ÜLKÜCÜ HAREKETİN İLK ŞEHİDİ RUHU KILIÇKIRAN DUALARLA ANILDI.

07 Ocak 2018
427 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Ülkücü hareketin ilk şehidi Ruhi Kılıçkıran, Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından organize edilen mevlid programında dualarla anıldı.

Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfına bağlı Ülkü Evinde gerçekleştirilen mevlid programına; Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Kürşat YÜKSEL ve beraberinde Ülkü Ocakları Yönetim Kurulu Üyeleri, Ülkü Ocakları Üniversite Teşkilatı katıldı.

Gerçekleştirilen Mevlid Programına ilişkin açıklamalarda bulunan Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Kürşat Yüksel: “Ülkücü Hareketin şehitler kervanının yolbaşcısı, ilk şehidimiz, ilk kanımız Ruhi Kılıçkıran ağabeyimiz 4 Ocak 1968 tarihinde Ankara İlahiyat Fakültesinde okuduğu dönemde eli kanlı koministler tarafından İftar vaktinde şehit edilerek davamızın şehitlik yolundaki yolbaşçısı olmuştur. Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak bizde üniversite teşkilatımız ile birlikte Site yurdu kantininde, eli kanlı hainler tarafından kasıtlı olarak çıkartılan tartışmanın ardından kurşunlanarak, şehitlik mertebesine ulaşan ilk şehidimiz Ruhi Kılıçkıran ağabeyimiz başta olmak üzere yarım asırlık davamız yolunda şehadet mertebesine ulaşmış olan şehitlerimiz için mevlid okuttuk ve dualarla onları andık. Binlerce şehidimizin kanıyla, zorlu ve çetin günleri geçiren ve bu günlere ulaşan Ülkücü Hareket biz Türk Gençliğine emanettir. Tarihi şan ve Şeref’le dolu olan Ülkücü Hareketimiz için kanlarıyla, canlarıyla mücadele eden aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun. Unutmak, Tükenmektir. Unutmayacağız!” Şeklinde konuştu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber