Flaş Haber :
Hava Durumu

Türkçe'nin yozlaşmasına fırsat verilmemeli

19 Kasım 2022
159 Haber Okunma   0 Haber Yorum
MHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Aksu, kültürel zenginliğin korunup geliştirilerek gelecek nesillere aktarılmasının, kültür, sanat faaliyetlerinin yaygınlaştırılmasının, milli kültür ve ortak değerler etrafında toplumsal bütünlüğün, dayanışmanın güçlendirilmesiyle sağlanabileceğini söyledi.

Milleti millet yapan temel unsurlardan birinin dil olduğuna işaret eden Aksu, milli kimliğin vazgeçilmez ögesi Türkçe'nin doğru ve güzel kullanımını esas alan çalışmaların etkinleştirilmesi, uygulamaların buna uygun icra edilmesi gerektiğini belirtti.

Türk dili araştırmalarına verilen önemin artırılmasını isteyen Aksu, "Türkçe'nin uluslararası düzeyde bilim, sanat, ticaret ve tele iletişim dili olarak kullanılabilmesini mümkün kılacak adımlar atılmalıdır. Bu kapsamda her türlü basın, yayın, reklam, film, tiyatro eserleri ile gündelik hayatta kullanılmasında Türkçe'nin yozlaşmasına fırsat verilmemelidir." diye konuştu.

Sanatın bu konudaki önemine işaret eden Aksu, tüm sanat dallarının geliştirilmesini, faaliyet alanlarının yaygınlaştırılmasını, bu amaçla sanatın ve sanatçının desteklenmesini gerekli gördüklerini anlattı.

Aksu, MHP'nin Türk milletinin birliğini ve beraberliğini koruyarak, toplumsal huzursuzluk alanlarının cepheleşmeye dönüşmesini önlemeyi ve herkesin inancına saygı duyarak birlikte yaşama ideali etrafında kenetlenip, toplumsal sıkıntı ve sorunları çözmeyi amaçladığını söyledi. Aksu, bu kapsamda Alevi İslam inancını benimsemiş vatandaşlara ve cemevlerine dönük düzenlemeleri, milli birlik ve beraberlik için önemli bir kazanım olarak gördüklerini söyledi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.