ÜLKÜCÜ ŞEHİT HASAN ERDEM MEZARI BAŞINDA ANILDI

28 Ocak 2018
381 Haber Okunma   0 Haber Yorum

29 Ocak 1977 yılında eli kanlı teröristler tarafından evinin önünde suikaste uğrayan, Polatlılı Ülkücü Şehit Hasan Erdem, Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 28.01.2017 Pazar günü Polatlı Şehir Mezarlığında şehadetinin seneyi devriyesinde kabri başında dualarla anıldı.

Ülkede kaos ortamı hakimken Polatlı’da 29 Ocak 1977 günü şehit olan Hasan Erdem, mezarı başında düzenlenen törenle anıldı. Polatlı’da görüş çatışmalarının yoğun olduğu dönemde eli kanlı Teröristler tarafından evinin önünde kurulan hain pusuda bir grup tarafından şehit edilen Hasan Erdem, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör, Ankara Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Mustafa Buzluk, Polatlı Ülkü Ocakları Başkanı Kürşat Yüksel, MHP ve Ülkü Ocakları yönetim kurulu üyeleri, MHP’li Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda Ülkücü gencin katılımıyla mezarı başında anıldı.

Hasan Erdem’in şehit edilmesi nedeniyle Polatlı Şehir Mezarlığında düzenlenen anma programına ilişkin Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Kürşat Yüksel basın açıklamasında bulundu.

BAŞKAN YÜKSEL: ‘’UNUTMAK, TÜKENMEKTİR!’’

Başkan Yüksel gerçekleştirdiği basın açıklamasında:  ‘’ Hain emellerin, hain işbirlikçileri eli kanlı teröristler  tarafından evinin önünde kurulan hain pusuda, şehadet şerbetini içen Polatlılı Ülkücü Şehidimiz Hasan Erdem’i her yıl olduğu gibi bu yılda anmak üzere Ülkücü hareket olarak minnet ve şükran duyduğumuz değerli şehidimiz Hasan Erdem’in kabri başında bir araya geldik. Genç kardeşlerim yiğit bozkurtlar, bugünlere kolay ulaşmadık. En büyük delilimiz işte şurada hayatının baharında din için, Devlet için, Türklük için toprağın kara bağrında yatan Şehidimiz Hasan Erdem ağabeyimizin kabridir. Turan’a giden yolda bu milletin en büyük güvencesi siz ülkücü gençliktir. Haklı davalar uğruna hayatlarını ortaya koymaktan çekinmeyen bu aziz kahramanlarımızı unutmamız mümkün değildir. Saygıdeğer gönüldaşlarım, bugün de maalesef seksen öncesine benzer, sıkıntılı bir tablo ile karşı karşıyayız. Milli birliğimizi tehdit eden tüm unsurlar karşısında ülkücü hareketin mensupları, aynı azim ve kararlılıkla gereken tavrı sergileyecektir. Vatanımızın birliği, Ülkemizin bölünmez bütünlüğü adına kutlu davamızın her bir bireyi üzerine düşeni tereddütsüz yerine getirecektir. Ülkücü hareketin her ferdi, kutlu davası uğruna hayatını kaybeden tüm şehitlerimize aynı ruhaniyeti ve inanmışlığı taşımaktadır. Bu sebeple ülkücüler Türkiye’mizin bütünlüğünün yılmaz bekçisi olmaya devam edecektir. Bu vesileyle tüm şehitlerimize ve Hasan Erdem ağabeyimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, Cenab-ı Mevla’nın öbür dünyada bizleri rahmetli Başbuğ’umuza ve aziz şehitlerimize komşu eylemesini temenni ediyorum. Ülkemiz ve milletimiz uğruna canlarını,kanlarını ve bedenlerini siper eden aziz şehitlerimizi Unutmak, Tükenmektir! Unutmayacağız. ’’ ifadelerine yer verdi.

Ülkücü Şehit Hasan Erdem'in kabri başında Kuran-ı Kerim okutulması ve dua edilerek anılmasının ardından mezarına karanfil bırakıldı.

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber