Flaş Haber :
Hava Durumu

“ADIM ADIM 2023 KOCATEPE GENÇLİK" GECESİ

11 Mayıs 2022
129 Haber Okunma   0 Haber Yorum
ÜLKÜ OCAKLARI AFYONKARAHİSAR İL BAŞKANLIĞIMIZ “ADIM ADIM 2023 KOCATEPE GENÇLİK" GECESİ DÜZENLEDİ

Ülkü Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanlığımız, Ali Kınık ve Aşık Sefai’nin sahne aldığı “Adım Adım 2023 Kocatepe Gençlik” temasıyla konser düzenledi.

Cumhur İttifakı “Adım Adım 2023 Kocatepe Gençlik” Konserinde Buluştu

Afyonkarahisar Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Adım Adım 2023 Kocatepe Gençlik Konseri” geniş bir katılımla gerçekleştirildi. 

Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen konser programına binlerce Ülkücü salonu doldururken, AK Parti kurmayları da ittifak ortaklarını yalnız bırakmadılar.

Ünlü sanatçılar Alı Kınık ile Aşık Sefai’nin seslendirdiği parçaları ile dinleyicilerini coşturduğu konsere MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak ile birlikte MHP’nin Afyonkarahisar daki tüm mensupları da katıldı.


Cumhur İttifakı “Adım Adım 2023 Kocatepe Gençlik” Konserinde Buluştu

Konsere Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile birlikte AK Parti Afyonkarahisar Merkez ilçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz ve AK Parti’li yöneticiler de katıldılar. Konser sonrası bir değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Ülkü Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanlığının Veysel Eroğlu Spor Salonunda düzenlediği Ali Kınık ve Aşık Sefai’nin sahne aldığı “Adım Adım 2023 Kocatepe Gençlik ” konserine katıldık.

Mili ve manevi duyguların yüksek olduğu bir gece yaşadık. Spor Solununu dolduran değerli hemşehrilerime ve ülkücü gençliğe teşekkür ederim. Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın” dedi.

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak ise Afyonkarahisar Ülkü Ocakları İl Başkanlığı yöneticilerine muhteşem organizasyon nedeniyle teşekkür ederken, “Adım Adım 2023 Gençlik Konseri’nde kıymetli sanatçılarımız Ali Kınık ve Aşık Sefai’yi Afyonkarahisar’ımızda ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk” dedi.

Binlerce kişini katıldığı konser’de konuşan Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, “Ben ülkücüyüm, davamın hizmetindeyim diyen herkes için, gün birleşme günüdür, gün gönül seferberliğinde ben de varım deme günüdür” dedi.

Ülkü Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘’Adım adım 2023, Kocatepe Gençlik Konser”ine Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan ve yönetimi, MHP KAÇEP İl Başkan Yardımcısı Av. Nersin Çelikbilek, Merkez İlçe Başkanı Fevzi Kartal ve yönetimi, Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuz Kağan Diler ve yönetimi, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, MHP İlçe ve Belde başkanları, MHP İlçe ve Belde belediye başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleri, Kamu-sen’e bağlı sendika başkanları, asenelar, ülkücüler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan program Afyonkarahisar Belediyesinin mehteran takımının gösteri ile devam etti.

Milletvekili Taytak, “Buluşma yerimiz büyük Türkiye’dir”
MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, “Allah’a şükürler olsun ki, Ülkü Ocakları sözü sağlam, özü sağlam olan Türk gençliğinin ve adam gibi adam olanların yarım asırdan fazla yetiştiği bozkurt yuvasıdır.
Aklımızla, anılarımızla pek çok badireyi atlatarak, pek çok belayı savuşturarak bugünlere geldik.
Diyebiliriz ki zahmetlerden zafer çıkardık. Kuşatmayı yardık, pusuları dağıttık, varlığımızı güçlendirdik. 
Merhum başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyefendi diyordu ki; “Buluşma yerimiz ne doğudur, ne batıdır, ne kuzeydir, ne güneydir.
Buluşma yerimiz büyük Türkiye’dir.
Buluşma noktamız Türk’ün kafası, Türk’ün kalbi, Türk’ün cevher-i aslisidir.”


2022/05/2592341151652096850.jpg

Taytak, “Ne mutlu Ülkücü kalabilene”
Taytak, “Ülkü Ocakları hepimizin yetiştiği irfan mektebi, iffet ve irade menkıbesidir.
Şehitlerin emaneti, gazilerin göz nuru, vatan ve millet sevgisinin onur mihveridir.
Türkmen Beyimiz, Bilgi Liderimiz, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendinin ifadeleriyle; ‘’Ülkü ocaklarımız; aklın, ahlakın, adanmışlığın, anıt gibi yükselen millet ve vatan sevdasının ufuk ötesini görebilen, zamanlar üstüne çıkabilen iman kaynağıdır.’’
Bu kaynak ki, mukaddesatla buluşmanın, mukadderatla kucaklaşmanın adresi ve aidiyet kavlidir.
Nitekim kaynağını Türk-İslam ülküsünde bulmuş Türk milliyetçiliği ihanete karşı güvence, işbirlikçilere ve işgalcilere karşı aşılmaz kaledir.
Ülkü Ocakları da bu kalenin en önemli mihenk taşlarındandır.
Bu itibarla ben ülkücüyüm, davamın hizmetindeyim diyen herkes için, gün birleşme günüdür, gün gönül seferberliğinde ben de varım deme günüdür.
Bu itibarla günümüz kutlu olsun, birliğimiz beraberliğimiz ilelebet sürsün.
Başta cennet kokulu şehitlerimizin anneleri olmak üzere sevgi, şefkat, hoşgörü ve azmin annelerin anneler gününü kutluyorum.
Ne mutlu Türküm diyene.
Ne mutlu Ülkücü kalabilene ” dedi.


Kağan, “Kuruluş ve kurtuluş Ülkü Ocaklarına emanettir”
Gecede konuşan Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuz Kağan Diler, “Adım Adım 2023 Kocatepe Gençlik etkinlikleri kapsamında düzenlemiş olduğumuz konserimize hepiniz hoşgeldiniz, şeref verdiniz.
Şehrimizdeki salonu inleten bu ses, davasını, vatanını ve mukaddesatını her şeyin üstünde tutan Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in yolundan, Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in izinden yürüyen adım adım 2023’e ilerleyen ve geleceğin lider ülke Türkiye’sinin teminatı olan ülkü ocaklıların sesidir.
Ahlat ile Kocatepe arası çelik halat ülkücü harekettir, kuruluş ve kurtuluş ise ülkü ocaklarına emanettir.
Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten, dünyalık karşılığı olmayan mukaddes davamızın ve ocağımızın kurucusu olan Merhum Başbuğumuzdan ve ömrünü Türk milliyetçiliğine adayan Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’den bizlere kalan bu mukaddes sancağı ve kutlu emaneti yaşatacak ve gelecek nesillere aktaracak olan tüm ülküdaşlarımı en içten duygularım ile selamlıyor, varlıkları ile bugün bu salonu şereflendiren tüm misafirlerime teşekkür ediyorum.
Ne mutlu Türküm diyene” dedi.


2022/05/13725190211652096852.jpg

Kocacan, “Milliyetçi – Ülkücü gençlik hem haktan yana hemde hakikatin yanındadır”
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Kocacan, “Bu muhteşem tabloyu, bu coşku ve heyecan dalgasını görmekten bizatihi şahit olmaktan biliniz ki kıvanç duyuyor, iftihar ediyorum.
Yürekleri vatan, bakışları bayrak, duruşları mızrak, sevdaları berrak olan Türk gençliği nerede diye soranlara, işte buradalar diyorum.
Dimdik ayakta olduklarına şahitlik ediyoruz.
Ülküsünde dimdik duran ay yüzler burada, geleceğin teminatı Türk gençliği tüm görkemiyle bu salonda.
Bu müstesna organizasyonda emeği geçen İl Ocak Başkanımıza, yönetimde görev alan arkadaşlarımıza ve Ocaklı gençlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Türk gençliği canımızdan ileri, kardeşliğimizin ve kader birliğimizin irade gücüdür.
Milliyetçi – Ülkücü gençlik hem haktan yana hem halktan taraf hemde hakikatin yanındadır.
Bakınız Merhum Ömer Seyfettin gençliği nasıl da tarif ediyor.
Bir kahraman gördüm, gençti, güzeldi, Atlamış maziden binlerce Seddi, Kır atıyla sanki canlı bir yeldi.
Sorudum nereye?
“Ben giderim” dedi.
“Tarif olunamaz bir şana doğru…”
İşte yolumuz turan, hedef Kızılelma diyor.
Hepinizi Allaha emanet ediyorum.
Ne mutlu Türküm diyene” diye konuştu.


2022/05/8848619661652096853.jpg

Zeybek, “Cenabı hak Devlet Bey'e ve Cumhurbaşkanımıza da uzun ömür versin”
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Toplantının teması gerçekten çok çok önemli 2023. 2023 gerçekten ülkenin dönüm noktasıdır.
Bundan dolayı cenabı hak Devlet Bey'e ve Cumhurbaşkanımıza da uzun ömür versin, birlikleri de daim olsun.
Bizlere düşen birliğimizi, beraberliğimi ve kardeşliğimizi devam ettirmektir” dedi.


Aşık Sefai ve Ali Kınık rüzgarı esti
Yapılan konuşmaların ardından binlerce kişinin katıldığı konserde Aşık Sefai ve Ali Kınık rüzgarı esti.
Konsere katılanlar, sanatçıların seslendirmiş olduğu türkülere telefon ışıklarını yakarak ve söyleyerek eşlik ettiler.

 

2022/05/11306108991652096852.jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.