ÜÇ AYLAR TÜRK İSLAM ALEMİ İÇİN HAYIRLARA VESİLE OLSUN

11 Mayıs 2013
1103 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz’ın Üç Ayların başlangıcı münasebetiyle bir mesaj yayınladı

Üç aylar olarak bilinen Receb, Şaban ve Ramazan aylarının fazileti büyük, feyiz ve bereketi bol olan mübarek aylardır. Bu ayların Müslümanlarca değerli addedilmesinin sebeplerinden birisi de Peygamberimiz (s.a.v.)’in bu aylar hakkında verdiği haberlerdir.

Milletvekili Kemalettin Yılmaz mesajında şunları kaydetti:

Recep, Şaban ve Ramazan ayları ibadet ve maneviyat olarak diğer aylara göre daha üstün bir şeref ve fazilete sahiptir. Bu bereketli aylar içinde ibadetlerde yoğunlaştığımız gibi ibadet içinde değerlendirilen dua etmeye de önem vermeliyiz. İbadetlerle ve dualarla ihya edilmeye kalbimizin ihtiyacı vardır, insanın dua etmesi yaratılışının gayesi, kulluğunun da en güzel ifade şeklidir.

Bu üç aylarda yapılan ibadetlere verdiğimiz önem kadar geçmişin ve nefsimizin muhasebesini yaparak, kötü sayılabilecek alışkanlıklarımız varsa onları da terk etmeye çalışılmalıyız. Kendi kendimize bu muhasebeyi yapmazsak, aynı alışkanlıklarımızla yapılan hatalarımızı görmeyebiliriz. Üç aylar içinde bereketli gün ve geceler birer iyiliğin ikamesine hoş olmayan davranışlarımızın giderilmesine vesile olmalıdır.

Netice olarak, idrak ettiğimiz üç ayları bir fırsat olarak bilmeli Rabbimizin bize sunduğu rahmet ve mağfiret lütuflarını iyi değerlendirilmeye çalışılmalıyız. Hz. Peygamber (s.a.s.)’in, “Allah’ım Recep ve Şaban aylarını bize mübarek eyle ve bizi Ramazana kavuştur.”şeklindeki duasıyla üç aylara ne kadar değer verdiğini hatırımızdan çıkarmamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle idrak edeceğimiz üç aylarınızı tebrik eder, Türk-İslam âlemi hakkında hayırlara, güzelliklere mutluluğa, birlik ve beraberliğe vesile olmasını Yüce Allah (c.c.)’dan niyaz ederim.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber