Flaş Haber :
Hava Durumu

MHP meydanlara sığmıyor

13 Eylül 2022
141 Haber Okunma   0 Haber Yorum
Sivas Cumhuriyet Meydanı'ndaki muhteşem mitingin ardından, MHP bu kez de Bursa Gökdere Meydanı'nda anketlere meydan okudu. Sivas açık hava toplantısındaki muhteşem kalabalık ile anketler üzerinden yapılan kara propagandayı yerle bir eden MHP, Bursa’da binlerce kişinin bir araya geldiği mitingle yine meydanlara sığmadı.

MHP, Bursa Gökdere Meydanı'nda düzenlediği ikinci açık hava toplantısıyla yine anketlere meydan okudu. Sivas açık hava toplantısındaki muhteşem kalabalık ile anketler üzerinden yapılan kara propagandayı yerle bir eden MHP, Bursa’da binlerce kişinin katıldığı miting ile oluşturulmak istenen algıları bir kez daha yerle bir etti. MHP’nin açık hava toplantılarına başlayacağını ilan etmesinden sonra ismi bilinen-bilinmeyen birçok anket şirketi partinin oy oranını ısrarla yüzde 5-6 civarında gösterdi. Burada hem mitinglere olan katılımı azaltmak hedefi hem de Cumhur İttifakı'nı zayıf göstermek niyeti vardı. Bu algı MHP’nin mitinglerine binlerce kişinin katılmasıyla bozuldu. 6+1’li masanın borazanlığını yapan anket şirketleri yine sınıfta kaldı. Her gün “Şok… Şok… Şok…” başlığıyla anket sonuçlarını haber sitelerinden duyuran yayın organları da girdikleri şoktan çıkamadı.

İstismarları fayda etmedi

6+1’li masanın müdavimleri salgının etkisiyle oluşan ekonomik kırılmayı fırsat bilerek gittikleri şehirlerde vatandaşların geçim sıkıntısını istismar etti. Ekonomik sıkıntıdan dem vurarak ellerine aldıkları kameralarla dar gelirli vatandaşlar üzerinden tiyatro çevirenler Cumhur İttifakı'nı bu yolla yıpratmak istedi. Dar gelirli insanlara yardım elini uzatmak yerine kamera uzatan muhalefete miting meydanlarından tokat gibi cevap geldi. Seçimin kaderini ekonominin belirleyeceğini söyleyen ve aynı zamanda terörle mücadelenin önünü kesmeye çalışarak HDP ile gizli pazarlığa oturanların planı tutmadı. Cumhur İttifakı'nı ekonomik göstergeler üzerinden yıpratmak isteyen muhalefete vatandaş miting meydanlarını doldurarak “geleceğime sahip çıkıyorum” dedi. Enflasyondaki yükselişin geçici olduğunun farkında olan binlerce kişi yine umut olarak MHP ve Cumhur İttifakı'nı gördüğünü mitinge verdiği yoğun destek ile gösterdi.

Akaryakıt fiyatlarına rağmen akın ettiler

Muhalefetin Ukrayna-Rusya savaşı ve küresel krizi göz ardı ederek akaryakıt fiyatları üzerinden hükümete yönelik yaptığı eleştirilerin etkili olmadığını yine meydanlara toplanan binlerce kişi gösterdi. Akaryakıt litre fiyatlarının 18 ila 25 TL arasında değiştiği bir dönemde bile şahsi araçlarıyla akın akın MHP’nin mitingine katılanlar Cumhur İttifakı'na sıkı sıkıya bağlı olduklarını gösterdiler. Türkiye’nin geleceğinin akaryakıt pompalarına sıkıştırılamayacağını gören seçmenler 2023 yılında yine Cumhurİttifakı'nın zaferini müjdelediler.

“Geride kalan günlerde Sivas açık hava toplantımızı aklı eren de, ermeyen de, bilen de bilmeyen de, iyi niyetli olan da olmayan da devamlı konuştu, tartıştı” diyen MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Bu ne ki, daha bir şey görmediler. Allah’ın izniyle, milletimizin takdiriyle gördükleri, göreceklerinin yanında devede kulak kalacak. Turpun büyüğünün heybede olduğuna 2023 yılında mecburen tanık olacaklar. İlk açık hava toplantımızdan sonra zillete düşen odakları korku dağları sardı. Türkiye’ye diş bileyen mihraklar kâbusla tanıştı. Sokak röportajlarıyla Cumhur İttifakı'nı kötüleyip zillete methiye düzenler, sosyal medya kanalıyla algı düzenekleri kuranlar küçük dillerini yuttular. Türkiye’nin kendilerinden ibaret olmadığını çok açık idrak etmek zorunda kaldılar. Sadece kimyaları değil, matematikleri de bozuldu, bütün hesapları ters yüz oldu” şeklinde konuştu.

 

Kadir Yıldız / TÜRKGÜN

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.