Türk Ocakları'ndan Kırım Tatar Milli Meclisi Açıklaması

20 Nisan 2016
731 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Türk Ocakları Genel Merkezi, Rusya tarafından faaliyetleri durdurulan Kırım Tatar Milli Meclisi hakkında bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada Putin çok sert eleştirildi.

Yapılan Açıklama şöyle:
"Kırım’ı hukuksuz bir şekilde işgal ve ilhak eden Putin, şimdi de görevlendirdiği sözde savcı eliyle Kırım Tatar Milli Meclisi'nin faaliyetlerini durdurma kararı alınmasını sağladı.

Daha önce Kırım Tatar Milli  Meclisi'nin faaliyetlerinin yasaklanması ve aşırı örgüt kapsamına alınması için  başvuruda bulunan savcı müsveddesi, mahkeme sonuçlanana kadar meclisin faaliyetlerini  durdurma kararı verdiğini açıkladı.

DİKTATÖR PUTİN
 
Stalin zulmüyle yurtları ellerinden alınan, sürgünlere ve katliamlara maruz kalan ve Kırım’ın hakiki sahibi olan Kırım Türklerinin meşru temsilcisi Kırım Tatar Milli Meclisi alçakça bir muamele ile karşı karşıyadır.

Türkiye Cumhuriyeti devleti ve Türk milleti bütün uluslararası platformlarda Kırım Tatar kardeşlerimizin haklarını savunmalı ve bu hukuksuzluğa son verilmesi için her türlü gayreti göstermelidir. Türk Ocakları olarak her zaman olduğu gibi Kırım Türklerinin yanında olduğumuzu ifade ediyor,

Rusya hükümetini ve  diktatör Putin’i Kırım Tatar Milli Meclisi’ne yönelik saldırılarından dolayı şiddetle kınıyor, uluslararası kuruluşları Kırım Türklerinin haklı mücadelesine destek vermeye çağırıyoruz."

TÜRK OCAKLARI GENEL MERKEZİ

TOLOGO.png

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber