Flaş Haber :
Hava Durumu

"Başaklarımızı korumak zorundayız"

26 Kasım 2022
130 Haber Okunma   0 Haber Yorum
MHP Ankara İl Başkanlığınca, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla İstanbul'da öldürülen mimar Başak Cengiz'i anma programı düzenlendi.

MHP Ankara İl Başkanlığınca, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla İstanbul'da öldürülen mimar Başak Cengiz'i anma programı düzenlendi.
Etimesgut Korkut Ata Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Başaklar Hiç Solmasın Hep Yeşersin" programının açılışında konuşan MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, Başak Cengiz'in katledilmesi olayının bir daha yaşanmamasını temenni etti. Baştuğ, Başak Cengiz'e rahmet, ailesine de sabır diledi.

Tarihte kadına verdiği değer sayesinde büyük devletler kurmayı başarmış şanlı Türk milletinin bugün bu haberlerle anılmasının bir zül olduğunu ifade eden Baştuğ, "Kadını ikinci plana iten toplumlar, kendisini ayakta tutacak dinamiklerden birini kaybettikleri için çökmeye mahkumdur." dedi.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel konuşmasında, insanı sevmenin ve hoşgörünün önemine değinerek, kadına şefkat ve merhamet göstermenin önemine dikkat çekti.

- "Başaklarımızı korumak zorundayız"
Başak Cengiz'in annesi Beyhan Cengiz de, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gelecekteki Başaklar için bu acıyla mücadeleye devam ettiğini söyledi.

Başak'ın artık yalnızca kendisinin değil, herkesin evladı olduğunu belirten anne Cengiz, "Bütün Başaklar için hepimiz, el ele, sırt sırta vererek ne yapılması gerekiyorsa onları yapıp, gelecekteki torunlarımızı ve evlatlarımızı, Başaklarımızı korumak zorundayız." dedi.

Başak'ın yokluğunda yaşadığı acının tarifi, tedavisi, doktoru, ilacının olmadığını ifade eden Cengiz, "Biz kaynar kazanın içine atılan bir aileyiz, bizler gibi başka anneler o kaynar kazanın içine girmesin diye ayakta bu acıyla savaş veriyoruz. Başaklar solmasın, Başaklar güçlü olsun, korunsun diye..." diye konuştu.

Baba Avni Cengiz de yaşadığı acının daha da derinleştiğini söyledi.

Programa, MHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık, MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal ve çok sayıda davetli katıldı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.