Ana Sayfa > ARAŞTIRMA

Varolmak için MHP Gerek (2)
07 Şubat 2013
Bu haber 1586 kez okundu
MHP Genel Başkan Danışmanı Yrd.Doç.Dr.Ruhi ERSOY'un Yazı dizisi Varolmak için MHP gerek ikinci bölüm...
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Söz konusu bu anlayışın siyasal ifadesini Lider Bahçeli şöyle dile getiriyordu; "Türk Milliyetçiliği Türk'ün dışındaki uluslara öteki muamelesi yapan ırkçı bir milliyetçilik değildir. Her ulus ve bayrak kendi bağlamında saygındır."

Türk'ün binlerce yıllık birikimiyle yoğurduğu Millet anlayışı, ötekini yok ederek değil; yaşatarak nasıl var olunabileceği gerçeğini ortaya koymuştur. Evrensel bir değer olarak "Türk'ün Milliyetçilik anlayışı"nın dünya milletlerine sunulması gerekmektedir.

Hareketin her dem yeniden doğmasının ve sürekliliğinin gençlere bağlı olduğunun bilinciyle ocakları gençlere devrediyor, onlara kendilerini 21.yüzyıla göre hazırlamalarını tavsiye ediyordu. Gençlere kendi yaşadığı tecrübelerin ışığında lider ülke 2023 vizyonu koyup onların duygusal refleks milliyetçilikten aklın ve sağduyunun ilmin ışığındaki akılcı milliyetçiliğin yolunu gösteriyordu.

Yine aynı zamanda çok okumanın ve iyi bir sosyal bilimci olmanın verdiği avantajla etrafındaki aydın görüşlü hocalarla Türkiye'yi iyi okuma süreci başlatmış ve söylemlerini ona göre belirlemişlerdir.

Milli iradenin teveccühü ile 21.dönemde TBBM'ye giren ve koalisyon ortağı olarak 57. Hükümette Başbakan Yardımcısı olarak yer alan Lider Bahçeli devlet yönetimi ile ilgili ilk tecrübesinde geçmişin hayat tecrübelerini uygulamaya koyarak zıtlaşma ve kutuplaşmanın bu ülkeye hiçbir şey getirmeyeceğini bildiğinden DSP ile koalisyon ortağı olmuştur. Bu ortaklık o zamanlar çok tartışmalara sebebiyet verse de zaman Lider Bahçeli'yi haklı çıkartmıştır.

Milli konularda hassasiyeti ile bilinen rahmetli Ecevit ile 57. hükümet olarak ülkeyi yapısal olarak ciddi bir bakım onarıma almışlardır. Hükümetin küresel manipülasyonlarla tasfiye edilmesi ve ekonomik krizler nedeniyle gölgede kalan icraatları müstakil bir araştırma konusudur.

En bilinen gerçek ise ABD'nin Irak müdahalesine izin vermeyen milliyetçi Devlet Bahçeli ve MHP ile Ulusalcı Ecevit ve DSP kadroları behemehâl iktidardan düşürülmeliydi ve yerine bir taşeron getirilmeliydi.

Bu noktada şu gerçeği de hatırlatmakta fayda var: Ekonomik krizin ardından alınan çok ciddi yapısal önlemler yeni gelen AKP hükümetinin yol haritasını oluşturmuş olup siyasal bedeli 57.hükümet öderken iktidarının ilk döneminde kısmi ekonomik refahın harmanını AKP kaldırmaya çalışmış ama bu programı tam rotasında götüremedikleri için şimdi ülkeyi ekonomik olarak da kaosa sürüklemek üzereler. Bu konular yazının kapsamı dışında olduğunda fazla detaya girmek istemiyorum.

Bizim Ülkücüler olarak gözden kaçırmamamız gereken ve kamuoyuna anlatmamız gereken önemli hususlardan biri 57. hükümet tecrübesinde Başbakan yardımcısı iken ortaya koyduğu tutum ve davranışları ile devleti ve milleti temsil noktasında ülke siyasetine Lider Bahçeli'nin getirdiği seviye ve seciye olmalıdır.

Öncelikle kamuoyu şunu tekrar hatırlamalıdır ki, ülkemizde siyasetle ilgilenip hele hele genel başkan düzeyinde iktidar olan siyasetçi portrelerinin kendileri ve birinci derecede yakınlarının ekonomik olarak nasıl ihya oldukları durumudur ki: yiyen Yahyalardan, papatyaların hakkı olan ihalelerden, özer beyin çilli maceralarından, yılmaz kardeşlerin Korkmaz yiğit'in kimyasını bozan ihale eylemlerinden tutun da babasının arkadaşı bursuyla okuyan yavrucuğun gemicik macerasına kadar saymakla tükenmeyen belki akademik tez olma hükmündeki siyasal iktidar ve siyasetçi zenginliği ilişkisi.

İşte tam bu noktada bunların tam tersi siyasal akıl ve ahlakın temsilcisi olarak, bırakın zenginliği, var olanının dahi harcanıp eksiye düştüğü her yıl verdiği mal bildirim beyanıyla gözüken bir Lider portresidir Bahçeli.

Lider Bahçeli'nin bırakın kendisini birinci hatta ikinci derece yakınlarını dahi iktidar nimetleri ile münasebet içinde göremezsiniz.

Bu konuda dahil olduğum bir sohbeti nakletmek istiyorum; Özel Bahçeli Lisesinde Tarih öğretmeni olarak uzun yıllar çalışmış ağabeyimle bir bayram günü Devlet Bey'in Osmaniye'de yaşayan ve Bahçeli Lisesinin sahibi olan (Şimdi o lise devredildi başka isimle hizmet veriyor) Servet Bahçeli Beyle bayramlaşmaya gittik, tabiî ki söz dönüp dolaştı Lider Bahçeli'ye geldi. Servet Bey 57. hükümet döneminde yaşadığı bir olayı şöyle nakletti; "bir gün arabamın lastiklerini değiştiriyorum lastikçi arkadaşla da hukukumuz eski, sohbet ediyoruz. O arada dükkâna bir polis müdürü arkadaş geldi.
 
Esnaf arkadaş beni tanıştırırken Servet Bahçeli Bey eğitimci dedi, polis müdürü arkadaş Devlet Bey'le bir akrabalığınız var mı diye doğal olarak bir soru yöneltti. Ben de kardeşim deyince büyük bir şaşkınlıkla yahu hocam siz nasıl insanlarsınız ki hiçbir iş için tavassut için bizleri aramazsınız. Bırakın bir lider ve başbakan kardeşi olmayı meslek hayatımız boyunca görev yerlerimizde iktidar parti delegelerinin ve milletvekili akrabalarının kahrını çekmekten gınağa gelmiş birisi olarak sizlere söyleyecek söz bulamıyorum deyince ben de mahcup oldum dedi Servet Bey."
Konuya Servet Bey'in hatırasından girmişken aynı ziyaret kendileri ikinci bir hatıralarını daha paylaştı. Bunu da aktarmayı vazife biliyorum. Devlet Bey henüz genel başkan olmadığı fakat partide üst yönetici olduğu yıllarda fırsat buldukça baba ocağına daha sık gelir ve Servet Beylerde kalırmış. Servet Bey hafta içinde sahibi ve yönetici olduğu Özel Bahçeli Lisesine gitmek durumunda kalırmış ve her defasında Devlet Bey'e evlerinin arkasında olan okulu gezdirmek ve orada bir kahve ikram edip öğretmenlerle tanıştırmak istermiş.
 
Ve her defasında da Devlet Bey kabul etmezmiş gerekçesi neymiş biliyor musunuz; orası bir eğitim kurumu ve sizin çalışanlarınızdan velilerinize kadar her türlü siyasi görüşü olanlar vardır. Benim okulu ziyaretim onların üzerinde bir baskı unsuru olup yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilir bu yüzden bu doğru olmaz beni anlayışla karşılamanızı isterim der, gitmezmiş.

Bunu duyduğumda o mütevazi Bahçeli ailesinin baba ocağında şöyle bir düşündüm de bir insan kardeşi başbakan yardımcısı olacak kendisi de özel okul işletecek ve ağabeyinin iktidarı döneminde imkansızlıktan okulu devredecek. İşte kamuoyu bunu görmeli bu seviyeyi anlamalı kimine göre iş bilmezlik, kabiliyetsizlik olarak algılanan bu durum ahlakî seviyenin en yüksek örneklerinden birisidir aslında.

Zira Sayın Servet Bahçeli ODTÜ mezunu ABD doktoralı Osmaniye'de mütevazi yaşamı kabiliyetsizliğinden değil ahlak ve erdeminden seçmiş birisi. Yoksa o da biliyordu kardeşinin çıkartacağı kredi ile lisesini belki de üniversite yapmayı, o da biliyordu iş ve ihale takipçiliği yapmayı; ama dedik ya asalet soydan gelir mesele mal ve para değil, anlamlı ve onurlu bir hayat yaşamaktır Bahçelilerin anlayışında.

Lider Bahçeli 57. hükümet zamanında parti ile ilgili ziyaretlerinin hiç birisine devletin makam arabasıyla gitmemiştir. Açılışları bahane edip devletin uçak ve helikopterlerini vızır vızır kullanan ve oradan siyasi propagandaya geçen zihniyetler bu detayı anlamazlar. Valileri hizaya çekip parti propagandası için kömür dağıttırma dayatmasına maruz bırakan zihniyet Lider Bahçeli'nin bir ili ziyareti esnasında kendisini karşılamaya gelen valiye "sayın valim lütfen işinizin başına dönün benim şehrinizde olmam sizin devlet ve millet hizmetinizi aksatmamalı" şeklindeki davranışı da anlayamazlar.

Söz konusu bu zihniyetin eşi ve şürekası mağaza kapattırarak modacıları hizmetine çağırıp ego tatmini ile alış verişi birbirine karıştırırken Lider Bahçeli'nin elbise diktirmek için terzisinin prova yapmaya yanına gelmek istemesi üzerine "zanaata saygı zanaatçının yanına gitmekle olur ne demek öyle şey mi olur ben sizin yanınıza gelirim" diyerek o mütevazi terzi dükkanına gitmeyi de anlayamazlar.

Makamına her kim gelirse ceketinin önü ilikli ve ayakta onu karşılamasının tezahürü olarak hükümet ortağı olduğu Başbakan Ecevit'le birlikte basın huzurunda hep önünün ilikli olmasını farklı yorumlayanlar, asalet ve terbiyenin davranış kalıbı olarak yansıyan bu halin kişilerin makam ve mevkisine göre değil; insana duyulan saygının gereği olduğunu onu yakından tanıyınca daha iyi göreceklerdir.

Bu ülke sağlığını Türk hekimlerine bırakamayan liderler gördü, bu ülke tüm harcamalarını devlete fatura eden siyasetçilere aşina; ama aşina olmadığı ahlakın ve erdemin gereği olması gereken bir normal davranışı anormal olarak algılayan toplum Lider Bahçeli'den gördü. Neydi bu tavır, millet adına siyaset yapan ve lider konumunda olan insanlar her türlü tutum ve davranışlarıyla topluma ve siyaset kurumuna örnek olmalıdır gerçeğinden hareketle Lider Bahçeli Milletvekilliği emeklilik hakkını kullanmamış ve bu hakları millete iade etmiştir. Öte yandan geçirdiği ciddi rahatsızlığı rağmen kendisini Türk hekimlerine emanet etmiş ve tüm ameliyat masraflarını kendi cebinden karşılamıştır.

Milletvekili ve Başbakan yardımcısı olduğu dönem belki sayısı daha artmış olsa da tüm memuriyet ve siyaset hayatı boyunca sınırlı geliri ile öğrencilere burs vermiş ve bu gençlerle birebir ilgilenmiştir. Bu gençlerden benim tanığım ve birinci elden bildiğim bir kısmı şimdi üniversitelerde akademisyenlik yapmaktadır.

Öte yandan anlatmaya çalıştığımız bu erdem yüklü davranışlar, lider Bahçeli'nin sadece tanık olduğumuz ve bildiğimizin bir kaçıdır. Bu davranışlardan hiçbirini Lider Bahçeli'den kamuoyu duymamıştır. Bu davranışları erdem pazarına dönüştürüp istismarı asla düşünmemiş ve konuşmamıştır. Belki de bunlar yazıldığı için bizlere de kızacaktır ama yazının başında da belirttiğim gibi bunu tarihe ve zamana karşı bir sorumluluk için kaleme alıyorum.

İftar çadırlarını ve gecekonduları ramazan ayında mesken tutanlar ve ardında bir tabur kamera dolaştırıp bunu kamuoyuna sunanlar Lider Bahçeli'nin Allah İle kul arasına kimse giremez; sağ elin verdiğini sol el görmemeli anlayışından hareketle ortaya koyduğu tutum ve davranışı algılayamazlar.

Sosyal devleti sadakacı devlete dönüştüren buna da sosyal demokrasiyi biz uyguluyoruz diyerek övünen, üretmeden tüketmeyi bu millete yaşam tarzı haline getirtip önce haysiyetlerini sonra da hürriyetlerini elinden aldırma projesine zemin hazırlayan bu zihniyetin Türk Milleti farkına varmalıdır.

Yüce Türk Milleti siyaseti sahne sanatıyla karıştırıp milletin nabzına göre şerbet vermeyi erdem zanneden, millet-devlet bütünleşmesinde milletten yanayım deyip devlet kurumlarını millete ötekileştirme gibi bir yanlışa giren, çoğunluğu azınlığa tahakkümü olarak algılayan yerli ve millete benzerlik söylemlerinin ardında küresel güç baronlarının menfaatleri ile birlikte olmayı tereddütsüz kabul eden bir zihniyetle, Devlet millet bütünleşmesinde ortak akıl ve ahlakın siyasal adresi olan ve Türk Milletinin son kalesi konumunda olan MHP ve Onun Lideri arasındaki farkı görme vakti geldi de geçmektedir bile.

Eflatun'un devlet adamı tarifinde yer alan bilge olma, sezgi gücüne sahip olma, bir yanıyla filozof tavır sergileme ve her şeyden önemlisi milleti ve devleti için kendini aşmış olma kriterleri galiba ülkemiz siyasetinde en güzel örnek olarak Lider Bahçeli'yi tarif ediyor.
 
 
Sokrat'tan bir diyalog alıntısıyla halimizi anlamaya katkıda bulunacak olursak. Bir gün Sokrat'a talebelerinden birisi gelir, üstadım galiba yeni devlet başkanı yeniliklere açık ve kendini geliştiren birisi der, neden ne oldu der Sokrat, talebesi de efendim der en silahşor kumandanlarından kılıç dersi aldığını ve devlet yönetimi ile ilgili de bilgelere başvurduğunu duydum der. Tarihe mal olan Sokrat bu durumda Sokratca bir cevap verir; devlet başkanlığı kılıç kullanmayı öğrenilecek makam değil; gerektiğinde kılıcı kullanma makamıdır, yine devlet makamı bilgelik dersi alınacak yer değil; bilge devlet adamlarının bilgisini işe koşma yeridir der.

Danışman ordusunun hazırladığı aspirin tabletleri ile bu ülkede kimlik tartışan AB felsefesi yapan milli iradenin kahramanlığına soyunanlara Sokrat'ı bu milletin hatırlatması gerekmektedir.

Türk siyasetinde ilkeli, bilgili, istikrarlı ve millet-devlet birliğinin erdemli ve dürüst temsilcilerinden oluşan MHP, yönetimiyle, meclis grubundaki 69 vekille 22 Temmuz2007 seçimlerinden bu yana mütevazı sayısına rağmen Türk siyasetinin yol haritasını milletin beklentisine göre çizmektedir.

Lider Bahçeli, devlet tecrübesine sahip bilgisini işe koşmak için meclise gelmiş Türk Milleti'nin çocuklarından oluşan kurmay ekibiyle teşkilat tabanı ve Türkiye gerçeklerini iyi bilen yol arkadaşlarıyla ülkenin gelecekteki en büyük umudu olarak çalışmalarını hiç durmadan sürdürmektedir.
 
 
Ülkemizi açmaya, saçmaya kalkan, milletimizi ayrıştırmanın bilerek ya da bilmeyerek zeminini oluşturan zihniyetle mücadele vermek için Liderin ve Hareketin Allahın izni ve Büyük Türk Milletinin iradesinden başka hiçbir güce ihtiyacı yoktur. Kervan yola çıkmıştır durmayacaktır iktidarı durdurulayamayacaktır Zira Türk Milliyetçileri "durmamak üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar" ilkesiyle yetişmişlerdir.
Yrd.Doç.Dr.Ruhi ERSOY


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ARAŞTIRMA Haberleri

Başlık Tarih
 
Sanatımda memleket var17 Mart 2019
Narımız hanım ellerde hayat bulacak08 Mart 2019
Mustafa Yıldızdoğan: Ülkücülük en şerefli madalyam01 Mart 2019
”ÖYLE BİR MİTİNG YILDIRIM GİBİ ÇAKAR”20 Şubat 2019
Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.02 Şubat 2019
Düşünen, sorgulayan okuyan bir gençlik01 Şubat 2019
‘YUNUSÇA YÜREĞİMİZLE ŞEHRİ KUCAKLAYACAĞIZ’08 Aralık 2018
Devlet Bahçeli’nin zafer formülü07 Aralık 2018
Şehit öğretmenlerimize çok şey borçluyuz24 Kasım 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -2/ 15 TEMMUZ’DA SON NEFESİ VERMEMİZİ GÖZLEDİLER.31 Ekim 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -1- ÜLKÜCÜ VE ÜLKÜCÜLÜK30 Ekim 2018
‘Türk’üm demeye devam edeceğiz’30 Ekim 2018
YENİ DÜNYADA TÜRKİYE VE TÜRK DÜNYASI 30 Haziran 2018
'Cumhur İttifakı zaferle sonuçlanacak'12 Mayıs 2018
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE09 Nisan 2018
3 SEÇİME DE HAZIRIZ09 Nisan 2018
“CUMHUR İTTİFAKI TANKIN ÜZERİNDE OLUŞTU”12 Mart 2018
“AYRIMIZ GAYRIMIZ YOKTUR BİZİM”20 Şubat 2018
Sarıkamış harekatının Türk tarihindeki yeri ve önemi22 Aralık 2017
FAHREDDİN PAŞA'NIN KAHRAMANLIĞI TARİHİ BELGELERDE21 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Erol Güngör 16 Aralık 2017
MHP, TÜRKİYE'NİN SİGORTASIDIR12 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Aşık Seyrani30 Kasım 2017
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE17 Kasım 2017
Barajları da, tezgahları da boşa çıkarırız16 Kasım 2017
KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI28 Ekim 2017
Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur, Ülkü Ocaklarını Anlattı12 Ekim 2017
Ortadoğu'nun istikrarı, İran ve Türkiye'nin işbirliğinden geçer12 Ekim 2017
DEVLET BEY TARİHİ SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRDİ25 Temmuz 2017
DEVLET SIRRI HAİNLERİN ELİNE GEÇTİ24 Temmuz 2017
FETÖ'NÜN SİVİL KANADI NEREDE?23 Temmuz 2017
DARBE GİRİŞİMİNDE İLK CESUR ÇIKIŞI BAHÇELİ YAPTI23 Temmuz 2017
Kaset komplosunun delilleri Isparta'dan çıktı21 Temmuz 2017
PARALEL YAPI HDP'YE OY VERDİ20 Temmuz 2017
Bahçeli, FETÖ'nün MHP'de yuvalanmasına izin vermedi19 Temmuz 2017
MHP'YE KOMPLOYU FARUK BAYINDIR FİNANSE ETTİ18 Temmuz 2017
BAHÇELİ FETÖ'NÜN SİNSİ PLANLARINI DEŞİFRE ETTİ17 Temmuz 2017
PKK AÇILIMI VE MHP'YE ALGI OPERASYONU16 Temmuz 2017
FETÖ İHANETİNİ İLK O GÖRDÜ VE UYARDI15 Temmuz 2017
"ÜLKÜCÜ HAREKET ŞAHA KALKACAK" 04 Haziran 2017
3 Mayıs Milliyetçiler Günü: BU SEVDA BİTMEZ02 Mayıs 2017
"BOZGUNCU SÖZDE MUHALİFLERLE CHP'NİN DİLİ AYNI"22 Mart 2017
MHP, Antalya’da birinci parti olma gücüne sahiptir ve olacaktır!08 Mart 2017
Devleti sağlam tutmak zorundayız06 Mart 2017
BUNLAR FİTNE VE BOZGUNCU17 Şubat 2017
GÖKTÜRKLERİN GİZEMLİ HAZİNESİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR13 Şubat 2017
“Söz ve yetki Türk milletinindir”04 Şubat 2017
Devlet Bey ‘Getirin görelim’ dedi, kimseye açık çek vermedi06 Kasım 2016
“Lidere Hakaret Edene, Acımasız Olurum”22 Ekim 2016
Cennettin Bir Köşesi: Bled 17 Ekim 2016
74 YIL GECİKEN SALA04 Ağustos 2016
HAK ETTİKLERİ CEVABI VERMEKTEN İMTİNA ETMEYİZ29 Temmuz 2016
MHP'li Yalçın'dan Maya dergisine cevap26 Temmuz 2016
Güneydoğu'da neler oluyor?29 Nisan 2016
MHP’ye operasyon 2009’da başladı18 Nisan 2016
KARAYÜN'DEN BİR 12 EYLÜL ROMANI: ÇAKAL KAYASI 14 Nisan 2016
"MHP bu kaos ortamından ancak Devlet Bey'le çıkar09 Mart 2016
100 Yıllık Rövanş19 Şubat 2016
Gün Kavga, Fitne ve Çekişme Günü Değil06 Şubat 2016
Kürtler, Belgelerle Türkmen Kenti Kerkük’ü Nasıl İşgal Etti ve Türk Dış Politikasının İflası?03 Şubat 2016
MİLLİYETÇİLİK MODA DEĞİL AMA BEN MİLLİYETÇİYİM !20 Aralık 2015
Osmanlı döneminden kalma mayın balıkçı ağına takıldı27 Kasım 2015
MHP'DEN KONGRE KARARI ?!19 Kasım 2015
YAŞADIĞIMIZ DÖNEM, KİBİR DÖNEMİ08 Kasım 2015
ACIYA KARŞI ZİKİR!.. 12 Ekim 2015
TÜRK OCAKLARI GENEL BAŞKANI PROF. DR. MEHMET ÖZ İLE RÖPORTAJ03 Ağustos 2015
Sıfırlanan Paralar Erken Seçimde Kullanılacak! 19 Temmuz 2015
Karakaya: O kapıyı açmanın yolu belli! 18 Temmuz 2015
Hırsız ve Bölücülerle Koalisyon Yapmayız! 15 Temmuz 2015
'SUÇUNUZ YOKSA YÜCE DİVAN'DAN NEDEN KORKUYORSUNUZ?'12 Temmuz 2015
Halaçoğlu: Özür dilemem, Devlet bey 'konuşmaya devam edin" dedi12 Temmuz 2015
Özdağ: MHP neden çekimser kaldı?04 Temmuz 2015
Devlet Bahçeli'den koalisyon açıklaması20 Haziran 2015
İhsanoğlu: Milletin gerçek temsilcisi MHP'dir 26 Mayıs 2015
Çavuşoğlu;Asıl Soykırımına Uğrayan Kimler?25 Mayıs 2015
MHP Lideri Bahçeli, Muharrem Sarıkaya'ya konuştu19 Mayıs 2015
Erdoğan’ı, vatana ihanetten yargılayacağız!12 Mayıs 2015
İHSANOĞLU: “MİLLET ARTIK AKP’YE VERDİĞİ KREDİYİ GERİ ÇEKİYOR, MHP’YE VERİYOR”07 Mayıs 2015
Hukuk, hukuka karşı direniyor28 Nisan 2015
Özdağ'dan Korkutan İddia!17 Nisan 2015
"MECLİS'TE KAN BEYNİME ÇIKIYOR" 06 Nisan 2015
Celal Adan: Devlet Bey, Ergenekon ve Balyoz'da tuzağa düşmedi16 Mart 2015
"BEN TÜRK'ÜM DEDİĞİMDE 'SEN FAŞİSTSİN' DİYEMEZSİN"16 Şubat 2015
AKP’li vekillerden MHP’ye ilginç talep09 Şubat 2015
Yusuf Halaçoğlu:Türkiye’yi Amerika ve PKK yönetiyor!19 Ocak 2015
REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK’ IN : AYAKKABI KUTUSU KARAGÖZ=HACİVAT GERÇEK RÜYASI ÇOK KONUŞULACAK!..06 Ocak 2015
Erdoğan'ın amacı gündem değiştirmek03 Ocak 2015
MHP İSTANBUL İL BAŞKANI MEHMET BÜLENT KARATAŞ NTV HABER RÖPORTAJI SES GETİRDİ:31 Aralık 2014
Dr. Sinan OĞAN ile “Çözüm Sürecinde Yeni Aşama” Konusunda Röportaj27 Aralık 2014
AKP'Yİ YIKACAĞIZ24 Aralık 2014
MHP Iğdır Milletvekili ve TÜRKSAM Başkanı Sayın Dr. Sinan OĞAN ile Peşmerge’nin Türkiye’de Eğitilmesi Hakkında Söyleşi28 Kasım 2014
Kalaycı, Ermenek'teki Maden Ocağı Kazası için Meclis Araştırması Açılmasını İstedi27 Kasım 2014
Anadolu'da sessiz yığınların ayak seslerini duydum09 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN'A GİDEN TEK LİDER03 Ağustos 2014
Prof.Dr.Saadettin Gömeç Enver Paşa'yı Yazdı.03 Ağustos 2014
Ey insafsızlar, ey vicdansızlar Irak'ta Türkmenlerin yaşadığı dramı ve trajediyi görmüyor musunuz?02 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN VE TÜRKLÜK01 Ağustos 2014
AİHM Ermeni Soykırımı Yoktur Kararı Verdi19 Mayıs 2014
Türk'ün Karakteri ve Türkçe I13 Mayıs 2014
‘Sonları Yüce Divan olacaktır’23 Aralık 2013
Her şeyden önce Ülkücü16 Kasım 2013
Kahraman Nezahet Onbaşı'ya İstiklâl Madalyası Ölümünden Sonra Nasip Olacak28 Ekim 2013
Siyaset İskelesi'nde Bir Bey Efendi- 113 Temmuz 2013
Ermenilerin çocukları PKK olarak karşımıza çıktı15 Mayıs 2013
Yeni Anayasa Çalışmaları Ve Milletimizin Adı Konusunda Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü’nün Görüşlerinin Dayanakları19 Mart 2013
BU SEVDA BİTMEZ17 Şubat 2013
TWİTTER GÜNDEMİNİ ÜLKÜCÜLER BELİRLİYOR!11 Şubat 2011
Milli Mücadele yolunda Irak Türklerinin varlığı, yayınları08 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek07 Şubat 2013
Başbuğ Türkeş'in Hayatı07 Şubat 2013
Doğu Türkistan`da Türklere karşı soykırım politikası06 Şubat 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH