Ana Sayfa > GÜNCEL

Vatana sevdalı yüreklerin sesi...
20 Haziran 2014
Bu haber 1697 kez okundu
Mahmut Tülek’in üçüncü solo albümü
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Önceki çalışması "Yoksun Ya" ile büyük beğeni toplayan Mahmut Tülek üçüncü solo albümü "Alın Yazım Ey Vatan" ile sevenleriyle buluştu..

Müzik yönetmenliğini Hakan Kumru'nun yaptığı bu çalışmada bütün enstrümanlar canlı olarak kayıt edildi.çok yönlü ve üretken sanatçının albümünde isminden anlaşılacağı üzere '"Vatan" şarkıları çoğunlukta. Çoğunluğu kendi eserlerinden oluşuyor. Mahmut Tülek albüm kapağındaki yazısında şarkıları ve bu çalışmayı neden yaptığını şöyle anlatıyor. "Türk milleti uzun ve zorlu bir dönemeçte. Ülkemizde her gün başka senaryolar sahnelenmekte. Dört yanımız, geleceğimizle ve kutsal değerlerimizle ilgili hain emellerini gerçekleştirecekleri zamanı bekleyen dost yüzlü düşmanlarla çevrili. Böyle zamanlarda sımsıkı sarılacağız vatan toprağına,ay yıldızlı bayrağa. Bin yıldır bu topraklarda kardeşçe yaşadık ve adına Türk Milleti dediğimiz yüce değerlerimizle var olduk. Onun içindir ki bu albüme "Alın Yazım Ey Vatan" dedik. Asena'nın aşkını Dedem Korkut'un kopuzunda sesledik. Uyan Ey Gözlerim ,Bu Yalancı Dünyada Rızkı Veren Hüdadır Kula Minnet Eyleme dedik. Türkiyem Benim Canım, Kula Kulluk Etme Duy Bu Türküyü, Hırsıza Soysuza Dik Dur Eğilme dedik ve hep bir ağızdan Amin diyeceğimiz bir duayla bitirdik. "Dudaklarda aynı türkü, tanrı korusun TÜRK'ü". Amin....

Albümün ilk klibi sözü ve müziği Mahmut Tülek’e ait olan "Alın Yazım Ey Vatan isimli şarkıya çekildi. TV kanallarında ve sosyal medyada yayınlan klip izleyenlerin büyük beğenisi ile karşılandı.
Atilla Yılmaz’ın prodüktörlüğünü yaptığı "Alın Yazım Ey Vatan" albümü Naz Müzik yapım etiketiyle piyasaya sunuldu. Esen Müzik tarafından dağıtımı yapılmaktadır.

"Albümü satın almak için linke tıklayınız"
http://www.esenshop.com/detail.aspx?id=74616"Vatana sevdalı yüreklerin sesi..."
MAHMUT TÜLEK
 
--- ''Vatana sevdalı yüreklerin sesi'' olarak anılıyorsunuz. Güzel bir şey olsa gerek. Bunun bir hikâyesi var mı?
Efendim bu tip yakıştırmaları ve ünvanları bizlere layık görenlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Minnettarlığımı ifade etmek istiyorum. Bu güne kadar yaptığım bütün çalışmalar da tek ortak başlık, mensubu bulunmaktan onur ve gurur duyduğum yüce Türk milletine olan sevdamdır. Yüreğimdeki bu sevdanın ateşiyle yaptığım çalışmalarda yol aldık. Yolumuzu aydınlattık. Kızılelma, Grup Turkuaz albümlerinde bu sevdanın ateşi vardı. “Bu canı vatana adadım anne”, “Çırpınırdı Karadeniz” derken de, “beşikten mezarıma alın yazım ey vatan” derken de aynı sevdanın ateşi vardı. Dinleyenlerimiz, can dostlarımız, bizleri yakından takip eden kıymetli gönüldaşlarımız, yol arkadaşlarımız aynı sevdanın ateşiyle yanıp kavrulanlar böyle bir hitapla seslenince biz de çok beğendik. ''Vatana sevdalı yüreklerin sesi''ni kullanmaya başladık. Bunu bizlere layık görenlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
--- ''Alın yazım ey vatan '' isimli yepyeni bir çalışma ile sevenlerinizle buluştunuz. Heyecanlı mısınız?
Heyecan hayatın her anın da olmalı. Hele hele yaptığınız bir ürünü, bir besteyi, bir sözü bir albümü paylaşmaksa bu heyecan daha da fazla oluyor. Halimden de anlaşıldığı üzere. Duygularınızı ortaya koyuyorsunuz. Bu albüm aynı duygulara sahip ne kadar çok gönül dostu ile buluşursa, şarkılarımı beğenen, söyleyen, coşan ne kadar çok gönül dostu olursa benim mutluluğum o kadar çok artar. Bir sanatçının en güzel gıdası alkıştır ama bir konserde şarkılarının salondaki bütün seyirciler tarafından söylenmesi işin en güzel tarafı olsa gerek.
--- Albümün çıkış zamanına denk geldiği için soruyorum Diyarbakır’da bulunan 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan teröristler tarafından bayrağımız indirildi. --------------------------------------------Bu konuda ne demek istersiniz?
Türkiye Şehitlerimizin kanıyla kazanılmış ve Türk Milletinin özgürlüğü için dalgalanan Şanlı Bayrağımıza Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde  yapılan hain saldırıda Arslan Yürekli Kundakçı Paşanın yaptığını yapabilecek bir babayiğit çıksın isterdim.Devlet Bahçeli Beyin dediği gibi Bayrağa uzanan eller kırılmalı,osefilin alnının çatından indirilmeli.Bu haktır.Bu hukuktur.Zaten albümde Türk Milletinin kutsal değerleri olan bayrağımız,vatanımız  ve milletimize adadığımız şarkılarımızı ve bu değerlerin bizim için neden kutsal olduğunu bir kez daha teyit edecek kıymetli dinleyenlerim.
-------- bir önceki albümünüzü 2012 yılında çıkarmıştınız. Bu arada neler yaptınız?
''Yoksun ya'' albümünden önce uzun bir ara vermiştim. Bu sefer daha kısa bir zamanda yeni çalışmamızı yaptık. Bu süre içinde repertuar çalışmasına ağırlık verdik. Uzun zaman alıyor. Albümün tasarlanması, yani ön çalışmalar bittikten sonra yoğun stüdyo çalışmaları, fotoğraflar, albüm kapağı, klip çekimi derken zaman bir su gibi akıp geçiyor. Tabii ki albümle ilgili çalışmaların yanında konserler, televizyon programları ve klip yönetmenliğinide eklediğimizde kendimize ayıracağımız zaman kalmıyor.
-------- Müzik dışında da çok farklı becerileriniz ve faaliyetleriniz olduğunu biliyoruz. Az sonra onlara da değineceğiz ama ben öncelikle albümün ismi ve şarkılar hakkında sohbet edelim. Albüm kapağında değinmişsiniz ama birde sizden duymak istiyorum. Neden ''alın yazım ey vatan'' dediniz.?
Evet sizin de söylediğiniz gibi şarkıları dinlediğinizde, albümü elinize alıp incelediğinizde bu sorunun cevabını zaten alacaksınız. Kapakta belirtmiştim ama tekrar etmekte fayda var.
Türk milleti uzun ve zorlu bir dönemeçte ülkemizde her gün başka senaryolar sahnelenmekte. Dört yanımız, geleceğimizle ve kutsal değerlerimizle ilgili hain emellerini gerçekleştirecekleri zamanı bekleyen düşmanlarla çevrili. Böyle zamanda sımsıkı sarılacağımız vatan toprağımız, ay yıldızlı bayrağımız, bin yıldır bu topraklarda kardeşçe yaşadığımız ve adına Türk milleti dediğimiz yüce değerlerimiz gelmektedir. Onun içindir ki bu albüme ''Alın Yazım Ey Vatan ''dedik. Asenanın aşkını Dedem Korkutun kopuzunda sesledik. Uyan ey gözlerim, bu yalancı dünyada rızkı veren hüdadır kula minnet eyleme dedik. Türkiyem benim canım, kula kulluk etme duy bu türküyü, hırsıza soysuza dik dur eğilme dedik ve hep bir ağızdan amin diyeceğimiz bir duayla bitirdik. ''Dudaklarda aynı türkü, Tanrı korusun Türkü ''.   Amin....
------- Bu duaya bizde amin diyelim ve albümle ilgili diğer bilgileri okuyucularımızla paylaşalım. Kimler katkıda bulundu?
Albümün her aşamasında ailem hep yanımdaydı. Özellikle repertuar aşamasında. Prodüktörümüz Atilla Yılmaz, albüm Naz Müzik yapım etiketiyle piyasaya çıktı. Yönetmenimiz Hakan Kumru, Genel Koordinatörümüz Zeki Tülek. İstanbul'da stüdyo Şenyaylarda bütün enstrümanları canlı kayıt yaptık. İsimlerini anmaktan onur duyduğum çok değerli sanatçıların eserlerini okudum. Buradan Musa Eroğlu hocama, İlhan Eray, Zeki Tülek, Barış Eken, Mustafa Aksoy 'a, fotoğrafta Gökhan Genç ve tasarımlarımızı yapan Fatih Taha'ya ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.
Asenam, memleketim karasevdam...
Asenam, kutlu yolum, kızılelmam...
Asenam, canyoldaşım tatlı belam
Ah asenam....
 
---- İsteyenler albümü nasıl satın alabilir. Nasıl ulaşabilir?
Bu devirde albüm yapan bir sanatçı için çok önemli bir soru. Albümler maalesef eskiden olduğu gibi yeterince satılmıyor. İnternet ortamında farklı yollarla şarkılarımız çalınıyor. Albümü www.esenshop.com'dan adresinizde teslim alabilirsiniz. Ayrıca d&r mağazalarından ve müzik marketlerden ulaşabilirsiniz.
Bu bilgileri verdikten sonra da bazı tespitlerimizi paylaşmakta fayda var. Sevenlerimizin, dinleyenlerimizin bu konuda hassasiyetlerini rica ediyorum. Bu vatana ve ay yıldızlı bayrağa sevdalı milyonlarca yürek var. Fakat albümlerimiz satışları çok düşük sayılarda. Albümde seveceğinizi umduğum on şarkımız var. Bunlardan birisi de ''Asena''. İsmi Asena olan ya da kendini asena yürekli hisseden hanımefendiler için yazdık. Bu albümü yalnızca ismi Asena olan, sevdiği asena olan, kızın, kardeşinin ya da bir yakının ismi asena olanlar alsa albüm satışı yüzbinlere ulaşır.
----- Sizin gibi müzik yapan sanatçıları ekranda çok fazla göremiyoruz. Çok mu seçici davranıyorsunuz? Yoksa başka bir nedeni mi var?
Seçici davrandığımız konusun da haklısınız. Elbette ki seçici davranmalıyız. Sanatçının bir duruşu, bir tavrı olmalı. Kırmızı çizgilerimiz var. Söyleyeceğimiz sözlere, şarkılara karışılan, memleketi tozpembe gösteren söylemlerin sergilendiği programlara tabiî ki çıkmıyoruz. Zaten çıkabileceğimiz televizyon ve programlar sayılı. Alternatifimiz de çok değil. Birçok ekran benim gibi sanatçılara kapalı. Biz de sosyal medyada gücümüz yettiğince sesimizi duyurmaya çalışıyoruz.
---- Günümüzde sanat camiasında bulunup da İstanbul dışında bir şeyler üretebilmenin ya da ürettiklerinizi sevenlerinize ulaştırabilmenin de zor olduğunu düşünüyorum. Özellikle sizin gibi bir fikri duruşu olan insanlar için. Ne dersiniz?
Çok haklısınız.Ankara bir çok bakımdan  sıkıntılı.Sanatın kalbi istanbul'da atmakta.Medyanın merkezi de İstanbul.Bir televizyon programına çıkmak için yine İstanbul'un yolunu tutuyoruz.Ama bizim gibi sanatçılar için çokta değişen bir şey yok.Çünkü bizler şöhretin peşinden koşanlardan değiliz.Biz sevdalarımızın peşinden koşuyoruz.Biz vatanımıza ,al bayrağımıza ve yüce Türk Milletine Sevdalıyız.Sevdalılar birbirlerinden kilometrelerce uzakta olsa da sevgilerinden bir şey eksilmez.
--- Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsun? Beğendiğiniz albümler ve isimler hangileri?
Albüm isminden ziyade tanımlamalar yapsam daha iyi olacak.Saf ,temiz duygularla yoğrulmuş bu toprakların türkülerinin olduğu çalışmalar takdirle karşılıyorum.Fakat bozuk bir Türkçeyle ,yayvan bir ağızla ve abartılı gırtlak nağmeleriyle bezenmiş çalışmalı tasvip etmiyorum.
 
---- Müzik dışında farklı alanlarda da faaliyetleriniz olduğunu biliyoruz. birazda bunlardan bahsedelim.?
Tabiî ki.. Mane Medya ve Danışmanlık Şirketinin Genel Koordinatörlüğünü yapıyorum. Uydudan yayın yapan birçok kanala Ankara’daki stüdyomuzdan canlı yayınlar, bağlantılar ve televizyon programları yapıyoruz. Klipler, reklam filmlerini çekip yönetiyorum. Kurumsal şarkılar ve seçim şarkıları yapıyorum. Her şeyden önce belirtmek istediğim bir şey var. Çeşitli faaliyetlerim var ama bunları tek başına yapmak mümkün değil sağlam ve tecrübeli bir ekibiniz olmadan bunları yapamazsınız. Ben bu konuda şanslıyım. Çünkü işinin ehli bir ekiple çalışıyorum. Bütün bunlarla boğuşurken müzik yapmak benim dinlendiğim zamanlar oluyor. Her zaman yeni sözler ve besteler yapmak ayrı bir mutluluk ve bunları albümlerde, programlarda, konserlerde sevenlerimizle paylaşmak dünyanın en güzel şeyi.
--- Sosyal medya ile aranız nasıl. Sevenleriniz sizi sosyal medyada hangi adreslerden takip edebilir?
Elimden geldiğince kendim kullanıyorum.Bazen sayfalarda  yöneticilik verdiğimiz arkadaşlarımız ilgileniyorlar.Fakat  en önemli yardımcım Oğlum.
https://twitter.com/mtmahmuttulek
https://www.facebook.com/TulekMahmut
https://www.youtube.com/user/mtmahmuttulek
www.mahmuttulek.com
adreslerinden takip edebilirler.
--- Etikhaber’i takip ediyor musunuz? Ediyorsanız EtikHaber hakkında ki düşünceleriniz nelerdir?
Etik Haber benim için her zaman güvenin adresi.Günlük haber takiplerimi Etik Haber üzerinden yapıyorum.Yanlış yönlendirmeler yok.Abartılan haberler yok.magazinleştirilmiş haberler yok.Haberler gerçek ve yalın haliyle okuyucuya sunuluyor.
--- Son olarak sevenlerinize, dinleyicilerinize söylemek istediğiniz bir şey var mı?
Bu albümleri ,şarkılarımızı sizler için yapıyoruz.Bizim gibi sanatçıların sığınacağı en sıcak yuva yüce Türk Milletinin gönlüdür.Bizlere gönüllerini açtıkları için kendimi bahtiyar hissediyorum.Tek isteğim bizlere olan desteklerini her zaman devam ettirsinler.Allah birliğimizi ve bütünlüğümüzü sonsuza dek daim etsin.''Dudaklarda aynı türkü,Tanrı korusun TÜRKÜ''
 
 
 
