Ana Sayfa > ARAŞTIRMA

Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur, Ülkü Ocaklarını Anlattı
12 Ekim 2017
Bu haber 819 kez okundu
5 Ekim’de Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un takdiri ile Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen Devir Teslim Töreni ile Bayrak, Ömür Raşit Tayfur’a geçti. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü Mezunu olan Başkan Ömür Raşit Tayfur, küçük yaştan itibaren Ülkü Ocakları’nın çeşitli kademelerinde birçok görev üstlenmiş. Makamında ziyaret ederek, sorularımızı yönelttiğimiz Başkan Tayfur tüm sorularımızı büyük içtenlik ve samimiyetle cevapladı. Biz de kendisine görevinde başarılar diliyor ve sizi Ömür Raşit Tayfur’un keyifli söyleşisiyle baş başa bırakıyoruz.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

1. Başkanım görevinizin vatana, millete ve İzmir’e hayırlı olmasını diliyorum. 5 Ekim’de gerçekleştirilen devir teslim töreni ile Sayın Bilgehan Ağbaba’nın başarı ile taşıdığı bayrak, size geçti. Sizi tanıyabilir miyiz?

1992 yılında Bayburt’un Bayrampaşa Köyü’nde doğdum. Ben dünyaya geldiğimde babam çiftçiydi, daha sonraki süreçte devlet memuru oldu ve Türkiye’nin birçok ilinde görev yaptı, dolayısıyla ben de birçok ilde ikamet ettim. Ortaöğrenime kadar olan süreci Erzincan, Sivas ve Sakarya’da tamamladım. 2011 yılında İzmir’e geldim. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldum. Yedi yıldır da İzmir’de yaşıyorum. Dediğiniz gibi 5 Ekim’de Sayın Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Beyefendi’nin takdiri ile Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanlığı’na atandım. Bugünden sonraki gayem de, bu kutlu görevi hakkıyla, layıkıyla icra etmek.

2. Ülkü Ocakları ile ilk tanışmanız nasıl oldu? Bu hareketin içinde yer almaya nasıl karar verdiniz? Hangi kademelerde yer aldınız?

Akıl baki olduktan sonra insan hayatına yön vermeye başlıyor, Ülkü Ocakları ile ilk tanışmamdan bahsedemem zira kendimi bildim bileli Ülkü Ocakları hayatımda vardı. Küçükken babam elimden tutup getirirdi. İlkokul üçüncü sınıf itibariyle de kendim gelmeye başladım. O yıllarda da Ocak adabını benimsedim. Tabi ki bunda ailemin ve bulunduğum şehirlerin de büyük katkısı vardı, Erzurum, Gümüşhane milliyetçi muhafazakar düşünce sisteminin yerleştiği güzel şehirler. İçimdeki ocak ateşini körükleyen ise ilkokul öğretmenim oldu, Galip Erdem, Osman Yüksel Serdengeçti, Yusuf Akçura, Ziya Gökalp’i çok küçük yaşlarda bize anlattı, sevdirdi. Onların eserlerini okuduk, hayatlarını, düşünceleri, idealarını öğrendik. Ocakta da öğrendiklerimiz pekişti.

Yer aldığım kademelere gelince, Sakarya Ülkü Ocakları Ortaöğretim Birimi, okuduğum lisenin okul başkan yardımcılığı, Mithatpaşa Şükrü Ayna Anadolu Lisesi okul başkanlığı, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Üniversite Teşkilatı, daha sonra üniversite başkan yardımcılığı, ardından üniversite başkanlığı görevine getirildim. Rahmetli Dava Arkadaşım Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu ile aynı dönemde üniversite başkanıydım, ben Dokuz Eylül Üniversitesi’nde o ise Ege Üniversitesi’nde. Daha sonra İl Başkanımızın takdiri ile İl Ocak Yönetimine katıldım. İl Ocakta teşkilat biriminde görev yaptım. İl Başkan Yardımcılığı yaptım, İl Teşkilat Başkanlığı yaptım, Genel Başkanımızın takdiri ile İl Başkanlığı görevine getirildim.

3. Ülkü Ocakları Türkiye’nin en büyük gençlik hareketi, bu hareketin içinde yer alan gençlerimiz ne tür faaliyetlerde bulunuyor?

Bizim misyonumuz ve vizyonumuz dolayısıyla da önceliklerimiz belli. Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından da özellikle vurgu yapılıyor, Ülkü Ocaklarının görevi insan yetiştirmek, ilim, irfan, ahlak, edep, töre, gelenek ve göreneklerimize bağlı, vatanına milletine faydalı bireyler yetiştirmek. Bunlar için eğitimsel faaliyetler, kültürel faaliyetler yapıyoruz. Genç arkadaşlarımızın bilinçlenmesi için seminer, konferans ve paneller düzenliyoruz. Onlara, kurdukları hayallere uygun bir gelecek inşa edebilmeleri açısından gerekli donanıma sahip olmaları yönünde, eğitimsel katkıda bulunuyoruz. Tek gayemiz, çabamız, verdiğimiz mücadelemiz bu yöndedir.

4. Ülkü Ocaklarında gençlerimizin eğitim ve öğrenimine büyük önem veriliyor. Ocağa gelen gençlerimiz, gelmeyenlere kıyasla hangi alanlarda daha donanımlı, daha bilgili oluyorlar?

Aslında bunun sınırını çizmek pek doğru değil, çünkü her insanın yetenekleri ve başarılı olacağı alanlar ayrıdır. Kimi sayısala daha yatkınken, kimi sözelde başarılıdır, kimi çok iyi resim yaparken, kimi iyi enstrüman çalar.  Biz, bu yeteneklerin daha etkin kullanılabilmesi ve geliştirilmesi yönünde katkı sağlıyoruz. Bir dershane gibi, okulda alınan Türkçe, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Edebiyat gibi temel derslerin ilgili alanlarda öğretmen, yüksek lisans, doktora yapan arkadaşlarımız tarafından verilmesini sağlıyoruz.

Bu eğitimlere katılan arkadaşlarımız da tabi ki katılmayanlara oranla daha başarılı oluyorlar. Aynı durum kültürel faaliyetlerimiz için de geçerli. Liyakat durumu var en önemlisi düşünebilen insan oluyorlar. Yaşadığımız dönem toplumumuzun kültüründen koparılmak istenildiği, kültürümüzün ve ahlak yapımızın çökertilmeye çalışıldığı bir dönem. Ocağa gelen arkadaşlarımız bu tehlikeye karşı kendini koruyabiliyor, Türk örf, adet ve töresine bağlı, vatanına milletine faydalı,  iyi vatandaş olmayı öğreniyorlar.

Tarih, siyaset ama altını çizmek istiyorum temiz siyaset yani siyaset bilimi demek daha doğru olacak, edebiyat bu doğrultularda da eğitim alıyorlar. Kültürel faaliyetlerimiz kapsamında da tiyatrolar, seminer, konferans, paneller bilinçlenmeye, bilgilendirmeye, üretmeye, yaşadığı dünyayı algılayabilmeye yönelik çalışmalar yapıyoruz. Zaten amacımız da ocağa gelenlerin, dışarıdaki insandan farklı olması, oluyorsa, bunu başarabiliyorsak ne mutlu bize.

5. Siz görev süreniz boyunca hangi faaliyetlere ağırlık vereceksiniz?

Misyonumuz ve vizyonumuz doğrultusunda, belirttiğimiz gibi önceliğimiz ve ağırlık vereceğimiz alanlar eğitim ve kültür. Zaten biz eğitim ve kültür vakfıyız. Derdimiz, kederimiz, emeğimiz eğitimsel noktada arkadaşlarımıza faydalı olabilmek. İlkokul, ortaöğretim ve üniversitede okuyan arkadaşlarımızı gelecekte çok iyi yerlerde görmek hayalinde ve gayesindeyiz. Bunun için onları hayata daha donanımlı, daha bilgili, daha verimli olabilecekleri doğrultuda hazırlamak hedefindeyiz. Yapacağım ya da yapmak istediğim faaliyetler de eğitime, kültüre, insana, teşkilatımıza, vatanımıza ve milletimize hayırlı olacak faaliyetler.

