Adı millet, işi zillet, içi illet

23 Mayıs 2021
678 Haber Okunma   0 Haber Yorum
Adına “Millet İttifakı” diyen, ancak yaptıkları, hedefleri ve şekliyle tam bir zillet olan kirli ortaklıkta şimdi de Cumhurbaşkanı adayı tartışmaları başladı. Ortaklığı oluşturan partilerin her birinden ayrı bir ses çıkıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugünden Cumhurbaşkanı adayı olduğunu ilan ederek ortaklarının önünü kesmeye ve herkesi kendi kontrolüne almaya çalışıyor.

Adına “Millet İttifakı” diyen, ancak yaptıkları, hedefleri ve şekliyle tam bir zillet olan kirli ortaklıkta şimdi de Cumhurbaşkanı adayı tartışmaları başladı. Ortaklığı oluşturan partilerin her birinden ayrı bir ses çıkıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugünden Cumhurbaşkanı adayı olduğunu ilan ederek ortaklarının önünü kesmeye ve herkesi kendi kontrolüne almaya çalışıyor. Zilletin diğer ortakları ise ayrı hesaplar yapıyor. Daha önce kendi adaylığını herkesten önce açıklayarak bütün hesapları bozan İP’in Başkanı Meral Akşener, bu defa da kontrolü elde tutup, kendi istediği ismi aday gösterebilmenin planlarını yapıyor. Akşener her fırsatta kendi başına hareket etmeyeceğini söyleyerek, diğer ortakları da kontrolde tutmaya zorluyor. Akşener’in bu tavrı CHP’de büyük rahatsızlık oluştururken, SP diğer küsurat partileri de ümitlendiriyor.

Akşener kendi adaylığını da ihtimal dışı tutmuyor. Zilletin lokomotifi terör partisi HDP’de ise tamamen farklı hesaplar yapılıyor. Daha önce çeşitli sebeplerle zilletin diğer ortaklarına rest çekip tehdit eden HDP, kendilerine verilecek bakanlıkların şimdiden açıklanmasını sağladı. HDP Cumhurbaşkanı adayının da kendi kontrollerinde olması için üstü kapalı açıklamalar yapıyor. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Cumhurbaşkanlığı seçimi için diyalogla ortak aday belirlemenin doğru olacağını düşünüyoruz. Kimse, HDP yedek güçtür demesin” diyerek, zilletin ortaklarına, “biz ne dersek o olur, başka hiçbir ihtimal mümkün değil” mesajı verdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, zilletin HDP’ye mahkumiyetini değerlendirirken, HDP’ye verilmesi planlanan bakanlıkların birinin Kandil’e bağlı başkan yardımcılığı diğerinin ise Kültür ve Turizm Bakanlığı olabileceğini söyledi. Bakan Soylu, ‘’Mesele sadece bakanlık değil, başka meseleler de var. Kandil ve uzantıları Bakanlıklarda da adamları olsun istiyor” diyerek, zilletin gerçek yüzünü ifşa etti.

Bakan Soylu yaptığı açıklamada, ‘’Mesele sadece bakanlık değil, başka meseleler de var. Kandil ve uzantıları Bakanlıklarda da adamları olsun istiyor. İki bakanlık. Yaklaşık 6-7 aydır pişiyor. Birisi başkan yardımcılığı, diğeri de Kültür ve Turizm Bakanlığı.

Bugün Türkiye’de kalan terörist sayısı 260. Beytüşşebap’ta ise 4 terörist daha etkisiz hale getirildi. Bundan 5 yıl önce Türkiye’de her gün bir patlama vardı. Şimdi bunların önüne geçtik. Bunu çekemiyorlar. Netanyahu ile sayın Cumhurbaşkanımızın benzetilmesinin altında tamamen bu vardır. Türkiye burada bambaşka bir ivme yakaladı. Bütün bunlar yapılırken siyaseti elemanlaştırmışlar. Siyaset elemanlaşamaz. Siyaset kutsal bir şeydir, siyaset milletin emanetinin sözcüsüdür, tarihin sözcüsüdür’’ ifadelerini kullandı.


TÜRKGÜN 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Lig FikstürüLig Fikstürü

Piyasalar Piyasalar
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.