HAKKINDA
Adana doğumlu. İlk ,orta ve lise tahsilini Adana da,Namık Kemal İlkokulu, 23 Nisan Ortaokulu ve Adana Erkek Lisesi'nde yaptı.
Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. Aynı dönemde üniversitenin TSM korosun da çalışmalara katıldı. Yıllar süren bu çalışmalar da Muzaffer Şenduran ,Tahir Karagöz,Rafet Yetikkul dan bizzat dersler aldı. Türkiye'nin hemen her yerinde ve Avrupa'nın birçok yerinde konserleri oldu.
Kızılelma 1 ve 2, Grup Turkuaz 1ve 2 ,''Tasavvuftan Halk Müziğine'' ,'' Beni Biraz Özle'',''Yoksun Ya'' isimli albüm çalışmalarını yaptı.
Çeşitli dergiler çıkarttı. Köşe yazıları yazdı.
Ostim TV, Işık TV ,ATA TV,Bengütürk TV' de programlar yaptı.2008,2009,2010 ve 2013 yılların da her gün bir şehirden canlı olarak yayınlanan ‘Anadolu' da Ramazan’ isimli programı hazırlayıp sundu .''Motif'ten Ezgiler '' ,''Mahmut Tülek ile Yolname'' ,''Başkanlar Konuşuyor'' ,''Çözüm Yolu'' ,''Bir Festival Anadolu'',''Memleket Haberleri'' isimli Televizyon programlarını yaptı..Birçok sanatçının klip yönetmenliğini yaptı.2009 yılında yayınladığı ''Adak'' isimli sanal mini albümde bulunan ''Adak '' ve '' Unuttum Seni '' şarkılarına çekilen klipler izleyenlerin büyük beğenisini kazandı. '' Yoksun Ya'' Albümünü Haziran 2012 de çıkardı.
Son Albümü ''Alın Yazım Ey Vatan '' Haziran 2014'de müzik marketlerde yerini aldı.
Mane  Medya ve Danışmanlık Şirketinin Genel Koordinatörlüğünü yapıyor.Müzik çalışmalarına ve konserlerine devam ediyor.
Eşi ve Oğluyla Ankara ‘da yaşıyor.

Yorumlar (2)
  Mertcan Türk:
[20.06.2014 - 13:01]  
Helal olsun Mahmut Ağabey.Sesine yüreğine sağlık.Albümü alacağım ALLAH'ın izniyle.Bu haberleri ve klibini büyük yerlerde görmek istiyorum.www.hasulkuhaber.com sitesi adminlerine teşekkürler.Dudaklarda aynı türkü, tanrı korusun TÜRK'ü!
  Rümeysa Tepe:
[20.06.2014 - 01:03]  
Yorumunuza sesinize yüreğinize hayranım. Albüm çok başarılı her bir şarkı ayrı tat veriyor. Sizin gibi vatan sevdalılarına gönül borçluyuz çok teşekkür ederim MAHMUT TÜLEK..

Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNCEL Haberleri

Başlık Tarih
 
MHP İl Başkanı Karataş'tan 10 Kasım Mesajı10 Kasım 2018
"Atatürk İstiklal ve İstikbal Demektir"09 Kasım 2018
Avrupa'da yaşayan Türk Milliyetçileri 24 Haziran'da verecekleri oyu açıkladı14 Haziran 2018
İstanbul'un Fethi'nin 565. Yılını Kutluyoruz25 Mayıs 2018
NEVİN TAŞLIÇAY’IN “ANNELER GÜNÜ” MESAJI13 Mayıs 2018
MHP'li Usta: Annelerimiz geleceğin hazırlayıcısıdır 12 Mayıs 2018
Türkiye Kamu-Sen'den Anıtkabir ziyareti01 Mayıs 2018
Türkiye Kamu-Sen'in yeni Genel Başkanı Önder Kahveci23 Nisan 2018
14 MART TIP BAYRAMI MESAJI13 Mart 2018
'TÜRK HEKİMLERİNİN BAYRAMINI KUTLUYORUM'13 Mart 2018
Mehmet Akif Ersoy kabri başında anıldı12 Mart 2018
'KİM Kİ, KADINA BİR FİSKE VURDUYSA BUNA PİŞMAN EDİLMELİDİR'07 Mart 2018
"Çocuk gelinlere" dikkati çekmek için 8 Mart'a özel klip07 Mart 2018
“Hollanda Caddesi’nin İsmi Hocalı Caddesi Olsun!”28 Şubat 2018
MHP Şarkışla'dan Kömürlüğü Yanan Vatandaşa Yardım!25 Şubat 2018
Mersin'e Deniz Otobüsü ve Uçağı ile Helikopter Geliyor25 Şubat 2018
MHP’li Yalçın: 'Alayına lanet olsun'04 Şubat 2018
Öztürk: "Zeytin Dalı Bölgedeki Mazlumlara Uzatılmıştır"04 Şubat 2018
Çorumlular, Zeytin Dalı Harekatı'na Destek İçin Yürüdü01 Şubat 2018
MHP'den Tip-1 Diyabetliler İçin Öneri21 Ocak 2018
OHAL Komisyonu'na başvurular 12 Mart'ta sona erecek13 Ocak 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan;MİLLİ BİR MUTABAKAT OLACAK!11 Ocak 2018
ADANA'DA ÇİFTE BAYRAM06 Ocak 2018
Başkan Sözlü: "Adana'nın En Özel Kurtuluş Bayramı Olacak"05 Ocak 2018
Kars'ta Başkandan Çeyrek Altın, Müdürden Tatlı01 Ocak 2018
25 ARALIK ONURLU BİR MİLLETİN ZAFERİDİR24 Aralık 2017
ALİ METİN TOKDEMİR'İN 22. VEFAT YILI08 Aralık 2017
YERALTININ SESSİZ ÇALIŞANLARI04 Aralık 2017
'BİRÇOK ALANDA TÜRK KADINLARI BAŞARI İLE ADLARINDAN SÖZ ETTİRMİŞTİR'04 Aralık 2017
MHP'li Akçay'dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı03 Aralık 2017
GELECEĞİMİZİN SONSUZ MİMARLARI ÖĞRETMENLERİMİZ23 Kasım 2017
‘’Cumhuriyet neslinin yegane yetiştirici öğretmenlerdir’’23 Kasım 2017
Başkan Yusuf Ziya Günaydın'dan Öğretmenler Günü mesajı23 Kasım 2017
MHP'li Sancaklı, Kütahyalı hakkında suç duyurusunda bulunacak21 Kasım 2017
BÜYÜK TÜRK MİLLİYETÇİSİ “MUSTAFA KEMAL ATATÜRK”10 Kasım 2017
Atatürk Türk Milletinin Ortak Değeridir09 Kasım 2017
'TÜRK MİLLETİNİN UFKUNDAN ATATÜRK’Ü SİLMEYE KİMSENİN GÜCÜ YETMEYECEKTİR'09 Kasım 2017
Yine Bir On Kasım09 Kasım 2017
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Rahmet ve Minnetle Anıyoruz 09 Kasım 2017
MHP'li Sertan Duran’dan 10 kasım mesajı! “Aynı inançla izindeyiz”09 Kasım 2017
Başkan Yusuf Ziya Günaydın'dan 10 kasım mesajı09 Kasım 2017
'CUMHURİYET, TÜRK MİLLETİNİN HÜRRİYET DAVASIDIR'27 Ekim 2017
Türk tarihini değiştirecek arkeolojik kazı26 Ekim 2017
Manisa'da Siyaset Üstü Etkinlik22 Ekim 2017
Başkan Ergün, Koordinatörlerle Buluştu27 Eylül 2017
Rtük, Ikby'ye Yakın 3 Televizyon Kanalının Türksat'tan Çıkarılmasına Karar Verdi26 Eylül 2017
Irak ve Suriye tezkeresi TBMM'de kabul edildi!24 Eylül 2017
Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Suat Kılıç, Sadullah Ergin için suç duyurusu09 Ağustos 2017
Davaya Adanan Bir Ömür; Başbuğ’un İzinde, Türk Milleti’nin Hizmetinde07 Temmuz 2017
TÜRK DÜĞÜMÜ VE OSMANLI KALYONLARI SERGİSİ AÇILDI05 Temmuz 2017
Mahkeme MHP'deki korsan kurultayı yok saydı20 Haziran 2017
PARSAK: BABALAR EVİN DİREĞİDİR18 Haziran 2017
Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz'ün 19 Mayıs Kutlama Mesajı24 Mayıs 2017
Şehidin oğluna herkesi ağlatan düğün14 Mayıs 2017
CENNET KOKULU ANNELERİMİZ14 Mayıs 2017
Sarıgöl Şehitlerini Ölümsüzleştirdi13 Mayıs 2017
MHP İl Başkanı Baki Ersoy'dan Anneler Günü Mesajı12 Mayıs 2017
3 Mayıs 1944 Olayının Yıldönümü Hakkında Basın Açıklaması12 Mayıs 2017
MHP'li Ruhsar Demirel'den Engelliler Haftası10 Mayıs 2017
'TÜRK MİLLİYETÇİLERİ MİLLİ BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜN TEMİNATIDIR'02 Mayıs 2017
57. ALAY'IN İZİNDE YÜRÜDÜLER25 Nisan 2017
KARAGÖZ: 23 NİSAN HEPİMİZİN BAYRAMI21 Nisan 2017
Polise karşı tutumuyla CHP, HDP’yi kopyalıyor08 Nisan 2017
Şehit Mustafa İlter'in İsmi Turgutlu'da Yaşatılacak05 Nisan 2017
Erkan Akçay Alparslan Türkeş’in Hayrına Katıldı05 Nisan 2017
Taşmedreseliler Gurubu;Evet Diyoruz.02 Nisan 2017
Tefennide "ÇANAKKALE ZAFERİNDEN 15 TEMMUZ'A ASIMIN NESLİ" İsimli Tiyatro ve Oratoryo Gösterisi Yapıldı23 Mart 2017
Nevruz Türklüğün yüksek bir şuurla hissedildiği bayramdır20 Mart 2017
İsa Günyeli'den 102.Yılında Çanakkale Mesajı18 Mart 2017
KAHRAMAN ECDADIMIZLA GURUR DUYUYORUZ17 Mart 2017
ŞEHİTLERİMİZİ ASLA UNUTAMAYIZ17 Mart 2017
Aydın Eski Ülkü Ocakları Başkanı Demirbilek'ten 'Evet' Açıklaması15 Mart 2017
“İstiklal Marşı, Türk’ün inanç ve yiğitliğinin özeti”12 Mart 2017
TÜRK KADINI DİYOR Kİ!08 Mart 2017
“Sevginin, zarafetin mümtaz temsilcileri”07 Mart 2017
MHP'li Oktay Öztürk'den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı07 Mart 2017
“Türk kadını her alanda var olmalı”07 Mart 2017
MHP'li Başkan Cengiz Ergün, Kadınları unutmadı07 Mart 2017
MHP Adana'dan Dünya Kadınlar Günü Mesajı07 Mart 2017
KADIN NEZAKETİN SİMGESİDİR07 Mart 2017
EMD İzmir Şubesi görev dağılımını tamamladı22 Şubat 2017
İstanbul'da elektrik kesintisi30 Ocak 2017
Dedeman Erbil’in yeni yatırımcısı: Mihtap Group Company25 Ocak 2017
Türkiye şehitlerine yürüdü08 Ocak 2017
Bahçeli'ye 105 Yıllık Köstekli Saat Hediye Etti07 Ocak 2017
Ne kadar FETÖ’cü Varsa Elini Kolunu Sallaya Sallaya Geziyor!04 Ocak 2017
Polis Özel Harekat Parkur Süresinin Arttırılmasını Arz Ediyoruz.03 Ocak 2017
MHP Balıkesir Milletvekili İsmail Ok'un İstanbul'da gerçekleşen terör saldırısı hakkında yapmış olduğu basın açıklama.02 Ocak 2017
Reina saldırısı CIA’nin Erdoğan’a yanıtı niteliğinde02 Ocak 2017
Tarihe kara bir yıl olarak geçen 2016 yılını uğurladık.01 Ocak 2017
Kaynak: İsmail Koncuk: Umarız Olumsuzluklar 2016'da Kalır 31 Aralık 2016
DEMİREL: MİLLİ ŞAİRİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ27 Aralık 2016
MHP'li Vekil Burdur'da Kaza Yaptı23 Aralık 2016
RUSYA ANKARA BÜYÜKELÇİSİNE SİLAHLI SALDIRI.19 Aralık 2016
Başkan Alıcık'tan Polise Moral Ziyareti16 Aralık 2016
Kaynak: İsmail Koncuk: Terörle Müzakere Değil, Mücadele Edilir 14 Aralık 2016
Adana'da Kız Öğrenci Yurdunda Yangın29 Kasım 2016
24 Kasım Öğretmenler günü mesajı. 23 Kasım 2016
Devlet erkanı Ata'nın huzurunda10 Kasım 2016
“Operasyon Devletten, Helvası Milletten”09 Kasım 2016
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Kürtler için özerklik istedi!24 Ekim 2016
5.500 Defter ile Eğitime Destek Verdiler19 Ekim 2016
HATİCE TEYZEYE UZANAN YARDIM ELİ17 Ekim 2016
Atamaların Yapılacağı Bu gün Kara Bir Gündür.11 Ekim 2016
Ülkücü Sanatçıdan Askere Destek Klibi!06 Ekim 2016
HAVA HARP OKULU ÖĞRENCİ AİLELERİ ADALET NÖBETİNDE25 Eylül 2016
Türk Ocakları Genel Başkanı Kurban Bayramı Mesajı Yayımladı.11 Eylül 2016
Kamudan İhraçlar Hakkında Basın Açıklaması;10 Eylül 2016
Darbeden Sonra: Muhasebe ve Tedbir21 Temmuz 2016
Salzburg Ülkü Ocağı Başkanı Ahmet Yurttaş;Filmin Sonu!...16 Temmuz 2016
Prof.Arslan: Soykırım Tasarısı Dostlarımızın Gerçek Yüzünü Gösterdi.03 Haziran 2016
MAFYA ÇETELERİ DE TELEFONA TAŞINDI!02 Haziran 2016
Adana Büyükşehir Belediyesi F-4 Phantom Savaş Uçağı Satın Aldı01 Haziran 2016
MHP Başkan adayı Şehit Cenazesini Görmezden Geldi.01 Haziran 2016
MHP Genel Başkan Adaylarından Kongre Açıklaması!15 Mayıs 2016
Yargıtay'dan MHP Kurultayı Açıklaması11 Mayıs 2016
Miraç Kandili ve Türkçülük gününde, eller semaya açıldı.03 Mayıs 2016
SÖZLEŞMELİ ASKERİ PERSONEL AİLELERİ VE EMEKLİLERİ DERNEĞİ KURULDU!27 Nisan 2016
“23 Nisan Hürriyete Aşkın Tarihi”22 Nisan 2016
MHP’li Erdoğan'dan şok iddia13 Nisan 2016
ORASI ARTIK ‘’KAYSERİ ALPARSLAN TÜRKEŞ ÜNİVERSİTESİ’’ OLACAK04 Nisan 2016
İhtiras ve Cehalet El Ele Verince02 Nisan 2016
Diş Hekimleri Kuruluşlar Ligi’nde Yenilgisiz Şampiyon26 Mart 2016
BU TOPRAKLAR ŞEHADETLE VATANLAŞTI,ŞEHADETLE KORUNUYOR!15 Mart 2016
Uluslararası İpek Yolu'nun Yükselişi ve Türk Dünyası Bilgi Şöleni Gerçekleştirildi09 Mart 2016
Hamal, bulduğu 28 bin lirayı sahibine teslim etti26 Şubat 2016
Artvin Halkı öfkeli: Geldikleri gibi gidecekler 21 Şubat 2016
Artvin'de ışıklı protesto19 Şubat 2016
Ankara'daki Hain Saldırı Hakkında Açıklama18 Şubat 2016
Artvin Halkı'na MHP'den Destek17 Şubat 2016
Türkiye’nin ‘Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’ (MIT) yıkıldı yerine rezidanslar yapılıyor15 Şubat 2016
"BİLİM ADAMIYSANIZ OBJEKTİF OLACAKSINIZ"12 Şubat 2016
ESM. SİVİL TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ 27 MARTTA BAKIRKÖYDE SAHADA OLACAK:08 Şubat 2016
DİNARLI ÂŞIK ALİ TAŞ’I ANIYORUZ02 Şubat 2016
MHP POLİS VE ÖĞRETMENLERİN EK GÖSTERGELERİNİN 3600’E YÜKSELTİLMESİNİ TEKLİF ETTİ, AKP REDDETTİ31 Ocak 2016
Alman Konsolos Vetter'den Ömürboyu Tatil Teşekkürü31 Ocak 2016
MÜBADELEDE YAŞAMINI YİTİRENLER ANILACAK30 Ocak 2016
KARA KALPAKLILAR BURSA İL TEŞKİLATİ TÜRK MİLLETİ'NE HİZMET'E AÇILMIŞTIR20 Ocak 2016
Manisa’da, Şehit Yakını ve Gazilere Ücretsiz Traş Hizmeti16 Ocak 2016
TÜRK HUKUK ENSTİTÜSÜ'NDEN 1128AKADEMİSYENE TEPKİ16 Ocak 2016
Ev alacaklara dikkat!13 Ocak 2016
AB Bakanı Volkan Bozkır: 'HDP silah bıraktırsın, süreç yeniden başlar'24 Aralık 2015
AYASOFYA CAMİİ İBADETE AÇILSIN TEKLİFİ16 Aralık 2015
Fındık fiyatı yeniden yükselişte15 Aralık 2015
NOBEL MADALYASI ONLARA EMANET 15 Aralık 2015
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, dünya evine girdi 14 Aralık 2015
Taydaş’tan, Alaşehir Belediye Başkanı Karaçoban’a Teşekkür Belgesi13 Aralık 2015
5 ARALIK DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ05 Aralık 2015
TÜRKMEN MARŞI-DİRENİŞ(Atilla Yılmaz)02 Aralık 2015
Prof. Dr. Turan Yazgan Vefatının 3. Yılında Anıldı29 Kasım 2015
Türkiye Barolar Birliği HSYK'ya başvurdu27 Kasım 2015
İstanbulluya trafik çilesi27 Kasım 2015
Uşak'ta hafif ticari araç, kavşakta TIR’a çarptı: 3 ölü, 3 yaralı27 Kasım 2015
Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklanmasına hükümetten ilk yorum27 Kasım 2015
Osmanlı döneminden kalma mayın balıkçı ağına takıldı27 Kasım 2015
MHP Ankara İl Başkanı Çetinkaya'dan Atatürk'ü Anma Mesajı10 Kasım 2015
Bahçeli 10 Kasım Mesajı Yayımladı.10 Kasım 2015
Engin Alan: Ben Olduğum Yerdeyim10 Kasım 2015
Genelkurmay Başkanlığı'ndan Çok Anlamlı 10 Kasım Mesajı!10 Kasım 2015
Asılsız Haberler Hakkında Basın Açıklaması09 Kasım 2015
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN 29 Ekim 2015
92. YILINDA CUMHURİYET KONSERİ VE ÖZEL GÖSTERİSİ15 Ekim 2015
Senem Kılıç:"HİÇBİRİMİZİN CAN GÜVENLİĞİ YOK"11 Ekim 2015
MHP LİDERİ BAHÇELİ, ORGENERAL AKAR'I ZİYARET ETTİ02 Ekim 2015
Kamu-Sen Başkanı İsmail Koncuk: 'Siyasi Hesaplarla Bir Milletin Geleceğini Tehlikeye Atan Alçaktır27 Eylül 2015
AKP: “BİNLERCE İNSAN ÇOK AFFEDERSİNİZ HAYVAN ŞEYİ GİBİ ORADA ÖLÜP GİDİYOR”27 Eylül 2015
Hac'da facia: En az 753 kişi öldü25 Eylül 2015
Bayram'da Şehit Evine Sevinç Değil Acı düştü!25 Eylül 2015
MİLLİYETÇİ AVUKAT'LARIN TERÖR TEPKİSİ.23 Eylül 2015
"Terörü bitirmek için 400 vekil değil, 400 gün yeter"17 Eylül 2015
MHP'li Türkkan: Boydaklar'a Zulmedilmesine Sessiz Kalamam16 Eylül 2015
Biz Varsak Listede BEŞİR Yok Kırıkkale'de14 Eylül 2011
Türkav Ankara Şubesi Şehitlerimiz İçin Mevlid-i Şerif Programı Düzenledi13 Eylül 2015
İLBER ORTAYLI'DAN DEVLET BAHÇELİ HAKKINDA ÖVGÜ DOLU SÖZLER05 Ağustos 2015
“SUÇIKAN ŞİİR GÜNLERİ”28 Temmuz 2015
PARSAK GÖREVİNİ ÖZERKAN’A DEVRETTİ29 Haziran 2015
Bahattin Şeker, Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.31 Mayıs 2015
DİNAR AVDAN ŞENLİKLERİ COŞKUYLA KUTLANDI25 Mayıs 2015
MHP Ankara, anneleri coşturdu11 Mayıs 2015
Hayaldi Gerçek Oldu" Türküsü09 Mayıs 2015
MHP’den Ankara’da Anneler Günü şöleni08 Mayıs 2015
DİNAR’DA HIDIRELLEZ ÇOK YOĞUN KALABALIKLA KUTLANDI07 Mayıs 2015
Sulakyur tta 57. Alay için yürüyüş düzenlendi26 Nisan 2015
GELENEKSEL OKÇULUK SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ 3 OLAĞAN GENEL KURULTAYINI YAPTI...24 Nisan 2015
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun23 Nisan 2015
KERMESİ KAPATAN KAYMAKAM: ATIN ÇÖPE İNEKLER YESİN!..15 Nisan 2015
ADANALILAR KARAİSALI KUVAYI MİLLİYE ŞENLİKLERİ'NE YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ14 Nisan 2015
MHP'DEN AKP'Lİ ADAY ADAYI HAKKINDA SUÇ DUYURUSU09 Nisan 2015
BAHÇELİ'DEN 'KAYAHAN' MESAJI: ODALARDA IŞIKSIZ KALMIŞTIR03 Nisan 2015
MHP'li Aday adayı Orhan’a, Akhisar’da büyük ilgi25 Mart 2015
Orhan;“Çanakkale, Tarihi Şan ve Şerefle Dolu”17 Mart 2015
MHP’li Orhan, Ahmetli İlçe Teşkilatını ziyaret etti.12 Mart 2015
12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabülü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü12 Mart 2015
İstiklâl Marşımız’da derin mısraların anlamı daha da önem kazanmıştır.12 Mart 2015
Ülkücü İşçiler, Pamukkale’de moral depoladı.09 Mart 2015
Başkan Kaleli’den yazılı açıklama08 Mart 2015
Orhan, Türk kadını hak ettiği mertebeye ulaşacaktır!..08 Mart 2015
KADIN HAKLARI İNSAN HAKLARINDAN AYRI TUTULAMAZ06 Mart 2015
O setleri başlarına yıkarız04 Mart 2015
Turgutlu’da Kamu-Sen Bütün Şehitler için lokma döktü.28 Şubat 2015
“Azerbaycan’ın kederi kederimizdir”27 Şubat 2015
STK'lardan MHP ve Ülkü Ocağına Taziye Ziyareti25 Şubat 2015
SULAKYURTBELEDİYE BAŞKANI İSMAİL BİLDİK ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ.24 Şubat 2015
Gördes MHP’de, ŞEHİDİMİZE Yasin-i Şerif Okundu23 Şubat 2015
Manisa’da ŞEHİDİMİZE Gıyabi Cenaze Namazı22 Şubat 2015
Tokat'ta Fırat Çakıroğlu İçin Gıyabi Cenaze Namazı22 Şubat 2015
Kırıkkale'de Kadınlardan "Özgecan" Eylemi yaptılar21 Şubat 2015
KÜRŞAT ÇAVUŞOĞLU: O BİR DÜNYA ŞAMPİYONU !02 Şubat 2015
BEKİR BOZDAĞ, YARGITAY’IN SKANDAL BİLİRKİŞİ RAPORUNU ONAMASINA EL KOYMALI24 Ocak 2015
BU KADAR EZA CEFAYI AFYONLULAR HAK ETMİYOR20 Ocak 2015
Zühal Topcu,Cumhuriyet bitti diyen Babuşçu'ya cahilsin dedi16 Ocak 2015
Emniyet müdürü Onar Kırıkkale de çalışan gazetecilerle Bir Araya Geldi11 Ocak 2015
Kutsal bir meslek10 Ocak 2015
KIRKLARELİ MÜFTÜ YARDIMCISI'NDAN METİNER'E SERT TEPKİ07 Ocak 2015
AYAKKABI KUTUSU KARAGÖZ=HACİVAT 04 Ocak 2015
Turgutlu Ülkücü İşçiler Derneğinden, Asgari Ücrete Protesto!..03 Ocak 2015
Prof. Kara: Ak Parti ve Cemaat, hepimizi aşağıya çekiyor02 Ocak 2015
Dolmabahçe Sarayı'nda bomba alarmı01 Ocak 2015
Bozdemir, 2015’e hasta ziyaretinde girdi!..31 Aralık 2014
ZEKERİYA ÖZ'DEN HSYK KARARINA OKKALI CEVAP30 Aralık 2014
"2015 YATIRIM YILI OLACAK"30 Aralık 2014
BÖYLE BİR SİYASETİ İNSAN FITRATI KALDIRMAZ25 Aralık 2014
Sarıkamış şehitleri anıldı24 Aralık 2014
"DİZİDEN ÖRGÜT ÇIKARMAK TÜRKİYE'YE ÖZGÜ BİR DURUM"21 Aralık 2014
Tarihi Halime Hatun Camii'ni Büyükşehir Işıklandıracak20 Aralık 2014
Vali Kolat Sulakyurt İlçesinde incelemelerde bulundu20 Aralık 2014
O tabela yeniden asıldı... Ama!..13 Aralık 2014
Vural: Sanatçı Saray'la değil, sanatla ilgilensin05 Aralık 2014
Kaçak saray mahkemelik05 Aralık 2014
5 ARALIK TÜRKİYE’DE KADINA SEÇME VE SEÇİLME HAKKININ TANINMASI04 Aralık 2014
Ruhsar Demirel: Çocuk; bugününü sana nasıl yaşatalım ki sen yarın olasın19 Kasım 2014
"HELAL OLSUN" DEDİRTEN BAĞIŞ18 Kasım 2014
DEVLETİN ZİRVESİ ANITKABİR'DE10 Kasım 2014
Türk Milleti seni unutmaz10 Kasım 2014
Dadaşlar ecdadına yürüdü!09 Kasım 2014
İsrail'e tepki yağdı07 Kasım 2014
Ülkücü İşçiler Derneği Ermenek'te29 Ekim 2014
Endişeli bekleyiş29 Ekim 2014
29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun29 Ekim 2014
Kemalettin Yılmaz: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun28 Ekim 2014
Kömür ocağında patlama!28 Ekim 2014
ELİBOL’UN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI28 Ekim 2014
DİNAR BELEDİYE BANDOSU BODRUM’DA İLGİ ODAĞI OLDU23 Ekim 2014
MHP'li Günal: Antidemokratik Yasalar Türkiye'nin İtibarını Dünyada Sıfırladı21 Ekim 2014
DENİZCİLİK VE LOJİSTİK SEKTÖRÜ ALİAĞA’DA BULUŞUYOR21 Ekim 2014
BÜYÜKŞEHİR İÇİN DESTEĞE HAZIRIZ10 Ekim 2014
Kurban Derilerimiz Kırıkkale Ülkü Ocaklarına26 Eylül 2011
TÜRK OCAKLARI’NDAN TÜRKMENLERE KURBAN KAMPANYASI18 Eylül 2014
MHP'li Dumanlı: "Yeni Türkiye" Kavramı Bir Aldatmacadır08 Eylül 2014
Eskişehir'deki Ulaşım Zammına Tepkiler Sürüyor08 Eylül 2014

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI

EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI

Türk Çocuğu Ecdadını Tanıdıkça!
Daha Büyük İşler Yapmak İçin!
Kendinde Kuvvet Bulacaktır.

CH