ZONGULDAK/GÖKÇEBEY ÜLKÜ OCAKLARI YARDIM KÖPRÜSÜ İNŞA EDİYOR.

29 Ocak 2018
410 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Gökçebey Ülkü Ocakları Yardım Köprüsü projesi adı altında yardıma muhtaç insanlara yardım götürmeyi, yüzlerde Küçük bir tebessüm bırakmayı hedefliyor.

Proje kapsamında açıklama yapan Gökçebey Ülkü Ocakları Başkanı Zeki Maloğlu: Bundan bir sene önce Genel Başkanımız Olcay Kılavuz beyin emri ile Türkmen soydaşlarımıza Gökçebey’den yardım götürmek için teşkilatımızla birlikte ummalı bir çalışma ortamına girip, kıymetli vatandaşlarımızın da desteği ile yardım toplayıp Türkmeneline Soydaşlarımıza göndermiştik.


Bu durumun bir benzerini de Gökçebey’de yardıma muhtaç vatandaşlarımıza uygulamak istedik. Ve bunun için Yardım Köprüsü adı altında bir proje başlattık.


Projemizde teşkilatımızla birlikte Gökçebey’imizde gerçekten yardıma muhtaç, ihtiyaç sahiplerimizi tespit edip vatandaşlarımızın bizlere dağıtmamız için gönderdikleri yardım malzemelerini din, dil, ırk siyasi görüş fark etmeksizin kendilerine ulaştırmayı bu aşamada manevi bir köprü konumunda olmayı hedefliyoruz. İnanıyorum ki şehrimizdeki duyarlı vatandaşlarımızın bu konuda Peygamber efendimiz’in(s.a.v) ‘’Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’’ sözüne itimat edip bizlere yani Gökçebey’imize destek olacaktır.


Bu proje kapsamında 2 önemli hususta desteğe ihtiyacımız vardır. Birincisi  tekstil, gıda, erzak konusunda sizlerin desteği, ikincisi ise gerçekten yardıma muhtaç kişilerin tespiti. Bu iki önemli konuda değerli Gökçebey’imizin desteğini bekliyoruz.


Son olarak yanlış dedikodulara uğramamak adına şunu ifade etmek istiyorum yardım işinin siyaseti, görüşü, ideolojisi olmaz bu iş gönül işi, bu iş Peygamber efendimiz(s.a.v) ın emri, İslam’ın tebliğidir. Şehir ise bizim, yardım götüreceklerimiz kimimiz komşuları kimimizin kardeşleri olacaktır. Konu hassastır. Bizim görevimiz ise sadece aracılık etmektir. Dedi.
 
Haber/Enes Güngör(Gökçebey)

 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber