ÜLKÜ OCAKLARI'NIN TÜRKEŞ SERGİSİNE SALDIRI

27 Kasım 2016
852 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Denizli’nin en merkezi yeri Çınar Meydanı’nda, Ülkü Ocakları tarafında kurulan Alparslan Türkeş sergisine saldırı düzenlendi. Ses bombası atıldıktan sonra sergide görevli bir genç bıçaklandı.

Denizli Ülkü Ocakları tarafından, Alparslan Türkeş'in doğum yıldönümü nedeniyle açılan fotoğraf sergisine saldırı düzenlendi. Denizli Belediye Başkanlığı binasının da bulunduğu Çınar Meydanı'ndaki sergiye ses bombalı, bıçaklı saldırı gerçekleştirildi.

Denizlispor 57 Gençlik isimli taraftar grubu tarafından gerçekleştirilen saldırıda, ses bombası atılarak karışıklık çıkarıldığı ve sonrasında sergide görevli bir Ülkü Ocaklı gencin bıçaklandığı bildirildi. 

Yaklaşık 50 kişilik bir taraftar grubun tarafından saldırıya uğrayan serginin bulunduğu alan polis tarafından güvenlik çemberine alındı.

YARALANAN GENCİN DURUMU

Saldırıda bıçaklanan Ülkü Ocaklı genç hemen hasteneye kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan gencin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

ÜLKÜCÜLER AYAKTA

Saldırının duyulmasının ardından kentin birçok noktasından Ülkücü gençlerin toplandığı ve tepki yürüyüşüne başladıkları gelen bilgiler arasında. HDP Denizli İl Başkanlığı'nın bulunduğu sokağı kapatan polis buraya geçiş izin vermiyor. 

OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER

denizli-ocak-saldiri1.jpg

denizli-ocak-saldiri2.jpg

denizli-ocak-saldiri3.jpg
 

Ülkücü İşcilerden Ülkü Ocakları’na Destek Acıklaması

Denizli Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen  resim sergisine yapılan  hain saldırı sonrası  Ülkücü İşciler Derneği  Ülkü Ocakları’na  destek acıklaması yaptı

Türk Komuoyunun Dikkatine

Denizli ÜlkÜ Ocakları tarafından başbuğumuz Alparslan Türkeş beyefendinin doğumunun yıldönümü münasebetiyle 15 Temmuz Şehitler meydanında düzenlenmiş olan fotoğraf sergisine 27.11.2016 Pazar günü kendini bilmez, art niyetli, hadsiz çapulcu sürüleri tarafından elim bir saldırı hadisesi gerçekleşmiştir. Tüm hain emelli odaklar şunu bilmelidir ki Ülkücü Işçiler Derneği hepimizin yetiştiği ulvi bir kurum olan Ülkü Ocaklarının dün olduğu gibi bugünde yanındadır yarınlarda da yanında olmaya devam edecektir. Denizli Ülkü Ocaklarının her ferdi bizlere emanettir, emanetimize tasallut olmaya çalışan aklı evveller de gerekli cevabı er yada geç alacaklardır.

Kamuoyuna saygıyla duyrulur.


Caner Sarıoğlu
Ülkücü işçiler Derneği Genel Başkan Yardımcısı

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber