Türk'e kefen biçenin ölümü korkunç olur.”

10 Kasım 2016
720 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP MYK Üyesi ve Antalya Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşma ile Terörle arasına sınır çizemeyenleri uyardı.

TÜRK MİLLETİ TARAFINDAN TERÖRISTLERLE AYNI KEFEYE KONULACAKLAR

669 sayılı kanun hükmünde kararnamenin görüşmeleri sırasında MHP adına söz alan Antalya milletvekili Yurdakul: “Görüşülmekte olan 669 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname ile Türk Milletinin içindeki teröristlerin ayıklanması ve bir daha bu millete düşmanlık etme ihtimallerinin ortadan kaldırılmasını ümit ediyorum.

Ancak burada Türk Milleti olarak bir şerh düştüğümüzün bilinmesi gerekmektedir. Türk Milleti 15 Temmuz akşamında, tankların köprülerde görünmeye başladığı o anlardan itibaren bugüne kadar sabırla Yurtta Sulh Konseyinin kimlerden oluştuğunu merak etmektedir.

Geriye dönük tüm darbe girişimlerinde darbeyi icra eden ve akabinde ülkemizde yönetime el koyanların kimler olduğu anlaşılmış ve bu şahıslar tarihe bir not olarak düşülmüştür.

Devletimizin bunca imkan ve kabiliyetine rağmen 241 vatandaşımızın Şehadetine neden olan Yurtta Sulh Konseyinin siyasi profillerinin henüz daha açıklanmadığını üzülerek izliyoruz.

Darbenin as kadrolarının ve devletin tepe noktalarındaki suç ortaklarının gün yüzüne çıkartılmaması ve yalnızca darbe girişiminin son halkaları üzerinde yapılan mücadele, vatandaşlarımızı tatmin etmek bir yana daha da kızdırmakta ve darbe girişiminin bu suçluların yanlarına kar kaldığı algısı günden güne yayılmaktadır.

MHP olarak FETÖ de dahil her türlü terörle anladığı dilden mücadele edilmesi gerektiğini defalarca tekrarladık. Büyük Türk Milletinin beklentisi de terörle gerektiği şekilde mücadele edilmesi, son teröristin başı ezilene veya teslim olana kadar da bu mücadelenin sürdürülmesidir.

Genel Başkanımızın “Terörle dostluk, hiç kimseye hayır getirmemiştir.” ifadelerini buradan bir kez daha ifade etmek isterim. Özellikle de terörle arasına sınır çizemeyen, onlarla aynı yola baş koyma gafletine düşenlere bu sözden ders almalarını tavsiye ediyorum.

Teröristler ve onların uzantılarıyla her fırsatta görüşen, onlara alan açan, suçlarını görmezden gelen, sözde evrensel gerekçeler ile Türk Milletine silah doğrultanların sözcülüğüne yeltenenleri uyarmak istiyorum;

PKK, bir terör örgütüdür. FETÖ bir terör örgütüdür. PYD/YPG, bir terör örgütüdür. IŞİD, bir terör örgütüdür. Açıkça söylüyorum ki bu gruplarla ortak strateji geliştiren, açılım yumurtlayan, sözde demokratik destek sağlayan her kişi, her grup, her siyasi parti, Türk Milleti tarafından teröristlerle aynı kefeye konulacaktır.” dedi.

 

TÜRK'E KEFEN BİÇENİN ÖLÜMÜ KORKUNÇ OLUR

“Gecenin en karanlık anı, Şafak sökmeden az önceki andır. Şafak söktüğünde Al kırmızı Bayrağımız yine dalgalanacak, Ezanlar yine yüreklerimizi imanla dolduracaktır. Toz bulutları dağıldığında bu topraklarda hüküm sürecek olan yine Türk Milleti olacaktır” diyen MHP'li Yurdakul, Genel kurul konuşmasındaki sözlerini Nihal Atsız'ın eserinden bir dörtlük alıntılayarak bitirdi.

Kürşad'ın narasıyla indik tanrı dağından

Ruhumuzu kandırdık Orhun'un kaynağından,

Bu kaynaktan içenin yürekleri tunç olur.

Türk'e kefen biçenin ölümü korkunç olur.”

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber