsun, köküne yabancılaşan, devlet terbiyesi nedir bilmeyen, kimliğiyle ters düşen aydın zevatın taş üstüne taş koyması, ufkun ötesini görebilmesi, sadece ham bir hayaldir. 
Bu zevatlar kişilik olarak fikri yapısı “Fetö halet-i ruhiyesine” sahipse hem teşkilata hem devlete faydası olmaz.
Cahilinden, okumuşuna kadar bu muhaliflerde bir ülkücü düşmanlığı içimize can evimize kadar nüfus etmiştir.
Konuşanlara itibar edip, susanlara çemkirmek, akıl tutulması,tarih şuursuzluğu stratejik ve analitik yetenekten yoksun olmaktır.
Utanmadan sıkılmadan hem geçmişlerinin ülkücü olduğunu söylüyorlar hemde ülkücü hareketin ve liderinin aleyhinde konuşmaktadırlar.!
“Fitne çıkarmak adam öldürmekten daha kötüdür”(Bakara: 191)
Ülkücü hatıralara hürmetkarız…Ancakkk.!! Fikrini ve iradesini başta fetö gibi mecralara kiralamış ve BAŞINI KUMA SOKMUŞ olanların sözü de kendisi de muteber değildir. 
Ülkücü kavramıyla esasen hiç alakası olmayan ruhsuz biyolojik varlık olmaktan öteye anlam taşımadıkları hepimizce mâlumdur.
Bu kutlu hareket artık “içe dönük” tartışmalardan bıktı.!! Bir duruşu olmalı insanın.! Bir bakışı, bir anlayışı, bir aşkı, bir davası olmalı.
Hz. Pir Mesnevi’de der ki;
“İKİ ŞEY MÜHİMDİR…
*Birincisi Okyanus gibi bol
HAYSİYET,
*İkincisi elif gibi dimdik
ŞAHSİYET.!”
Bu kadar hal bilmezlerin arasında Cenab-ı Allah Devlet Bey’e güç kuvvet versin..İçte ve dışta nasıl bir kumpasın içinde farkındayız…Ve her daim yanındayız. 
İnanın…Teşkilatımız bu oyunuda mutlaka bozacak ve oyunu kuranlar tarihin çöplüğüne gömülecektir Allah’ın izniyle.
Olay aydınlanıncaya kadar soğuk kanlı davranıp yangına körükle gidilmemeli. Olayı zan ve tahminlerle izah sadece kaos oluşturmak isteyenlerin ekmeğine yağ sürer.
Ulu Çınar Üç Hilal Milliyetçi Hareketin Lideri Devlet Bey bir konu hakkında yorum yapmıyorsa bir bildiği vardır ve tarih onu daima haklı çıkarmıştır…
Devlet Bey’in dediği gibi:
“Hiç kimse suskunluğumuzun asaletinden cesaret almaya kalkışmasın.”
Kendi aramızda özel kanal ve hesaplar üzerinden herseyi söyleyip dertleşebilir, arzu ve dileklerimizi, isyanlarımızı, dertlerimizi, şikayetlerimizi “kol kırılır yen icinde kalır” kuralı içinde dile getirebiliriz. 
Lakin bazılarının yaptığı gibi genel merkez aleyhine alenen herkesin okuyabildiği ve gördügü kanallar üzerinden günümüz Dır’ar Mescidi cemaati fitne münafık nankör “Mansur” gibi sosyal medya üzerinden yapıyorsa burada  bir art niyet ve en azından Ülkücü terbiyeye uymayan bir çürümüşlük vardır.!!
İşte ben buna üzülüyorum.
Kimlerin kuru yaprak misali nerelere savruldukları artık bu saatten sonra bizi ilgilendirmiyor. 
50 yıldır biliriz ki “bizim gülistanın gülü başka bahçelerde diken gözüyle bakılır.” 
Bestekârı Cevdet Çağla’nın olduğu 
Türk Sanat Müziğinde çok sevdiğim HÜZZAM Makamında güzel bir 
şarkı var;
“Şu göğsüm yırtılıp baksan,dikenler aynı güldendir,
Şikâyet bilmeyen kalbim kanar hep aynı eldendir.”
Kendi düşen ağlamaz… 
-Bizim obamız Üçhilal’li MHP…
-Ocağımız ise Bozkurtlu Ülkü Ocakları Allah’a şükür.
Her zaman dediğimiz gibi… 
VEFA…Yangın varken seçtiğindir. Söndükten sonra seçsen ne yazar, vazgeçsen ne yazar.
Ülkücü Hareketin…Okyanus ötesi ABD’de ve İngiltere-Almanya gibi yabancı başkentlerde projelendirilen muhasım senaryolar vasıtasıyla önünü kesme arzusu taşıyan, ömrünü kısaltma amacına kilitlenen iç ve dış mihraklara karşı milli birliğimizin sarsılmaz vasfıyla duruş göstermekten başka bir çare yoktur.
Büyüyen ve yükselen, cazibesi ve çekim alanı sürekli genişleyen Ülkücü Harekete hiç kimse, hiçbir odak engel olamayacak, pranga vuramayacaktır.
Çok büyük badireler geçirmiş, çok feci belalara giriftar olmuş "şehit ocağı/gazi yuvası"olan Üç Hilal’li MHP bütün bunlara karşı çok üstün hayatiyet göstermiştir.
Birbirimize dayanarak, birbirimizden feyiz alarak, bu suretle hoşgörü ve sevgi çemberimizi daha da geliştirerek öfke ve nefretin esiri olmuş siyasi kötürümlerin tuzaklarını bozacağız.
Biz;
Ne yoldan çıkanlardan olacağız.
Nede;
Yoldan çıkanların değirmenine su taşıyacağız.
Devletin zaafa uğraması pahasına siyasi gelecek planları yapanların devleti ayakta tutmak adına siyasi bedel ödemeyi göze almış MHP’nin siyasetini anlaması da mümkün değildir. 
MHP her zaman devletin bekasını, milletin birliğini hep esas almış bir siyasi parti olmuştur. Bu amaçla milli değerleri benimsemiş bir gençlik yetiştirmeyi hep ön planda tutmuştur. Bunda da başarılı olunmuştur.
Hz. Mevlana der ki;
“Kötü havalarda insan dosta aç olur, 
Bir araya gelse dost dosta ilaç olur, 
Bahçede tek gül bir şeye benzemez, 
Öbek öbek olduğunda bahara taç olur.”
Gece en karanlık ve ebedi göründüğü zaman gün ışığı en yakındır. Her gecenin bir sabahı vardır. Karanlıklardan aydınlığa, zulmetten Nûr'a çıkmak ümidiyle.
SÖZÜN ÖZÜ…
Ülkücü Gençlik…Liderinin yüreğini yüreğine katar, vatan olur, bayrak olur, baktığı yere bakar… Turan’a yol arkadaşı olur️.
HAYIRLI CUMALAR
Meram Bağları’ndan;
SEVGİ VE MUHABBETLE…
5-Ocak-2023
Tarih Öğretmeni
Ali KUZENCİK


SÖZÜN ÖZÜ…ÜLKÜCÜ GENÇLİK LİDERİNİN YÜREĞİNİ YÜREĞİNE KATAR…
VATAN OLUR, BAYRAK OLUR, BAKTIĞI YERE BAKAR.
Kendimi borçlu hissetiğim iki ulu teşkilat vardır… Kişiliğimin oluşmasında büyük payı olan şühedalı ve dualı ÜLKÜ OCAKLARI ve MİLİYETÇİ HAREKET PARTİSİDİR.
Üç Hilalli Ulu Çınar MHP bizim için sadece bir siyasi parti değildir. Onun çok ötesinde bir anlamı ve vazgeçilmezlik ruhu vardır. 
Rahmetli Başbuğumuzun Ocak ile beraber iki büyük emanetinden biridir.
Bu iki ulu teşkilata  “saygısızlık” edilmesine tahammülümüz yoktur.
Bu kutlu hareket Türk Milletinin sigortası ve erken uyarı sistemidir.! Yarım asırdır hep haklı çıkan şühedalı-dualı bir harekettir.
Bu kutlu hareket mensuplarının yakın tarihte düzenlediği çok sayıdaki muhteşem mitingler…MHP Teşkilatlarının, ülkücülerin dinamizmi ve Lider Devlet Bahçeli’nin dirayetli duruşu son yıllarda yaşadığı ihanet küllerinden silkenerek üzerinden atmasıdır.
Seçimlere giderken bu muhteşem mitinglerin havasını silmek ve ülkücü hareketi dağıtmak için camianın dışında gelişen ve insan olan hiç bir kimse için istemediğimiz bir olayın vuku bulması koca bir Ülkücü Camia’ya mal etmek…Bu suikastı planlayanların ya da fayda görenlerinin açıkça oyunudur…Oyunu görüp anlamak gerekir. Hak tecelli edip, hesabı sorulacaktır, kahpece pusu kuranlar, bedelini ödeyecektir.
Ülkücü Hareketin…Okyanus ötesi ABD’de ve İngiltere-Almanya gibi yabancı başkentlerde projelendirilen muhasım senaryolar vasıtasıyla önünü kesme arzusu taşıyan, ömrünü kısaltma amacına kilitlenen iç ve dış mihraklara karşı milli birliğimizin sarsılmaz vasfıyla duruş göstermekten başka bir çare yoktur.
Büyüyen ve yükselen, cazibesi ve çekim alanı sürekli genişleyen Ülkücü Harekete hiç kimse, hiçbir odak engel olamayacak, pranga vuramayacaktır.
Çok büyük badireler geçirmiş, çok feci belalara giriftar olmuş "şehit ocağı/gazi yuvası"olan Üç Hilal’li MHP bütün bunlara karşı çok üstün hayatiyet göstermiştir.
Birbirimize dayanarak, birbirimizden feyiz alarak, bu suretle hoşgörü ve sevgi çemberimizi daha da geliştirerek öfke ve nefretin esiri olmuş siyasi kötürümlerin tuzaklarını bozacağız.
SÖZÜN ÖZÜ…Ülkücü Gençlik…
Liderinin yüreğini yüreğine katar, vatan olur, bayrak olur, baktığı yere bakar… Turana yol arkadaşı olur️.
Rabbim bu Necip Millete ve Ulu Devlete “hizmetkâr” olan Devlet Beyimize ve milyonlarca ülküdaşımıza sağlıklı uzun ömürler nasip etsin inşallah.
Meram Bağları’ndan;
SEVGİLER
Ali KUZENCİK

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.