Ana Sayfa > MHP HABER

ZİLLET İTTİFAKINDAN CUMHURBAŞKANI ÇIKMAZ
Flaş Haber
19 Haziran 2018
Bu haber 379 kez okundu
Samsun'da düzenlenen mitingte konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, ''Zillet ittifakından Türkiye Cumhurbaşkanı çıkmaz. . . Allah'ın izniyle 24 Haziran'da Türkiye Cumhuriyeti'nin 13. Cumhurbaşkanı ilk turda seçilecek o isim de Sayın Recep Tayyip Erdoğan olacaktır'' dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin "Çırpınırdı Karadeniz Bakıp Türk'ün Bayrağına" temalı Samsun mitinginde konuştu.
 
Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:
''Cumhur İttifakı Millet Aklı Türkiye'nin Samsun'un teminatı. 24 Haziran seçimlerinin ülkemize milletimize devletimize partimize ve demokrasi hayatımıza yeni güzellikler yepyeni bir ruh getirmesini temenni ediyorum.
 
Bağımsızlık bir milletin namusudur bayrak ise bir milletin bağımsızlık sembolüdür. Dünden bugüne zaman oldu aç kaldık bazen açıkça gezdik ancak asla muhannete muhtaç olmadık. 3 kuruşluk menfaatlere tarihi haklarımızı değişmedik. Bu topraklarda tutunmanın bir bedeli vardı bunu kanımızla ödedik.
 

''BUNLARIN BİRBİRİNDEN FARKI YOK''
 
İlhamımız 19 Mayıs 1919 Samsun ruhudur iffetimiz milli istiklaldir itibar ve irademiz milli birlik ve kardeşliğimizin bayraklaşmasıdır. 29 Ekim'den intikam almak için sıraya girip ittifak kuruyorlar. Türk düşmanları ile el ele verip aynı hizaya giriyorlar. CHP, İP, HDP, PKK, FETÖ toplanmışlar hep aynı kirli söylemi tekrarlıyorlar. Bunların birbirinden farkı yoktur. Bunlarda hayır yoktur, gelecek yoktur, asla umut yoktur. Biz Cumhur İttifakı diyoruz, yıkım koalisyonu Cumhuriyet'in altını dinamitlemekle uğraşıyor.
 
''ÇATILARI ZİLLET OLANLAR HAYAL ALEMİNDE YAŞIYORLAR''
 
Çatıları zillet olanlar hayal aleminde yaşıyorlar. Fikri ve zikri karışık olanlar davetsiz gelenin döşeksiz oturacağını bilmiyorlar. Cumhurbaşkanı seçimi eğer ikinci tura kalırsa PKK kimi destekleyeceğini açıkladı. İçimizden devşirilmiş bazı isimler PKK'nın dümenine nasıl tutunduklarını gösterdi.
 
''BUNLARDAN ASLA ADAM OLMAZ''
 
Çam ağacından ağıl, el çocuğundan oğul bunlardan da asla adam olmaz. Zillet ittifakından Türkiye Cumhurbaşkanı çıkmaz. Allah'ın izniyle 24 Haziran'da Türkiye Cumhuriyeti'nin 13. Cumhurbaşkanı ilk turda seçilecek o isim de Sayın Recep Tayyip Erdoğan olacaktır. TBMM'de MHP güçlü bir şekilde yerini alacaktır. Cumhur İttifakı Türk milletinin özlemlerinden doğdu.
 
''ZALİMLERE KARŞI BİR MİYİZ?''
 
Zalimlere karşı bir miyiz? Hainlere karşı beraber miyiz? FETÖ'ye PKK'ya bunların siyasetteki taşeronlarına karşı aynı safta mıyız?
 
''EDERİ 1 DOLAR HAİNLER TBMM'Yİ BOMBALADILAR''
 
Ederi 1 dolar hainler TBMM'yi bombaladılar. Cumhurbaşkanlığı yerleşkesine MİT ve Emniyet binalarına kurşun yağdırdılar. TSK'ya sızan küçük ve dar kadrolu ihanet çetesi acımasızca Türkiye'ye saldırdı. Türk milleti tepkisiz kalamazdı. İşgal teşebbüsüne karşı en sert duruşu gösterdik. Darbeci teröristlerin önünün kestik. Aziz milletimiz bir kez daha ya istiklal ya ölüm dedi FETÖ'cüleri doğduklarına pişman etti. Samsun al bayrağını indirtmedi. Türkiye'ye kefen biçen şerefsizler vazgeçmeyecekti.
 
''YENİ SİSTEME KARŞI ÇIKANLAR ZEYTİN DALI HAREKATI'NI ÇEKEMEYENLERDİR''
 
Yeni sistem kutlu bir diriliş sağlam bir duruş devamlı bir yükseliştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte Türkiye Cumhuriyet hem güçlenmiş hem de taçlanmıştır. Yeni sisteme karşı çıkanlar Zeytin Dalı Harekatı'nı çekemeyenlerdir.
 
''MUSTAFA KEMAL'İN KEMİKLERİNİ SIZLATAN CHP KRİZ VE KAOSA OYNUYOR''
 
CHP'ye kulak verilirse hep aynı yalan dolan masal. Mustafa Kemal'in kemiklerini sızlatan CHP kriz ve kaosa oynuyor. FETÖ'ye bir kez olsun terör örgütü diyebildiler mi?
 
''TÜRKİYE YOL KAZASINA UĞRAMAMALI''
 
Menbiç'teki duruşumuz, Afrin'deki cesaretimiz, El-Bab'taki tavrımız, Kandil'deki azametimiz için Türkiye yol kazasına uğramamalı, 24 Haziran'dan sonra daha güçlü şekilde yoluna devam etmelidir."

MHP Lideri Bahçeli: İlhamımız 19 Mayıs 1919 Samsun ruhudur Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli,"Cumhurbaşkanı seçimi eğer ikinci tura kalırsa PKK kimi destekleyeceğini açıkladı. İçimizden devşirilmiş bazı isimler PKK’nın dümenine nasıl tutunduklarını gösterdi. 

FETÖ, HDP, İP ve CHP lehine zaten faal şekilde çalıştığını çoktan beyan etti. Çam ağacından ağıl, el çocuğundan oğul, bunlardan da asla adam olmaz."dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisi tarafından Samsun’da düzenlenen “Çırpınırdı Karadeniz Bakıp Türk’ün Bayrağına” mitinginde halka hitap etti. 

MHP Lideri Bahçeli"15 Temmuz’da vatan parçalanıyordu, tıpkı 1919’da olduğu gibi. 15 Temmuz’da bayrak soluyor, devlet çöküyordu, tıpkı 1919’da yaşandığı gibi. 

Neredeyse Türkiye iç kargaşa ve çatışma ortamına sürükleniyordu. Bağımsızlığımız elimizden kayıp gidecekti. 19 Mayıs 1919’dan öç alınacaktı. 
FETÖ, müstevlilerin yarım kalan emellerini tamamlamak için ateşe, silaha, bombaya sarılmıştı. Ederi bir dolar olan hainler TBMM’yi bombaladılar. 
Cumhurbaşkanlığı yerleşkesine, MİT ve emniyet binalarına kurşun yağdırdılar. 251 vatan evladını şehit ettiler. 2 bin 194 vatan evladını yaraladılar. Hiç böyle bir durumla karşılaşmamıştık. 

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne sızan küçük ve dar kadrolu bir ihanet çetesi acımasızca Türkiye’ye saldırdı. Oluk oluk kan döktüler. Askeri kamuflaj içine saklanan alçaklar tarihi varlığımıza az daha kast ediyorlardı. Bekamızı infaza kalkıştılar. 

Böylesi bir durum karşısında Türk milleti tepkisiz kalamazdı. Türk milliyetçileri sessiz ve hareketsiz duramazdı. İşgal teşebbüsüne karşı en sert duruşu gösterdik. Darbeci teröristlerin önünü kestik. Aziz milletimiz bir kez daha ya istiklal ya ölüm dedi, FETÖ’cüleri doğduğuna pişman etti. 
Zulüm püskürtüldü. İşgal denemesi, ihanet seli tersine çevrildi. Türk milleti mukaddesatına sahip çıktı. Samsun al bayrağını indirtmedi." 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin konuşması şu şekilde: 

Aziz Samsunlu Vatandaşlarım, Değerli Dava Arkadaşlarım, 
Muhterem Hanımefendiler, Beyefendiler, 
Hepinize en halisane duygularla sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 
Bu vesileyle tüm vatan sathına, tüm vatandaşlarıma gönül dolusu selamlarımı gönderiyorum. 
24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri’ne tam beş gün kala kurtuluş yıllarımızın ebedi ruhunu taşıyan Samsun’dayız. 
99 yıl önce yakılan istiklal meşalesiyle geleceğimizi aydınlatıyoruz. 
Kahramanlıklarla yazılan Türk tarihinin kılavuzluğuyla önümüzdeki sis perdesini aralıyoruz. 
Hamd olsun Samsun umutlarımıza umut ekliyor, coşkumuza coşku katıyor.
 Cumhuriyet’in onuruyla, cumhurun oluruyla Samsun dün olduğu gibi ihanete ve işbirlikçilere yine korku salıyor. 
Heyecan verici bu muhteşem tablo karşısında hepinize teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. 
Cumhur İttifakı Millet Aklı, Türkiye’nin Teminatı. 
Cumhur İttifakı Millet Aklı, Samsun’un Teminatı. 
Bugün “Çırpınırdı Karadeniz Bakıp Türk’ün Bayrağına” isimli açık hava toplantımızın gerçekleşmesinde emeği geçen her dava arkadaşımı kutluyorum. 
24 Haziran seçimlerinin ülkemize, milletimize, devletimize, partimize ve demokrasi hayatımıza yeni güzellikler, yepyeni bir ruh getirmesini temenni ediyorum. 
Ayrıca başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Milli Mücadele’nin kurucu ve kurtarıcı kahramanlarını rahmet, hürmet, minnetle anıyorum. 
“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, eğer toprak uğrunda ölen varsa vatandır” seslenişinin hakkını vererek Anadolu’yu bizlere vatan yapan muhterem ecdadımıza, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.
 Hepinize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyorum. 

Değerli Samsunlu Kardeşlerim, Saygıdeğer Dava Arkadaşlarım, 
Bağımsızlık bir milletin namusudur. 
Bayrak ise bir milletin bağımsızlık sembolüdür. 
Türk milleti tarihin hiçbir döneminde bağımsızlığına leke sürdürmedi, bayrağını yere düşürmedi. 
Dünden bugüne, zaman oldu aç kaldık, bazen açıkta gezdik; ancak asla muhannete muhtaç olmadık. 
Nefsimize teslim olup nesillerimizi ihmal etmedik. 
Üç kuruşluk menfaatlere tarihi haklarımızı değişmedik. 
Gemisini kurtaran kaptandır demedik. 
Eyyamcı, nemelazımcı, çıkarcı olmadık. 
Bu topraklarda tutunmanın bir bedeli vardı, bunu kanımızla ödedik. 
Bir devlete, bir millete, bir bayrağa sahip olmanın şartları vardı, nitekim gereğini alnımızın akıyla, bileğimizin hakkıyla yaptık. 
Dedik ki, yastığımız taştan, yorganımız topraktan da olsa, vazgeçmeyiz bu vatandan, taviz vermeyiz al bayraktan. 
Türk milleti fedakârlıktan hiç kaçmadı. 
Düşman emellerden hiç korkmadı. 
19 Mayıs 1919 bunun apaçık deliliydi. 
Aziz vatanımız 99 yıl evvel işgale uğramıştı. 
Emperyalizm, milli varlığımızı şiddetli ve acımasız bir kuşatmaya almıştı.
 Yılgınlık hâkim, bezginlik haviydi. 
Her türlü imkânsızlık kol geziyordu.
 Anadolu yoksul, millet yorgundu. 
Buna rağmen, cepheden cepheye giden katarlarda, siperden sipere yol alan kağnılarda hem can hem de ümit taşınıyordu. 
16 Mayıs 1919’da İstanbul’dan denize açılan Bandırma Vapuruyla bağımsızlık haysiyeti, beka şerefi mukaddes bir emanet gibi Samsun kıyılarına ulaşmıştı. 
Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşları, 19 Mayıs’ta sadece Samsun’a ayak basmadılar, aynı zamanda esaretin kafasına bastılar, zilleti bağrına hançer olup saplandılar. 
Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına inandılar. 
Harap ve bitap düşmüş Türk milleti, 
Samsun’dan itibaren kademe kademe derlendi, aşama aşama toparlandı, nihai olarak tarihi bir mucizeye imza attı. 
İlhamımız 19 Mayıs 1919 Samsun ruhudur. 
İffetimiz milli istiklaldir. 
İtibar ve irademiz milli birlik ve kardeşliğimizin bayraklaşmasıdır. 
Şimdi bunlara gölge düşürmek istiyorlar. 
Kalkıyorlar, 19 Mayıs’la hesaplaşmak, 
29 Ekim’den intikam almak için sıraya girip ittifak kuruyorlar, nifak kusuyorlar. 
Türk düşmanlarıyla el ele verip aynı hizaya giriyorlar. 
Türkiye’ye diş bileyen çevrelerle aynı havzada buluşup beraberce cephe alıyorlar. 
CHP, İP, HDP, PKK, FETÖ toplanmışlar, hep aynı kirli söylemi tekrarlıyorlar.
 Bunların birbirinden farkı yoktur. 
Bunlarda hayır yoktur, gelecek yoktur, asla umut yoktur. 
Biz Cumhur İttifakı diyoruz, yıkım koalisyonu Cumhuriyet’in altını dinamitlemekle uğraşıyor. 
Biz bağımsızlık diyoruz, zillet ittifakı bağımlılığa ve tutsaklığa hizmet ediyor.
 Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci tura kalacağını söylüyorlar. 
TBMM’de çoğunluğu kazanacaklarını ileri sürüyorlar. 
Eski sisteme geri döneceklerini iddia ediyorlar. 
Atalarımız ne güzel de ifade etmiş: 
Olsa ile bulsayı ekmişler, yel ile yuf bitmiş. 
Yoktan da yonga çıkmazmış. 
Samsun’dan sesleniyorum, zemheride yoğurt isteyen cebinde inek taşır. 
Bu nedenle çatıları zillet olanlar hayal aleminde yaşıyorlar. 
Kökü ve kimliği bulanık olanlar baltayla taşa vuruyorlar. 
Fikri ve zikri karışık olanlar davetsiz gelenin döşeksiz oturacağını bilmiyorlar.
 Cumhurbaşkanı seçimi eğer ikinci tura kalırsa PKK kimi destekleyeceğini açıkladı. 
İçimizden devşirilmiş bazı isimler PKK’nın dümenine nasıl tutunduklarını gösterdi. 
FETÖ, HDP, İP ve CHP lehine zaten faal şekilde çalıştığını çoktan beyan etti. 
Çam ağacından ağıl, el çocuğundan oğul, bunlardan da asla adam olmaz.
 Zillet ittifakından Türkiye Cumhurbaşkanı çıkmaz. 
Allah’ın izniyle 24 Haziran’da Türkiye Cumhuriyeti’nin 13’ncü Cumhurbaşkanı ilk turda seçilecek, o isim de Sayın Recep Tayyip Erdoğan olacaktır. 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, kalabalık ve stadyum
Bunun yanında, TBMM’de güçlü bir şekilde Milliyetçi Hareket Partisi yerini alacak, 19 Mayıs Samsun duruşu kesinlikle zedelenmeyecektir. 
Çabalar boşunadır. 
Hevesler beyhudedir. 
Samsun istikbaline sahip çıkacaktır. 
Türk milleti istiklal haklarını çiğnetmeyecek, muhteşem iradesini sandıkta gösterecektir. 
Sizlere soruyorum, Samsun’dan çok yüksek sesle sorularıma cevap bekliyorum: 

√ 24 Haziran geldiğinde, Türkiye’nin diriliş ve yükseliş ruhuna destek verecek misiniz? (Evet) 
√ Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne bir kez daha onay verecek misiniz? (Evet) 
√ Cumhurbaşkanı Seçim’inde Sayın Erdoğan’a evet diyecek misiniz? (Evet)
 √ TBMM’de çok güçlü bir MHP için tercih ve takdirinizi gururla gösterecek misiniz? (Evet) 
24 Haziran’da kazanan Samsun olacaktır. 
24 Haziran’da kazanan umut, bereket, birlik, bolluk olacaktır. 
24 Haziran’da kazanan Milli Mücadele ruhu, zafer ise Kızılelma ülküsünde buluşan Türkiye’nin olacaktır. 

Aziz Samsunlu Kardeşlerim, Değerli Dava Arkadaşlarım, 
Aklını milletten alan Cumhur İttifakı Türk milletinin özlemlerinden doğdu.
 Nitekim Türkiye’nin kalp atışı, parlak geleceği oldu. 
Yalnız taş duvar olmazmış, birlikte, beraberce ülkemizin, vatanımızın, al bayrağımızın varlığını korumak için cumhurun ittifakı tekrar doğruldu.
 Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi de milli bekamızın güvenceye alınma ihtiyacından ortaya çıktı. 
Soruyorum sizlere; 
√ Zalimlere karşı bir miyiz? (Evet) 
√ Hainlere karşı beraber miyiz? (Evet) 
√ FETÖ’ye, PKK’ya, bunların siyasetteki taşeronlarına karşı aynı safta mıyız? (Evet) 
15 Temmuz’da vatan parçalanıyordu, tıpkı 1919’da olduğu gibi. 
15 Temmuz’da bayrak soluyor, devlet çöküyordu, tıpkı 1919’da yaşandığı gibi. 
Neredeyse Türkiye iç kargaşa ve çatışma ortamına sürükleniyordu.
 Bağımsızlığımız elimizden kayıp gidecekti. 
19 Mayıs 1919’dan öç alınacaktı. 
FETÖ, müstevlilerin yarım kalan emellerini tamamlamak için ateşe, silaha, bombaya sarılmıştı. 
Ederi bir dolar olan hainler TBMM’yi bombaladılar. 
Cumhurbaşkanlığı yerleşkesine, 
MİT ve emniyet binalarına kurşun yağdırdılar. 
251 vatan evladını şehit ettiler. 
2 bin 194 vatan evladını yaraladılar. 
Hiç böyle bir durumla karşılaşmamıştık. 
Türk Silahlı Kuvvetleri’ne sızan küçük ve dar kadrolu bir ihanet çetesi acımasızca Türkiye’ye saldırdı. 
Oluk oluk kan döktüler. 
Askeri kamuflaj içine saklanan alçaklar tarihi varlığımıza az daha kast ediyorlardı. 
Bekamızı infaza kalkıştılar. 
Böylesi bir durum karşısında Türk milleti tepkisiz kalamazdı. 
Türk milliyetçileri sessiz ve hareketsiz duramazdı. 
İşgal teşebbüsüne karşı en sert duruşu gösterdik. 
Darbeci teröristlerin önünü kestik. 
Aziz milletimiz bir kez daha ya istiklal ya ölüm dedi, 
FETÖ’cüleri doğduğuna pişman etti. 
Zulüm püskürtüldü. 
İşgal denemesi, ihanet seli tersine çevrildi. 
Türk milleti mukaddesatına sahip çıktı. 
Samsun al bayrağını indirtmedi. 
15 Temmuz’dan sonra devletin ve milletin güvenliğini en üst düzeyde temin etmek mecburiyetti. 
Çünkü hainler durmayacaktı. 
Türkiye’ye kefen biçen şerefsizler vazgeçmeyecekti. 
İşte bu gelişmeler karşısında Türk milletinin nefsi müdafaa gayretinden, egemenlik haklarını muhafaza gayesinden yeni bir hükümet sistemi tecelli etti. 
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin temeli 7 Ağustos 2016’da İstanbul Yenikapı’da milyonların katılım ve kararıyla atıldı. 
16 Nisan 2017’de bizzat Türk milleti yeni hükümet sistemine evet dedi.
 Türkiye milli güvenlik mülahazalarıyla, huzur ve istikrar arayışıyla geleceğini Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde gördü. 
Yeni sistem, kutlu bir diriliş, sağlam bir duruş, devamlı bir yükseliştir. 
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle birlikte 
Türkiye Cumhuriyeti hem güçlenmiş, hem de taçlanmıştır. 
Yeni sisteme karşı çıkanlar, bit pazarında bezirganlık yapanlardır. 
Yeni sisteme karşı çıkanlar, 
Zeytin Dalı Harekatı’nı çekemeyenlerdir. 
Yeni sisteme karşı gelenler, beka mücadelemizi hazmedemeyen çürüklerdir.
 CHP’ye kulak verilirse, hep aynı yalan, hep aynı dolan, hep aynı masal.
 Mustafa Kemal’in kemiklerini sızlatan CHP, Kriz ve kaosa oynuyor. 
Bu çarpık ve düşük anlayış, 
Amasya Genelgesi’ni yırtmak, 
Erzurum ve Sivas Kongrelerini yok saymak istiyor. 
FETÖ’ye bir kez olsun terör örgütü diyebildiler mi? 
PKK’ya, PYD’ye, YPG’ye bir kez olsun sert bir tepki gösterebildiler mi? 
15 Temmuz’u bir defa da olsa hain bir darbe kalkışması olarak ifade edebildiler mi? 
Bunlara baksak, asıl darbe OHAL’in ilan edildiği 20 Temmuz 2016’dır.
 Bunlara kulak versek, 15 Temmuz senaryo, tiyatro, düzmece ve planlıdır.
 Bu kadar milli ve manevi değerlerimize yabancılaşmışlardır. 
Bu denli Türk düşmanlarının kullanım ve denetimine girmişlerdir.
 Emperyalizm ne diyorsa CHP, İP, HDP tekrar etmektedir. 
Pensilvanya neyi konuşsa bu karanlık zihniyetler aynen tatbikin peşine düşmektedir. 
24 Haziran’da olur da zillet ittifakı öne çıkar, bu ittifaktan birisi hasbelkader ikinci tura kalırsa FETÖ’nün 15 Temmuz’da yarım bırakmak zorunda kaldığı işgal girişimi yeniden tutunacak bir zemin bulacaktır. 
Tehlike bu kadar yakındır. 
Konu vatan, bayrak ve beka konusudur. 
Mesele az yedim, çok yedim; aç kaldım, tok uyudum meselesi değildir.
 Mesele Türkiye’dir. 
Bu itibarla 24 Haziran’ın telafisi yoktur. 
Sandığın tehiri olmayacaktır. 
Ya beka ve birliğimize helal mücadelemizle sonuna kadar sahip çıkacağız, ya da zilletin açtığı çukura, zelil niyetlerin kazdığı kuyuya hep birlikte düşüp boğulacağız. 
Bu itibarla, mahvımızı isteyenlere müsaade edemeyiz. 
Yıkımımızı gözleyenlere izin veremeyiz, buyur diyemeyiz. 
Biz Türkiye’yiz. 
Biz Türk milletiyiz. 
Biz 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkan Mustafa Kemaliz. 
Biz Türk’ün bayrağına bakıp bakıp çırpınan Karadeniz, düşmana Anadolu’yu zindana çeviren imanız, teslim olmayan ulvi inancız. 
Bu topraklar kahramansız kalmaz. 
Çünkü en ücra köşelerden, en mahzun yüreklerden sessizce yükselen dualar vardır. 
Bu duaların gücüyle bin yıldır bu coğrafyadayız, önümüzdeki bin yıllarda da mutlaka olacağız. 
Biliyorum ki, Samsun kahramandır, 
Türk milleti kahramanlık destanıdır. 
Kahramanlar yoksa dalkavuklar vardır, kahramanlık yoksa gelecek karanlıktır. 
Merhum Atsız ne kadar da anlamlı söylemiştir: 
“Er kişilik kıyar da öz canına, bir damlacık leke sürmez şanına.” 
Şanımız tarihimizdir, övündüğümüz ecdadımızdır, zaferlerle dolu anılarımızdır. 
Şanımız elbette milli şerefimizin ta kendisidir. 
Şeref ise tartışılamaz, sorgulanamaz, çiğnenemez. 
Tarih bir milletin kanını, hakkını, varlığını hiçbir zaman inkar etmemiştir. 
Türk milleti inkar edilecek, hafife alınacak, varlığı imha edilecek bir kalabalık veya yığın değildir, olmayacaktır. 
Bu kapsamda, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, 
Türk milletinin dünden bugüne taşıdığı, emek emek kazandığı her hakkı mahfuz tutan, bunları ileriye götürme amacıyla bezenmiş milli bir reform, tarihi bir iradedir. 
Cumhur İttifakı milli aklın ürünüdür. 
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, bu aklın sonucudur. 
Cumhur İttifakı adaletin, ahlakın, sabrın, huzurun, sükûnetin, istikrarın, birliğin güvencesi, 
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ise bu güvencenin hareket ve yönetim merkezidir. 
Terörizmle çok boyutlu süren mücadelenin başarısı için yeni hükümet sistemi kurum ve kurallarıyla 24 Haziran’dan sonra uygulamaya geçmelidir.
 Menbiç’teki duruşumuz, 
Afrin’deki cesaretimiz, 
El Bab’taki tavrımız, 
Kandil’deki azametimiz için Türkiye yol kazasına uğramamalı, 
24 Haziran’da sonra daha güçlü bir şekilde yoluna devam etmelidir 
Şimdi soruyorum: 
√ 24 Haziran’a hazır mısınız? (Evet) 
√ Sandığa gidecek misiniz? (Evet) 
√ Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne bir kez daha destek verecek misiniz? (Evet) 
√ Cumhur İttifakı Millet Aklı deyip, TBMM’de güçlü MHP’ye evet diyecek misiniz? (Evet) 

Allah hepinizden razı olsun. 
Sizlere güveniyorum, sizlere inanıyorum. 
Biliniz ki, varlığınız her zaman gücümüze güç katıyor. 

Değerli Samsunlular, Aziz Dava Arkadaşlarım, 
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, 
24 Haziran için en büyük milli projedir. 
Bu sistemle birlikte devlette tıkanıklık olmayacak, sistemik bunalımlar yaşanmayacak, Meclis daha kuvvetlenecek, yargı ise daha bağımsız ve tarafsız hale gelecektir. 
Samsun huzurla buluşacaktır. 
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, 
29 Ekim 1923’ün tamamlayıcı hamlesi olarak tarihle örtüşecektir.
 Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi geleceğin tasarım ve dizaynıdır. 
Kaldı ki mütecaviz emellere engeldir. 
Yasama-Yürütme-Yargı arasındaki yetki, çıkar, alan ve sınır gerilimlerinin son bulması Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin tam olarak yerleşmesiyle sağlanacaktır. 
Cumhur İttifakı’nın fedakarlığı, aziz milletimizin iradesiyle şekillenen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye’ye inancın, milli vicdana sadakatin ifadesidir. 
Bu yüksek inanç ve sadakat, muazzam bir kudretten nasıl bir mücadele yöntemi çıkabileceğinin de eşi bulunmaz bir örneğini teşkil edecektir.
 Türkiye 24 Haziran’dan sonra rahat bir nefes alacaktır. 
Hainler sinecek, Türk düşmanları felç geçirecektir. 
Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye’nin yeniden inşası konusunda sorumluluk almaktan, üstüne düşeni yapmaktan bir an olsun tereddüt göstermeyecektir. 
Biz Türkiye için varız. 
Biz Samsun için hizmete talibiz. 
Bizim tarafımız bellidir. 
Bizim yönümüz de bellidir. 
Yapacağız, mücadele edeceğiz, mutlaka başaracağız. 

24 Haziran’da yeni bir Türk zaferine hep birlikte ulaşacağız. 
Milliyetçi Hareket Partisi özellikle TBMM’de denge ve denetleme görevini üstün ve kararlı bir azimle yerine getirecektir. 
Seçim Beyannamemizde verdiğimiz sözlerin, dile getirdiğimiz vaatlerin hepsini hayata geçirmek için çok çalışacağız, siyasi anlaşma, uzlaşma ve kucaklaşmayla milletimizin sorunlarını çözeceğiz. 
Başkaları kavga edebilir, biz oralı olmayacağız. 
Başkaları iftira atabilir, biz işimize ve önümüze bakacağız. 
Bir olacağız, beraber olacağız, birlikte güçlü Türkiye’yi Allah’ın izniyle inşa edeceğiz. 
2023 hedeflerini gerçekleştirmek için üstümüze ne görev düşüyorsa yapacağız. 

Milliyetçi Hareket Partisi TBMM’de güçlü bir şekilde yer alıp, sosyal, ekonomik ve siyasal politikalar üzerinde tesirli olacaktır. 
Özetle diyorum ki, teröristler, çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri hariç olmak üzere, kader kurbanlarına af çıkarılması,
 Vatandaşlarımızın, kredi ve kredi kartı borçları ve yüksek faiz sarmalının neden olduğu yoksulluk tuzağından kurtarılması, 
Ekonominin ihtiyacı olan alanlarda yapısal reformların hızla gerçekleştirilmesi, 
Esnaf ve çiftçilerimizin vergi ve prim yükünün hafifletilmesi, 
Esnaf ve sanatkârlarımızın geçmiş hizmetlerine borçlanma hakkı tanınması,
 Staj ve çıraklık sürelerinin emeklilik hizmetine sayılması, 
Yük ve yolcu taşımacılığı yapan esnafımıza vergisiz akaryakıt sağlanması,
 Şoför esnafımıza yıpranma payı hakkı temin edilmesi, 
Çiftçilerimizin kullandığı mazot üzerindeki vergilerin kaldırılması, 
Sulamada ve tarım işletmelerinde kullanılan elektrikten KDV alınmaması,
 Tohum, fide ve ilaç gibi girdilerin vergi yükünün düşürülmesi, 
İşsiz her aileden bir kişiye asgari ücretin yarısı kadar aile desteği yardımı verilmesi, 
Gençlerimizin, iş bulana kadar ailelerinin sağlık sigortasından yararlanması ve öğrenim kredisi borçlarından faiz alınmaması, 
Üniversiteye giriş sınavının kaldırılması, 
Emekli aylıklarındaki eşitsizliklerin giderilmesi, 
Refah payının yükseltilmesi, 
Emeklilikte yaşa takılan kardeşlerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi,
 Kadınlarımıza sigortalılık öncesi doğumları için borçlanma hakkı tanınması,
 Kadına şiddet ve çocuk istismarının önlenmesi, 
Kadına ve çocuğa karşı suçlarda cezaların ağırlaştırılması, 
Adli yardım desteği sağlanması, 
Dava açma zaman aşımının kaldırılması, 
Asgari ücretten vergi alınmaması, 
Ücretlilerin asgari ücret kadar gelirinin vergi dışı bırakılması, 
Kadro alamayan taşeron işçiler, 4/B’li, vekil, sözleşmeli, fahri ve geçici statüde çalışanların kadroya alınması, 
Kamu çalışanlarının tüm ek ödemelerinin emekli aylığına yansıtılması,
 Öğretmenlerimizin ek göstergesinin 3600’e çıkarılması, 
Atanamayan öğretmenlerimizin tamamının kademeli olarak atanması için kadro ihdas edilmesi, 
Kahraman ve fedakâr Uzman Çavuşlarımızın tümünün kadroya alınması,
 Özlük haklarıyla birlikte mali ve sosyal durumlarının iyileştirilmesi, 
Emniyet çalışanlarımızın özlük haklarının düzeltilmesi, 
Polislerimizin ek göstergesinin 3600’e yükseltilmesi, 
Haftada 40 saatin üzerindeki hizmetler için fazla mesai verilmesi, 
Engelli ve engelli yakını aylığının yükseltilmesi ve engelli aylığı ödenmesinde, 
Aile geliri yerine kendi gelirlerinin esas alınması, 
Muharip gazi şeref aylığının artırılması ve hepsine aynı tutarda ödenmesi,
 Şehit anne ve babalarının aldıkları maaşın artırılması, 
Şehit yetimlerinin tamamına iş hakkı verilmesi, 
Ordu ve polis vazife malullerinin maaşlarının iyileştirilmesi, 
Malul sayılmayan gazilere “Gazilik” unvanı verilmesi için gerekli yasaların çıkarılması konusunda bütün gayret ve samimiyetimizle mücadele edeceğiz, inşallah da başaracağız. 
Karadeniz bölgesi için çok önemli olan fındıkta, üreticinin mağduriyetinin önüne geçeceğiz. 
Samsun için çok önemli olan Ayvacık-Taşova-Erbaa yolu, Canik-Asarcık yolu, Havza-Vezirköprü-Durağan yolu mutlaka gerçekleştirilecektir. 
Cumhur İttifakı Millet Aklı, Geleceğin Teminatı. 
Cumhur İttifakı Millet Aklı, Huzurlu Türkiye. 
24 Haziran seçimleri, büyük milletimizi tıpkı asırlar öncesinde olduğu gibi lider ülke Türkiye ülküsüne götürecek yolun başlangıcı olacaktır. 
Karadeniz, al bayrağımıza bakınca yine çırpınacaktır. 

Çırpınırdı Karadeniz, 
Bakıp Türk’ün bayrağına. 
Ah ölmeden bir görseydim, 
Düşebilsem toprağına. 
Sırmalar sarsam koluna, 
İnciler dizsem yoluna, 
Fırtınalar dursun yana, 
Yol ver Türk’ün bayrağına. 
Türkistan’dan esen yeller, 
Şimdi sana selam söyler, 
Vefalı Türk geldi yine, 
Selam sana Türk’ün bayrağına. 
Kafkaslardan aşacağız 
Türklüğe şan katacağız 
Türk'ün şanlı bayrağını, 
Hak ettiği zirvelere asacağız. 

24 Haziran şimdiden kutlu olsun. 
Geleceğimiz dilerim ki parlak olsun. 
Varlığımız inşallah daim olsun. 
Allah, Samsunlu kardeşlerimden razı olsun. 
Sözlerime son verirken hepinizi saygılarımla selamlıyorum. 
Yolunuz, bahtınız, alnınız açık olsun diyorum. 
Cumhur İttifakı, Millet Aklı, 
TBMM’de Güçlü Milliyetçi Hareket Partisi. 
Ne Mutlu Türküm Diyene.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer MHP HABER Haberleri

Başlık Tarih
 
Mustafa Yıldızdoğan’a Devlet Sanatçılığı Ünvanı Verilsin19 Ocak 2019
Çetinkaya’dan dedikodulara cevap; “söz konusu bile değil!”17 Ocak 2019
“YA BEKA YA BELA”17 Ocak 2019
VATANDAŞ TALEP EDECEK, BİZ YERİNE GETİRECEĞİZ16 Ocak 2019
“ABD BAŞKANI YİNE ŞAŞIRMIŞ”15 Ocak 2019
EMEKLİDE, ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞANDA KONUT SAHİBİ OLACAK13 Ocak 2019
"Türk milletinin kaderi Milliyetçi Hareket ile özdeştir"12 Ocak 2019
Bahçeli’den MYK’de ‘milli beka’ vurgusu09 Ocak 2019
Kazanan Cumhur İttifakı olacak08 Ocak 2019
“HERKES AYAĞINI DENK ALSIN”08 Ocak 2019
Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz07 Ocak 2019
Başkan Avcı: Gurur verici esin kaynağı05 Ocak 2019
Bahçeli’den MHP teşkilatına seçim genelgesi04 Ocak 2019
FİTNE PEŞİNDE KOŞANLAR KARŞILARINDA BİRLİK BERABERLİĞİMİZİ BULUR !01 Ocak 2019
DEVLET BAHÇELİ'DEN YENİ YIL MESAJI31 Aralık 2018
MHP 402 adayını açıkladı30 Aralık 2018
Mehmet Taytak 2018 yılını değerlendirdi28 Aralık 2018
Bahçeli, Mehmet Akif Ersoy'u Ölüm Yıldönümünde Andı27 Aralık 2018
BU OLAY İLK KEZ YAŞANIYOR27 Aralık 2018
Bahçeli, küresel bir zirve yapılmasını da önerdi. 26 Aralık 2018
‘YER GÖK TİTREMELİDİR’22 Aralık 2018
"Vazifeye Atılmanın Vaktidir"22 Aralık 2018
Özyavuz Şanlıurfa'nın Sorunlarını TBMM'de Dile Getirdi19 Aralık 2018
MHP Gaziantep il başkanlığı yönetimine 51 yeni isim atandı18 Aralık 2018
Çorum'da MHP'ye Teveccüh Arttı"18 Aralık 2018
MHP fedakârlıkların partisidir. 17 Aralık 2018
BİZİM KAVGAMIZ, MİLLETE HİZMET KAVGASIDIR!..16 Aralık 2018
Avcı : Dilimize, dinimize, emeğimize ürünümüze sahip çıkmalıyız!16 Aralık 2018
AVCI’DAN“TUTUM,YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASI’NDA ÖNEMLİ MESAJLAR16 Aralık 2018
‘Türklüğün Omurgası Türkçedir’16 Aralık 2018
“ÇOK ÇALIŞACAĞIZ VE HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ”13 Aralık 2018
“MESELE MİLLET MESELESİ”12 Aralık 2018
YEREL SEÇİMLERLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR11 Aralık 2018
HİÇBİR MAKAM VE MEVKİ SADAKATİMİZİN ÜZERİNDE DEĞİLDİR11 Aralık 2018
MHP’DE 152 BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DAHA BELİRLENDİ09 Aralık 2018
MHP BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR09 Aralık 2018
MHP’li vekilden iddialı çıkış!08 Aralık 2018
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ BOZÜYÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI SELAHATİN DOĞAN’IN BASIN AÇIKLAMASI07 Aralık 2018
MHP’li Yalçın’dan ”Bir şarlatana cevap”07 Aralık 2018
İzmir'de MHP'li Kadınlardan Anlamlı Etkinlik06 Aralık 2018
“Cumhur İttifakı’na saygılıyız”05 Aralık 2018
Devlet Bahçeli: ‘Herkes Kaçacak Delik Arar’04 Aralık 2018
Kocamaz’a sert tepki!03 Aralık 2018
Algı Çalışmaları Bizi Etkilemez03 Aralık 2018
Aday çıkartmamak mantığa aykırı!02 Aralık 2018
Bahçeli: Görüşmeler olumlu, uzlaşılan alanlar var01 Aralık 2018
Taytak’tan partililere önemli uyarılar30 Kasım 2018
İzmir Türk Milletinin Anadolu’ya vurduğu mühür, 30 Kasım 2018
MHP’de engellilerle anlamlı buluşma29 Kasım 2018
LİDERİMİZİ MAHCUP ETMEYECEĞİZ27 Kasım 2018
AVCI’DAN BAŞKANLARA TEŞEKKÜR, ERSOY’DAN “BİRLİK” MESAJI27 Kasım 2018
TEŞKİLATIMIZ CUMHUR İTTİFAKI’NIN ÖNEMİNİ KAVRAMIŞTIR26 Kasım 2018
MHP’DEN YEREL SEÇİMDE SÜRPRİZ ADAYLAR25 Kasım 2018
MHP hükümet sistemini korumak için her türlü fedakarlığı yapar25 Kasım 2018
Her zafer bedel ister, sabır ister, akıl ister, gönül ister, 24 Kasım 2018
Bahçeli, Antalya'da Partisinin İl Binasını Açtı24 Kasım 2018
Devlet Bahçeli ‘Hiç kimse vazgeçilmez değildir’24 Kasım 2018
MHP ADANA’DA PAROLA: MUTLAK BAŞARI!22 Kasım 2018
MHP’nin Antalya kampı yarın başlıyor22 Kasım 2018
Devlet Bahçeli talimat verdi! Tüm illere gönderiliyor…22 Kasım 2018
Sadir Durmaz’dan Burhanettin Kocamaz açıklaması!20 Kasım 2018
‘Zillet ittifakının oyunlarına izin vermeyeceğiz’20 Kasım 2018
MHP’de 30 belediye başkan adayı belli oldu19 Kasım 2018
"İzmir'e Yakışan Bir Kentsel Dönüşüm "19 Kasım 2018
MHP aday adaylarından proje istiyor18 Kasım 2018
Belediyeler MHP’ye yakışır17 Kasım 2018
MHP Lideri Bahçeli’den önemli açıklama17 Kasım 2018
MHP'de Yerel Seçim Hazırlıkları16 Kasım 2018
MHP’de 5 büyükşehir belediye başkan adayı belli oldu15 Kasım 2018
“ASIL HEDEF TÜRKİYE’DİR, TÜRK MİLLETİDİR”13 Kasım 2018
MHP Lideri Devlet Bahçeli'den af açıklaması11 Kasım 2018
“HİÇ KİMSENİN ADAYLIĞI GARANTİ DEĞİLDİR”11 Kasım 2018
“Atatürk, Türk Milletinin Ortak Değeridir.”11 Kasım 2018
ABD: Akıllarınca YPG’yi sivriltip PKK’yı sobeliyorlar.08 Kasım 2018
Devlet Bahçeli: ‘Asıl siz kimsiniz’06 Kasım 2018
"Borçsuz ve üreten bir belediye haline geldik"05 Kasım 2018
Semih Yalçın Oğuzeli'nde04 Kasım 2018
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, Kilis'te parti binasının açılışını yaptı04 Kasım 2018
Bahçeli noktayı koydu! ‘Tek başımıza katılacağız’01 Kasım 2018
MHP Adana İl yönetimi “Andımız” ile başladı!29 Ekim 2018
Devlet Bahçeli’den açıklama29 Ekim 2018
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor28 Ekim 2018
Türkiye Cumhuriyeti birliğini sonuna kadar koruyacak28 Ekim 2018
"Kürdistan hayallerini başlarına yıktık"28 Ekim 2018
Bahçeli'den Vekillere Talimat28 Ekim 2018
MHP’den 4 kanun teklifi24 Ekim 2018
İttifak beklentimiz, ittifak arayışımız kalmadı23 Ekim 2018
Devlet Bahçeli’den ‘AF’ tepkisi22 Ekim 2018
"Adı ve andı olmayan bir millet olur mu?"21 Ekim 2018
Devlet Bahçeli il başkanlarıyla bir araya geldi20 Ekim 2018
"ANDIMIZIN OKUTULMASI MÜMKÜN HALE GELMİŞTİR"20 Ekim 2018
MHP’den teşkilatlara “provokasyon” uyarısı18 Ekim 2018
Türkiye, ABD’nin 51’inci Eyaleti Falan Değildir17 Ekim 2018
Avcı'dan, Bahçeli'ye yönelik saldırılara tepki...08 Ekim 2018
Recai Yıldırım dualarla anıldı08 Ekim 2018
MHP’nin Feke’de Belediye Başkan Adayı Ahmet Sel08 Ekim 2018
SAMSUN ÜLKÜ OCAKLARI ŞEHİTLER İÇİN MEVLUT DÜZENLEDİ.08 Ekim 2018
‘İYİ PARTİ BUNUN ALTINDAN KALKAMAZ’30 Temmuz 2018
MHP LİDERİNDEN ABD’YE SERT TEPKİ28 Temmuz 2018
Askıda ekmek”te ilk adım Adana’dan!27 Temmuz 2018
"İlçeleri Kaderine Terk Etmeyeceğiz"26 Temmuz 2018
Aydın MHP Gazetecileri Unutmadı24 Temmuz 2018
Devlet Bahçeli'den Bedelli Açıklaması21 Temmuz 2018
Celal Adan Meclis Başkanvekili oldu16 Temmuz 2018
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü15 Temmuz 2018
Avcı: Mücadeleden asla taviz verilmemeli15 Temmuz 2018
MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ'DEN AF AÇIKLAMASI!14 Temmuz 2018
"15 Temmuz Tarihi Bir Hesaplaşma, Tarifsiz Bir Hıyanettir"14 Temmuz 2018
MHP'Lİ AKÇAY'DAN 15 TEMMUZ MESAJI13 Temmuz 2018
15 Temmuz Mesajı13 Temmuz 2018
DEVLETİN VE MİLLETİN BEKASI 13 Temmuz 2018
"Verdiğimiz Sözleri Yerine Getireceğiz"12 Temmuz 2018
'Başbuğ'un izinde, Lider Bahçeli'in emrindeyiz'10 Temmuz 2018
'BİR ÇOCUK GÜLERSE, DÜNYA GÜLER!'08 Temmuz 2018
Davamız, Liderimiz vazgeçilmezimizdir07 Temmuz 2018
Karakaya: Adana’nın Gönüllü Milletvekiliyim...07 Temmuz 2018
MHP Adana milletvekilleri mazbatalarını aldılar.07 Temmuz 2018
Yuvaları MHP'ye Geleceklerdir, Döneceklerdir03 Temmuz 2018
O SAVCI GÖREVİNİ EKSİKSİZ YAPMIŞTIR!02 Temmuz 2018
"CUMHUR İTTİFAKI RUHU DEVAM EDECEKTİR" 28 Haziran 2018
'MHP seçimlerden başarıyla çıkmıştır'26 Haziran 2018
MHP Lideri Bahçeli'den Kılavuz’a tebrik26 Haziran 2018
"KRİZ BEKLEYENLER ŞAŞKINA DÖNMÜŞLERDİR"25 Haziran 2018
"HER TÜRLÜ TEDBİR ALINDI"24 Haziran 2018
Dünyaya Türkçe Bakıyoruz. Çağı Türkçe Okuyoruz.23 Haziran 2018
TBMM içerisinde güçlü bir MHP olmasını istiyoruz. 23 Haziran 2018
"Cumhur İttifakı Sandıktan Çok Güçlü Çıkacaktır"22 Haziran 2018
CHP, HDP’yi kanatları altına almış, PKK’yla verkaça girmiştir. 21 Haziran 2018
"TÜRKİYE'Yİ CUMHUR İTTİFAKI YÖNETECEK"21 Haziran 2018
'Cumhur İttifakı bu milletin milli aklıdır'21 Haziran 2018
Bu FETÖ Hareketinin Kökü Kazınmalıdır.21 Haziran 2018
‘HDP’NİN ETRAFINDA BİRLEŞİYORLAR’20 Haziran 2018
SORUNLARI BİLİYORUZ, ÇÖZÜMÜNÜ DE BİLİYORUZ..20 Haziran 2018
MHP Lideri Bahçeli Adana’da20 Haziran 2018
MHP , Türkiye'de Demokrasi Tarifini Değiştirmiştir"20 Haziran 2018
MHP Güçlü Olursa Türkiye Kazanır20 Haziran 2018
“Dik Baş, Tok Karın, Mutlu Yarın İçin MHP” 19 Haziran 2018
ALAATTİN ÇAKICI VE KÜRŞAT YILMAZ, BENİM ÜLKÜDAŞLARIMDIR!19 Haziran 2018
ÜLKÜCÜNÜN YERİ VE PARTİSİ MHP’DİR..18 Haziran 2018
"24 Haziran'da Tekrar Bayram Yaşayacağız"18 Haziran 2018
MHP Camiasını Üzen Haber!12 Haziran 2018
Bahçeli: Varlığımıza Göz Koyanların Gözünü Oyarız 10 Haziran 2018
"MHP, siyasetin parlayan yıldızı"10 Haziran 2018
MHP Ülkemizin sigortasıdır10 Haziran 2018
Gizliden İttifakın İçerisinde Olan Hdp ile mi Birlik Olacaktık10 Haziran 2018
MHP’li SAVAŞ Avşar’da “SEMİZ” Ailesine Konuk Oldu.09 Haziran 2018
SAVAŞ, Turgutlu’da Esnaf Odaları Başkanlarıyla Buluştu. 09 Haziran 2018
BAHÇELİ'DEN ÇOK SERT AÇIKLAMALAR : AKADEMİK TERÖRİSTLER...09 Haziran 2018
'İTTİFAKIN BOZULMASI İÇİN UĞRAŞIYORLAR'09 Haziran 2018
"Bu Seçimler Cumhuriyet Tarihinin En Önemli Seçimleri Olacak"09 Haziran 2018
MHP'yi dışlamak söz konusu olamaz09 Haziran 2018
Milliyetçi Hareket Varsa, Gelecek Aydınlık, Türkiye Teminat Altındadır 08 Haziran 2018
Cumhur ittifakı iş dünyamızın teminatıdır08 Haziran 2018
"MHP , Ülkenin Menfaatini Düşünen Bir Siyasi Partidir"08 Haziran 2018
Bu Seçim Türkiye İçin Bir Kader Seçimi Olacaktır"08 Haziran 2018
AKÇAY, Turgutlu’da Oda ve Dernek Başkanları İle Buluştu.07 Haziran 2018
"MHP ÜZERİNDE OYUN OYNAMAYA KALKMAYIN"07 Haziran 2018
Milletvekili Adayı Laçalar, Turgutlu’da Yoğun İlgiden Memnun.07 Haziran 2018
Turgutlu’da M.Adayı Savaş’a, Yoğun Sevgi Seli.07 Haziran 2018
MHP BABA OCAĞIMIZDIR07 Haziran 2018
MHP BABA OCAĞIMIZDIR 06 Haziran 2018
MHP varsa Türkiye vardır 06 Haziran 2018
"TÜRKİYE YENİ BİR SİSTEMLE TANIŞACAK"06 Haziran 2018
MHP güçlü olursa Türkiye güçlü olur06 Haziran 2018
MHP Lideri Bahçeli'nin Katılacağı Televizyon Programları Belli Oldu05 Haziran 2018
MHP NE KADAR YÜKSEK OY ALIRSA ÜLKE O DERECE RAHAT OLACAK05 Haziran 2018
MARDİN’DE MHP’YE KATILIM..05 Haziran 2018
BU TOPRAKLARIN EVLADI MECLİS’TE SESİNİZ OLACAK04 Haziran 2018
AFTA GERİ ADIM YOK04 Haziran 2018
"15 Temmuz Ekonomik Olarak Tekrar Yaşatılabilir"03 Haziran 2018
"Emeklilikte Yaşa Takılanların Sorunlarını Çözeceğiz"03 Haziran 2018
"Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır"03 Haziran 2018
İZMİR’İN DAĞLARINDA YENİDEN ÇİÇEK AÇTIRMAK İÇİN03 Haziran 2018
“MHP’NİN TEMİNATI, ÜLKÜ OCAKLARINDA YETİŞEN GENÇLERDİR”03 Haziran 2018
MHP yoksa Türkiye tehlikededir.02 Haziran 2018
MHP’YE AŞİRET DESTEĞİ! 02 Haziran 2018
DEVLET BAHÇELİ'DEN MAHKUM YAKINLARINA MÜJDE!01 Haziran 2018
MHP, ülkenin güveni ve geleceğidir01 Haziran 2018
"ÇAKALLARIN HÜKMÜ BOZKURTLAR MEYDANA ÇIKINCAYA KADARDIR"01 Haziran 2018
Biz Güçlü Olursak, Meclis Güçlü Olur31 Mayıs 2018
MHP ZAFERİN MİMARI OLACAK31 Mayıs 2018
MHP Olarak Elimizi Taşın Altına Koyduk.31 Mayıs 2018
Millet ittifakı, şeklen bir ittifak31 Mayıs 2018
“BİR TAŞKIN VERDİK AMA SU YOLUNU BULACAK!”31 Mayıs 2018
Hata Yaptık Diyenler Her Zaman Geri Dönebilirler31 Mayıs 2018
"Türkiye Çok Başlı Sistemden Kurtulacak"31 Mayıs 2018
"Cumhur İttifakı Olarak Hedeflerimiz Büyük"30 Mayıs 2018
İP MÜDİRESİNİN SEVİYESİZ BEYANLARI30 Mayıs 2018
Cumhur İttifakı büyük ilgiyi görüyor30 Mayıs 2018
MHP Lideri Bahçeli’nin Üç Büyük Miting Programı belli oldu 30 Mayıs 2018
'Bizans Kalıntıları Bir Kez Daha Ezilecekler'29 Mayıs 2018
Karaisalı’da Yusuf Baş fırtınası!29 Mayıs 2018
Bahçeli "Yeni Bir Doğuş" Toplantıları Yapacak28 Mayıs 2018
Güçlü MHP, TBMM'de Çözüm Üretecek 28 Mayıs 2018
MHP İstanbul İl Başkanı Gür'den açıklama28 Mayıs 2018
DEVLET BAHÇELİ'DEN ÇAĞRI : "PİŞMAN OLAN VARSA KUCAKLAŞMAYA HAZIRIM"28 Mayıs 2018
VATANIMIZ ÜZERİNDEKİ KİRLİ TEZGAHLARI TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE GÖMECEĞİZ27 Mayıs 2018
MHP'den Ordu'da muhteşem iftar27 Mayıs 2018
SEÇİMDEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ27 Mayıs 2018
MHP, SAHAYA İNDİ27 Mayıs 2018
BU SEÇİMİN SÜRPRİZİ MHP OLACAK!26 Mayıs 2018
MHP VEKİL ADAYLARI PARTİLİLERLE İFTARDA BULUŞTU25 Mayıs 2018
“Ben Artık MHP’nin Bir Neferiyim” 25 Mayıs 2018
"Ederi 1 Dolarlık Şerefsizlerin Operasyonlarına Maruz Kalıyoruz"25 Mayıs 2018
MHP'YE KÜRTLERDEN TAM DESTEK25 Mayıs 2018
MHP'li Büyükataman'dan Bursa'lı Muhtarlara Mektup 25 Mayıs 2018
MHP RİZE TEŞKİLATI SEÇİM ÇALIŞMALARINA ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR.24 Mayıs 2018
SENARYO AYNI HEDEFLER FARKLI24 Mayıs 2018
USTA: 24 HAZİRAN TÜM HALKIMIZ İÇİN ÖNEMLİ BİR GÜN24 Mayıs 2018
MHP Adana'da İlk meşale Atatürk anıtında yakıldı!24 Mayıs 2018
MHP Kütahya Adaylarından Vali ve Belediye Başkanı'na Ziyaret24 Mayıs 2018
MHP, Antalya Milletvekili Adaylarını Tanıttı24 Mayıs 2018
Erhan Usta'dan “af” ve “Çakıcı” Değerlendirmesi 24 Mayıs 2018
24 HAZİRAN TÜM HALKIMIZ İÇİN ÖNEMLİ BİR GÜN23 Mayıs 2018
Cumhur ittifakı, ülkemizin geleceğini aydınlatan meşaledir23 Mayıs 2018
Amacımız Türk Milletinin Geleceğidir22 Mayıs 2018
MHP'li Yalçın'dan Yaşar Okuyan'a cevap22 Mayıs 2018
Davamızın her zaman peşindeyiz22 Mayıs 2018
CUMHUR İTTİFAKINA SABOTAJ HIZ KAZANDI21 Mayıs 2018
''TÜRKİYE 24 HAZİRAN 'DA İRADESİNİ ORTAYA KOYACAKTIR''21 Mayıs 2018
MHP ADANA İL BAŞKANI AVCI;“19 Mayıs iradesi 49 yıldır ayakta!”21 Mayıs 2018
ÖNEMLİ OLAN TEK HUSUS VATAN VE MİLLETTİR…..21 Mayıs 2018
Avcı;“Hepimiz aynı gemideyiz Kıblemiz, rotamız aynı!”20 Mayıs 2018
VAR OLSUN MİLLİYETÇİ TÜRKİYE….19 Mayıs 2018
MHP Lideri Bahçeli'den 19 Mayıs mesajı 19 Mayıs 2018
Yerel Seçimde Adaylar İçin "En Büyük Kriter" Bildirisi! 19 Mayıs 2018
MHP 27. DÖNEM MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ 19 Mayıs 2018
'Gazze'de insanlık suçu işlenmiştir'18 Mayıs 2018
Zulme Lanet, Kudüs'e Destek mitinginde milletimizle beraber olacağız17 Mayıs 2018
FETÖ VE PKK SUÇLULAR ÜZERİNDEN KAOS PLANLIYOR17 Mayıs 2018
FETÖ VE PKK CEZAEVLERİNDE PLAN YAPIYOR17 Mayıs 2018
MHP’YE BÜYÜK KATILIM16 Mayıs 2018
“KERKÜK TÜRK’TÜR, TÜRKMEN’DİR”15 Mayıs 2018
“İSRAİL KATİL, HAYDUT VE TERÖRİST BİR DEVLETTİR.”15 Mayıs 2018
AF TOPLUMSAL BARIŞA KATLI SAĞLAR14 Mayıs 2018
Bu hareket kimsenin şahsıyla kaim değildir14 Mayıs 2018
MHP lideri Bahçeli’nin Anneler Günü mesajı 13 Mayıs 2018
Af konusunda kararlıyız ve sözümüzün ardındayız13 Mayıs 2018
MHP’nin seçim görselleri hazır 12 Mayıs 2018
Devlet Bahçeli'den Mahkumlar İçin Kısmi Af Önerisi12 Mayıs 2018
MİLLİ GELECEĞİN ROTASINI ÇİZEN CUMHUR İTTİFAKI’DIR11 Mayıs 2018
EVLADIM DEDİĞİ İNSANLAR GENEL BAŞKANIMIZI ÜZDÜ10 Mayıs 2018
Sevsinler Sizin Demokrasi Anlayışınızı! 10 Mayıs 2018
BİZDE DURMAK YOK, ‘TAMAM’ DEMEK YOK09 Mayıs 2018
CUMHUR İTTİFAKI; KUVAYI MİLLİYE'NİN BUGÜNKÜ TEMSİLCİSİDİR09 Mayıs 2018
MHP Lideri Bahçeli'den Fransa'da yayımlanan bildiriye sert tepki 09 Mayıs 2018
MHP Adana'da İstişare Toplantısı09 Mayıs 2018
“Şüphe yok ki İstanbul’da Meydana Gelen Hadise, Düpedüz Provokasyondur” 07 Mayıs 2018
HEDEF KIZILELMA” YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ06 Mayıs 2018
"Milletimizi uyarıyoruz" 06 Mayıs 2018

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI

EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI

Türk Çocuğu Ecdadını Tanıdıkça!
Daha Büyük İşler Yapmak İçin!
Kendinde Kuvvet Bulacaktır.

CH