ÜLKÜCÜLER TÜM İLÇEDE ŞEHİT ANNELERİ İLE BULUŞTU

24 Mayıs 2017
433 Haber Okunma   0 Haber Yorum

SAMSUN ÜLKÜ OCAKLARI ŞEHİT ANNELERİNİ UNUTMADI.ÜLKÜ OCAKLARI SAMSUNDA ŞEHİT ANNELERİNİ ZİYARET ETTİ.

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı tüm ilçe başkanlıklarıyla beraber, her yıl mayıs ayının 2. pazarı kutlanan anneler gününde Samsun'da evladını vatanı için toprağa vermiş, şehit annelerini ziyaret etti.

 

 

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı tüm ilçe başkanlıklarıyla beraber, her yıl mayıs ayının 2. pazarı kutlanan anneler gününde Samsun'da evladını vatanı için toprağa vermiş, şehit annelerini ziyaret etti.  Cuma günü 1993 yılında şehid olan Uğur BİRİNCİ için ailesi tarafından okutulan mevlit'e katılan Ülkü Ocakları İl Başkanı Yalçın ALTINTAŞ, burada şehid Uğur BİRİNCİ'nin annesinin elini öptükten sonra yaptığı açıklamada " Bu Vatan uğruna dünyalıklarından vazgeçip canını ortaya koymuş Şehitlerimizi vatan bilinci ile büyütüp, Vatan Toprağına emanet eden Annelerimiz değerini unutmamalıyız, ve önümüzdeki pazar günü Ülkü Ocakları olarak Samsun il ve ilçelerinde şehit annelerin evlerine misafir olup şehit annelerinin gününü kutlayacağız." dedi.

Bu çağrı üzerine Samsun genelde tüm ilçe başkanları ilçelerindeki şehitler annelerini ziyaret ettiler. Konu hakkında konuşma yapan il başkanı Yalçın ALTINTAŞ, "Annelik Türk Milleti için ulu bir makamdır. İslamiyet'te de anneler en mukaddes kabul edilip, "Cennet annelerin ayakları altındadır" hadisi ile önemi bir kez daha vurgulanmaktadır. Vatan bilinciyle evlatlarını yetiştirip, evlatlarını kara toprağa emanet eden değerli şehit ailelerini ziyaret edip, ellerini öptük. Ülkü Ocakları olarak şehit ailelerinin her zaman yanındayız." dedi.

Samsun Ülkü Ocakları Basın Birimi

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber