Flaş Haber :
Hava Durumu

İspirli şehit ailelerine bayrak, Kuran-ı Kerim, İspir Nişanı ve sertifikası

03 Eylül 2022
202 Haber Okunma   0 Haber Yorum
İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun, aylar öncesinden hazırlıklarını yaptığı Bayrak, Kur’an-ı Kerim, İspir Nişanı ve İspir Nişanı Sertifikaları, İspir İlçe Jandarma Komutanlığı ve İspir Müftülüğü ile birlikte gerçekleştirilen bir organizasyonla sahiplerine tevdi edildi.

İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun, bölücü terörle mücadele sırasında şehit düşen İspirli güvenlik görevlilerinin aziz hatıralarını yaşatmak adına muazzam bir saygı duruşu örneği sergiledi.

Başkan Coşkun’un aylar öncesinden hazırlıklarını yaptığı Bayrak, Kur’an-ı Kerim, İspir Nişanı ve İspir Nişanı Sertifikaları, İspir İlçe Jandarma Komutanlığı ve İspir Müftülüğü ile birlikte gerçekleştirilen bir organizasyonla sahiplerine tevdi edildi.

   
İspirli şehit ailelerine bayrak, Kuran-ı Kerim, İspir Nişanı ve sertifikası - Sayfa 2
COŞKUN: “ŞEHİTLERİMİZİN HATIRASI, VATANIMIZ KADAR KUTSALDIR”

Şehit ailelerine Bayrak, Kur’an-ı Kerim, İspir Nişanı ve İspir Nişanı Beratı’ndan oluşan hediye seti armağan eden Başkan Coşkun, “Şehit kanlarıyla sulanmış vatanımızın müdafaası uğruna can feda eden her bir şehidimizin hatırası bizler nazarında vatan kadar kutsaldır.” dedi.

İspirli şehit ailelerine bayrak, Kuran-ı Kerim, İspir Nişanı ve sertifikası - Sayfa 3
ŞEHİT MEZARLARINI ZİYARET ETTİ, BAYRAKLARI YENİLETTİ

Aylardır üzerinde çalıştığı bu anlamlı armağanları şehit ailelerine törenle takdim etmeden önce İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Müftülüğü ile şehit mezarlarını ziyaret ederek bayraklarını yenileyen Başkan Coşkun, sürpriz hediyelerini takdim edeceği şehit ailelerini de 30 Ağustos günü yapılacak olan panayır açılışına davet etti.İspirli şehit ailelerine bayrak, Kuran-ı Kerim, İspir Nişanı ve sertifikası - Sayfa 4
ŞEHİTLERİN ADI ANONS EDİLDİĞİNDE YER YERİNDEN OYNADI
Panayırın açılışında yaptığı konuşmanın son bölümünde İspirli on şehidin ismini anons ederek “Burada mı?” diye sorarak yoklama alan Başkan Ahmet Coşkun’a, meydanı dolduran İspirlilerin hep bir ağızdan “Burada!” diye cevap vermesi, panayır alanında duygusal anların yaşanmasına vesile oldu.


İspirli şehit ailelerine bayrak, Kuran-ı Kerim, İspir Nişanı ve sertifikası - Sayfa 5
ŞEHİTLERİN RUHLADI ŞAD, AİLELERİ BAHTİYAR OLDU

Ardından şehit aileleri ve yakınlarını sahneye davet eden Başkan Coşkun’un, İspirli şehitlerin aziz hatıralarını yaşatmak için özenle hazırlattığı Bayrak, Kur’an-ı Kerim, İspir Nişanı ve İspir Nişan Beratı, protokol üyeleri tarafından muhteşem bir seremoniyle sahiplerine sunuldu.


İspirli şehit ailelerine bayrak, Kuran-ı Kerim, İspir Nişanı ve sertifikası - Sayfa 6
Duygusal anların yaşandığı program, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

İspirli şehit ailelerine bayrak, Kuran-ı Kerim, İspir Nişanı ve sertifikası - Sayfa 7
ULUSLARARASI TARİHİ İSPİR PANAYIRI MUHTEŞEM BİR AÇILIŞ TÖRENİYLE BAŞLADI

Uluslararası Tarihi İspir Panayırı yoğun bir katılımla gerçekleştirilen kortej yürüyüşüyle başladı. Mehteran ekibinin seslendirdiği marşlar eşliğinde İspir Hükümet Meydanı’ndan başlayarak panayır alanına kadar devam eden kortej yürüyüşü ilçede büyük bir coşku oluşturdu.


İspirli şehit ailelerine bayrak, Kuran-ı Kerim, İspir Nişanı ve sertifikası - Sayfa 8
Kortejde, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, Pazaryolu Kaymakamı ve İspir Kaymakam Vekili Mustafa Berk Çelik, İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekilleri Fevzi Polat ve Hüseyin Koçan, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, Pazaryolu Belediye Başkanı İbrahim Şahin, kurum amirleri, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşu başkanları ve üyeleri, İspirli iş adamları, muhtarlar, İspirli şehit aileleri, Erzurum Hükümdar Atlı Spor Kulübü ekibi, İspir Gençlik Spor Kulübü sporcuları, yediden yetmiş yediye İspirliler ve basın mensupları yer aldı.

İspirli şehit ailelerine bayrak, Kuran-ı Kerim, İspir Nişanı ve sertifikası - Sayfa 9
“CUMHUR İTTİFAKI’NIN HASSASİYETLERİNİ HEP GÖZETTİM”

Kortej yürüyüşünün ardından mehteran ekibinin gösterisi ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun, panayır alanını dolduran İspir halkına ve misafirlere teşekkür etti.

İspir (Deri) Panayırı’nın İpek Yolu güzergâhı üzerindeki ilçede 7 asırdır kesintisiz bir şekilde devam ettiğini hatırlatan Başkan Coşkun, Belediye Başkanı seçildiği günden bu yana geçen süre zarfında yaptıkları çalışmalardan kısaca bahsetti.

Göreve başladığı günden itibaren Cumhur İttifakı’nın hassasiyetlerini gözeterek çalıştığının altını çizen Başkan Coşkun, “Tüm yol arkadaşlarımı, çalışma arkadaşlarımı, başkan yardımcılarımı, işçisinden memuruna kadar tüm yol arkadaşlarımı bu güzel ve anlamlı günde bir kez daha canı gönülden tebrik ediyorum.” dedi.


İspirli şehit ailelerine bayrak, Kuran-ı Kerim, İspir Nişanı ve sertifikası - Sayfa 10
“ÜLKÜ OCAKLARI’NDA VE BAŞBUĞ’UN DİZİNİN DİBİNDE YETİŞTİM”

Bıyıklarının yeni yeni terlediği ilk gençlik yıllarından itibaren Ülkü Ocakları’na devam ettiğini kaydeden Coşkun, şunları söyledi:

“Üniversite öğrenciliğim yıllarında merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyefendinin dizinin dibinde almış olduğumuz tedrisat hep yol göstericim ve ilham kaynağım oldu. Örs ve çekiç arasında dövülerek yetiştiğimiz bu dönemden sonra aynı saygı ve bağlılıkla muhterem Genel Başkanımız, bilge liderimiz Sn. Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi’nin takdiriyle İspir Belediye Başkanı adayı oldum. Teşkilatımızın gayreti ve halkımızın teveccühüyle belediye başkanı seçildiğimiz gün omuzladığım yükün hep idrakinde oldum.”


İspirli şehit ailelerine bayrak, Kuran-ı Kerim, İspir Nişanı ve sertifikası - Sayfa 11
“PANAYIR ALANINI GENÇ ÇİFTLERİMİZİN DÜĞÜNLERİNE VAKFETTİK”

Görevde bulunduğu üç buçuk yıllık süre zarfında Milliyetçi Hareket’in ve Ülkücü duruşun belediyecilik anlayışının nasıl olacağının en güzel numunelerini sergilediklerini belirten Başkan Coşkun, sözlerine şöyle devam etti:

“Şu anda muhteşem bir açılış töreni gerçekleştirdiğimiz panayır alanı biz göreve geldiğimizde kelimenin tam anlamıyla çöplüktü. Alanın hemen yanından akan dere sinek ve mikrop membaıydı. Şimdiki halini görüyorsunuz. İlçemizin iftihar kaynağı bir alan oldu ve Pandemiden bu tarafa yılda ortalama 80 çiftimizin düğününe ev sahipliği yaptı. Panayır için kurduğumuz bu alanı, dünya evine giren kardeşlerimizin hizmetine vakfettik.”


İspirli şehit ailelerine bayrak, Kuran-ı Kerim, İspir Nişanı ve sertifikası - Sayfa 12
MİLLET BAHÇESİ İHALESİ YARIN YAPILIYOR

31 Ağustos Çarşamba günü TOKİ tarafından panayır alanından Kale Dibi mevkiine kadar olan 26 dönümlük arazide kurulacak olan Millet Bahçesi’nin ihalesini yapacağı müjdesini paylaşan İspir Belediye Başkanı Coşkun, şunları söyledi:

“İnşallah Cumhuriyet’imizin 100. yılında İspir’imiz, devletimizin de katkılarıyla hem ticari hem kültürel hem de sosyal anlamda Doğu Anadolu’nun parlayan yıldızı olacaktır. Bütün bu hizmetlerin ilçemize kazandırılmasına vesile olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi başta olmak üzere, attığımız her adımda bizi bir baba şefkatiyle kucaklayan Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi’ye ve seçildiğimiz günden bu yana attığımız her adımda kendilerine danıştığımız, gücünü ve desteğini her daim yanımızda hissettiğimiz Genel Başkan Yardımcımız, değerli büyüğüm, hocam Sayın Prof. Dr. Kamil Aydın Beyefendi’ye şahsım ve İspir halkı adına şükranlarımı sunuyorum.”


İspirli şehit ailelerine bayrak, Kuran-ı Kerim, İspir Nişanı ve sertifikası - Sayfa 13
“ŞEHİTLERİMİZİN FEDAKÂRLIKLARI İLELEBET SAYGI VE MİNNETLE HATIRLANACAKTIR”

30 Ağustos gününün bu yıl Büyük Taarruz’un yüzüncü yılına tesadüf ettiğini hatırlatan Başkan Coşkun, “Dumlupınar’da kazandığımız zafer, Malazgirt’teki ruh kökünün şaha kalması, yeni bir diriliş hamlesine dönüşmesidir. Bin yıldır Malazgirt’in muzaffer kumandanı Sultan Alparslan’ın sözünün yere düşmemesi adına Anadolu topraklarına tohum misali düşen her bir şehidimizin aziz hatıraları kıyamete kadar en değerli hazinemiz olarak kalmaya ve hatırlanmaya devam edecektir. Tarih boyunca nice şehitler veren, Birinci Dünya Savaşları sırasında şanlı İspir Müdafaasına ev sahipliği yapan İspir’imiz, 1980 sonrasında başlayan bölücü terör tehdidi sırasında da şehitler verdi. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.”

ŞEHİT AİLELERİNE NİŞAN, NİŞAN BERATI, BAYRAK VE KUR’AN-I KERİM HEDİYE EDİLDİ

İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun’un konuşmasının ardından İspir Belediyesi, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Müftülüğü’nce hazırlanan İspir Nişanı, İspir Nişan Beratı, Türk Bayrağı ve Kuran’-ı Kerim’den oluşan hediye seti, protokol üyeleri tarafından şehit ailelerine ve yakınlarına takdim edildi.

CİRİT VE HALK OYUNU GÖSTERİLERİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Protokol konuşmalarıyla devam eden programda İspir Spor Kulübü sporcularına protokol üyelerince teşekkür belgeleri verildi. Hemen ardından ise protokol ve davetli misafirlerin katılımıyla Uluslararası Tarihi İspir Panayırının açılış kurdelesi kesildi.

Erzurum Halk Oyunları Ekibi’nin gösterileri ile devam eden açılış etkinlikleri kapsamında, Erzurum Hükümdar Atlı Spor Kulübü’nün cirit oyunu gösterileri vatandaşlara heyecanlı anlar yaşattı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kamil Aydın, beraberinde bulunan misafirlerle birlikte çadır esnaflarını ziyaret etti. 

Etkinlikler kapsamında gerçekleştirilen akşam konserinde ise Türk halk Müziği sanatçıları Aysun Gültekin ve Nurullah Akçayır, alanı hınca hınç dolduran İspirlilere çok keyifli ve dakikalar yaşattı. Türküler eşliğinde halk oyunları oynayan ve halay çeken davetli misafirler ve İspirliler unutamayacakları bir akşam yaşadı.

Her yıl İspir’e büyük bir coşku ve heyecan katan, sosyal ve kültürel etkinliklerinin yanı sıra ilçe ekonomisine de büyük bir katkı sunan Uluslararası Tarihi İspir Panayırı, konserler başta olmak üzere çeşitli etkinliklerle 11 Eylül’e kadar devam edecek.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.