Flaş Haber :
Hava Durumu

Sivas'ın kararı net

05 Eylül 2022
153 Haber Okunma   0 Haber Yorum
Milliyetçi Hareket Partisi iki yıla yakın bir süredir 2023 seçimleri için sahada çalışıyor.

Milliyetçi Hareket Partisi iki yıla yakın bir süredir 2023 seçimleri için sahada çalışıyor. Salgın dönemine denk gelen süreçte teşkilatlarla online toplantı yapan divan üyeleri, salgın tedbirlerinin gevşetilmeye başlamasıyla birlikte de adım adım ilçe ve il toplantılarıyla yüz yüze görüşmelerle devam etti.

2023’e doğru “Aday belli, Karar net” temalı ilk açık hava toplantısını ise MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin katılımıyla Sivas Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirdi.

Bundan 103 yıl önce Sivas’ta milli mücadele ruhuyla toplanan kongrenin bugün de Cumhuriyet Meydanında yaşadığına tanıklık ettik. Milli irade ve vatanın bütünlüğü konusundaki dik duruşun daha da çelikleşerek muhafaza edildiğine şahit olduk.

“Milli sınırları içinde vatan bölünmez bir bütündür, parçalanamaz” diyen, Milli iradeyi aşılmaz sur sayan, milli vicdanlarda Lider Ülke Türkiye hayali kuran Kuvay-ı Milliye’nin kalbi Cumhuriyet meydanında attı. 7’sinden 70’ine binlerce insanın akın ettiği açık hava toplantısında MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye sevgi seli vardı.

Sivaslı yiğidoların coşkusu miting alanı dışına taşmış, adeta bir düğün havası sokakları sarmıştı.

Miting öncesi Sivas sokaklarında gezerken sohbet etme imkanı bulduğumuz Sivaslılardan en çok duyduğumuz cümle ise Erdoğan ve Bahçeli birlikteliğine yapılan dualı temennilerdi. İki liderin tarihi bir misyon yüklendiği ifade diliyor, “Allah onlara güç versin, varolsunlar” diye temennide bulunuyorlardı. Orta Anadolu’dan akın eden insanların MHP ve Cumhur ittifakına güven tam, kararlarının ise net olduğu görülüyordu.

Birazda ekonomiden bahis açtık. 6+1’li masanın sürekli istismar ettiği, eleştirilerinde figüran gibi kullandığı vatandaşlarımızın içinde bulundukları durumu, Cumhur ittifakına bakışlarını konuştuk.

Dar gelirli olduğunu söyleyen bir çok kişiden “Bugünkü halimize şükür, daha kötü günlerimizde oldu” sözlerini duymak hem umut vericiydi hem de birkez daha muhalefetin ne kadar acımasız olduğunu gördüm.

Birkaç esnafa girdim. Onlar da işlerinde düşüş olduğunu, bugün miting dolayısı ile yetişemediklerini ama genelde durumların çok da kötü olmadığını söylediler. Onlarda Muhalefetin algı operasyonundan payını almıştı.

Bu şartlarda seçimlerde ne yapacaksınız diye sorduğumuzda çok net ve kısa bir özet yaptılar. “Ekonomik olarak geriledik ama CHP’ye verip tamamen kaybetmek istemem. Bak orada ne yazıyor. Aday belli karar net. Onların ne adayı belli ne de kararları net. Bize net olacaksın kardeşim.”

Yaşlı bir amcaya denk geldim. Bu sohbeti onunla da yaptım. Ben çok kötü günler gördüm. Yokluk gördüm. Yiyecek ekmek bulamadığımız zamanlar oldu. Yalan yok. Şimdi çok şükür herşeyimiz var. Biraz pahalı ama onların hepsi geçer gider. Elimizde bir memleketimiz var. Ya o giderse?”

İşte yıllara meydan okuyan o yaşlı amca herşeyi özetledi. Ben de bşr daha kimseye birşey sormadım.

Velhasıl; 6+1’li masa ve yancılarının salgın döneminden itibaren hem pandemi tedbirleri hem de ekonomi üzerinden yaptığı eleştirilerin karşılık bulmadığı, Cumhur ittifakının erdiğini, MHP’nin oy oranının yüzde 3-4’lere indiğini söyleyenlere Sivaslılar Cumhuriyet meydanından Tokat gibi bir cevap verdi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.