6. Kültür Sanat alanında ne tür çalışmalarınız var?

Kültürel ve sanatsal alanda her yıl tiyatro yapıyoruz, resim sergisi açıyoruz bunlara ilaveten bağlama, gitar kursları ve yabancı dil kursları veriyoruz. Genel Merkezimizin önderliğinde ilçe, il ve Genel Merkez bazlı bilgi yarışmaları düzenliyoruz. Bu kapsamda eğitim kampları oluşturuyoruz ve arkadaşlarımızı kampa alıyoruz. Halı saha turnuvaları yapıyoruz. Badminton turnuvalarımız oluyor. Tarihi gezilerimiz, önemli gün gezilerimiz oluyor, mesela 18 Mart Çanakkale Şehitleri’ni Anma Günü’nde Çanakkale gezisi düzenliyoruz. Konunun uzmanı arkadaşlarımız gezdiğimiz yerlerin tarihi süreçlerini anlatıyor. Yazları çeşitli alanlarda eğitim kampları kuruyoruz.

Mesela yüzme eğitimi kampımız oluyor. Her yıl otizm ile ilgili seminerler yapıyoruz. Anneler Günü, Kadınlar Günü, Kutlu Doğum Haftası, Aşure Haftası gibi tüm özel günlerde aktivitelerimiz oluyor. Huzur evi ziyaretleri yapıyoruz. Üniversite kulüplerimiz var. Mesela Dokuz Eylül Üniversitesi’nde on tane kulübümüz mevcut. Ege ve Katip Çelebi’de aynı şekilde. Ben de bu kulüplerden birinde yönetim kurulu başkanlığı yaptım. Bu kulüplerde gündeme dair konuları İlber Ortaylı, Türkmen Töreli, Başbuğ Pınarbaşı, Mehmet Aslan gibi alanında uzman isimlere seminer ve paneller verdirterek işliyoruz.

Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz Beyefendi önderliğinde uyuşturucu ile mücadele başlattık. Her ilde uyuşturucu ile nasıl mücadele edileceğini, uyuşturucu kullanan kişilerle karşılaştığımızda neler yapmamız gerektiğini, uyuşturucu kullanıcılarının bu kötü alışkanlıktan vazgeçmeleri için alabilecekleri devlet yardımlarını, uyuşturucu satıcıları ile nasıl mücadele edileceğini, okul önlerinde bu kişileri gördüğümüzde ne yapacağımızı, bir insanın uyuşturucu ile nasıl tanıştığını, neden uyuşturucu kullandığını anlatan konferans, paneller düzenliyoruz. Konuşmacı olarak alanında uzman akademisyenleri getirtiyoruz.

  • Kurslara rağbet nasıl?

Olağanüstü, çok fazla bu da bizi daha çok teşvik ediyor.

  • Kurslara ocak dışından da katılım oluyor mu?

Tabi ki, zaten ocaklarımızın kapısı herkese açık, Ülkü Ocaklarının kapısı hiçbir zaman kapanmaz. Bizim kapılarımız vatanına milletine bağlı, öğrenmek ve üretmek isteyen herkese, her zaman sonuna kadar açık. Her zaman gelebilir, tüm faaliyetlerimize katılabilirler, başımızın üzerinde de yerleri var.

7. Ocak eğitimi almış gençlerimiz özellikle tarih, siyaset, edebiyat, uluslararası ilişkiler alanında derin bilgilere sahip oluyor, bunun sebebi ocağa gelenlerin zaten saydığımız alanlara ilgi duyuyor olması mı yoksa ocakta verilen eğitimle mi bilgileri derinleşiyor?

Ülkücülük zaten bir ideoloji, bu ideolojinin öğrenildiği, yaşandığı, yaşatıldığı yer de Ülkü Ocaklarımız. Sizin söylediğiniz tarih, siyaset bilimi, edebiyat, uluslararası ilişkiler bizim temel taşlarımız. Ocaklarımıza gelen arkadaşlarımız tabi ki bu hususlarda donanımlı ve bu alanlara yoğun ilgi duyuyor. Biz de ocakta verdiğimiz eğitimlerle kendi sahip oldukları bilgileri derinleştirmelerini sağlıyoruz. Hatta sadece bu alanlarda daha çok bilgiye sahip olmak, eksiklerini gidermek için eğitimlerimize katılan üniversite öğrencilerimiz var. Bu alanlarda bilgi sahibi olmayan fakat öğrenmek isteyen, ilgi duyan arkadaşlarımız da mevcut, onlara da birinci kademeden ders, konferans, seminer ve panellerle elimizden gelen desteği veriyoruz.

8. Aileler çocuklarını kaç yaşında ocağa göndermeye başlamalı ve neden?

Bizim il ve ilçe yönetimlerimizde ortaöğretim olarak arkadaşlarımız görev alıyor ve faaliyetlerimiz de onlara yönelik başlıyor. İlkokul dördüncü sınıf itibariyle gelmeleri onların hem okuldaki başarıları açısından hem de sosyolojik gelişimleri açısından verimli oluyor. Biliyorsunuz kötü alışkanlıklar artık ilkokul düzeyine düştü. Son yıllarda gerek uyuşturucu, gerek alkol, gerek sigara kullanımına çok küçük yaştan itibaren başlıyorlar maalesef, arkadaşlık ilişkileri derinleşiyor, kötü arkadaşlardan etkilenip, ailenin etkisinden çıkmaya başlıyorlar. Çocukları kötü alışkanlıklardan ve kötü ortamlardan, yanlış tavır ve tutumlardan korumak için ocağa bu yaş dönemlerinde gelmeleri, sağlıklı birey olmaları adına önem taşıyor.

9. Üniversiteye hazırlananlara nasıl destek veriyorsunuz? Meslek seçiminde yönlendirme yapıyor musunuz?

Üniversiteye hazırlanan arkadaşlarımız için İl Ocağımızda her yıl eğitim veriyoruz. Ekim ayında eğitimlerimiz başlıyor ve sınava kadar devam ediyor. Tıpkı dershanelerdeki üniversiteye hazırlık kursları gibi çalışıyoruz. Önceki sorularda da söylediğim gibi hem öğretmenlerimiz ve akademisyenlerimiz hem de yüksek lisans ve doktora yapan arkadaşlarımız tarafından, sınavda girilecek olan her alana yönelik derslerimiz, deneme sınavlarımız gerçekleştiriliyor. Genel Merkezimizin de bu yönde çok ciddi çalışmaları var.

Meslek seçimi yönlendirme aşamasında, zaten genel olarak öğrencilerimizin ve ailelerin bir hedefi oluyor. Yönelmek istediği alana karar vermiş olarak bize, hangi üniversiteyi ve hangi bölümü kazanmak istediğini söylüyor. Biz de bu aşamada öğretmeninden tutun, sınav stresi ile mücadeleye kadar, hangi derslerde eksik olduğunun tespitine ve bu eksikliğin giderilmesine dek destek oluyoruz.

Meslek seçimine yönelik kafasında soru işaretleri olan arkadaşlarımıza da, ailelerin isteğini de göz önünde bulundurarak, hangi alanda daha başarılı olacağını, hangi mesleği severek yapacağını tespit etmesi yönünde destek oluyoruz. Örneğin öğrencinin sözeli kuvvetli fakat ailesi doktor olmasını istiyor, bu durumda öğrenci psikolojik olarak bir çıkmaza düşüyor, biz kendini anlaması ve çözümlemesi için alanında uzman kişiler tarafından rehberlik hizmeti veriyoruz.

Sınav sonuçları açıklandıktan sonra Ülkü Ocakları Genel Merkezimizin danışma kurulu ve danışma hattından yardım hizmeti sağlıyoruz. Arkadaşlarımız irtibata geçerek, ne okumak istediklerini, hangi mesleği hayal ettiklerini, kendi özelliklerini, sınav puan durumunu, bu puanla hangi üniversiteye, hangi bölüme gidebileceklerini, bölüm sonrası hangi alanlarda çalışabileceklerini öğrenip, istişare edebiliyorlar. Kafalarında soru işareti kalmadan üniversite hayatına adım atabiliyorlar.

10. Ülkü Yurtlarınız da var değil mi?

İzmir’de üç tane Ülkü Yurdumuz, Ülkü Evimiz var. İkamet ettiği şehirden başka bir şehre üniversite okumak için gelen arkadaşlarımız, çeşitli tehlikelerle karşı karşıya kalabiliyor. Bu tehlikelerin en başında da uyuşturucu geliyor. Farklı şehir, farklı insanlar, farklı yaşam tarzları ailesinden ve büyüdüğü topraklardan uzaklaşan gençlerimizi kötü yönde etkileyebiliyor, okuldan uzaklaştırabiliyor.

O kadar çok öğrenci var ki iyi bir üniversiteyi kazanıp, okuldan uzaklaşıp bitiremeyen, kötü arkadaşlar edinen, işte bu tür olumsuzlukların yaşanmaması adına Ülkü Yurtlarımız var. Biz öğrencilerimizin temiz ve başarılı bir şekilde okullarını bitirebilmeleri, kötü alışkanlık ve arkadaşlık edinmemeleri için böyle bir hizmet sunuyoruz. Yurtlardaki arkadaşlarımızdan da kaymakam, savcı, hakim, doktor, mühendis, ekonomist, avukat olan, okulunu uzatmadan, ailesini üzmeden, başarılı bir şekilde mezun olanları gördükçe mutlu oluyoruz.

11. Son olarak söylemek istedikleriniz?

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanım Sayın Olcay Kılavuz Beyefendi ve Ülkü Ocakları olarak, gelecek nesillerin daha bilinçli, daha düzgün, daha ilim ve irfan sahibi insanlar olarak yetişmelerini istiyoruz. Bunun için mücadelenin içinde yer alıyoruz. Genç kardeşlerimize ve ailelerine ‘ocağa gelin, çocuklarınızı ocağa gönderin’ diyoruz. Mutlaka gönderin, çünkü temiz, mutlu ve başarılı nesillerin varlığı için, dünya içinde Türkiye’nin hak ettiği yere sahip olabilmesi için Ülkü Ocakları şart. Ocaklardan uyuşturucu, alkol kullanan insan çıkmaz. Ocaklardan hain çıkmaz, çocuklarınızı ocağa gönderin.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ARAŞTIRMA Haberleri

Başlık Tarih
 
Fotoğraf vermek için değil, hizmet için varız15 Şubat 2020
İnsanlık huzura muhtaç27 Ocak 2020
Atilla Yılmaz: Nerede kaldı o eski sanatçılar15 Aralık 2019
Yeşil sahalardan Meclis sıralarına: Saffet Sancaklı12 Aralık 2019
YENİ HÜKÜMET SİSTEMİ VE FETÖ İLE MÜCADELE29 Kasım 2019
DÜNYA NEREYE GİDİYOR, ESAD’LA GÖRÜŞÜLMELİ Mİ?28 Kasım 2019
BU PROJENİN HAZIRLAYICISI KİMLER? OYUN BÜYÜK27 Kasım 2019
CHP'ye Atatürk'ün ahı tuttu26 Kasım 2019
İlk dört maddeyi koruyan kudretli başkanlık07 Kasım 2019
'Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'ne ilk adım06 Kasım 2019
ESAD İLE GÖRÜŞÜLSÜN MÜ? (SURİYE DOSYASI)25 Ekim 2019
TERÖRİSTLERİ TEMİZLEYECEĞİZ16 Ekim 2019
"Bizim için Bursa ne ise Hakkari o'dur. Bizim ayrımız gayrımız yok"17 Temmuz 2019
Terörün eteğine tutunanlar artık susmalı17 Temmuz 2019
KÜSKÜNLER İŞİN CİDDİYETİNİ ANLADI07 Haziran 2019
İstanbul, zillete teslim edilemez01 Haziran 2019
"Türk milleti tehlikeyi gördü"27 Nisan 2019
Sanatımda memleket var17 Mart 2019
Narımız hanım ellerde hayat bulacak08 Mart 2019
Mustafa Yıldızdoğan: Ülkücülük en şerefli madalyam01 Mart 2019
”ÖYLE BİR MİTİNG YILDIRIM GİBİ ÇAKAR”20 Şubat 2019
Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.02 Şubat 2019
Düşünen, sorgulayan okuyan bir gençlik01 Şubat 2019
‘YUNUSÇA YÜREĞİMİZLE ŞEHRİ KUCAKLAYACAĞIZ’08 Aralık 2018
Devlet Bahçeli’nin zafer formülü07 Aralık 2018
Şehit öğretmenlerimize çok şey borçluyuz24 Kasım 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -2/ 15 TEMMUZ’DA SON NEFESİ VERMEMİZİ GÖZLEDİLER.31 Ekim 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -1- ÜLKÜCÜ VE ÜLKÜCÜLÜK30 Ekim 2018
‘Türk’üm demeye devam edeceğiz’30 Ekim 2018
YENİ DÜNYADA TÜRKİYE VE TÜRK DÜNYASI 30 Haziran 2018
'Cumhur İttifakı zaferle sonuçlanacak'12 Mayıs 2018
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE09 Nisan 2018
3 SEÇİME DE HAZIRIZ09 Nisan 2018
“CUMHUR İTTİFAKI TANKIN ÜZERİNDE OLUŞTU”12 Mart 2018
“AYRIMIZ GAYRIMIZ YOKTUR BİZİM”20 Şubat 2018
Sarıkamış harekatının Türk tarihindeki yeri ve önemi22 Aralık 2017
FAHREDDİN PAŞA'NIN KAHRAMANLIĞI TARİHİ BELGELERDE21 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Erol Güngör 16 Aralık 2017
MHP, TÜRKİYE'NİN SİGORTASIDIR12 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Aşık Seyrani30 Kasım 2017
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE17 Kasım 2017
Barajları da, tezgahları da boşa çıkarırız16 Kasım 2017
KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI28 Ekim 2017
Ortadoğu'nun istikrarı, İran ve Türkiye'nin işbirliğinden geçer12 Ekim 2017
DEVLET BEY TARİHİ SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRDİ25 Temmuz 2017
DEVLET SIRRI HAİNLERİN ELİNE GEÇTİ24 Temmuz 2017
FETÖ'NÜN SİVİL KANADI NEREDE?23 Temmuz 2017
DARBE GİRİŞİMİNDE İLK CESUR ÇIKIŞI BAHÇELİ YAPTI23 Temmuz 2017
Kaset komplosunun delilleri Isparta'dan çıktı21 Temmuz 2017
PARALEL YAPI HDP'YE OY VERDİ20 Temmuz 2017
Bahçeli, FETÖ'nün MHP'de yuvalanmasına izin vermedi19 Temmuz 2017
MHP'YE KOMPLOYU FARUK BAYINDIR FİNANSE ETTİ18 Temmuz 2017
BAHÇELİ FETÖ'NÜN SİNSİ PLANLARINI DEŞİFRE ETTİ17 Temmuz 2017
PKK AÇILIMI VE MHP'YE ALGI OPERASYONU16 Temmuz 2017
FETÖ İHANETİNİ İLK O GÖRDÜ VE UYARDI15 Temmuz 2017
"ÜLKÜCÜ HAREKET ŞAHA KALKACAK" 04 Haziran 2017
3 Mayıs Milliyetçiler Günü: BU SEVDA BİTMEZ02 Mayıs 2017
"BOZGUNCU SÖZDE MUHALİFLERLE CHP'NİN DİLİ AYNI"22 Mart 2017
MHP, Antalya’da birinci parti olma gücüne sahiptir ve olacaktır!08 Mart 2017
Devleti sağlam tutmak zorundayız06 Mart 2017
BUNLAR FİTNE VE BOZGUNCU17 Şubat 2017
GÖKTÜRKLERİN GİZEMLİ HAZİNESİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR13 Şubat 2017
“Söz ve yetki Türk milletinindir”04 Şubat 2017
Devlet Bey ‘Getirin görelim’ dedi, kimseye açık çek vermedi06 Kasım 2016
“Lidere Hakaret Edene, Acımasız Olurum”22 Ekim 2016
Cennettin Bir Köşesi: Bled 17 Ekim 2016
74 YIL GECİKEN SALA04 Ağustos 2016
HAK ETTİKLERİ CEVABI VERMEKTEN İMTİNA ETMEYİZ29 Temmuz 2016
MHP'li Yalçın'dan Maya dergisine cevap26 Temmuz 2016
Güneydoğu'da neler oluyor?29 Nisan 2016
MHP’ye operasyon 2009’da başladı18 Nisan 2016
KARAYÜN'DEN BİR 12 EYLÜL ROMANI: ÇAKAL KAYASI 14 Nisan 2016
"MHP bu kaos ortamından ancak Devlet Bey'le çıkar09 Mart 2016
100 Yıllık Rövanş19 Şubat 2016
Gün Kavga, Fitne ve Çekişme Günü Değil06 Şubat 2016
Kürtler, Belgelerle Türkmen Kenti Kerkük’ü Nasıl İşgal Etti ve Türk Dış Politikasının İflası?03 Şubat 2016
MİLLİYETÇİLİK MODA DEĞİL AMA BEN MİLLİYETÇİYİM !20 Aralık 2015
Osmanlı döneminden kalma mayın balıkçı ağına takıldı27 Kasım 2015
MHP'DEN KONGRE KARARI ?!19 Kasım 2015
YAŞADIĞIMIZ DÖNEM, KİBİR DÖNEMİ08 Kasım 2015
ACIYA KARŞI ZİKİR!.. 12 Ekim 2015
TÜRK OCAKLARI GENEL BAŞKANI PROF. DR. MEHMET ÖZ İLE RÖPORTAJ03 Ağustos 2015
Sıfırlanan Paralar Erken Seçimde Kullanılacak! 19 Temmuz 2015
Karakaya: O kapıyı açmanın yolu belli! 18 Temmuz 2015
Hırsız ve Bölücülerle Koalisyon Yapmayız! 15 Temmuz 2015
'SUÇUNUZ YOKSA YÜCE DİVAN'DAN NEDEN KORKUYORSUNUZ?'12 Temmuz 2015
Halaçoğlu: Özür dilemem, Devlet bey 'konuşmaya devam edin" dedi12 Temmuz 2015
Özdağ: MHP neden çekimser kaldı?04 Temmuz 2015
Devlet Bahçeli'den koalisyon açıklaması20 Haziran 2015
İhsanoğlu: Milletin gerçek temsilcisi MHP'dir 26 Mayıs 2015
Çavuşoğlu;Asıl Soykırımına Uğrayan Kimler?25 Mayıs 2015
MHP Lideri Bahçeli, Muharrem Sarıkaya'ya konuştu19 Mayıs 2015
Erdoğan’ı, vatana ihanetten yargılayacağız!12 Mayıs 2015
İHSANOĞLU: “MİLLET ARTIK AKP’YE VERDİĞİ KREDİYİ GERİ ÇEKİYOR, MHP’YE VERİYOR”07 Mayıs 2015
Hukuk, hukuka karşı direniyor28 Nisan 2015
Özdağ'dan Korkutan İddia!17 Nisan 2015
"MECLİS'TE KAN BEYNİME ÇIKIYOR" 06 Nisan 2015
Celal Adan: Devlet Bey, Ergenekon ve Balyoz'da tuzağa düşmedi16 Mart 2015
"BEN TÜRK'ÜM DEDİĞİMDE 'SEN FAŞİSTSİN' DİYEMEZSİN"16 Şubat 2015
AKP’li vekillerden MHP’ye ilginç talep09 Şubat 2015
Yusuf Halaçoğlu:Türkiye’yi Amerika ve PKK yönetiyor!19 Ocak 2015
REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK’ IN : AYAKKABI KUTUSU KARAGÖZ=HACİVAT GERÇEK RÜYASI ÇOK KONUŞULACAK!..06 Ocak 2015
Erdoğan'ın amacı gündem değiştirmek03 Ocak 2015
MHP İSTANBUL İL BAŞKANI MEHMET BÜLENT KARATAŞ NTV HABER RÖPORTAJI SES GETİRDİ:31 Aralık 2014
Dr. Sinan OĞAN ile “Çözüm Sürecinde Yeni Aşama” Konusunda Röportaj27 Aralık 2014
AKP'Yİ YIKACAĞIZ24 Aralık 2014
MHP Iğdır Milletvekili ve TÜRKSAM Başkanı Sayın Dr. Sinan OĞAN ile Peşmerge’nin Türkiye’de Eğitilmesi Hakkında Söyleşi28 Kasım 2014
Kalaycı, Ermenek'teki Maden Ocağı Kazası için Meclis Araştırması Açılmasını İstedi27 Kasım 2014
Anadolu'da sessiz yığınların ayak seslerini duydum09 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN'A GİDEN TEK LİDER03 Ağustos 2014
Prof.Dr.Saadettin Gömeç Enver Paşa'yı Yazdı.03 Ağustos 2014
Ey insafsızlar, ey vicdansızlar Irak'ta Türkmenlerin yaşadığı dramı ve trajediyi görmüyor musunuz?02 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN VE TÜRKLÜK01 Ağustos 2014
AİHM Ermeni Soykırımı Yoktur Kararı Verdi19 Mayıs 2014
Türk'ün Karakteri ve Türkçe I13 Mayıs 2014
‘Sonları Yüce Divan olacaktır’23 Aralık 2013
Her şeyden önce Ülkücü16 Kasım 2013
Kahraman Nezahet Onbaşı'ya İstiklâl Madalyası Ölümünden Sonra Nasip Olacak28 Ekim 2013
Siyaset İskelesi'nde Bir Bey Efendi- 113 Temmuz 2013
Ermenilerin çocukları PKK olarak karşımıza çıktı15 Mayıs 2013
Yeni Anayasa Çalışmaları Ve Milletimizin Adı Konusunda Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü’nün Görüşlerinin Dayanakları19 Mart 2013
BU SEVDA BİTMEZ17 Şubat 2013
TWİTTER GÜNDEMİNİ ÜLKÜCÜLER BELİRLİYOR!11 Şubat 2011
Milli Mücadele yolunda Irak Türklerinin varlığı, yayınları08 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek (2)07 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek07 Şubat 2013
Başbuğ Türkeş'in Hayatı07 Şubat 2013
Doğu Türkistan`da Türklere karşı soykırım politikası06 Şubat 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
HAVA DURUMU
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH