Ana Sayfa > MHP HABER

ZİLLET İTTİFAKINDAN CUMHURBAŞKANI ÇIKMAZ
Flaş Haber
19 Haziran 2018
Bu haber 495 kez okundu
Samsun'da düzenlenen mitingte konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, ''Zillet ittifakından Türkiye Cumhurbaşkanı çıkmaz. . . Allah'ın izniyle 24 Haziran'da Türkiye Cumhuriyeti'nin 13. Cumhurbaşkanı ilk turda seçilecek o isim de Sayın Recep Tayyip Erdoğan olacaktır'' dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin "Çırpınırdı Karadeniz Bakıp Türk'ün Bayrağına" temalı Samsun mitinginde konuştu.
 
Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:
''Cumhur İttifakı Millet Aklı Türkiye'nin Samsun'un teminatı. 24 Haziran seçimlerinin ülkemize milletimize devletimize partimize ve demokrasi hayatımıza yeni güzellikler yepyeni bir ruh getirmesini temenni ediyorum.
 
Bağımsızlık bir milletin namusudur bayrak ise bir milletin bağımsızlık sembolüdür. Dünden bugüne zaman oldu aç kaldık bazen açıkça gezdik ancak asla muhannete muhtaç olmadık. 3 kuruşluk menfaatlere tarihi haklarımızı değişmedik. Bu topraklarda tutunmanın bir bedeli vardı bunu kanımızla ödedik.
 

''BUNLARIN BİRBİRİNDEN FARKI YOK''
 
İlhamımız 19 Mayıs 1919 Samsun ruhudur iffetimiz milli istiklaldir itibar ve irademiz milli birlik ve kardeşliğimizin bayraklaşmasıdır. 29 Ekim'den intikam almak için sıraya girip ittifak kuruyorlar. Türk düşmanları ile el ele verip aynı hizaya giriyorlar. CHP, İP, HDP, PKK, FETÖ toplanmışlar hep aynı kirli söylemi tekrarlıyorlar. Bunların birbirinden farkı yoktur. Bunlarda hayır yoktur, gelecek yoktur, asla umut yoktur. Biz Cumhur İttifakı diyoruz, yıkım koalisyonu Cumhuriyet'in altını dinamitlemekle uğraşıyor.
 
''ÇATILARI ZİLLET OLANLAR HAYAL ALEMİNDE YAŞIYORLAR''
 
Çatıları zillet olanlar hayal aleminde yaşıyorlar. Fikri ve zikri karışık olanlar davetsiz gelenin döşeksiz oturacağını bilmiyorlar. Cumhurbaşkanı seçimi eğer ikinci tura kalırsa PKK kimi destekleyeceğini açıkladı. İçimizden devşirilmiş bazı isimler PKK'nın dümenine nasıl tutunduklarını gösterdi.
 
''BUNLARDAN ASLA ADAM OLMAZ''
 
Çam ağacından ağıl, el çocuğundan oğul bunlardan da asla adam olmaz. Zillet ittifakından Türkiye Cumhurbaşkanı çıkmaz. Allah'ın izniyle 24 Haziran'da Türkiye Cumhuriyeti'nin 13. Cumhurbaşkanı ilk turda seçilecek o isim de Sayın Recep Tayyip Erdoğan olacaktır. TBMM'de MHP güçlü bir şekilde yerini alacaktır. Cumhur İttifakı Türk milletinin özlemlerinden doğdu.
 
''ZALİMLERE KARŞI BİR MİYİZ?''
 
Zalimlere karşı bir miyiz? Hainlere karşı beraber miyiz? FETÖ'ye PKK'ya bunların siyasetteki taşeronlarına karşı aynı safta mıyız?
 
''EDERİ 1 DOLAR HAİNLER TBMM'Yİ BOMBALADILAR''
 
Ederi 1 dolar hainler TBMM'yi bombaladılar. Cumhurbaşkanlığı yerleşkesine MİT ve Emniyet binalarına kurşun yağdırdılar. TSK'ya sızan küçük ve dar kadrolu ihanet çetesi acımasızca Türkiye'ye saldırdı. Türk milleti tepkisiz kalamazdı. İşgal teşebbüsüne karşı en sert duruşu gösterdik. Darbeci teröristlerin önünün kestik. Aziz milletimiz bir kez daha ya istiklal ya ölüm dedi FETÖ'cüleri doğduklarına pişman etti. Samsun al bayrağını indirtmedi. Türkiye'ye kefen biçen şerefsizler vazgeçmeyecekti.
 
''YENİ SİSTEME KARŞI ÇIKANLAR ZEYTİN DALI HAREKATI'NI ÇEKEMEYENLERDİR''
 
Yeni sistem kutlu bir diriliş sağlam bir duruş devamlı bir yükseliştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte Türkiye Cumhuriyet hem güçlenmiş hem de taçlanmıştır. Yeni sisteme karşı çıkanlar Zeytin Dalı Harekatı'nı çekemeyenlerdir.
 
''MUSTAFA KEMAL'İN KEMİKLERİNİ SIZLATAN CHP KRİZ VE KAOSA OYNUYOR''
 
CHP'ye kulak verilirse hep aynı yalan dolan masal. Mustafa Kemal'in kemiklerini sızlatan CHP kriz ve kaosa oynuyor. FETÖ'ye bir kez olsun terör örgütü diyebildiler mi?
 
''TÜRKİYE YOL KAZASINA UĞRAMAMALI''
 
Menbiç'teki duruşumuz, Afrin'deki cesaretimiz, El-Bab'taki tavrımız, Kandil'deki azametimiz için Türkiye yol kazasına uğramamalı, 24 Haziran'dan sonra daha güçlü şekilde yoluna devam etmelidir."

MHP Lideri Bahçeli: İlhamımız 19 Mayıs 1919 Samsun ruhudur Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli,"Cumhurbaşkanı seçimi eğer ikinci tura kalırsa PKK kimi destekleyeceğini açıkladı. İçimizden devşirilmiş bazı isimler PKK’nın dümenine nasıl tutunduklarını gösterdi. 

FETÖ, HDP, İP ve CHP lehine zaten faal şekilde çalıştığını çoktan beyan etti. Çam ağacından ağıl, el çocuğundan oğul, bunlardan da asla adam olmaz."dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisi tarafından Samsun’da düzenlenen “Çırpınırdı Karadeniz Bakıp Türk’ün Bayrağına” mitinginde halka hitap etti. 

MHP Lideri Bahçeli"15 Temmuz’da vatan parçalanıyordu, tıpkı 1919’da olduğu gibi. 15 Temmuz’da bayrak soluyor, devlet çöküyordu, tıpkı 1919’da yaşandığı gibi. 

Neredeyse Türkiye iç kargaşa ve çatışma ortamına sürükleniyordu. Bağımsızlığımız elimizden kayıp gidecekti. 19 Mayıs 1919’dan öç alınacaktı. 
FETÖ, müstevlilerin yarım kalan emellerini tamamlamak için ateşe, silaha, bombaya sarılmıştı. Ederi bir dolar olan hainler TBMM’yi bombaladılar. 
Cumhurbaşkanlığı yerleşkesine, MİT ve emniyet binalarına kurşun yağdırdılar. 251 vatan evladını şehit ettiler. 2 bin 194 vatan evladını yaraladılar. Hiç böyle bir durumla karşılaşmamıştık. 

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne sızan küçük ve dar kadrolu bir ihanet çetesi acımasızca Türkiye’ye saldırdı. Oluk oluk kan döktüler. Askeri kamuflaj içine saklanan alçaklar tarihi varlığımıza az daha kast ediyorlardı. Bekamızı infaza kalkıştılar. 

Böylesi bir durum karşısında Türk milleti tepkisiz kalamazdı. Türk milliyetçileri sessiz ve hareketsiz duramazdı. İşgal teşebbüsüne karşı en sert duruşu gösterdik. Darbeci teröristlerin önünü kestik. Aziz milletimiz bir kez daha ya istiklal ya ölüm dedi, FETÖ’cüleri doğduğuna pişman etti. 
Zulüm püskürtüldü. İşgal denemesi, ihanet seli tersine çevrildi. Türk milleti mukaddesatına sahip çıktı. Samsun al bayrağını indirtmedi." 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin konuşması şu şekilde: 

Aziz Samsunlu Vatandaşlarım, Değerli Dava Arkadaşlarım, 
Muhterem Hanımefendiler, Beyefendiler, 
Hepinize en halisane duygularla sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 
Bu vesileyle tüm vatan sathına, tüm vatandaşlarıma gönül dolusu selamlarımı gönderiyorum. 
24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri’ne tam beş gün kala kurtuluş yıllarımızın ebedi ruhunu taşıyan Samsun’dayız. 
99 yıl önce yakılan istiklal meşalesiyle geleceğimizi aydınlatıyoruz. 
Kahramanlıklarla yazılan Türk tarihinin kılavuzluğuyla önümüzdeki sis perdesini aralıyoruz. 
Hamd olsun Samsun umutlarımıza umut ekliyor, coşkumuza coşku katıyor.
 Cumhuriyet’in onuruyla, cumhurun oluruyla Samsun dün olduğu gibi ihanete ve işbirlikçilere yine korku salıyor. 
Heyecan verici bu muhteşem tablo karşısında hepinize teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. 
Cumhur İttifakı Millet Aklı, Türkiye’nin Teminatı. 
Cumhur İttifakı Millet Aklı, Samsun’un Teminatı. 
Bugün “Çırpınırdı Karadeniz Bakıp Türk’ün Bayrağına” isimli açık hava toplantımızın gerçekleşmesinde emeği geçen her dava arkadaşımı kutluyorum. 
24 Haziran seçimlerinin ülkemize, milletimize, devletimize, partimize ve demokrasi hayatımıza yeni güzellikler, yepyeni bir ruh getirmesini temenni ediyorum. 
Ayrıca başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Milli Mücadele’nin kurucu ve kurtarıcı kahramanlarını rahmet, hürmet, minnetle anıyorum. 
“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, eğer toprak uğrunda ölen varsa vatandır” seslenişinin hakkını vererek Anadolu’yu bizlere vatan yapan muhterem ecdadımıza, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.
 Hepinize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyorum. 

Değerli Samsunlu Kardeşlerim, Saygıdeğer Dava Arkadaşlarım, 
Bağımsızlık bir milletin namusudur. 
Bayrak ise bir milletin bağımsızlık sembolüdür. 
Türk milleti tarihin hiçbir döneminde bağımsızlığına leke sürdürmedi, bayrağını yere düşürmedi. 
Dünden bugüne, zaman oldu aç kaldık, bazen açıkta gezdik; ancak asla muhannete muhtaç olmadık. 
Nefsimize teslim olup nesillerimizi ihmal etmedik. 
Üç kuruşluk menfaatlere tarihi haklarımızı değişmedik. 
Gemisini kurtaran kaptandır demedik. 
Eyyamcı, nemelazımcı, çıkarcı olmadık. 
Bu topraklarda tutunmanın bir bedeli vardı, bunu kanımızla ödedik. 
Bir devlete, bir millete, bir bayrağa sahip olmanın şartları vardı, nitekim gereğini alnımızın akıyla, bileğimizin hakkıyla yaptık. 
Dedik ki, yastığımız taştan, yorganımız topraktan da olsa, vazgeçmeyiz bu vatandan, taviz vermeyiz al bayraktan. 
Türk milleti fedakârlıktan hiç kaçmadı. 
Düşman emellerden hiç korkmadı. 
19 Mayıs 1919 bunun apaçık deliliydi. 
Aziz vatanımız 99 yıl evvel işgale uğramıştı. 
Emperyalizm, milli varlığımızı şiddetli ve acımasız bir kuşatmaya almıştı.
 Yılgınlık hâkim, bezginlik haviydi. 
Her türlü imkânsızlık kol geziyordu.
 Anadolu yoksul, millet yorgundu. 
Buna rağmen, cepheden cepheye giden katarlarda, siperden sipere yol alan kağnılarda hem can hem de ümit taşınıyordu. 
16 Mayıs 1919’da İstanbul’dan denize açılan Bandırma Vapuruyla bağımsızlık haysiyeti, beka şerefi mukaddes bir emanet gibi Samsun kıyılarına ulaşmıştı. 
Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşları, 19 Mayıs’ta sadece Samsun’a ayak basmadılar, aynı zamanda esaretin kafasına bastılar, zilleti bağrına hançer olup saplandılar. 
Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına inandılar. 
Harap ve bitap düşmüş Türk milleti, 
Samsun’dan itibaren kademe kademe derlendi, aşama aşama toparlandı, nihai olarak tarihi bir mucizeye imza attı. 
İlhamımız 19 Mayıs 1919 Samsun ruhudur. 
İffetimiz milli istiklaldir. 
İtibar ve irademiz milli birlik ve kardeşliğimizin bayraklaşmasıdır. 
Şimdi bunlara gölge düşürmek istiyorlar. 
Kalkıyorlar, 19 Mayıs’la hesaplaşmak, 
29 Ekim’den intikam almak için sıraya girip ittifak kuruyorlar, nifak kusuyorlar. 
Türk düşmanlarıyla el ele verip aynı hizaya giriyorlar. 
Türkiye’ye diş bileyen çevrelerle aynı havzada buluşup beraberce cephe alıyorlar. 
CHP, İP, HDP, PKK, FETÖ toplanmışlar, hep aynı kirli söylemi tekrarlıyorlar.
 Bunların birbirinden farkı yoktur. 
Bunlarda hayır yoktur, gelecek yoktur, asla umut yoktur. 
Biz Cumhur İttifakı diyoruz, yıkım koalisyonu Cumhuriyet’in altını dinamitlemekle uğraşıyor. 
Biz bağımsızlık diyoruz, zillet ittifakı bağımlılığa ve tutsaklığa hizmet ediyor.
 Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci tura kalacağını söylüyorlar. 
TBMM’de çoğunluğu kazanacaklarını ileri sürüyorlar. 
Eski sisteme geri döneceklerini iddia ediyorlar. 
Atalarımız ne güzel de ifade etmiş: 
Olsa ile bulsayı ekmişler, yel ile yuf bitmiş. 
Yoktan da yonga çıkmazmış. 
Samsun’dan sesleniyorum, zemheride yoğurt isteyen cebinde inek taşır. 
Bu nedenle çatıları zillet olanlar hayal aleminde yaşıyorlar. 
Kökü ve kimliği bulanık olanlar baltayla taşa vuruyorlar. 
Fikri ve zikri karışık olanlar davetsiz gelenin döşeksiz oturacağını bilmiyorlar.
 Cumhurbaşkanı seçimi eğer ikinci tura kalırsa PKK kimi destekleyeceğini açıkladı. 
İçimizden devşirilmiş bazı isimler PKK’nın dümenine nasıl tutunduklarını gösterdi. 
FETÖ, HDP, İP ve CHP lehine zaten faal şekilde çalıştığını çoktan beyan etti. 
Çam ağacından ağıl, el çocuğundan oğul, bunlardan da asla adam olmaz.
 Zillet ittifakından Türkiye Cumhurbaşkanı çıkmaz. 
Allah’ın izniyle 24 Haziran’da Türkiye Cumhuriyeti’nin 13’ncü Cumhurbaşkanı ilk turda seçilecek, o isim de Sayın Recep Tayyip Erdoğan olacaktır. 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, kalabalık ve stadyum
Bunun yanında, TBMM’de güçlü bir şekilde Milliyetçi Hareket Partisi yerini alacak, 19 Mayıs Samsun duruşu kesinlikle zedelenmeyecektir. 
Çabalar boşunadır. 
Hevesler beyhudedir. 
Samsun istikbaline sahip çıkacaktır. 
Türk milleti istiklal haklarını çiğnetmeyecek, muhteşem iradesini sandıkta gösterecektir. 
Sizlere soruyorum, Samsun’dan çok yüksek sesle sorularıma cevap bekliyorum: 

√ 24 Haziran geldiğinde, Türkiye’nin diriliş ve yükseliş ruhuna destek verecek misiniz? (Evet) 
√ Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne bir kez daha onay verecek misiniz? (Evet) 
√ Cumhurbaşkanı Seçim’inde Sayın Erdoğan’a evet diyecek misiniz? (Evet)
 √ TBMM’de çok güçlü bir MHP için tercih ve takdirinizi gururla gösterecek misiniz? (Evet) 
24 Haziran’da kazanan Samsun olacaktır. 
24 Haziran’da kazanan umut, bereket, birlik, bolluk olacaktır. 
24 Haziran’da kazanan Milli Mücadele ruhu, zafer ise Kızılelma ülküsünde buluşan Türkiye’nin olacaktır. 

Aziz Samsunlu Kardeşlerim, Değerli Dava Arkadaşlarım, 
Aklını milletten alan Cumhur İttifakı Türk milletinin özlemlerinden doğdu.
 Nitekim Türkiye’nin kalp atışı, parlak geleceği oldu. 
Yalnız taş duvar olmazmış, birlikte, beraberce ülkemizin, vatanımızın, al bayrağımızın varlığını korumak için cumhurun ittifakı tekrar doğruldu.
 Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi de milli bekamızın güvenceye alınma ihtiyacından ortaya çıktı. 
Soruyorum sizlere; 
√ Zalimlere karşı bir miyiz? (Evet) 
√ Hainlere karşı beraber miyiz? (Evet) 
√ FETÖ’ye, PKK’ya, bunların siyasetteki taşeronlarına karşı aynı safta mıyız? (Evet) 
15 Temmuz’da vatan parçalanıyordu, tıpkı 1919’da olduğu gibi. 
15 Temmuz’da bayrak soluyor, devlet çöküyordu, tıpkı 1919’da yaşandığı gibi. 
Neredeyse Türkiye iç kargaşa ve çatışma ortamına sürükleniyordu.
 Bağımsızlığımız elimizden kayıp gidecekti. 
19 Mayıs 1919’dan öç alınacaktı. 
FETÖ, müstevlilerin yarım kalan emellerini tamamlamak için ateşe, silaha, bombaya sarılmıştı. 
Ederi bir dolar olan hainler TBMM’yi bombaladılar. 
Cumhurbaşkanlığı yerleşkesine, 
MİT ve emniyet binalarına kurşun yağdırdılar. 
251 vatan evladını şehit ettiler. 
2 bin 194 vatan evladını yaraladılar. 
Hiç böyle bir durumla karşılaşmamıştık. 
Türk Silahlı Kuvvetleri’ne sızan küçük ve dar kadrolu bir ihanet çetesi acımasızca Türkiye’ye saldırdı. 
Oluk oluk kan döktüler. 
Askeri kamuflaj içine saklanan alçaklar tarihi varlığımıza az daha kast ediyorlardı. 
Bekamızı infaza kalkıştılar. 
Böylesi bir durum karşısında Türk milleti tepkisiz kalamazdı. 
Türk milliyetçileri sessiz ve hareketsiz duramazdı. 
İşgal teşebbüsüne karşı en sert duruşu gösterdik. 
Darbeci teröristlerin önünü kestik. 
Aziz milletimiz bir kez daha ya istiklal ya ölüm dedi, 
FETÖ’cüleri doğduğuna pişman etti. 
Zulüm püskürtüldü. 
İşgal denemesi, ihanet seli tersine çevrildi. 
Türk milleti mukaddesatına sahip çıktı. 
Samsun al bayrağını indirtmedi. 
15 Temmuz’dan sonra devletin ve milletin güvenliğini en üst düzeyde temin etmek mecburiyetti. 
Çünkü hainler durmayacaktı. 
Türkiye’ye kefen biçen şerefsizler vazgeçmeyecekti. 
İşte bu gelişmeler karşısında Türk milletinin nefsi müdafaa gayretinden, egemenlik haklarını muhafaza gayesinden yeni bir hükümet sistemi tecelli etti. 
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin temeli 7 Ağustos 2016’da İstanbul Yenikapı’da milyonların katılım ve kararıyla atıldı. 
16 Nisan 2017’de bizzat Türk milleti yeni hükümet sistemine evet dedi.
 Türkiye milli güvenlik mülahazalarıyla, huzur ve istikrar arayışıyla geleceğini Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde gördü. 
Yeni sistem, kutlu bir diriliş, sağlam bir duruş, devamlı bir yükseliştir. 
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle birlikte 
Türkiye Cumhuriyeti hem güçlenmiş, hem de taçlanmıştır. 
Yeni sisteme karşı çıkanlar, bit pazarında bezirganlık yapanlardır. 
Yeni sisteme karşı çıkanlar, 
Zeytin Dalı Harekatı’nı çekemeyenlerdir. 
Yeni sisteme karşı gelenler, beka mücadelemizi hazmedemeyen çürüklerdir.
 CHP’ye kulak verilirse, hep aynı yalan, hep aynı dolan, hep aynı masal.
 Mustafa Kemal’in kemiklerini sızlatan CHP, Kriz ve kaosa oynuyor. 
Bu çarpık ve düşük anlayış, 
Amasya Genelgesi’ni yırtmak, 
Erzurum ve Sivas Kongrelerini yok saymak istiyor. 
FETÖ’ye bir kez olsun terör örgütü diyebildiler mi? 
PKK’ya, PYD’ye, YPG’ye bir kez olsun sert bir tepki gösterebildiler mi? 
15 Temmuz’u bir defa da olsa hain bir darbe kalkışması olarak ifade edebildiler mi? 
Bunlara baksak, asıl darbe OHAL’in ilan edildiği 20 Temmuz 2016’dır.
 Bunlara kulak versek, 15 Temmuz senaryo, tiyatro, düzmece ve planlıdır.
 Bu kadar milli ve manevi değerlerimize yabancılaşmışlardır. 
Bu denli Türk düşmanlarının kullanım ve denetimine girmişlerdir.
 Emperyalizm ne diyorsa CHP, İP, HDP tekrar etmektedir. 
Pensilvanya neyi konuşsa bu karanlık zihniyetler aynen tatbikin peşine düşmektedir. 
24 Haziran’da olur da zillet ittifakı öne çıkar, bu ittifaktan birisi hasbelkader ikinci tura kalırsa FETÖ’nün 15 Temmuz’da yarım bırakmak zorunda kaldığı işgal girişimi yeniden tutunacak bir zemin bulacaktır. 
Tehlike bu kadar yakındır. 
Konu vatan, bayrak ve beka konusudur. 
Mesele az yedim, çok yedim; aç kaldım, tok uyudum meselesi değildir.
 Mesele Türkiye’dir. 
Bu itibarla 24 Haziran’ın telafisi yoktur. 
Sandığın tehiri olmayacaktır. 
Ya beka ve birliğimize helal mücadelemizle sonuna kadar sahip çıkacağız, ya da zilletin açtığı çukura, zelil niyetlerin kazdığı kuyuya hep birlikte düşüp boğulacağız. 
Bu itibarla, mahvımızı isteyenlere müsaade edemeyiz. 
Yıkımımızı gözleyenlere izin veremeyiz, buyur diyemeyiz. 
Biz Türkiye’yiz. 
Biz Türk milletiyiz. 
Biz 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkan Mustafa Kemaliz. 
Biz Türk’ün bayrağına bakıp bakıp çırpınan Karadeniz, düşmana Anadolu’yu zindana çeviren imanız, teslim olmayan ulvi inancız. 
Bu topraklar kahramansız kalmaz. 
Çünkü en ücra köşelerden, en mahzun yüreklerden sessizce yükselen dualar vardır. 
Bu duaların gücüyle bin yıldır bu coğrafyadayız, önümüzdeki bin yıllarda da mutlaka olacağız. 
Biliyorum ki, Samsun kahramandır, 
Türk milleti kahramanlık destanıdır. 
Kahramanlar yoksa dalkavuklar vardır, kahramanlık yoksa gelecek karanlıktır. 
Merhum Atsız ne kadar da anlamlı söylemiştir: 
“Er kişilik kıyar da öz canına, bir damlacık leke sürmez şanına.” 
Şanımız tarihimizdir, övündüğümüz ecdadımızdır, zaferlerle dolu anılarımızdır. 
Şanımız elbette milli şerefimizin ta kendisidir. 
Şeref ise tartışılamaz, sorgulanamaz, çiğnenemez. 
Tarih bir milletin kanını, hakkını, varlığını hiçbir zaman inkar etmemiştir. 
Türk milleti inkar edilecek, hafife alınacak, varlığı imha edilecek bir kalabalık veya yığın değildir, olmayacaktır. 
Bu kapsamda, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, 
Türk milletinin dünden bugüne taşıdığı, emek emek kazandığı her hakkı mahfuz tutan, bunları ileriye götürme amacıyla bezenmiş milli bir reform, tarihi bir iradedir. 
Cumhur İttifakı milli aklın ürünüdür. 
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, bu aklın sonucudur. 
Cumhur İttifakı adaletin, ahlakın, sabrın, huzurun, sükûnetin, istikrarın, birliğin güvencesi, 
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ise bu güvencenin hareket ve yönetim merkezidir. 
Terörizmle çok boyutlu süren mücadelenin başarısı için yeni hükümet sistemi kurum ve kurallarıyla 24 Haziran’dan sonra uygulamaya geçmelidir.
 Menbiç’teki duruşumuz, 
Afrin’deki cesaretimiz, 
El Bab’taki tavrımız, 
Kandil’deki azametimiz için Türkiye yol kazasına uğramamalı, 
24 Haziran’da sonra daha güçlü bir şekilde yoluna devam etmelidir 
Şimdi soruyorum: 
√ 24 Haziran’a hazır mısınız? (Evet) 
√ Sandığa gidecek misiniz? (Evet) 
√ Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne bir kez daha destek verecek misiniz? (Evet) 
√ Cumhur İttifakı Millet Aklı deyip, TBMM’de güçlü MHP’ye evet diyecek misiniz? (Evet) 

Allah hepinizden razı olsun. 
Sizlere güveniyorum, sizlere inanıyorum. 
Biliniz ki, varlığınız her zaman gücümüze güç katıyor. 

Değerli Samsunlular, Aziz Dava Arkadaşlarım, 
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, 
24 Haziran için en büyük milli projedir. 
Bu sistemle birlikte devlette tıkanıklık olmayacak, sistemik bunalımlar yaşanmayacak, Meclis daha kuvvetlenecek, yargı ise daha bağımsız ve tarafsız hale gelecektir. 
Samsun huzurla buluşacaktır. 
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, 
29 Ekim 1923’ün tamamlayıcı hamlesi olarak tarihle örtüşecektir.
 Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi geleceğin tasarım ve dizaynıdır. 
Kaldı ki mütecaviz emellere engeldir. 
Yasama-Yürütme-Yargı arasındaki yetki, çıkar, alan ve sınır gerilimlerinin son bulması Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin tam olarak yerleşmesiyle sağlanacaktır. 
Cumhur İttifakı’nın fedakarlığı, aziz milletimizin iradesiyle şekillenen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye’ye inancın, milli vicdana sadakatin ifadesidir. 
Bu yüksek inanç ve sadakat, muazzam bir kudretten nasıl bir mücadele yöntemi çıkabileceğinin de eşi bulunmaz bir örneğini teşkil edecektir.
 Türkiye 24 Haziran’dan sonra rahat bir nefes alacaktır. 
Hainler sinecek, Türk düşmanları felç geçirecektir. 
Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye’nin yeniden inşası konusunda sorumluluk almaktan, üstüne düşeni yapmaktan bir an olsun tereddüt göstermeyecektir. 
Biz Türkiye için varız. 
Biz Samsun için hizmete talibiz. 
Bizim tarafımız bellidir. 
Bizim yönümüz de bellidir. 
Yapacağız, mücadele edeceğiz, mutlaka başaracağız. 

24 Haziran’da yeni bir Türk zaferine hep birlikte ulaşacağız. 
Milliyetçi Hareket Partisi özellikle TBMM’de denge ve denetleme görevini üstün ve kararlı bir azimle yerine getirecektir. 
Seçim Beyannamemizde verdiğimiz sözlerin, dile getirdiğimiz vaatlerin hepsini hayata geçirmek için çok çalışacağız, siyasi anlaşma, uzlaşma ve kucaklaşmayla milletimizin sorunlarını çözeceğiz. 
Başkaları kavga edebilir, biz oralı olmayacağız. 
Başkaları iftira atabilir, biz işimize ve önümüze bakacağız. 
Bir olacağız, beraber olacağız, birlikte güçlü Türkiye’yi Allah’ın izniyle inşa edeceğiz. 
2023 hedeflerini gerçekleştirmek için üstümüze ne görev düşüyorsa yapacağız. 

Milliyetçi Hareket Partisi TBMM’de güçlü bir şekilde yer alıp, sosyal, ekonomik ve siyasal politikalar üzerinde tesirli olacaktır. 
Özetle diyorum ki, teröristler, çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri hariç olmak üzere, kader kurbanlarına af çıkarılması,
 Vatandaşlarımızın, kredi ve kredi kartı borçları ve yüksek faiz sarmalının neden olduğu yoksulluk tuzağından kurtarılması, 
Ekonominin ihtiyacı olan alanlarda yapısal reformların hızla gerçekleştirilmesi, 
Esnaf ve çiftçilerimizin vergi ve prim yükünün hafifletilmesi, 
Esnaf ve sanatkârlarımızın geçmiş hizmetlerine borçlanma hakkı tanınması,
 Staj ve çıraklık sürelerinin emeklilik hizmetine sayılması, 
Yük ve yolcu taşımacılığı yapan esnafımıza vergisiz akaryakıt sağlanması,
 Şoför esnafımıza yıpranma payı hakkı temin edilmesi, 
Çiftçilerimizin kullandığı mazot üzerindeki vergilerin kaldırılması, 
Sulamada ve tarım işletmelerinde kullanılan elektrikten KDV alınmaması,
 Tohum, fide ve ilaç gibi girdilerin vergi yükünün düşürülmesi, 
İşsiz her aileden bir kişiye asgari ücretin yarısı kadar aile desteği yardımı verilmesi, 
Gençlerimizin, iş bulana kadar ailelerinin sağlık sigortasından yararlanması ve öğrenim kredisi borçlarından faiz alınmaması, 
Üniversiteye giriş sınavının kaldırılması, 
Emekli aylıklarındaki eşitsizliklerin giderilmesi, 
Refah payının yükseltilmesi, 
Emeklilikte yaşa takılan kardeşlerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi,
 Kadınlarımıza sigortalılık öncesi doğumları için borçlanma hakkı tanınması,
 Kadına şiddet ve çocuk istismarının önlenmesi, 
Kadına ve çocuğa karşı suçlarda cezaların ağırlaştırılması, 
Adli yardım desteği sağlanması, 
Dava açma zaman aşımının kaldırılması, 
Asgari ücretten vergi alınmaması, 
Ücretlilerin asgari ücret kadar gelirinin vergi dışı bırakılması, 
Kadro alamayan taşeron işçiler, 4/B’li, vekil, sözleşmeli, fahri ve geçici statüde çalışanların kadroya alınması, 
Kamu çalışanlarının tüm ek ödemelerinin emekli aylığına yansıtılması,
 Öğretmenlerimizin ek göstergesinin 3600’e çıkarılması, 
Atanamayan öğretmenlerimizin tamamının kademeli olarak atanması için kadro ihdas edilmesi, 
Kahraman ve fedakâr Uzman Çavuşlarımızın tümünün kadroya alınması,
 Özlük haklarıyla birlikte mali ve sosyal durumlarının iyileştirilmesi, 
Emniyet çalışanlarımızın özlük haklarının düzeltilmesi, 
Polislerimizin ek göstergesinin 3600’e yükseltilmesi, 
Haftada 40 saatin üzerindeki hizmetler için fazla mesai verilmesi, 
Engelli ve engelli yakını aylığının yükseltilmesi ve engelli aylığı ödenmesinde, 
Aile geliri yerine kendi gelirlerinin esas alınması, 
Muharip gazi şeref aylığının artırılması ve hepsine aynı tutarda ödenmesi,
 Şehit anne ve babalarının aldıkları maaşın artırılması, 
Şehit yetimlerinin tamamına iş hakkı verilmesi, 
Ordu ve polis vazife malullerinin maaşlarının iyileştirilmesi, 
Malul sayılmayan gazilere “Gazilik” unvanı verilmesi için gerekli yasaların çıkarılması konusunda bütün gayret ve samimiyetimizle mücadele edeceğiz, inşallah da başaracağız. 
Karadeniz bölgesi için çok önemli olan fındıkta, üreticinin mağduriyetinin önüne geçeceğiz. 
Samsun için çok önemli olan Ayvacık-Taşova-Erbaa yolu, Canik-Asarcık yolu, Havza-Vezirköprü-Durağan yolu mutlaka gerçekleştirilecektir. 
Cumhur İttifakı Millet Aklı, Geleceğin Teminatı. 
Cumhur İttifakı Millet Aklı, Huzurlu Türkiye. 
24 Haziran seçimleri, büyük milletimizi tıpkı asırlar öncesinde olduğu gibi lider ülke Türkiye ülküsüne götürecek yolun başlangıcı olacaktır. 
Karadeniz, al bayrağımıza bakınca yine çırpınacaktır. 

Çırpınırdı Karadeniz, 
Bakıp Türk’ün bayrağına. 
Ah ölmeden bir görseydim, 
Düşebilsem toprağına. 
Sırmalar sarsam koluna, 
İnciler dizsem yoluna, 
Fırtınalar dursun yana, 
Yol ver Türk’ün bayrağına. 
Türkistan’dan esen yeller, 
Şimdi sana selam söyler, 
Vefalı Türk geldi yine, 
Selam sana Türk’ün bayrağına. 
Kafkaslardan aşacağız 
Türklüğe şan katacağız 
Türk'ün şanlı bayrağını, 
Hak ettiği zirvelere asacağız. 

24 Haziran şimdiden kutlu olsun. 
Geleceğimiz dilerim ki parlak olsun. 
Varlığımız inşallah daim olsun. 
Allah, Samsunlu kardeşlerimden razı olsun. 
Sözlerime son verirken hepinizi saygılarımla selamlıyorum. 
Yolunuz, bahtınız, alnınız açık olsun diyorum. 
Cumhur İttifakı, Millet Aklı, 
TBMM’de Güçlü Milliyetçi Hareket Partisi. 
Ne Mutlu Türküm Diyene.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer MHP HABER Haberleri

Başlık Tarih
 
Yanlış hesap milletten döner24 Nisan 2019
CHP'yi siper olarak kullandılar21 Nisan 2019
KUTUPLAŞMAYA İZİN VERMEYECEĞİZ20 Nisan 2019
Devlet Bahçeli'den Berat Kandili mesajı 19 Nisan 2019
İşte MHP'nin Antalya Programı!19 Nisan 2019
MHP'den Hasan Tahsin Hamlesi19 Nisan 2019
Bu kuru gürültülere pabuç bırakmayız 18 Nisan 2019
Bundan belediye başkanı olmaz14 Nisan 2019
‘BU SOYSUZLAR TEK KELİMEYLE VATAN HAİNİDİR’13 Nisan 2019
MHP Lideri Bahçeli, Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyaret etti13 Nisan 2019
MHP kampa giriyor13 Nisan 2019
"Yeni bir seçim de düşünülebilir"09 Nisan 2019
KÜTAHYA’YI ÜÇ HİLAL İLE TAÇLANDIRDILAR09 Nisan 2019
MHP'li başkan ! Sözünü tuttu08 Nisan 2019
ÇALIŞANLARI SAVUNUN HALKIN İÇİNDE OLUN!07 Nisan 2019
Türkiye bugünkü sancılı süreci atlatacaktır.05 Nisan 2019
Milliyetçi-Ülkücü Hareket dimdik ve inançla ayaktadır.05 Nisan 2019
MHP Lideri Devlet Bahçeli'den Miraç Kandili mesajı02 Nisan 2019
Devlet Bahçeli'den yerel seçimlere yeni sistem önerisi!02 Nisan 2019
MHP'nin itiraz edeceği yerler01 Nisan 2019
Türkiye üzerinde karanlık hesapları olan mihraklar kaybetmiştir01 Nisan 2019
Cumhur İttifakı hedeflerine ulaşmıştır01 Nisan 2019
Devlet Bahçeli Ankara'da oyunu kullandı31 Mart 2019
'HDP ile yol alanların peşinden gitmeyin'31 Mart 2019
Devlet Bahçeli'den 'intikam' açıklamasına sert tepki30 Mart 2019
"BÜYÜK GAFLETE DÜSÜYORLAR"30 Mart 2019
Beka Bu Seçimin Kaderidir"30 Mart 2019
Cumhur İttifakı siyasi karar ortaklığıdır29 Mart 2019
Kılıçdaroğlu Milliyetçi Olursa Dünya Tersten Döner28 Mart 2019
PUSUDA BEKLİYORLAR28 Mart 2019
İzmir; ilk kurşun demektir.27 Mart 2019
'ABD ATEŞLE OYNUYOR'27 Mart 2019
MHP’Lİ BİRTÜRK’TEN ‘20’DE 20’27 Mart 2019
ÇETİNKAYA, “SAĞLIK ALANINDA DAHA ETKİN OLACAĞIZ”26 Mart 2019
Devlet Bahçeli'den teşkilatlara çağrı!25 Mart 2019
Vakit Birlik Olma Vakti"24 Mart 2019
"Ey katiller, gelin de görelim ..."24 Mart 2019
“1 NİSAN SABAHI AFYONKARAHİSAR EHLİNE EMANET OLACAK”24 Mart 2019
"Biz bu milletin ta kendisiyiz"23 Mart 2019
"Çocuklarımız, ülkemizin yakın geleceğidir"23 Mart 2019
Cumhur İttifakı'ndan Ankara'da tarihi miting23 Mart 2019
ZİLLET İTTİFAKI KUMPASTIR, KOMPLODUR, KARANLIKTIR23 Mart 2019
"CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ HEP ÜLKEDE KRİZ OLMUŞTUR"23 Mart 2019
BU MİLLET, HER TÜRLÜ ZİLLETİ YENECEK GÜÇTEDİR22 Mart 2019
“Ayrıştıran değil, birleştiren belediyecilik”21 Mart 2019
"MİLLİ BEKAYA İNANMAYANLARLA 31 MART'TA HESAPLAŞACAĞIZ"21 Mart 2019
Gelin Cumhur İttifakı'na katılın20 Mart 2019
NEVRUZ BAYRAMI MESAJI ..20 Mart 2019
"ZİLLETE YER YOKTUR"20 Mart 2019
İdamla ilgili adım atılırsa destek veririz20 Mart 2019
TAYTAK, “BÜYÜKKALECİK’TE YENİDEN 3 HİLALİ DALGALANDIRACAĞIZ”19 Mart 2019
MHP'den seçim genelgesi19 Mart 2019
“BAŞKAN ADAYIMIZIN PROJELERİNİN TAKİPÇİSİ BEN OLACAĞIM”18 Mart 2019
İLHAMIMIZ ÇANAKKALE’DİR!17 Mart 2019
Ey Haçlılar Biz Buradayız Gelin de Görelim17 Mart 2019
CUMHUR İTTİFAKI TÜRKİYE’NİN UFKUNDA YILDIZ GİBİ PARLAMAKTADIR17 Mart 2019
MHP Lideri Devlet: Hesapsız bir ittifak kurduk16 Mart 2019
Denizli’de Cumhur İttifakına büyük ilgi var16 Mart 2019
Yok öyle yağma . . . "Türk milletini asla yenemeyecekler"15 Mart 2019
ADANA’DA ÜLKÜCÜLER “ZAFER”E ODAKLANDI!15 Mart 2019
“ÇAMUR ATANLAR KAYBETMEYE BAŞLAMIŞTIR”15 Mart 2019
Devlet Bahçeli Manisa'daki yatırımların açılışını yapacak 14 Mart 2019
MHP'Lİ ÖZTÜRK'TEN SÖZLEŞMELİ KAMU PERSONELİNE KADRO TEKLİFİ14 Mart 2019
SAHTE SENETÇİLERE ANKARA'YI BIRAKMAYACAĞIZ14 Mart 2019
"BEKA YOKSA VATAN YOKTUR"14 Mart 2019
Biz bu ülkede kardeşlik hukukunu bozdurmayacağız13 Mart 2019
Biz Ne Mutlu Türküm Diyenlerin son kalesiyiz13 Mart 2019
Hainler Kürdistan’da kazanacağız der, ne CHP ne de İP ses çıkarmaz13 Mart 2019
BEKA DİYORUZ AMA GERÇEK SORUN BELLİ OLDU: KEMAL, MERAL, TEMEL13 Mart 2019
Daha güzel yarınlar için beraber yürüyelim13 Mart 2019
MARŞIMIZ, MİLLİ MÜCADELE AZMİNİN KUTLU BİR ESERİDİR”12 Mart 2019
CHP zillettedir. Zillet İP’e dolanmıştır. 12 Mart 2019
YA BEKA DİYECEĞİZ YA DA BELAYA RAZI OLACAĞIZ12 Mart 2019
MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye anlamlı ziyaret12 Mart 2019
Taşdoğan'dan 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü Mesajı...12 Mart 2019
İstiklal Marşı beka ve hürriyet mücadelemizin destanıdır 12 Mart 2019
Ezanı ıslıklamak millete ihanettir11 Mart 2019
Eskişehir küllerinden yeniden doğmalıdır11 Mart 2019
"Milletimiz, taviz vermeyecektir." 11 Mart 2019
MİLLİYETÇİ HAREKET’İ HEP BİRLİKTE ZİRVEYE ÇIKARACAĞIZ10 Mart 2019
"Cumhur İttifakı Türkiye’nin istikbalini inşa etmiş siyasi bir yapıdır"10 Mart 2019
'Beka sorunlarımız ağırlaşmıştır'10 Mart 2019
MHP Lideri Devlet Bahçeli, Söğüt'te Ertuğrul Gazi Türbesini ziyaret etti10 Mart 2019
“YERELDE İKTİDAR OLACAĞIZ”10 Mart 2019
Dolayısıyla bu seçimler beka seçimidir.10 Mart 2019
‘Türk Milleti yeni siyasi senaryolara mani olacak’08 Mart 2019
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ08 Mart 2019
Nasıl bir gaflet ve dalalet, ne büyük bir felaket07 Mart 2019
"EHLİNE EMANET"07 Mart 2019
MHP’den Uşak’ta gövde gösterisi06 Mart 2019
"Burası Kürdistan Değil"06 Mart 2019
Devlet Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na sert sözler! Zihniyetini deşifre etti05 Mart 2019
“Afyon Belediye Başkanı Çetinkaya Olacak”05 Mart 2019
BİR DELİ TAŞ MI ATTI NE?03 Mart 2019
MHP İZMİR İL BAŞKANI ŞAHİN’DEN İYİ PARTİ’YE SERT ÇIKIŞ03 Mart 2019
Devlet Bahçeli: ‘9 Mart’ı CHP artık özlemesin’03 Mart 2019
Devlet Bahçeli: Ankara zillet akınını püskürtecektir03 Mart 2019
Hamdi Ayan "MHP'li Belediyelerde yaşam memnuniyeti görüyoruz"28 Şubat 2019
Tarih cahilleri bekayı bilmez28 Şubat 2019
HİZMET İÇİN SORUNLARI BİLMEK GEREKİYOR28 Şubat 2019
Birilerinin Başkanı Olmayacağız27 Şubat 2019
MHP Lideri Bahçeli: Zilletin bir numaralı destekçisi PKK’dır 26 Şubat 2019
Diğer adaylar kitabımı okusun!25 Şubat 2019
Beka giderse dünyamız gider, hayatımız söner 23 Şubat 2019
"Gerçek Projelerle Seçimlere Gireceğiz"22 Şubat 2019
ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN ADI BİR ÜNİVERSİTEYE VERİLDİ22 Şubat 2019
ÜNİVERSİTELERDE KAN DEĞİL, MÜREKKEP AKSIN!20 Şubat 2019
"HERKESTE BİR SOĞAN EDEBİYATI VAR”20 Şubat 2019
MHP 55 belediyenin tamamına talip!18 Şubat 2019
AFYON KÜÇÜLEN DEĞİL, BÜYÜYEN BİR ŞEHİR OLACAK17 Şubat 2019
İyi Parti’nin başkanları MHP saflarına katıldı!15 Şubat 2019
Cumhur ittifakı ruhundan asla ayrılmayacağız 15 Şubat 2019
"MHP sadece siyasi parti değildir" 14 Şubat 2019
Türkiye’de Kürdistan diye bir yer yoktur!13 Şubat 2019
MHP’liler hiçbir yarıştan ve kavgadan kaçmaz12 Şubat 2019
“GÖNÜLLERE DOKUNMAK YETMEZ GÖNÜLLERİ FETHEDECEĞİZ”12 Şubat 2019
TAŞDOĞAN VE ENGİNYURT’TAN GÜNEYDOĞU ÇIKARMASI11 Şubat 2019
MHP lideri Devlet Bahçeli’ye 121 yıllık hediye11 Şubat 2019
“BİR ÜLKÜNÜN PEŞİNDE” ŞAN VE ŞEREFLE DOLU KOSKOCA 50 YIL "09 Şubat 2019
Devlet Bahçeli: ‘O üniversitenin adı değişiyor’09 Şubat 2019
MHP siyasette yarım asrı devirdi08 Şubat 2019
Karapıçak’tan Manifesto Gibi Açıklama08 Şubat 2019
Kars'ta ihraç edilenler geri alındı07 Şubat 2019
Ey Başları Kumda Olan Gafiller07 Şubat 2019
Topyekün kalkınacağız, ilk işimiz Yerel Yönetimler Birliği olacak07 Şubat 2019
‘Bir ülkünün peşinde 50 yıl’06 Şubat 2019
GENEL BAŞKANIMIZIN EMİR VE TALİMATLARI BAŞIMIZIN ÜSTÜNDEDİR.05 Şubat 2019
Her şey tamam! Açılış için lider Devlet Bahçeli’yi bekliyor05 Şubat 2019
Çetinkaya’dan ‘Özel İnsanlar’a yönelik sosyal projeler05 Şubat 2019
MHP Lideri Bahçeli'den 'İlber Ortaylı' açıklaması04 Şubat 2019
MHP İLÇE BAŞKANLARI İMAMOĞLU’NDA TOPLANDI03 Şubat 2019
Bak Sayın Kılıçdaroğlu…02 Şubat 2019
Semih Yalçın: ‘MHP’nin fikir noktası milli mücadeledir’02 Şubat 2019
“Projelerimiz taklit ediliyor”31 Ocak 2019
DEVLET BAHÇELİ: İSTANBUL’DA BEKLEDİĞİMİZ ZAFERE ULAŞACAĞIZ31 Ocak 2019
Devlet Bahçeli: "31 Mart seçimleri, yeni hükümet sisteminin ilk demokratik imtihanıdır.25 Ocak 2019
Mustafa Yıldızdoğan’a Devlet Sanatçılığı Ünvanı Verilsin19 Ocak 2019
Çetinkaya’dan dedikodulara cevap; “söz konusu bile değil!”17 Ocak 2019
“YA BEKA YA BELA”17 Ocak 2019
VATANDAŞ TALEP EDECEK, BİZ YERİNE GETİRECEĞİZ16 Ocak 2019
“ABD BAŞKANI YİNE ŞAŞIRMIŞ”15 Ocak 2019
EMEKLİDE, ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞANDA KONUT SAHİBİ OLACAK13 Ocak 2019
"Türk milletinin kaderi Milliyetçi Hareket ile özdeştir"12 Ocak 2019
Bahçeli’den MYK’de ‘milli beka’ vurgusu09 Ocak 2019
Kazanan Cumhur İttifakı olacak08 Ocak 2019
“HERKES AYAĞINI DENK ALSIN”08 Ocak 2019
Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz07 Ocak 2019
Başkan Avcı: Gurur verici esin kaynağı05 Ocak 2019
Bahçeli’den MHP teşkilatına seçim genelgesi04 Ocak 2019
FİTNE PEŞİNDE KOŞANLAR KARŞILARINDA BİRLİK BERABERLİĞİMİZİ BULUR !01 Ocak 2019
DEVLET BAHÇELİ'DEN YENİ YIL MESAJI31 Aralık 2018
MHP 402 adayını açıkladı30 Aralık 2018
Mehmet Taytak 2018 yılını değerlendirdi28 Aralık 2018
Bahçeli, Mehmet Akif Ersoy'u Ölüm Yıldönümünde Andı27 Aralık 2018
BU OLAY İLK KEZ YAŞANIYOR27 Aralık 2018
Bahçeli, küresel bir zirve yapılmasını da önerdi. 26 Aralık 2018
‘YER GÖK TİTREMELİDİR’22 Aralık 2018
"Vazifeye Atılmanın Vaktidir"22 Aralık 2018
Özyavuz Şanlıurfa'nın Sorunlarını TBMM'de Dile Getirdi19 Aralık 2018
MHP Gaziantep il başkanlığı yönetimine 51 yeni isim atandı18 Aralık 2018
Çorum'da MHP'ye Teveccüh Arttı"18 Aralık 2018
MHP fedakârlıkların partisidir. 17 Aralık 2018
BİZİM KAVGAMIZ, MİLLETE HİZMET KAVGASIDIR!..16 Aralık 2018
Avcı : Dilimize, dinimize, emeğimize ürünümüze sahip çıkmalıyız!16 Aralık 2018
AVCI’DAN“TUTUM,YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASI’NDA ÖNEMLİ MESAJLAR16 Aralık 2018
‘Türklüğün Omurgası Türkçedir’16 Aralık 2018
“ÇOK ÇALIŞACAĞIZ VE HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ”13 Aralık 2018
“MESELE MİLLET MESELESİ”12 Aralık 2018
YEREL SEÇİMLERLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR11 Aralık 2018
HİÇBİR MAKAM VE MEVKİ SADAKATİMİZİN ÜZERİNDE DEĞİLDİR11 Aralık 2018
MHP’DE 152 BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DAHA BELİRLENDİ09 Aralık 2018
MHP BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR09 Aralık 2018
MHP’li vekilden iddialı çıkış!08 Aralık 2018
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ BOZÜYÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI SELAHATİN DOĞAN’IN BASIN AÇIKLAMASI07 Aralık 2018
MHP’li Yalçın’dan ”Bir şarlatana cevap”07 Aralık 2018
İzmir'de MHP'li Kadınlardan Anlamlı Etkinlik06 Aralık 2018
“Cumhur İttifakı’na saygılıyız”05 Aralık 2018
Devlet Bahçeli: ‘Herkes Kaçacak Delik Arar’04 Aralık 2018
Kocamaz’a sert tepki!03 Aralık 2018
Algı Çalışmaları Bizi Etkilemez03 Aralık 2018
Aday çıkartmamak mantığa aykırı!02 Aralık 2018
Bahçeli: Görüşmeler olumlu, uzlaşılan alanlar var01 Aralık 2018
Taytak’tan partililere önemli uyarılar30 Kasım 2018
İzmir Türk Milletinin Anadolu’ya vurduğu mühür, 30 Kasım 2018
MHP’de engellilerle anlamlı buluşma29 Kasım 2018
LİDERİMİZİ MAHCUP ETMEYECEĞİZ27 Kasım 2018
AVCI’DAN BAŞKANLARA TEŞEKKÜR, ERSOY’DAN “BİRLİK” MESAJI27 Kasım 2018
TEŞKİLATIMIZ CUMHUR İTTİFAKI’NIN ÖNEMİNİ KAVRAMIŞTIR26 Kasım 2018
MHP’DEN YEREL SEÇİMDE SÜRPRİZ ADAYLAR25 Kasım 2018
MHP hükümet sistemini korumak için her türlü fedakarlığı yapar25 Kasım 2018
Her zafer bedel ister, sabır ister, akıl ister, gönül ister, 24 Kasım 2018
Bahçeli, Antalya'da Partisinin İl Binasını Açtı24 Kasım 2018
Devlet Bahçeli ‘Hiç kimse vazgeçilmez değildir’24 Kasım 2018
MHP ADANA’DA PAROLA: MUTLAK BAŞARI!22 Kasım 2018
MHP’nin Antalya kampı yarın başlıyor22 Kasım 2018
Devlet Bahçeli talimat verdi! Tüm illere gönderiliyor…22 Kasım 2018
Sadir Durmaz’dan Burhanettin Kocamaz açıklaması!20 Kasım 2018
‘Zillet ittifakının oyunlarına izin vermeyeceğiz’20 Kasım 2018
MHP’de 30 belediye başkan adayı belli oldu19 Kasım 2018
"İzmir'e Yakışan Bir Kentsel Dönüşüm "19 Kasım 2018
MHP aday adaylarından proje istiyor18 Kasım 2018
Belediyeler MHP’ye yakışır17 Kasım 2018
MHP Lideri Bahçeli’den önemli açıklama17 Kasım 2018
MHP'de Yerel Seçim Hazırlıkları16 Kasım 2018
MHP’de 5 büyükşehir belediye başkan adayı belli oldu15 Kasım 2018
“ASIL HEDEF TÜRKİYE’DİR, TÜRK MİLLETİDİR”13 Kasım 2018
MHP Lideri Devlet Bahçeli'den af açıklaması11 Kasım 2018
“HİÇ KİMSENİN ADAYLIĞI GARANTİ DEĞİLDİR”11 Kasım 2018
“Atatürk, Türk Milletinin Ortak Değeridir.”11 Kasım 2018
ABD: Akıllarınca YPG’yi sivriltip PKK’yı sobeliyorlar.08 Kasım 2018
Devlet Bahçeli: ‘Asıl siz kimsiniz’06 Kasım 2018
"Borçsuz ve üreten bir belediye haline geldik"05 Kasım 2018
Semih Yalçın Oğuzeli'nde04 Kasım 2018
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, Kilis'te parti binasının açılışını yaptı04 Kasım 2018
Bahçeli noktayı koydu! ‘Tek başımıza katılacağız’01 Kasım 2018
MHP Adana İl yönetimi “Andımız” ile başladı!29 Ekim 2018
Devlet Bahçeli’den açıklama29 Ekim 2018
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor28 Ekim 2018
Türkiye Cumhuriyeti birliğini sonuna kadar koruyacak28 Ekim 2018
"Kürdistan hayallerini başlarına yıktık"28 Ekim 2018
Bahçeli'den Vekillere Talimat28 Ekim 2018
MHP’den 4 kanun teklifi24 Ekim 2018
İttifak beklentimiz, ittifak arayışımız kalmadı23 Ekim 2018
Devlet Bahçeli’den ‘AF’ tepkisi22 Ekim 2018
"Adı ve andı olmayan bir millet olur mu?"21 Ekim 2018
Devlet Bahçeli il başkanlarıyla bir araya geldi20 Ekim 2018
"ANDIMIZIN OKUTULMASI MÜMKÜN HALE GELMİŞTİR"20 Ekim 2018
MHP’den teşkilatlara “provokasyon” uyarısı18 Ekim 2018
Türkiye, ABD’nin 51’inci Eyaleti Falan Değildir17 Ekim 2018
Avcı'dan, Bahçeli'ye yönelik saldırılara tepki...08 Ekim 2018
Recai Yıldırım dualarla anıldı08 Ekim 2018
MHP’nin Feke’de Belediye Başkan Adayı Ahmet Sel08 Ekim 2018
SAMSUN ÜLKÜ OCAKLARI ŞEHİTLER İÇİN MEVLUT DÜZENLEDİ.08 Ekim 2018
‘İYİ PARTİ BUNUN ALTINDAN KALKAMAZ’30 Temmuz 2018
MHP LİDERİNDEN ABD’YE SERT TEPKİ28 Temmuz 2018
Askıda ekmek”te ilk adım Adana’dan!27 Temmuz 2018
"İlçeleri Kaderine Terk Etmeyeceğiz"26 Temmuz 2018
Aydın MHP Gazetecileri Unutmadı24 Temmuz 2018
Devlet Bahçeli'den Bedelli Açıklaması21 Temmuz 2018
Celal Adan Meclis Başkanvekili oldu16 Temmuz 2018
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü15 Temmuz 2018
Avcı: Mücadeleden asla taviz verilmemeli15 Temmuz 2018
MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ'DEN AF AÇIKLAMASI!14 Temmuz 2018
"15 Temmuz Tarihi Bir Hesaplaşma, Tarifsiz Bir Hıyanettir"14 Temmuz 2018
MHP'Lİ AKÇAY'DAN 15 TEMMUZ MESAJI13 Temmuz 2018
15 Temmuz Mesajı13 Temmuz 2018
DEVLETİN VE MİLLETİN BEKASI 13 Temmuz 2018
"Verdiğimiz Sözleri Yerine Getireceğiz"12 Temmuz 2018
'Başbuğ'un izinde, Lider Bahçeli'in emrindeyiz'10 Temmuz 2018
'BİR ÇOCUK GÜLERSE, DÜNYA GÜLER!'08 Temmuz 2018

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH