Flaş Haber :
Hava Durumu

Türkiye, her alanda gücüne güç katıyor

30 Ağustos 2022
227 Haber Okunma   0 Haber Yorum
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. yıl dönümü vesilesiyle yaptığı basın açıklamasında, “Aziz Türk Milleti; yüzyıl sonra aynı gurur ve heyecanla Zafer Bayramı’nı kutluyor” diyerek, bağımsızlık ruhunun hiçbir zaman ülkemizin üstünden eksik olmayacağın ifade etti.

Türk Milletini Kimse Esaret Altına Alamaz

TBMM’de yaptığı açıklamasında milletvekili Av. Halil Öztürk, tarih boyunca Türk Milletini kimsenin esaret altına almayı başaramadığını belirterek açıklamasına şöyle devam etti: “Mondros ve Sevr’le kendisine dayatılmak istenen ağır şartları kabul etmeyen Aziz Türk Milleti; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla başlattığı kurtuluş mücadelesini, 30 Ağustos’ta kesin ve kutlu bir zaferle sonuçlandırmıştır.” dedi.

Türkiye Her Alanda Gücüne Güç Katıyor

MHP’li Öztürk; “Bugün Türkiye Cumhuriyeti; Cumhur İttifakı ile kuruluşundan aldığı güç, dayandığı Aziz Milletimizin destek ve sinerjisi ile dünyada yaşanan gelişmelere açık dinamik yapısıyla, yoluna hızla devam etmektedir. İçerisinde yaşadığımız karmaşık bölgesel gelişmelere rağmen, yeni ekonomik ve siyasal zaferlere imza atacak, ‘Önce Ülkem ve Milletim, sonra Partim ve Ben’ anlayışıyla her alandaki eksikliklerimizi hızla gidererek, dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasına girme hedefine, milletçe muhakkak ulaşacağız.” diyerek, Türkiye’nin önünü kimselerin kesemeyeceğini belirtti.

Yunanistan Düşmanlıktan Vazgeçmezse Bedelini Ödetiriz

Açıklamasında son zamanlarda Yunanistan’nın Türkiye’ye karşı küstah tavrını da eleştiren Av.Halil Öztürk; “Yunanistan ile Türkiye vatandaşları arasında bugüne kadar hiçbir sorun yaşanmamış, gerek karşılıklı turizm ve ticaret ilişkileri olsun gerekse diğer yaşanan gelişmelerde dostluk hâkim sürmüştür. Ancak siyasetini Türk düşmanlığı üzerine kurgulayan Yunan siyasetçilerine dostça bir kez daha uyarıda bulunmak isteriz: Bir asır önce, denize döktüğümüz süreci asla aklınızdan çıkarmayın. Bugün ülkenize silah yığınağı yapanları arkanıza alıp, şımarıklıklarınıza devam ederseniz, sonuçları yine 100 yıl öncesi gibi olur. Türkiye’nin sabrını kimse zorlamasın!” dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun  

TBMM’deki açıklamasını şu şekilde devam ettiren milletvekili Öztürk; “Geçmişteki mücadelemizden ve zaferlerimizden aldığımız güç ve moralle, Türkiyeyi ‘Lider Ülke’yapma hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışacağız. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100 üncü yılında Aziz Türk Milletine eşsiz zaferler kazandıran, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten duygularla kutluyor, kahraman ordumuza ve milletimize esenlikler diliyorum.” dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.