Türk'ün gücünü 24 Haziran seçimlerinde göstermeliyiz

13 Mayıs 2018
254 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, geçtiğimiz hafta sonu Ülkü Ocakları Çankırı, Uşak ve Denizli İl Başkanlıkları'nın düzenlediği şölenlere katıldı.


İlk olarak Çankırı Atatürk Stadyumu'na gelen Kılavuz 24 Haziran seçimlerine vurgu yaptı.

Ülkücülerin devletimizin bekası ve milletimizin selameti adına akılları zorlayan mücadeleyi her şartta ortaya koyacağını anlatan Genel Başkan , "Birlik ve beraberlik içinde, birbirine kenetlenerek, omuz omuza, gönül gönüle vererek her türlü ihaneti ve hainliği yerle bir edeceğiz. Liderimiz Devlet Bahçeli beyin emrinde zerre taviz vermeden Devletimizin bekası ve milletimizin selameti adına akılları zorlayan mücadeleyi her şart altında ortaya koyacağız. Aydınlık yarınlara, parlak bir istikbale, bağımsız bir cumhuriyete yelken açan Türk milleti; dâhili ve harici düşmanlarına Türk'ün sillesini çarpacak kuvvet ve kudrettedir." dedi.

Kılavuz'a konuşmasının ardından Ülkü Ocakları Çankırı İl Başkanı Yasin Demir tarafından günün anısına bir hediye takdim edildi.

DENİZLİ  

Ülkü Ocakları Denizli İl Başkanlığının Denizli Açık Hava Tiyatrosu'nda tertip ettiği ve onbinlerce vatandaşın büyük ilgi gösterdiği Sevdamız Türkiye Şölenine Katıldı.  Şölende söz alan Kılavuz eğitim alanında yaptıkları çalışmalardan dolayı Ülkü Ocakları Denizli İl Başkanı Yaşar Hisarlıoğlu'na teşekkür ederken: "Her şeyden evvel sizlerin asli vazifeniz eğitim hayatlarınızdır. Her bir kardeşim lisesinde üniversitesinde parmakla gösterilen hayranlık duyulan başarılı öğrenci olmak zorundadır. Ülkücü başarısız olamaz. Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in ifade ettiği gibi benim dava arkadaşım yüksek vasıflı Türk olmak zorundadır. İlimde bilimde teknikte sanatta ticarette her alanda ülküdaşlarım Türk gençliğinin önderleri olmak zorundadır. Siz çağımızın her türlü felaketine karşı iman yolcusu feraset sahibi kişilik ruhuna sahip beşikten mezara kadar adam gibi yaşayan milletimizin kahramanlarısınız." İfadelerini kullandı

UŞAK

Uşak Atatürk Kapalı Spor Salonunda Ülkü Ocakları Uşak İl Başkanlığı'nın düzenlediği Kızıl Elma Yolunda, Milli Duruş Şölenine katılan Kılavuz: " Türk ve Türkiye düşmanlarının vatanımızın üzerine oynadığı bu oyunları bertaraf etmek adına çok büyük bir ehemmiyete sahip olan 24 Haziran seçimleri üzerine ülküdaşlarımız ile istişareler gerçekleştireceğiz. Bu seçimlerin Türk'ün beka meselesi olduğunu dile getirip Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey'in emrinde yorgunluğa, yılgınlığa, atalete mahal vermeden her türlü planı, ihaneti, davamız ve vatanımız üzerinde kurgulanmaya çalışılan tüm oyunları yıkarak aşıp geçeceğimizi ve canla başla çalışacağız. Ülkü Ocaklıların hainlere, fırsatçılara, teröristlere, Türk'ü bu topraklarda istemeyen dış odaklara karşı büyük bir kararlılıkla 24 Haziran seçimlerine yönelik çalışma yapmaları zaruriyettir. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde dâhili ve hârici düşmanlara karşı Türk'ün iradesini, Türk'ün mührünü ve Türk'ün gücünü 24 Haziran seçimlerinde göstermemiz gerektiğinin iradesini ortaya koyacağız." ifadelerini kullandı.

OSMANİYE 

Ülkü Ocakları Osmaniye İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Milli Birlik ve Beraberlik Gecesi” isimli konser Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirildi. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği gecede Osman Öztunç ve Ali Kınık sahne alarak unutulmaz bir gece gerçekleştirildi.

Konsere Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Osmaniye İl Başkanı Melih Loş,MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, MHP İlçe Başkanları, MHP Milletvekili A.Adayları ve Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ile çok sayıda Misafir katıldı.

Meydanı hıncahınç dolduran kalabalığın büyük bir coşku içerisinde şarkılara eşlik ettiği görüldü. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşının okunmasıyla başlayan etkinlikte ilk olarak Ülkü Ocakları Osmaniye İl Başkanı Başkanı Hasan Şahin Ceylan birlik ve beraberliğe vurgu yapan konuşmasını yaptı. “Değerli dava arkadaşlarım. İç ve dış baskılar neticesinde ülkemizin geleceği karartılmak istenmektedir.Bu ortamda ülkücülere büyük görevler düşmektedir.Düşmanın dost mintanı giydiği şu zamanlarda Liderimizin ferasetli duruşu bu kuşatmayı yarmaya yetecek ve artacaktır.Cumhur İttifakı Türkiye’nin kader seçimlerine mührünü vurup desteğini aldığı millet iradesiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin istikbalini pırıl pırılaydınlatacaktır.Amacımızın özü, arayışımızın esası budur.Ülkemiz çok zor şartlar altındadır.İç ve dış sorun alanları yaygınlaşırken, risk ve tehditlerin cesamet ve cüreti de giderek yoğunlaşmaktadır.
Bildergebnis für OSMANİYE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK GECESİ
Milli bekamıza yönelik saldırganlık faal haldedir.Küresel güç odakları karanlık tertip ve tacizlerle vatan ve milletimize kast etmenin çaba ve sinsi çalışması içindedir.15 Temmuz hain FETÖ darbe teşebbüsü karşı karşıya olduğumuz tehlikeyi gözler önüne sermiştir.Terör örgütlerinin peş peşe gerçekleştirdikleri menfur eylem ve iğrenç suikastlar bekamızın nasıl bir kuşatma altında olduğunu da çok açık göstermiştir.Türkiye’nin aleyhine kurgulanmış, bölünme ve parçalanma dinamiklerinin harekete geçirilmesine ayarlanmış alçak plan ve senaryolar şiddet ve hiddetle tedavüle sokulmuştur.

Hemşehrimiz, medarı iftarımız Liderimiz Sayın Devlet BAHÇELİ Bey Türkiye’nin muhatap olduğu tüm sorunlar karşılık beklemeksizin, çıkar gözetmeksizin; önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben ilkesiyle göğüslemiş, tıkanan yönetim sisteminin açılması konusunda fikir ve anlayış birliği sağlamıştır. Bizlere burada düşen en büyük görev sıra dağlar gibi bu iradenin arkasında durmaktır. Türk Milletine taviz verdiremeyeceğini anlayan güç odakları yeni taşeronlar ile bu amaçlarına ulaşmaya çalışacak, her türlü senaryoyu deneyeceklerdir.Buradan Osmaniye’den ismi Cumhuriyet Meydanı olan bu meydandan onlara sesleniyorum;Hepiniz bir olun, Çukurova deyimiyle alayınız gelin !Elinizden geleni ardınıza koymayın,Liderimizin izinde, Genel başkanımızınemrinde ; BİR ADIM GERİYE ATAN NAMERTTİR.”

Duygu yüklü bir konuşma yapan Ülkü Ocakları Osmaniye İl Başkanı Hasan Şahin meydanda uzun süreli büyük bir alkış aldı. Ardından Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz kürsüye çıktı.

“Osmaniye Ülkü Ocaklarımızın düzenlemiş olduğu bu anlamlı güzel programa hepiniz hoş geldiniz şerefler getirdiniz.Liderimiz Sn. Devlet Bahçeli Beyefendinin selamlarını saygılarını ve muhabbetlerini  iletmek isterim

çok muhterem ve değerli misafirler bugün Osmaniye’de sizlerle beraber olmanın hey canını ve mutluluğunu yaşıyorum böylesine muhteşem bir programı gerçekleştiren başta çok kıymetli  kardeşim Osmaniye Ülkü Ocakları başkanımız Sn. Hasan Şahin Ceylan Beyefendi olmak üzere ve değerli yönetimine  maddi ve manevi  katkı sağlayan bütün ülküdaşlarıma canı gönülden teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum cenabı Allah her birinden razı olsun. Osmaniye milliyetçi ülkücü hareket adına çok özel bir öneme sahip kutlu bir şehirdir ilk şehidimiz rahmetli “Ruhi KILIÇKIRAN” ağabeyimizin  memleketidir.Birçok ağabeyimizin şehitlerimizin memleketidir. Beraberinde liderimiz. Sn. Devlet Bahçeli beyefendinin memleketidir burada bize düşen liderimiz Sn. Devlet Bahçeli  Beyefendinin  anlını  ak başını dik tutmamız gerekiyor o hem Türk milletinin hem de Türk ülkücülerinin Türk Milliyetçilerinin alnını ak tutuyor başını dik tutuyor. Tabi Ocak başkanımız gerçekten çok dolu bir konuşma yaptı hem davamızın kutsaliyetini anlatı hem memleketimizin milletimizin içerisinde bulunduğu ahvali paylaştı hem de bize düşen sorumluluklarımızı aktardı malumunuz olduğu üzere gerçekten devlet ve millet olarak çok zor günler yaşamaktayız, tabiri yerindeyse bir varlık yokluk mücadelesi veriliyor milletimize yönelmeyen  saldırı kalmamıştır milletimize yönelmeyen ihanet kalmamıştır  milletimiz işin açıkçası gerçekten yorulmuştur her türlü felaketle karşılaşmıştır özelikle son yılarda yüreklerimiz yanmıştır.  

Osmaniye  tabiri yerindeyse bir aslan yatağı gibi binlerce evladını toprağa vermiştir şehit olmuşlardır 
Cenab-ı Allah her birine rahmet eylesin mekanları cennet olsun acılı ailelerine sabırlar ihsan eylesin, milletimiz milletimize sabırlar ihsan eylesin. Çok kıymetli Ülküdaşlarım değerli misafirler malumunuz olduğu üzere biz Ülkücülerin önceliği  vatandır,millettir,bayraktır ve devlettir hasılı mukaddesattır bu gün karşı karşıya kaldığımız ortam ise tam manasıyla  her türlü ihanet  ve felakettir. Şehrinde bunmaktan büyük şeref duyduğumuz liderimiz Sn. Devlet Bahçeli  beyefendinin şimdiye kadar üzerimize yönelen tehlikelerin ve tehditlerin karşısında göğsünü siper ederek her türlü siyaset üstü düşünceyi sergilemesiyle birlikte aslında bakarsanız milletimiz bir nefes almıştır hatırlayın 15 temmuz darbe gecesini  bir taraftan Cumhurbaşkanlığı bombalanıyor

Özel Harekat Daire Başkanlığı bombalanıyor Mit bombalanıyor TBMM bombalanıyor ve millet maalesef  böyle bir kara gün yaşıyor kimin nerde olduğu da çok beli değil ama Osmaniye’nin büyük bir yiğit evladı milli bir kahraman evinden çıkıyor ve  aracını kullanana sorduğunda nereye gidiyoruz dediklerinde şüphesiz demokrasinin  beşiği olan partimizin genel merkezine gidiyoruz diyor  ve o gün 
her türlü siyasi menfaati  çıkarı bir kenara bırakarak devletimizin ve milletimizin yanında kayıtsız şartsız net bir şekilde olduğumuz haykırıyor seçilmiş olan meşru Hükümetin yanındayız darbe kabul edilemez diyor ve bütün darbeci hainlerin alçakların dünyaları başına yıkılıyor. Allah muhafaza o gün  Liderimiz Sn. Devlet Bahçeli beyefendi  bu ifadeleri paylaşmasaydı  açıklamasaydı bugün devlet ne haldeydi  millet ne haldeydi  vatan ne haldeydi?

O zaman liderimiz Devlet Bahçelinin sözlerini  ülkücüler evlatları dava arkadaşları biliyordu her zaman olduğu gibi  yine haklı çıkmıştır ne zaman devletin milletin adına yapmış olduğu açıklaması söylemi var ise elbet haklılığını ortaya çıkartmıştır. Liderimizin ifade etiği gibi ‘sizler geleceksiniz gelecek sizsiniz’ hepinize canını gönülden teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum Osmaniye’deki her ülküdaşım her kardeşim bu seçimi sıradan bir seçim olarak görmesin Türk siyasi hayatındaki son derce en önemli seçim olarak görsünler ve Allah için sımsıkı sarılsınlar ucundan kenarından değil  canı gönülden yürekten sarılsınlar ve İnşallah başarılı olmaya vesile olsunlar hepinize teşekkür ediyorum hepinizi Allaha emanet ediyorum.

Ne Mutlu Türk’üm Diyene! ” diye konuştu.

 

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber