Yozgat Ülkü Ocakları'ndan Ülküde birlik gecesi

12 Aralık 2017
440 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Yozgat Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen “Ülküde birlik, Ülkede birlik” adlı gecede gençler Osman Öztunç ve Atilla Yılmaz’ın seslendirdiği türkülerle gönüllerince zaman geçirme fırsatı buldu.

Rızaa Kayaalp Spor Salonunda düzenlenen geceye, MHP Yozgat İl Başkanı Ethem Sedef, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Klavuz, MHP Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu, MHP Kadın Kolları Başkanı Gülseren Sarıoğlu, Ülkü Ocakları Yozgat İl Başkanı Duran Küçükduman, Kayseri, Kırıkkale, Mersin, Çorum, Nevşehir İl Ocak Başkanları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Oldukça yoğun katılımın yaşandığı gecede Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Klavuz, yaptığı konuşmada birlik beraberlik mesajı verdi.

Konser programının açılış konuşmasını yapan Yozgat Ülkü Ocakları Başkanı Duran Küçükduman, Ülkü Ocakları’nın Yozgat’ta uzun bir süreden sonra toplumun tüm kesimiyle kucaklaşarak bir araya geldiğini ve kapalı mekanlardan, herkese açık meydanlara indiklerini hatırlatarak “Ne mutlu ki böyle güzel bir günde birlik ve beraberlik içerisinde genç kardeşlerimiz, hanımefendilerimiz, büyüklerimiz ve küçüklerimiz meydanımızı ve konserimizi şenlendirmiştir.

Ülkü Ocakları kurulduğu günden beri gençlerimizin milli ve manevi ahlak ve şuur içerisinde yetişmesini amaçlamış ve bu uğurda yaklaşık yarım asırdır faaliyet ve etkinliklerini sürdürmeye devam etmiştir.

‘Ülküde birlik, ülkede birlik’
Başta bizlere desteğini esirgemeyen genel başkanımız Olcay Kılavuz olmak üzere tüm katılımcılara ve ülkücü kardeşlerimize teşekkür ediyor saygılar sunuyorum” dedi. 

Duran Küçükduman’ın ardından sahneye gelen Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’da Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Yozgat’ta da Ülkü Ocakları’nın yaptığı faaliyet ve etkinliklerle genç nesle milli ve manevi anlamda örnek teşkil ettiğini ifade ederek “Burada da görüyorum ki binlerce genç kardeşimiz meydanı hınca hınç doldurmuş Allaha şükür.

Buradaki kitle Türkiye’yi bölmek ve parçalamak isteyenlerin önüne çekilmiş kalın bir settir. Buradaki kalabalık ülkemizin milli ve manevi değerlerimizle yeniden inşasını gerçekleştirecek olan aydınlık yarınlarımızın sigortasıdır.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve kalabalık
Mensubu olmakla gurur duyduğum aziz dava arkadaşlarıma ve genç kardeşlerime sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Hepinizi Allaha emanet ediyorum” şeklinde konuştu. 

Klavuz, düzenlenen geceye katılmaktan Yozgatlılarla ve ülkücü camiayla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Ülkü Ocakları  Yozgat İl Başkanı Duran Küçükduman’a ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Ülkü Ocakları İl Başkanı Duran Küçükduman’da katılımlarından dolayı Ülkü Ocakları Genel Başkanı Klavuz’a İl Başkanı Sedef’e, Merkez İlçe Başkanı Irgatoğlu’na ve illerden gelen ocak başkanlarına teşekkür ederek, birlik beraberliğe en fazla ihtiyaç duyulan günler içerisinde olduklarını ifade etti.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve kalabalık
Konuşmaların ardından sahne alan sanatçı Osman Öztunç ve Atilla Yılmaz, okuduğu türküler ve şiirlerle katılımcılara doyumsuz anlar ve yaşattı.

Gecede sanatçılar, Osman Öztunç ve Atilla Yılmaz’ın seslendirdiği birbirinden güzel eserlere gençlerde zaman zaman eşlik ederek alkışlarla gönüllerince eğlendiler.  

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Klavuz’a programa katılımlarından dolayı günün anısına tablo hediye edildi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, sahnede ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, sahnedeki insanlar, konser ve iç mekan

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber