Flaş Haber :
Hava Durumu

CHP, sağlıkta şiddet konusunu siyasi istismar için kullanıyor!

04 Ağustos 2022
205 Haber Okunma   0 Haber Yorum
Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Twitter’dan yaptığı açıklamada CHP’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni (TBMM) olağanüstü toplama çağrısı ile ilgili dikkat çeken sözler söyledi.

CHP ve yandaşlarının her meselede olduğu gibi sağlıkta şiddet konusunu da siyasi istismar için kullandığını vurgulayan Akçay, ‘’CHP ve İP’in toplamda 171 milletvekili vardır. Ama söz konusu iki partiden oylamaya katılan milletvekili sayısı 149’dur. Kendi tekliflerine dahi tam kadro sahip çıkamamışlardır.’’ dedi.

Kılıçdaroğlu’nun toplumu kışkırtmaya yönelik provokatörce sözler söylediğini ifade eden Akçay, ‘’Yeterli çoğunluğun sağlanması durumunda TBMM günlerce çalışacaktı. Kılıçdaroğlu’nun 2 Ağustos 2022 sabahı 120 milletvekili ile daha önceden planlanan program kapsamında Erzurum’a gitmesi sağlıkta şiddet konusunda ne kadar samimiyetsiz olduğunu göstermektedir.’’ ifadelerini kullandı.

Akçay, şunları söyledi;

CHP ve yandaşları, her meselede olduğu gibi sağlıkta şiddet konusunu da siyasi istismar için kullanmaktadır. Amaçları üzüm yemek değil bağcıyı dövmektir.

Nitekim, CHP’nin sağlıkta şiddeti görüşmek için TBMM’nin 1 Ağustos 2022’de olağanüstü toplanmasına yönelik talebi CHP milletvekilleri ve ortaklarının yeterli sayıda milletvekili ile TBMM Genel Kurulu’na katılmaması nedeniyle gerçekleşmemiştir.

CHP ve İP’in toplamda 171 milletvekili vardır. Ama söz konusu iki partiden oylamaya katılan milletvekili sayısı 149’dur. Kendi tekliflerine dahi tam kadro sahip çıkamamışlardır.

Üstelik, her fırsatta Anayasa ve Meclis iç tüzüğünden kaynaklanan haklarını kullandıklarını vurgulayan CHP, oylamaya katılan milletvekili sayısını arttırmak için mükerrer oy kullanarak usulsüzlük yapmıştır.

Kemal Kılıçdaroğlu “Bu saatten sonra sağlıkçılara karşı şiddet eylemi yapılırsa bunun sorumlusu AK Parti ve MHP'dir" diyerek asılsız itham ve kara propagandalarla asıl niyetini ortaya koymuş, cumhur ittifakını hedef almıştır.

Kılıçdaroğlu’nun sözleri toplumu kışkırtmaya dönük provokatörlüktür. CHP hesabını 1 Ağustos 2022’de TBMM’nin toplanmaması üzerine yapmıştır.

Yeterli çoğunluğun sağlanması durumunda TBMM günlerce çalışacaktı. Kılıçdaroğlu’nun 2 Ağustos 2022 sabahı 120 milletvekili ile daha önceden planlanan program kapsamında Erzurum’a gitmesi sağlıkta şiddet konusunda ne kadar samimiyetsiz olduğunu göstermektedir.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.