Yerel Seçim Marmara Bölgesi Analizinde Son Büyükşehir Sakarya!

25 Şubat 2014
1567 Haber Okunma   0 Haber Yorum

İsa Günyeli Marmara Bölge analizini dün gece açıkladıktan sonra kalan büyükşehir Sakarya'yı ele alıyor.Dünkü analizden sonra Bölgelerde Günlük İl bazında Analizler yapacağız.

Sakarya'da yerel seçim havasına en erken giren ve en iddialı olan Parti MHP...
MHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver iddialı olarak geliyor. Karasuda, Hendekte, Geyve’de, Ferizli’de ve Merkezde onu projelerden bahsederken görmeniz mümkün. “Geliyoruz” diyen bir Orhan Ünver var karşımızda. Özgüveni yerinde, ne yaptığının ve ne söylediğinin farkında bir aday Ünver.
AKP Toçoğlu'nu göstererek büyük hata yaptığı kanaati Sakarya Kamuoyunda Hakim MHP bu defa Sakarya Büyükşehir'i alacak gibi gözüküyor.
Sakarya'da CHP yok gibi ama CHP adayı sayın Raşit Yayla  olarak açıklandı Sakarya'da CHP seçmeni MHP'yi destekleyecek gibi gözüküyor.CHP sakarya'da her zamanki gibi üçüncü Parti konumunda Toçoğlu'na Sakarya Kamuoyunda ve Kırsalında tepkiler az değil MHP Adayı  Orhan Ünver projeleri ile dikkati çekiyor.
Sakarya Büyükşehir Tahminimiz MHP Adayı Orhan Ünver yüzde 42,8 AKP adayı sayin Zeki Toçoğlu yüzde 37,2 ve CHP Adayı Raşit Yayla yüzde 11,9  gibi gözüküyor...
Marmara Bölgesinde Partilerin alacakları Belediye sayısı ise tahmini şöyle gözüküyor.CHP: Edirne,Çanakkale,Tekirdağ, belediyelerini alacağa Benzerken Marmara bölgesinde bir Büyükşehir iki il almış olacak!MHP ise iki Büyükşehir iki il alarak iddialı olarak yerel seçime giriyor.Balıkesir ve Sakarya Belediyesini Alacak gibi gözüken MHP Kırklareli ve Bilecik'tede  Başkanlığı alacak gibi...İktidar Partisi AKP Bölgede birinciliğini Korurken;Üç Büyükşehir ve bir il Belediyesini Alacak gibi bunlar;İstanbul,Bursa,Kocaeli Büyükşehirin yanında Yalova Belediyesini AKP alacak gibi...
Hata payı ile Tüm adaylara Başarılar dilerim.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber