YILMAZ’IN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ MESAJI

30 Nisan 2015
879 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir basın bildirisi yayınladı.

MHP Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz, “ 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü işçi ve emekçiler tarafından dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de kutlanan birlik, beraberlik, dayanışma ve tüm haksızlıklara karşı mücadele etme günüdür.” dedi.

Milletvekili Kemalettin Yılmaz mesajında şu ifadelere yer verdi:

“ 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, işçi ve emekçilerimiz tarafından birlik, beraberlik ve dayanışmanın simgesi haline getirilmiştir. Alın terini kutsal gören, her şeyin üzerinde tutan ve bütün insanlığa örnek bir davranış kültürünü yaşatan büyük medeniyet mirasçıları olan bizler, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününde emeğe verilen değerin ve gösterilen saygının ön plana çıkmasını amaçlamaktayız.

Emeğinden başka bir imkânı bulunmayan sadece alın teriyle, helal rızkının peşinde koşan milyonlarca emekçi çalışanımızı sadece bir günde hatırlamak ve gündeme gelmesini sağlamak elbette doğru olmayacaktır.

Ne yazık ki kepenk kapatan iş yerleri, siftahsız günü bitiren işletmelerimiz ve sonucunda ortaya çıkan işsizlik sorunları sadece emeği karşılığında geçinen birçok vatandaşımızı işsiz bırakmış, çıkmaza sürüklemiş ve zor duruma sokmuştur.

İşçilerimizin gün geçtikçe çoğalan problemleri, çalışma koşullarındaki sıkıntılar, iş sağlığı ve iş güvenliği açığından kaynaklanan sorunlar yetkililer tarafından bir an evvel çözümlenmeli ve emekçilerimiz için hak ettikleri değer gösterilerek sağlıklı ve sürdürülebilir çalışma ortamları oluşturulmalıdır.

 

Bu önemli ve anlamlı günde 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününün huzur ve sükûnet içerisinde geçmesini diliyor ve başta işçi, emekçi, memur ve emeklilerimiz olmak üzere tüm milletimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutluyorum.” dedi.

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:




Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*




(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnket



Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber