Ülkücülerin otağı MHP’dir, Ülkü Ocakları’dır.

24 Haziran 2017
606 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi Ümraniye ilçe başkanı Adnan Çakıroğlu muhaliflere ülkücülük dersi verdi.

Ülkücülerin otağı MHP´dir, Ülkü Ocakları’dır. Şimdi muhalif olanlar dün yönetimlerdeydi. Bu bir bayrak yarışıdır.
Partisi, ocağı, teşkilatı olmayanın akibetini rüzgar belirler. Ülkücü davasının sahibidir. Karşılıksız sevdaları vardır. Öncelikleri vatandır, bayraktır, ezandır, millettir. Gönlünde bu sevdaları taşıyanlarla yol yürünür.

Mevcut yönetimleri hasım görmek, düşman bilmek ülkücülükten nasibini almamışların işidir. Aynı şekilde yöneticilere de düşen en ücra köşelerde bulunan arkadaşlara da ulaşıp kucaklaşmaktır. Lidere, teşkilatlara, ocaklara saygısı olmayan, yönetimleri yok sayan, hakaret ve itibarsızlaştıran güruh zaten başta da dediğimiz gibi ülkücülükten nasibini almayanlardır.

Kendini ülkücü diye tanımlayan herkes teşkilatlarıyla irtibatlı olmak zorundadır. Bugün mevcut yönetimde olanların kimlikleri değil makamları ve hizmetleri seni ilgilendirecek. Eleştirinin mutlaka çözüm odaklı olmasına dikkat edeceksin. Bunlar gitsinde ne olursa olsun tavrı ülkücü tavır olamaz. Eksikleri usulünce muhatabına ulaştırıp, çözüm önerilerini sunmak yapanın kalitesini gösterir. Ülkücünün siyaset yapacağı yer Mhp dir. Partisi ve ocakları varken başka parti arayışı içinde olanların zaten genlerindeki bozukluğun dışa vurumu söz konusudur.

Bunların dünleri de ihanetle kahpelikle doludur, bugünlerdeki hallerinin farklı olması da mümkün değildir. Yol açık, kimseye engel yok, herkes istediği yere gider, istediği kahpeliği üstlenip 7 düvel ihanet odağıyla bir olup Mhp ve ülkücü harekete saldırmaya devam eder. Bu da camiamızın içindeki şer odaklarının temizlenmesini, pirincin içindeki beyaz taşların ayıklanmasını sağlar.

Ülkücülük Mhp de ve Ülkü Ocaklarında olur. Kıyıda köşede kalıp sürekli partiyi ve yönetimleri eleştirmek doğru değil. Katılım sağlayıp eksik gördüklerini muhatabına iletmeyi denemek lazım. Teşkilatlar ülkücülerin malıdır, sadece mevcut yönetenlerin değil. Naçizane tavsiyem katılım sağlayarak, teşkilatlarda olmayı deneyin, yarınlarda o koltuklarda sizler olacaksınız, şimdiden yapıyı tanıyın, sonra yabancılık çekmezsiniz.

 
Lideri, teşkilatı, doktrini muhafaza Ülkücünun görevidir. Bugün makamlara saygıyı tesis edemezsek, yarın o makamlarda otururken aynı silahla ateş edene söyleyecek sözümüz olmaz.
Ülkücü karşılıksız sevdaları olan insandır ama ülkücüler her şeyin en güzellerine layıktır. Bunun içinde bir olup, birlik olup, çok çalışacak, gayret gösterecek, üzerine düşeni yapacaktır. Emek verip gayret göstereceğiz, elimizden gelen herşeyi yaptıktan sonra tevekkül edeceğiz.
Allah birliğimizi dirliğimizi daim etsin, beklenen insanlar olduğumuzun idrakiyle davamıza hizmet etmeyi nasip etsin.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber