Ülkü Ocakları'nın yardım TIR'ları Habur'da bekletiliyor

09 Temmuz 2014
1252 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Suriye'deki gelişmeler sırasında AKP'nin beslediğini iddia ettiği terör örgütlerinin Türkmenlere yönelik zulmünün devam ettiğini iddia etti.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı'nın, Türkmenler için yardım kampanyası başlattığını ve yardım tırlarının Habur'a gittiğini belirten Vural, "Bu yardımlar toplanırken, AFAD ve Kızılay'ın, 'yardımları toplayın, Irak'a geçirilmesinde yardımcı oluruz' demelerine rağmen, Ülkü Ocakları tırları Habur'da yapayalnız bırakıldı.

Orada Kızılay, AFAD ve devlet yetkilileri yok. Daha önce 'yardımcı oluruz' diyenler, şimdi 'Ne yaparsanız yapın' diyerek, daha önce verdiği sözleri yerine getirmemiştir. Birtakım çapulcular, terörü bir araç olarak kullananlar ve Hükümetin bu tavrından destek alanlar da bu tırların şoförlerini tehdit ederek, bu yardımları götürmelerini engellemektedir.

Devlet nerede, vali, İçişleri Bakanı nerede? Niye engelliyor devlet bu yardımları? İvedilikle Hükümeti, bu yardım tırlarının Türkmenlere iletilmesi konusunda görev yapmaya davet ediyorum, bu engellemeyi de kınıyorum" diye konuştu
Ortadoğu Gazetesi

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber