Flaş Haber :
Hava Durumu

Orman köylülerimizin sorunları çözülsün

09 Kasım 2022
1377 Haber Okunma   0 Haber Yorum
Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili Yücel Bulut, orman köylülerinin en büyük gelirinin orman işçiliği olduğunu belirterek, orman köylülerinin sorunlarının kış gelmeden çözülmesi gerektiğine dikkat çekti.

TBMM Genel Kurulunda konuşan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Dikili satış yöntemi, yıllardır köy kooperatiflerimiz ve köylülerimiz için önemli bir geçim kaynağı oluşturmaktadır.
Bazı bölgelerde sistemin suistimal edilmesi sonucu Bakanlığımız haklı olarak dikili tahsislerin onayını kendi uhdesine almıştır fakat 2022 kota artırımı projesi kapsamında tekrardan tahsis çalışmaları yapılmış, damgalamalar tamamlanmıştır.
14 Ekim 2022 tarihinden itibaren dikili satışın Bakanlık iznine tabi olması sonucunda, dikili kesim tahsisleri hâlen Bakanlık nezdinde onayda beklemektedir” dedi.

Yaklaşan kış sebebiyle orman köylülerinin sıkıntılı olduğunu aktaran Yücel Bulut, “Orman köylüleri, yaklaşmakta olan kış şartları nedeniyle biraz daha gecikerek onaylanması hâlinde, ağır kış şartlarında kesimlerin yapılamayacağı endişesini taşımaktadır. Orman köylülerinin en büyük geliri orman işçiliğidir.
Kış bastırmadan onayın verilip mağduriyetlerin giderilmesi, dikili satış onayı bekleyen köy kooperatiflerimiz için önem arz etmektedir” diyerek açıklamasını tamamladı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.