ÜLKÜCÜLER 16 NİSAN REFERANDUMU İÇİN TEK YÜREK OLDULAR...

03 Mart 2017
522 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Ülkü Ocakları Osmaniye İl Başkanlığı’nın ev sahipliğini yaptığı “Başbuğ Alparlan Türkeş’ten Lider Devlet Bahçeli’ye Ülkücülerin Devlet Anlayışı ve 16 Nisan Referandumu” konulu konferans Osmaniye Cebelibereket Kültür Merkezinde düzenlendi.

Ülkü Ocakları Osmaniye İl Başkanlığının ev sahipliğindeki programa Milliyetçi Hareket Partisi Osmaniye İl Başkanlığı, İlçe Başkanları, Osmaniye Belediye Başkan Vekili, MHP İl Kadın Kolları, Hasanbeyli, Cevdetiye ve Sumbas Belediye Başkanları, Kamu-Sen Osmaniye İl Teşkilatı, Türk Sağlık-Sen Osmaniye İl Başkanı, TÜRKAV Osmaniye İl Teşkilatı, Ülkücü İşçiler Derneği Osmaniye İl Başkanı, Osmaniye Gazeteciler Derneği Başkanı ve basın mensupları, 7 Ocak Taraftarlar Derneği ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program, şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Kur'an-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Kur'an tilavetinin ardından yoğun ilginin olduğu programın ev sahipliğini yapan Ülkü Ocakları Osmaniye İl Başkanı Fatih Eroğlu açılış konuşmasını yaptı. Başkan Eroğlu konuşmasında;

" Dört bin yıllık bir fikriyatın kaynağından beslenmiş, yarım asırdır siyasi Aksiyona dönüşmüş, Dünya Türklüğü’nün Siyasi Arenadaki temsilcisi, Milliyetçi-Ülkücü Hareketin bir neferi olmanın gururunu ve onurunu her daim yaşamaktayız. Yüce Milletimiz üzerine oynanan oyunları 12 Eylül öncesi Şehit olarak siz bozdunuz! 12 Eylül’de darağaçlarına, idam sehpalarına tekme atarak yine siz bozdunuz! Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e fitne, fesat odakları tarafından kurulan tezgahları siz bozdunuz! 15 Temmuz ihanet sürecinde Türkmen beyimizin Liderliğinde milletimiz üzere oynanan oyunları yine siz bozdunuz! Ülkücü irade, Türk Milliyetçileri bu salondadır! Türk Milliyetçileri ve Ülkücü hareket Adına siyasi olarak tek hüküm sahibi Bilge Liderimiz, Türkmen Beyimiz, Şanımız, Şerefimiz, Onurumuz, Gurumuz DEVLET BAHÇELİDİR!

Bizler; yani ocaklılar, Başbuğ Alparslan Türkeş’in yolunda, Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli’nin izinde, Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un Emrinde;


CUMHURİYET İÇİN EVET! BAYRAK İÇİN EVET! TÜRK MİLLETİ İÇİN EVET! DEVLET İÇİN EVET DİYORUZ! NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE…

Ben bu programın yapımında ve verilen mücadelede emeği geçen, başta MHP Osmaniye Milletvekilimiz Sayın Ruhi Ersoy olmak üzere MHP Osmaniye İl Başkanımız Fahri Kuyulu ve katılımcılara teşekkür ediyor, İnşallah bu yolda verilen emeklerin karşılığını 16 Nisan günü yapılacak olan referandum ve sonrasında almamızı diliyorum.” sözleri ile son verdi.

Daha sonra MHP Osmaniye İl Başkanı Fahri Kuyulu, Türk tarihindeki “Lider” anlayışı içerikli bir giriş konuşması yaptı ve geçmişte Türk Milletine yol gösteren liderlerin olduğunu bugün de MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Türk Milletine doğru yolu gösterdiğini belirtti. Program, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin 16 Nisan referandumunda MHP’nin neden “evet” dediğini anlattığı videonun salondakilere izletilmesi ile devam etti. Salon coşkulu tezahüratlarla Devlet Bahçeli’ye destek sloganları ile sık sık inledi. Videonun izletilmesinden sonra kürsüye MHP Osmaniye Milletvekili Doç.Dr. Ruhi Ersoy çıktı ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un selamlarını salondakilere ileterek konuşmasına başladı. Uzun bir konuşma yapan Ersoy, Milliyetçi Hareket Partisinin tarihi geçmişi hakkında bilgi verdi, milliyetçi ülkücü hareketin geçmişten bugüne kutlu yürüyüşünü özetledi. Osmanlı sonrası Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşuna, Türk milletinin emperyalizme karşı verdiği mücadeleden sonra Milliyetçi Ülkücü Hareketin devlet ve millet uğruna çektiği çileye değinen Ersoy, Başbuğ Alparslan Türkeş ve arkadaşlarının mücadelesini anlattı. Başbuğ’un Türk siyasetindeki yerine değinen Ersoy, Başbuğ’un daveti ile akademiyi bırakıp siyasete yönelen Devlet Bahçeli dönemindeki MHP hakkında da tarihsel bilgiler verdi. “Başbuğ dönemi MHP ne ise Lider Devlet Bahçeli dönemindeki MHP aynı MHP’dir” diyen Ersoy, somut olaylar üzerinden örneklerle MHP’nin tarihsel tutarlılığını “devlet ve millet refleksli” siyasetini anlattı ve katılımcıların ilgisine teşekkür ederek; “Bu yolda ne kadar haklı olduğumuzu milletin yüzlerindeki o azim ve kararlılıktan bilip, bizler de mücadelemizi hiçbir an bile ümisizliğe düşmeden sürdüreceğimizi başta Osmaniye halkımız olmak üzere tüm Türkiye’nin bilmesini isteriz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından slayt gösterimleri ile birlikte salonda büyük bir heyecanla alkış ve tezahüratlar, Ankara’ya daha büyük bir azimle çalışılacağının mesajını çok net olarak verdi.


Ülkü Ocakları Osmaniye İl Başkanlığı


Ülkü Ocakları Osmaniye İl Başkanlığı
Ülkü Ocakları Osmaniye İl Başkanlığı

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber