ZOR AMA KUTSAL BIR MESLEK

09 Ocak 2017
631 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Gazeteciliğin oldukça zor ve özveri isteyen bir meslek olduğunu hatırlatan Parsak, “Her türlü imkansızlığa rağmen halkımızın haber alması için çalışan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun” dedi

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yapan MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, zor şartlar altında çalışan müt basın çalışanlarının bu özel gününü kutladığını ifade etti.

Çalışan Gazetecilerin günümüzde oldukça sıkıntılı dönem geçirdiğini ifade eden Parsak, “1961 yılında gazeteciler lehine değiştirilen kararları protesto eden medya patronlarının gazete çıkarmama kararı almasının hemen akabinde çalışan gazeteciler kendi imkânlarıyla Basın adı altında bir gazete çıkarmıştır. Çalışan gazeteciler bu tavırlarıyla hem emeklerinin hakkını almak için mücadele ederken hem de halkın haber alma özgürlüğünün asla kısıtlanamayacağını ispat etmişlerdir” dedi.

BASIN SIKINTI YAŞIYOR

Çalışan Gazetecilerin oldukça sıkıntı yaşadığını ifade eden Parsak, “İktidar tarafından son yıllarda inanılmaz bir baskı ortamı oluşturulmuştur. Birçok gazeteci doğru haberleri halkı ilettikleri için işten atılmışlardır. Birçok gazeteci baskılar nedeniyle görevini yapamaz hale gelmiştir. Basın çalışanlarına yapılan baskılar aslında Türk Milleti’ne yapılmaktadır” dedi.

YEREL MEDYANIN YERİ ÇOK AYRI

Afyonkarahisar’da medya çalışanlarının çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Parsak, “Yerel medya çalışanları bizlerin adeta çalışma arkadaşı olmuştur. Afyonkarahisar’ımız için yaptığımız çalışmaları halkımıza bire bir ulaştırıyorlar. Birçok yerel medya çalışanıyla bire bir görüşme fırsatımız oluyor. Hepsinin bizde ayrı bir yeri vardır. Bu vesileyle başta Afyonkarahisar’da görev yapan gazeteciler olmak üzere tüm medya çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun” dedi.Afyonhaber

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber