Türkiye sevdamızı gelecek nesillere aktaracağız

27 Kasım 2013
1206 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Zuhal Topçu, dershanelerin özel okula dönüştürülmesinin kolaylaştırılması çalışmaları ile ilgili olarak, "Bu, gelecek neslimizi ilgilendiren bir karar ama bir bakıyorsunuz tepede birkaç kişi bu karara 'ben yaptım oldu' diyor" dedi.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) tarafından düzenlenecek "Cumhuriyetten Günümüze Türk Kadının Siyasetteki Yeri Konferansı"na katılmak üzere Burdur'a gelen Topçu, partisinin il başkanlığını ziyaret etti. 

Topçu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, dershaneler konusunun Türkiye'nin genel eğitim sorunu olduğunu söyledi.

Olayların seyrine birkaç kişinin karar verdiğini, "Ben yaptım oldu" denilerek 7'sinden 70'ine herkesi ilgilendiren bir konuda karar alındığını öne süren Topçu, "Bu, gelecek neslimizi ilgilendiren bir karar ama bir bakıyorsunuz tepede birkaç kişi bu karara 'ben yaptım oldu' diyor" diye konuştu.

"Dershaneleri kapatacağız', 'Sistemi değiştirdim', 'Atıyoruz öbür sistemi 4+4+4 sistemini getirdim',  'Demokratik paket getirdim', 'Hepiniz bu paketin içine sığacaksınız' diyor ama gerçekten yaptıkları hiçbir olayda, aldıkları hiçbir karardan vatandaşımızın haberi yok" diyen Topçu, şöyle devam etti: 

"Vatandaşımız kendisini bizzat ilgilendiren, yürekten etkileyecek kararlarda söz sahibi değil ama paketlere baktığımızda bunun adı demokrasi paketi. Nasıl demokrasi? Vatandaşın hiçbir şekilde katkısı yok, bilgisi yok, müdahalesi yok. Hatta vatandaşlar tarafından seçilerek Meclise getirilen, onların temsilcileri olarak bizim bile bundan haberimiz yok. Bu nasıl bir ülke, nasıl bir demokrasi?"

Türkiye'de son günlerde yaşanan olayların bazı işlerin hiç de iyi gitmediğinin göstergesi olduğunu savunan Topçu, "Özellikle teröristlerle yapılan pazarlıklar, ülkenin geleceğinin karartılmasına, bölünmesine yönelik teröristlere verilen tavizler artık had safhaya ulaştı. Bir yerde 'Dur' denilmesi gerekiyor. Bizler artık halkımızla bunları paylaşmak istiyoruz" ifadesini kullandı.

Türkiye sevdalıları olarak MHP'nin yıllardır değişmeyen çizgisinden hareketle ülkeyi karşılıksız sevdiklerini, sevmeye de devam edeceklerini dile getiren Topçu, gelecek nesillere bu felsefeyi anlatmak için mücadele edeceklerini anlattı. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber