ÜLKÜCÜ ŞEHİT ALPARSLAN GÜMÜŞ'ÜN ANNESİ VEFAT ETTİ

11 Kasım 2014
1134 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Ülkücü şehit Alparslan GÜMÜŞ'ün annesi vefat etti.

Olcay KILAVUZ resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada "Ülkücü Şehidimz Alparslan Gümüş'ün annesi Nimet Gümüş Annemiz vefat etmiştr.Yakınlarına ve Ülkücü Harekete başsağlğı diliyorum.Ruhuna Fatiha" ifadelerine yer verdi.

Aynı zamanda Ülkü Ocaklarına bağlı il ve ilçe Ülkü Ocakları sayfalarında da vefat haberine yer verilerek baş sağlığı dilendi.
Hasülkühaber ailesi olarak sehidimize ve annesine Allahtan rahmet dileriz....
ALPARSLAN GÜMÜŞ KİMDİR

Şehit Alparslan GÜMÜŞ Gazi Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümü 2. sınıf öğrencisi olarak eğitimi sürdürmekteydi.

 

VEFATI

Komünistlerin, Ülkücü gençliğinin şahsın da Türk devletine karşı yoğunlaştırdığı saldırılar 3 Kasım 1975'de, Gazi Eğitim Enstitüsü’nde ülkücü Alparslan GÜMÜŞ şehit edilmesiyle daha da şiddetlendi. Aynı gün birçok okulda, sistemli bir şekilde toplu saldırıya geçen komünistler, G.E E.de boykot yaparak çoğunluğu oluşturan Milliyetçi öğrencileri okula sokmamak istemişlerdir. Aynı azınlık grup, bir yandan da bildiri dağıtarak, okula alınmadıklarını yutturmaya çalışmıştır. Nihayet 3 Kasım sabahı, önceden hazırlanan ve pusuya yatan 30-40 kişilik ve bir kısmı okul öğrencisi olmayan komünist grup, okula gelmeye başlayan öğrencilere giriş kapısında bulundukları sırada otomatik silahlarla ateş açmışlardır. Bahçe duvarını kendileri ne siper yaparak öğrencileri tarayan komünistler hiç bir şeyden haberi olmayan Alparslan GÜMÜŞ‘ü beyninden vurmuşlardır. Bu ateş sonucunda öğrenci de çeşitli yerlerinden yaralanmıştır. Hemen Hacettepe Hastanesine kaldırılan GÜMÜŞ’E acil serviste beyin ameliyatı yapılmış, ancak ülkücü Alparslan GÜMÜŞ kurtarılamamıştır. Ülkücü öğrenci aynı akşam geç saatlerde Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Ülkücü Alparslan GÜMÜŞ’ÜN şahadeti bütün Ankara’da derin bir matem havası yaratmıştır. Ülküdaşları tarafından çok sevilen Alparslan için ertesi gün Ankara’da on binlerce kişinin katıldığı muhteşem bir tören yapılmış, törenden sonra cenazesi memleketi olan Bolvadin’e gönderilmiştir. Şehit Alparslan. Bolvadin’de binlerce kişinin katıldığı  bir törenle vatan toprağına tevdi edilmiştir.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber