Flaş Haber :
Hava Durumu

Hollanda’da böyle bir iftar görülmemiştir

17 Nisan 2022
809 Haber Okunma   0 Haber Yorum
Kümbet Cami, Nizam-i Alem Süleymaniye Cami, HTF Mescid-i Aksa, HTF Ulu Cami’den oluşan Amsterdam Camiiler Platformu İftar Programı Hollanda’nın görüp göreceği en yoğun katılımla gerçekleşti. 2022’nin 14. orucunu Amsterdam Rhone salonunda 1500 kişi birlikte açtı.

Adeta izdihamın yaşandığı programa HTF Genel Başkanı Murat Gedik, T.C. Amsterdam Başkonsolosu Engin Arıkan, Rotterdam Başkonsolosluğu Din İşleri Ateşesi Ali Parlak katılarak  birlik beraberlik üzerine birer konuşma yaptılar.

Amsterdam Camiiler Platformu  Başkanı Bekir Baş  10. kez iftar proğramı düzenlediklerini fakat  bu akşamki yoğun ilgi ve katılım karşısında heyecanlanmamanın mümkün olmadığını ifade ederek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Yusuf Meral ekibi Lalezar ise okudukları ezgiler ve ilahilerle alanlarında Avrupa’da rakipsiz olduklarını blr kez daha kanıtladılar. 

Hollanda Türk Federasyon’dan Almelo’da kucaklaşmaya vesile olan bir iftar programı daha
Hollanda’da on bir ayın sultanı Ramazan ayının  girmesiyle düzenlenen iftar programı etkinlikleri olanca hızıyla devam ediyor.

Onlardan biri de dün akşam Hollanda’nın Twente Bölgesi’nde bulunan Almelo şehrindeki Hollanda Türk Federasyon’a (HTF) bağlı Almelo Türk Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

14 yıl aradan sonra dernek binasına kavuşan ve 14 yıl sonra ilk kez düzenlenen ilk iftar programına HTF Genel Başkanı Murat Gedik’in yanısıra bölge başkanları, dernek görevlileri, iş insanları ve vatandaşlar katıldılar.

Okunan ezanla açılan iftar programında edilen duaların yanısıra bolca sohbetler de edilerek vatandaşlar birlikte iftar etmenin coşkusunu yaşadı.

Programda Ufuk Media’ya konuşan Genel Başkan Murat Gedik şu açıklamalarda bulundu: “Ramazan ayı toplumsal dayanışmanın yanısıra; paylaşma, kardeşlik ve sevgi bağlarının da yoğunluk kazanarak manevi duyguların doruğa ulaştığı bir aydır. Bizler bugün bu vesileyle buradayız.

Ülkenin farklı illerinde farklı günlerde binlerce vatandaşımız iftar programlarına katılmaktalar. Daha geçtiğimiz gün başkent Amsterdam’da içlerinde Hollanda Türk Federasyon’unda olduğu 4 ayrı kuruluşun katılımıyla 1500 kişiyi iftar muazzam bir programında buluştu.

Şunun özellikle bilinmesini isterim ki; Ülkenin çıkarları uğruna Milli menfaatler çerçevesinde buluşan ve kucaklaşan toplumlar asla kaybetmez.
Hollanda Türk Federasyon olarak bizler de bugün, Almelo Türk Kültür Merkezi’nde düzenlenen bu güzel iftar buluşmasının bu anlamda çok değerli olduğuna inanıyor ve herkese teşekkür ederek daha nice güzel vesilelerle buluşmayı temenni ediyorum. Ayrıca tüm Türk-İslam aleminin hayırlısıyla bayrama erişmesi, 30 günde bir yıla yetecek bir manevi birikime kavuşması da bir başka temennimizdir. 

Hepiniz Allah’a emanet olunuz.”
Program içilen çay ve yenen tatlılar sonrasında sona erdi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.