ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN ÇOCUĞA ŞİDDETE SERT TEPKİ

28 Şubat 2018
479 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Yalçın ALTINTAŞ, geçtiğimiz gün kreşte şiddet içeren görüntülerin ortaya çıkması üzerine sert tepki gösterdi .

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Yalçın ALTINTAŞ,  Samsun’un Çarşamba ilçesinde yer alan ve yaklaşık 35 minik öğrencinin temel eğitimini gördüğü özel bir kreşte, öğretmenlerin minik öğrencilere şiddet uyguladığı görüntülerin ortaya çıkması üzerine sert tepki gösterdi.
      Yaşanan gelişmeler sonrasında gözaltına alınan 4 öğretmenden 2’si tutuklanarak cezaevine gönderilirken 2 tanesi adli kontrolle serbest bırakıldı. Serbest bırakılanlar ile ilgili de tepkisini ortaya koyan ALTINTAŞ; 
‘’Görüntülerle sabit olmakla birlikte, öğretmen demek istemiyorum;  4 kişinin öğrencilere şiddet uyguladığı görülmektedir . 2’si tutuklanırken 2 tanesi neden serbest bırakılmaktadır? Bu kişiler kimlerin desteğiyle serbest bırakılmıştır? Siyaset, adliye salonlarına müdahale etmeyi ne zaman bırakacaktır? ‘’ diye konuştu.
       Ülkemizde yaşanan kadına şiddet, çocuğa şiddet, cinsel istismar gibi yüz kızartıcı insanlık dışı suçların giderek çoğaldığını ve bundan büyük bir üzüntü duyduğunu belirten ALTINTAŞ ;
‘’Toplum vicdanını yaralayan böylesi hususların her daim karşısında duracağız. Çocuklarımıza sahip çıkacak, onları geleceğe huzurla yetiştireceğiz. Kadınlarımıza destek olacağız. Artık yetkili makamların, bu yüz kızartıcı insanlık dışı suçlar karşısında kalıcı önlemler almalarını bekliyoruz. 2 kişinin ise bu yaşanan olaylar sonrasında serbest bırakılmasını doğru bulmuyoruz. Konunun takipçisi olacağız.’’ diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber