YERLİ MALI KULLANIMI BİR ÜLKE MESELESİDİR.

15 Aralık 2017
303 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk, yerli malı haftası nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı.

İşte O Mesaj

1923 yılında cumhuriyetin ilanından itibaren Gazi Mustafa Kemal Atatürk çok önem verdiği 2 önemli konu vardı. Biri, Ülkenin bağımsızlığı bir diğeri de yerli malı kullanımı idi. Hatta o yıllarda dedi ki “ Türk malı alınız, Türk malı kullanınız; Türk parası Türk toprağında kalsın ” Çünkü bir ülkenin bağımsızlığından sonraki en önemli unsuru ekonomik gücü idi.

Günümüze baktığımızda ise Yerli malına verdiğimiz önem gün geçtikçe önemini kaybetmektedir. Yeni nesillerimizde yabancı marka kullanım sevdası almış başını gitmiştir. Peki biz teknolojide, gıda da tekstil de yabancı markaları tercih edersek ülkemiz nasıl ekonomik gücü elde edecek?

İşsizlik sadece devletin sorunu veya devletin çözüm bulacağı bir husus mudur?

Bu konuda tüm halkımıza görevler düşmektedir. Yerlisi var iken yabancı marka bir ürünü tercih etmek ülke ekonomisine zarar vermektir. Yerli üreticiye ne kadar sahip çıkarsak yerli üretici o kadar güçlü olur. Yatırımlarını artırır. Yeni üretim tesisleri açar. İşsizlik sorunu azalır. Bu doğrultuda da ülkede huzur, refah artar terör biter.

Uzakdoğulu Çin ülkesinden örnek vermek gerekirse bu ülke ürettiği ürünü önce kendi ülkesinde satıyor ve halkı da bu ürünleri kullanıyor. Buradan almış olduğu ekonomik güç ile bu kez dünyada sesini duyurmaya başlıyor. Çünkü kendi ülkesinde başarıyı ve bağlılığı yakalamış ülkeler dünya sahnesinde de başarıyı yakalayabiliyor.

Şimdi bize bakalım. Manisa’dan yola çıkın şöyle Afyon’dan Ankara ya gidin, Ankara’dan Sivas’a gidin. Kaç tane fabrika bacası görüyoruz bir bakın. Geçen günlerde Manisa da yer alan bir işletmemizin üst düzey yöneticisinin verdiği verilere baktığımızda sadece son 5 yılda cep telefonuna 14 milyar dolar para vermişiz. Bu para ülkemizde kalsaydı, Türkiye nin 81 vilayetine fabrikalar yapılsaydı hepimizin eşi, dostu akrabaları burada çalışsaydı kötü mü olurdu?

Bu nedenle Yeli malı kullanımı bu ülkenin bekası, başarısı ve yarınları için son derece önemli bir konudur. Tabiki yerli malı üreten firmalarda dünyanın en kaliteli , en rekabetçi ürünlerini üretmekle mükelleftir. İnsanları yerli malında bu kalite yok v.s. sebeplerle yabancı mallara muhtaç etmemelidir.

Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak her zaman yerli mallarına sahip çıkılmasını, yerli üreticinin güçlenmesinin ülkemizin ekonomik refahı için çok önemli olduğunu vurguluyoruz. Hem yerli malını tercih etmelerini istiyoruz hemde yetiştirdiği nesillere de bu bilinci aşılamasını istiyoruz. Çünkü yerli malı okullarımızda kutlanan portakal, elma, kuruyemiş paylaşımından ibaret değildir. Yerli malı kullanımı bir ülke meselesidir.

Bu doğrultuda yerli malı haftamızı kutluyor, yerli malı kullanımını bir kültür haline gelmesini temenni ediyoruz.


Erkan Öztürk
MHP MANİSA İL BAŞKANLIĞI

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber