Flaş Haber :
Hava Durumu

Bahçeli'den Sanatkâr ve Bestekar Alaeddin Yavaşca için başsağlığı mesajı

23 Aralık 2021
596 Haber Okunma   0 Haber Yorum
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 95 yaşında vefat eden Klasik Türk müzik sanatçısı Sanatkâr ve Bestekar Prof.Dr. Alaeddin Yavaşca için taziye mesajı yayımladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli sosyal medya hesabı üzerinden, bugün hayatını kaybeden Prof.Dr. Alaeddin Yavaşca için başsağlığı mesajı yayımladı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin mesajı şu şekilde;

"Klasik Türk müziğinin usta sanatçısı, sesi ve şaheser besteleriyle milletimizin müşfik gönlünde müstesna bir yer edinmiş olan Prof.Dr. Alaeddin Yavaşca’yı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz.

95 yıllık hayatına pek çok başarıyı sığdıran Merhum Yavaşca, sade hayatıyla, tevazuyu elden bırakmayan şahsiyet vasfıyla, aynı zamanda milli ve manevi değerlerle samimiyet ölçeğinde bütünleşen kalbi hasletiyle hayran kitlesini ve hürmet çemberini devamlı genişletmiştir.

Büyük sanatkâr ve bestekar, Türk musikisinin fem-i muhsinlerinden Alaeddin Yavaşca’ya Cenab-ı Allah’tan rahmetler niyaz ediyorum. Ailesine, Türk sanat camiasına, aziz milletimize baş sağlığı diliyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun."

Klasik Türk müziği sanatçısı Alaeddin Yavaşca kimdir?

Tam adı Mehmet Alaeddin olan sanatçı, bestekar ve tıp doktoru Yavaşça, 1 Mart 1926'da Kilis'te dünyaya geldi.

"Artık bu solan bahçede bülbüllere yer yok/Bir yer ki, sevenler, sevilenlerden haber yok/Bezminde kadeh kırdığımız sevgililer yok/Bir yer ki, sevenler, sevilenlerden haber yok" sözlerinin bestecisi usta sanatçı, 95 yıllık ömrüne 652 beste ile 256 ödül sığdırdı.

Aynı zamanda hekim de olan Yavaşca, eserlerinin 82'sini görev yaptığı hastanelerde besteledi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça için Allah'tan rahmet, sevenlerine ve sanat camiasına başsağlığı diledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Sanatçısı Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça'nın vefatı dolayısıyla Twitter'dan mesaj yayımladı.

Erdoğan, mesajında, "Türk müziğinin duayen ismi, musiki sanatçısı ve bestekâr Prof. Dr. Alâeddin Yavaşca Beyefendi’ye Allah’tan rahmet niyaz ediyor, ailesine, tüm sevenlerine ve sanat camiamıza başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun." ifadelerine yer verdi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.