Ana Sayfa > ARAŞTIRMA

'Türk müziği abidedir, ciddi kültür ister'
30 Ağustos 2020
Bu haber 6558 kez okundu
'Bizden önceki kuşaklar çok daha iyi çocuk yetiştirdiler, biz ise kıymet bilmeyen, çabuk tüketen nesiller ürettik' diyen başarılı ses sanatçısı Çağdaş Suseven ile geçmişten günümüze Türk müziğini konuştuk.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Çağdaş Suseven 'Türk müziği abidedir, ciddi kültür ister'

TOLGA POLAT / TÜRKGÜN

Eski şarkıların ruha işlediğini, şimdikilerin ise gelip geçici olduğunu belirten Çağdaş Suseven, Türk müziğinin kurtuluşunu şöyle özetledi: Yeni nesile, gerçek aşkı (hasreti, ayrılığı, sevmeyi, beklemeyi, vefayı) anlatıp, öğretmemiz lazım. O zaman Türk müziği, kalplerine işleyecektir.

POPÜLER kültürün yaygınlaşması son yıllarda Türk müziğini arka planda bıraktı. Oysa hiçbir tını, Türk müziğinin naifliğini, kibarlığını anlatamaz. Ruha işlercesine güftekarların okuduğu mısraları hangi Batı müziğinde bulabiliriz ki! Çağdaş Suseven de o sanatçılardan birisi. Leyla isimli çalışmayla 2000 yılında karşımıza çıktı. Bir anda Türkiye’nin gündemine oturdu ve ödüllerin ardı arkası kesilmedi. Öyle ki dönemin çocuk nesli, pop müziğini bırakıp, Türk Sanat Müziği’ne geçiş yapmaya başlamıştı. Kıbrıs gazisi, asker bir babaya sahip olan Çağdaş Suseven, bir süre ekranlardan uzaklaşsa da, hiçbir zaman Türk müziğinden kopmadı. Koro şeflikleri, öğretmenlik, sahne çalışmaları derken, her zaman aslında yeni çalışmalarla karşımıza çıktı, sanatında sessizce ilerledi. Çağdaş Suseven ile Türk Sanat Müziği’ni konuştuk. İşte başarılı sanatçının söyledikleri...

MAGAZİN ÇOK GÜNAH DOLUYDU, YAPAMAZDIM

Müzik hayatım 1994’te İstanbul’a gelmem ile şekillendi. Kaderimde de yazıyormuş ki çektiğim her çile ve akıttığım her gözyaşı bana başka bir kapı açtı ve 6.ayımda Raks firmasının sanatçısı oluverdim. Behiye Aksoy, Sevim Tuna, Emel Sayın, Bülent Ersoy gibi büyük isimlere vokalistlik yapmaya başladım. Konservatuardaki klasik eğitimime sahne deneyimlerimi de ekleyerek büyüdüm geliştim. Ve rahmetli Halil Karaduman’ın bana hediye ettiği Leyla ile 2000 yılında büyük ses getirdim. Ardından askerliğimi yapmak üzere Tunceli’ye gittim. Sonrasında, yeniden kariyerimi düzenlemeye giriştim. O sırada doğan oğlum, hayatımı başka bir şekle sokmamı sağladı. Açıkçası müzik piyasası ve ilişki içinde olmanız gereken magazinsel kısmı bana çok günah dolu geldi.. Aile içinde olmanın verdiği huzuru, hiçbir şeye değişemeyeceğim dedim. 2005’te 2. albümümü çıkardım. Kral TV tarafından yılın en iyi Türk Sanat Müziği Sanatçısı ödülünü aldım. En son Bile Bile isimli sözü, müziği bana ait olan çalışmamı çıkarmıştım. Önümüzdeki aylar içinde inşallah yepyeni bir çalışma ile dinleyenlerimizle buluşacağız. Şimdilerde de Dr. Arif Şanlı Musiki Derneği Ataşehir Korosunda koro şefliği, yine aynı dernekte kadınlar korosu şefliği, Büyük Ada’da yer alan 4 Ada 1 Koro Musiki Topluluğu’nda koro Şefliği ve Çekmeköy Rapsodi Korosu’nda koro şefliği görevleriyle musikiye hizmet ediyorum. Ayrıca cuma ve cumartesi günleri sahne alıyorum. Ne mutlu, 10 seneyi aşkın süredir sahnelerim tıka basa doluyor.

ŞİMDİKİ NESİL ÇABUK TÜKETİYOR

Değişmeyen bir gerçek varsa o da değişimdir. Kadına ulaşmak eskiden çok zor ve meşakkatliydi. Çiftler birbirine kavuşamadıkça aşık oluyordu. Şimdiyse sosyal medya aracılığı ile herkes herkesle çok rahat tanışıyor, görüşüyor, kavuşuyor. Yaşadıkça da tüketiyorlar, çabucak bitiyorlar. Bu ilişkilere refakat eden şarkılar da öyle.Zor elde edilen her şeyin kıymeti bilinir. Bakın, şimdiki çocuklar kıymet bilmiyor, her şeyleri var. Bir ideal uğruna meşakkatli yollardan geçmek diye bir durum kalmadı. Olsa da buna tahammül edecek nesiller yok. Yeni nesillere Türk musikisini anlatmak ve yaymak için önce aşkı anlatmak öğretmek lazım… Hayat bunu öğretmiyor ki bizler öğretebilelim.

RADYOLAR AYRIM YAPIYOR

Keşke 2000’lerin başında olduğu gibi her radyoda her tarzda şarkı çalınabilse. Benim Leyla şarkım o dönem her radyoda çalıyordu. Şimdi ise sadece alaturka konseptli radyolar çalıyorlar. Dinleyiciye neyi verirseniz, neyi empoze ederseniz onu benimser. Radyolar ortak karar alıp bir süre alaturka yayın yapsalar, inanın gençler yine eskiden olduğu gibi heveslenecek, dinleyecek ve sevecekler.

BESTECİLER VE SÖZ YAZARLARI KÜSKÜN

Günümüzde birçok değerli sanatçı çıkıyor ama haberimiz yok. Bunun ortaya çıkması için teşvik lazım. İnanın benim yüzlerce bestem var ama bunları hangi mecrada nasıl ve neden okuyayım ki… Kime okuyacağım… Kim çalacak. Bir şarkıyı aranje etmek en az 4-5 bin liraya mal olur. Buna bir de klip masrafı ekleyin. Ve sonra daha da mühimi bunun tanıtımı… Hangi kültürdeki halka bu tarz şarkıyı dinleteceksiniz? Her şeyi geçtim kim söyleyecek bu şarkıyı? Popüler bir isim okursa evet sorun yok, meşhur bile olur şarkı. Zorla radyolarda empoze edileceği için. Eee peki tanınmamış bir ses bunu nasıl başaracak? Besteciler de küskün…Söz yazarları da… Türk müziğinin bu ülkenin gerçek müziği olması konusuna gelecek olursak, böyle bir şeyi asla beklemiyorum, olmayacaktır. Gerçek pop yapan kaç şarkıcı ve kaç aranjör var ki. Bir ara neredeyse tüm slow pop şarkısında ud vardı… Tanbur bile kullanılıyor. Klasik kemençe, yaylı tanbur var…

KONSERDE KÜFÜR EDEN ŞARKICILAR VAR

Şu an canlı konser veren sanatçılara bakın, hepsini toplasanız bir Zeki Müren, bir Behiye Aksoy, bir Muazzez Abacı, bir Bülent Ersoy, bir Emel Sayın eder mi? Bu isimleri ve nicelerini sahnelerde canlı izlemiş bir nesil şimdi tutup günümüzden bir popçuyu hatta alaturkacıyı bile nasıl benimseyip sevip dinlesin ki? Eski sanatçılarda seyirciye saygı vardı. Giyimden konuşmaya kadar inanılmaz bir saygı çerçevesindeydi herkes. Şimdi sahnede küfür eden şarkıcılar var. Halktan biri gibi giyinip sahneye çıkılıyor. Bu günümüz gençliğine tuhaf gelmiyor ama o eskileri bilenlere garip geliyor, sevmiyorlar böyle şeyler. Benimsemedikleri için de kabullenemiyorlar. Ama asıl sebep aşkı, acıyı, sevdayı, kavuşamamayı anlatırken bambaşka diller ve üslubun kullanılması. Şimdiki şarkı sözleri çok sert, çok katı, eskiden daha naif, daha ruh okşayan bir kibarlık içindeydi. Ayrıca dedim ya, Türk müziği ciddi bir kültür istiyor. Bu günümüz neslinde maalesef yok.

ÖZÜNÜ KAYBETME

DIŞA açılmayı elbette ki destekliyorum, lakin dışa açılırken özünüzü kaybediyorsanız yanlış yapıyorsunuz. Yunan müziği dünya çapında popüleritesi olan bir müzik türüdür. Onlarda pop şarkılar altyapılar yapmalarına rağmen özünde yine Yunan müziğini korumuş, geliştirmişlerdir… Biz ise bunu yapamadık… Yıldırım Gürses ilk kez çok sesli denemelerle Türk müziğini bambaşka yerlere götürmüş geliştirmiştir. Çok değerli aranjörler var. Mesela Ozan Doğulu’dan alaturka bir eser üzerinde deneme beklerim. Müzik insanlarının yapacağı çalışmalarla müziğimiz değerini daha da bulacaktır.

****************

Çağdaş Suseven: Türk müziğini ve özümüzü kaybediyoruz

Saçma sapan sözleri hızlı söyleyerek müzik yaptığını zannedenleri önümüze çıkaran platformlar yüzünden, müzikseverlerin kulağında deformasyon oluştuğunu belirten Çağdaş Suseven: "Müzeyyen Senar, Zeki Müren, Münir Nurettin Selçuk gibi sesler şu an çıksa hiç ilgi çekmeyecek, popüler olamayacak durumda. Çünkü bunlardan anlayacak sadece kulak değil, ruhta maalesef kayboldu" dedi.

Tolga POLAT / TÜRKGÜN

‘GENÇLER BATI MÜZİĞİNİN ETKİSİ ALTINDA’ DİYEN SANATÇI ÇAĞDAŞ SUSEVEN UYARDI:

Türk müziği her geçen gün biraz daha unutuluyor, yeni nesilden uzaklaşıyor. İnternette fenomen olan kişileri ön plana çıkarıp, onlar üzerinden para kazanmak isteyen yapımcıların bilgisayar ortamında sesleri değiştirerek, ortaya bir ‘marifet’ sermesi, gerçek Türk müziğinin yavaş yavaş yok olmasına sebep oluyor. Çağdaş Suseven, sektörün önde gelen, eğitimli ve güçlü seslerinden. Bilgisayar yardımıyla sıradan seslerin iyi şarkıcılara dönüştürülme çabasının olduğuna değinen Suseven, çabuk tüketilen müziklerin ortaya çıktığını, yıllar boyu bu şarkıları dinleyen halkın kulağında deformasyon oluştuğunu söyledi.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ARAŞTIRMA Haberleri

Başlık Tarih
 
Ersoy: Kayseri Sanayisi atakta09 Ağustos 2021
Artık geri dönüş yok19 Temmuz 2021
MHP DEMEK TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ DEMEKTİR!13 Mart 2021
Yeni dünya düzenine hızlı adapte olmalıyız22 Şubat 2021
Bir salgın dönemi romanı: Sırlar Kalesi03 Şubat 2021
Üretken bir belediyeyiz28 Ocak 2021
Bölücü siyaset anlayışı yasaklanmalı21 Aralık 2020
'Karabağ Türklük meselesidir'26 Ekim 2020
Gücümüzü Türkiye'den alıyoruz25 Ekim 2020
'Askıda Ekmek' kadim bir dayanışma modeli25 Ekim 2020
Hem okudum hem yazdım28 Eylül 2020
En az etkilenen ülkelerden biriyiz04 Eylül 2020
Uluslararası hukuk Türkiye'nin yanında29 Ağustos 2020
Türk Gençliği sahipsiz değil28 Ağustos 2020
Feti Yıldız: ‘Ruhsatlı silahımı alıp hemen sokağa fırladım’14 Temmuz 2020
Çiftçiye destek şart10 Mayıs 2020
Tunç Soyer, tam bir hayal kırıklığı09 Mart 2020
Türkiye, cüretkâr düşmanın elini kolunu kırmalı02 Mart 2020
Türk’e Kefen Biçilmez!01 Mart 2020
Kayseri için çalışıyoruz24 Şubat 2020
Fotoğraf vermek için değil, hizmet için varız15 Şubat 2020
İnsanlık huzura muhtaç27 Ocak 2020
Atilla Yılmaz: Nerede kaldı o eski sanatçılar15 Aralık 2019
Yeşil sahalardan Meclis sıralarına: Saffet Sancaklı12 Aralık 2019
YENİ HÜKÜMET SİSTEMİ VE FETÖ İLE MÜCADELE29 Kasım 2019
DÜNYA NEREYE GİDİYOR, ESAD’LA GÖRÜŞÜLMELİ Mİ?28 Kasım 2019
BU PROJENİN HAZIRLAYICISI KİMLER? OYUN BÜYÜK27 Kasım 2019
CHP'ye Atatürk'ün ahı tuttu26 Kasım 2019
İlk dört maddeyi koruyan kudretli başkanlık07 Kasım 2019
'Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'ne ilk adım06 Kasım 2019
ESAD İLE GÖRÜŞÜLSÜN MÜ? (SURİYE DOSYASI)25 Ekim 2019
TERÖRİSTLERİ TEMİZLEYECEĞİZ16 Ekim 2019
"Bizim için Bursa ne ise Hakkari o'dur. Bizim ayrımız gayrımız yok"17 Temmuz 2019
Terörün eteğine tutunanlar artık susmalı17 Temmuz 2019
KÜSKÜNLER İŞİN CİDDİYETİNİ ANLADI07 Haziran 2019
İstanbul, zillete teslim edilemez01 Haziran 2019
"Türk milleti tehlikeyi gördü"27 Nisan 2019
Sanatımda memleket var17 Mart 2019
Narımız hanım ellerde hayat bulacak08 Mart 2019
Mustafa Yıldızdoğan: Ülkücülük en şerefli madalyam01 Mart 2019
”ÖYLE BİR MİTİNG YILDIRIM GİBİ ÇAKAR”20 Şubat 2019
Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.02 Şubat 2019
Düşünen, sorgulayan okuyan bir gençlik01 Şubat 2019
‘YUNUSÇA YÜREĞİMİZLE ŞEHRİ KUCAKLAYACAĞIZ’08 Aralık 2018
Devlet Bahçeli’nin zafer formülü07 Aralık 2018
Şehit öğretmenlerimize çok şey borçluyuz24 Kasım 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -2/ 15 TEMMUZ’DA SON NEFESİ VERMEMİZİ GÖZLEDİLER.31 Ekim 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -1- ÜLKÜCÜ VE ÜLKÜCÜLÜK30 Ekim 2018
‘Türk’üm demeye devam edeceğiz’30 Ekim 2018
YENİ DÜNYADA TÜRKİYE VE TÜRK DÜNYASI 30 Haziran 2018
'Cumhur İttifakı zaferle sonuçlanacak'12 Mayıs 2018
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE09 Nisan 2018
3 SEÇİME DE HAZIRIZ09 Nisan 2018
“CUMHUR İTTİFAKI TANKIN ÜZERİNDE OLUŞTU”12 Mart 2018
“AYRIMIZ GAYRIMIZ YOKTUR BİZİM”20 Şubat 2018
Sarıkamış harekatının Türk tarihindeki yeri ve önemi22 Aralık 2017
FAHREDDİN PAŞA'NIN KAHRAMANLIĞI TARİHİ BELGELERDE21 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Erol Güngör 16 Aralık 2017
MHP, TÜRKİYE'NİN SİGORTASIDIR12 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Aşık Seyrani30 Kasım 2017
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE17 Kasım 2017
Barajları da, tezgahları da boşa çıkarırız16 Kasım 2017
KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI28 Ekim 2017
Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur, Ülkü Ocaklarını Anlattı12 Ekim 2017
Ortadoğu'nun istikrarı, İran ve Türkiye'nin işbirliğinden geçer12 Ekim 2017
DEVLET BEY TARİHİ SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRDİ25 Temmuz 2017
DEVLET SIRRI HAİNLERİN ELİNE GEÇTİ24 Temmuz 2017
FETÖ'NÜN SİVİL KANADI NEREDE?23 Temmuz 2017
DARBE GİRİŞİMİNDE İLK CESUR ÇIKIŞI BAHÇELİ YAPTI23 Temmuz 2017
Kaset komplosunun delilleri Isparta'dan çıktı21 Temmuz 2017
PARALEL YAPI HDP'YE OY VERDİ20 Temmuz 2017
Bahçeli, FETÖ'nün MHP'de yuvalanmasına izin vermedi19 Temmuz 2017
MHP'YE KOMPLOYU FARUK BAYINDIR FİNANSE ETTİ18 Temmuz 2017
BAHÇELİ FETÖ'NÜN SİNSİ PLANLARINI DEŞİFRE ETTİ17 Temmuz 2017
PKK AÇILIMI VE MHP'YE ALGI OPERASYONU16 Temmuz 2017
FETÖ İHANETİNİ İLK O GÖRDÜ VE UYARDI15 Temmuz 2017
"ÜLKÜCÜ HAREKET ŞAHA KALKACAK" 04 Haziran 2017
3 Mayıs Milliyetçiler Günü: BU SEVDA BİTMEZ02 Mayıs 2017
"BOZGUNCU SÖZDE MUHALİFLERLE CHP'NİN DİLİ AYNI"22 Mart 2017
MHP, Antalya’da birinci parti olma gücüne sahiptir ve olacaktır!08 Mart 2017
Devleti sağlam tutmak zorundayız06 Mart 2017
BUNLAR FİTNE VE BOZGUNCU17 Şubat 2017
GÖKTÜRKLERİN GİZEMLİ HAZİNESİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR13 Şubat 2017
“Söz ve yetki Türk milletinindir”04 Şubat 2017
Devlet Bey ‘Getirin görelim’ dedi, kimseye açık çek vermedi06 Kasım 2016
“Lidere Hakaret Edene, Acımasız Olurum”22 Ekim 2016
Cennettin Bir Köşesi: Bled 17 Ekim 2016
74 YIL GECİKEN SALA04 Ağustos 2016
HAK ETTİKLERİ CEVABI VERMEKTEN İMTİNA ETMEYİZ29 Temmuz 2016
MHP'li Yalçın'dan Maya dergisine cevap26 Temmuz 2016
Güneydoğu'da neler oluyor?29 Nisan 2016
MHP’ye operasyon 2009’da başladı18 Nisan 2016
KARAYÜN'DEN BİR 12 EYLÜL ROMANI: ÇAKAL KAYASI 14 Nisan 2016
"MHP bu kaos ortamından ancak Devlet Bey'le çıkar09 Mart 2016
100 Yıllık Rövanş19 Şubat 2016
Gün Kavga, Fitne ve Çekişme Günü Değil06 Şubat 2016
Kürtler, Belgelerle Türkmen Kenti Kerkük’ü Nasıl İşgal Etti ve Türk Dış Politikasının İflası?03 Şubat 2016
MİLLİYETÇİLİK MODA DEĞİL AMA BEN MİLLİYETÇİYİM !20 Aralık 2015
Osmanlı döneminden kalma mayın balıkçı ağına takıldı27 Kasım 2015
MHP'DEN KONGRE KARARI ?!19 Kasım 2015
YAŞADIĞIMIZ DÖNEM, KİBİR DÖNEMİ08 Kasım 2015
ACIYA KARŞI ZİKİR!.. 12 Ekim 2015
TÜRK OCAKLARI GENEL BAŞKANI PROF. DR. MEHMET ÖZ İLE RÖPORTAJ03 Ağustos 2015
Sıfırlanan Paralar Erken Seçimde Kullanılacak! 19 Temmuz 2015
Karakaya: O kapıyı açmanın yolu belli! 18 Temmuz 2015
Hırsız ve Bölücülerle Koalisyon Yapmayız! 15 Temmuz 2015
'SUÇUNUZ YOKSA YÜCE DİVAN'DAN NEDEN KORKUYORSUNUZ?'12 Temmuz 2015
Halaçoğlu: Özür dilemem, Devlet bey 'konuşmaya devam edin" dedi12 Temmuz 2015
Özdağ: MHP neden çekimser kaldı?04 Temmuz 2015
Devlet Bahçeli'den koalisyon açıklaması20 Haziran 2015
İhsanoğlu: Milletin gerçek temsilcisi MHP'dir 26 Mayıs 2015
Çavuşoğlu;Asıl Soykırımına Uğrayan Kimler?25 Mayıs 2015
MHP Lideri Bahçeli, Muharrem Sarıkaya'ya konuştu19 Mayıs 2015
Erdoğan’ı, vatana ihanetten yargılayacağız!12 Mayıs 2015
İHSANOĞLU: “MİLLET ARTIK AKP’YE VERDİĞİ KREDİYİ GERİ ÇEKİYOR, MHP’YE VERİYOR”07 Mayıs 2015
Hukuk, hukuka karşı direniyor28 Nisan 2015
Özdağ'dan Korkutan İddia!17 Nisan 2015
"MECLİS'TE KAN BEYNİME ÇIKIYOR" 06 Nisan 2015
Celal Adan: Devlet Bey, Ergenekon ve Balyoz'da tuzağa düşmedi16 Mart 2015
"BEN TÜRK'ÜM DEDİĞİMDE 'SEN FAŞİSTSİN' DİYEMEZSİN"16 Şubat 2015
AKP’li vekillerden MHP’ye ilginç talep09 Şubat 2015
Yusuf Halaçoğlu:Türkiye’yi Amerika ve PKK yönetiyor!19 Ocak 2015
REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK’ IN : AYAKKABI KUTUSU KARAGÖZ=HACİVAT GERÇEK RÜYASI ÇOK KONUŞULACAK!..06 Ocak 2015
Erdoğan'ın amacı gündem değiştirmek03 Ocak 2015
MHP İSTANBUL İL BAŞKANI MEHMET BÜLENT KARATAŞ NTV HABER RÖPORTAJI SES GETİRDİ:31 Aralık 2014
Dr. Sinan OĞAN ile “Çözüm Sürecinde Yeni Aşama” Konusunda Röportaj27 Aralık 2014
AKP'Yİ YIKACAĞIZ24 Aralık 2014
MHP Iğdır Milletvekili ve TÜRKSAM Başkanı Sayın Dr. Sinan OĞAN ile Peşmerge’nin Türkiye’de Eğitilmesi Hakkında Söyleşi28 Kasım 2014
Kalaycı, Ermenek'teki Maden Ocağı Kazası için Meclis Araştırması Açılmasını İstedi27 Kasım 2014
Anadolu'da sessiz yığınların ayak seslerini duydum09 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN'A GİDEN TEK LİDER03 Ağustos 2014
Prof.Dr.Saadettin Gömeç Enver Paşa'yı Yazdı.03 Ağustos 2014
Ey insafsızlar, ey vicdansızlar Irak'ta Türkmenlerin yaşadığı dramı ve trajediyi görmüyor musunuz?02 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN VE TÜRKLÜK01 Ağustos 2014
AİHM Ermeni Soykırımı Yoktur Kararı Verdi19 Mayıs 2014
Türk'ün Karakteri ve Türkçe I13 Mayıs 2014
‘Sonları Yüce Divan olacaktır’23 Aralık 2013
Her şeyden önce Ülkücü16 Kasım 2013
Kahraman Nezahet Onbaşı'ya İstiklâl Madalyası Ölümünden Sonra Nasip Olacak28 Ekim 2013
Siyaset İskelesi'nde Bir Bey Efendi- 113 Temmuz 2013
Ermenilerin çocukları PKK olarak karşımıza çıktı15 Mayıs 2013
Yeni Anayasa Çalışmaları Ve Milletimizin Adı Konusunda Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü’nün Görüşlerinin Dayanakları19 Mart 2013
BU SEVDA BİTMEZ17 Şubat 2013
TWİTTER GÜNDEMİNİ ÜLKÜCÜLER BELİRLİYOR!11 Şubat 2011
Milli Mücadele yolunda Irak Türklerinin varlığı, yayınları08 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek (2)07 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek07 Şubat 2013
Başbuğ Türkeş'in Hayatı07 Şubat 2013
Doğu Türkistan`da Türklere karşı soykırım politikası06 Şubat 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH