Ülkü Ocakları Genel Başkanı Kılavuz Van'da

29 Nisan 2018
414 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Van Ülkü Ocaklarını ziyaret etti.

 
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Kılavuz, beraberindeki Van Ülkü Ocakları Başkanı Yavuz Selim Camuşcu, MHPVan İl Başkanı Salih Güngöralp ve MHP Milletvekili aday adayı Ramazan Üçbaş ile Van Ülkü Ocaklarını ziyaret etti.
Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar, yürüyen insanlar, kalabalık ve açık hava
Burada konuşan Kılavuz, "Öncelikle Van Ülkü Ocaklarımızın yeri şimdiden hayırlara vesile olsun dileklerimi sunuyorum. Ülkü Ocakları Genel Başkanı olarak doğu illerimize ziyaretlerde bulunduk. Geçmiş dönemde Van ilimize çok defa geldim, tabii maalesef geçmişte bölgenin adına, Türkiye adına talihsiz bir takım süreçleri hep birlikte yaşadık.

Buralarda o dönemler kara bulutlar her yeri sarmıştı ve gerçekten utanarak, kahrolarak ve içimiz yanarak buralardaki ziyaretlerimizi gerçekleştiriyorduk.

Biliyorsunuz 
PKKcanilerinin eylemleri her yerde söz konusuydu ve Türk bayrağını görmeye hasret kalmıştık. PKK'nın paçavraları her yerde dalgalanıyordu ve insanlarımıza her türlü zulüm ve eziyet yapılıyordu.

Kafalarına göre vergi topluyorlardı, çadır kamplarında mahkemeler kuruyorlardı ve insanlarımıza her türlü haksızlığı, hukuksuzluğu yapıyorlardı ve birilerini kendi aralarında savcı ve hakim atıyorlardı, asayiş timleri kuruyorlardı, kimlik kontrolleri yapmaları ve her türlü aşağılık eylemleri ve söylemleri yapabiliyorlardı.

Van ilimize geliyorduk, dönerken boynumuz bükük dönüyorduk ve doğruya doğru konuşmak gerekir.

Görüntünün olası içeriği: 25 kişi, oturan insanlar ve iç mekan
Ülkü Ocakları Van İl Başkanlığı ziyaretimizde Ortaöğretim ve Üniversite mensubu Ülküdaşlarımızla fikirlerimizi paylaştık, dertleştik kucaklaştık. Rabbim yollarını açık etsin.

 Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ve vatanının güzide bir şehri olan ve bütün insanlarımızla kardeşçe yaşadığımız bir ortamda her türlü saldırılarla karşı karşıya kalındı.

Sözde belediye başkanları PKK'nın sözcülüğünü yapıyorlardı. Rabbime sonsuz şükürler olsun bunlar geride kaldı ve bir baştan bir başa gelincik bahçesi gibi ve bayraklarla donatılmış bu güzel ilimiz.

Kendi vatanımızda garip kalmıştık maalesef. İnsanlarımızın rahatlıkla camiye gittiğini gördük, esnaflarımızın rahatlığını gördük ve ayakkabı boyacısının bile rahat rahat ekmek parası kazandığını gördük çok şükür.

Bizim bir Turan ülküsü dediğimiz, milli ülkülere ulaşmanın köprüleri ve adımları sizlersiniz. 
Genç kardeşlerim Allah'ın kelamını yaymanın iddiası boşu boşuna olmaz, mücadele etmek ve daha çok çalışmak lazım.
Görüntünün olası içeriği: 18 kişi, ayakkabılar ve açık hava
Vanımızı karanlık ellere bırakmayalım. Türkiyemizi karanlık ellere kalmış, kafası kararmış ve zihniyeti sulanmış kimselere teslim etmeyelim. Ülkücü Türk gençliği olarak tarihin üzerimize yüklediği sorumluluğu aklımızdan çıkartmayalım.

Sayısızca şehitlerimiz var ve o şehitlerimiz Allah'ın davası ve rızası adına bayrak düşmesin diye şehit oldular. Siz ülkücü gençlerimiz, çağımızın Kürşatları sizlersiniz, bu milletin Alparslanları sizlersiniz, bu milletin Fatihleri sizlersiniz.

Peygamber (s.a.s) Efendimizin görgüsüne mazhar olmuş sizlersiniz ve Gazi 
Mustafa Kemal Atatürk'ün cumhuriyetinin emanetçileri yine sizlersiniz, Başbuğ Alparslan Türkeş'in ve şehitlerimizin emanetçileri sizlersiniz ve hepimiz kendimizi bir vicdan muhasebesinden geçirelim" şeklinde konuştu. 

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan
Van - Erciş'te 1998 yılının Kasım ayında açılan Alparslan Türkeş İlkokulu ve Ortaokulu'nu ziyaret ettik. Okul idaresinden okulumuzun ve öğrencilerin durumu hakkında bilgi aldık.
Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, kalabalık ve açık hava
Ülkü Ocakları Van - Erciş İlçe Başkanlığımızı ziyaret ederek yiğitler yiğidi Ülküdaşlarımızın her zaman her şartta canımızla kanımızla yanlarında olduğumuzu söyledik.
Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar, kalabalık, takım elbise ve açık hava
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber